Dodaj do ulubionych

Andrzej Duda znieważony przez uczniów.

30.06.21, 07:52
I teraz jest miejsce na pytanie, czy można znieważyć faceta który macha do lecącego samolotu?
Czy można znieważyć faceta, który nie zna Konstytucji?
Czy można znieważyć faceta, który dał 2 miliardy na Goebelskowską TV, miast na chorych na raka?
Czy można znieważyć faceta, który obiecał "stworzyć fundusz dla chorych na raka" i olał to dwa dni później?
Czy można znieważyć faceta, który sam się znieważa?

wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Andrzej-Duda-zniewazony-przez-uczniow.-Sad-skazal-ich-na-prace-spoleczne
Obserwuj wątek
    • taziuta Re: Andrzej Duda znieważony przez uczniów. 30.06.21, 08:48
      czandra3 napisał:

/.../
      > Czy można znieważyć faceta, który dał 2 miliardy na Goebelskowską TV, miast na chorych na raka?
      /.../

To nie tak było. Nie było alternatywy TV zamiast chorzy na raka. Tam był temat przyznania dodatkowych
      2 mld zł na TV. Tego raka to już opozycja podrzuciła. Mogła, to zrobiła - takie jej wilcze prawo. :)

• stefan4 czy znieważenie polityka powinno być ścigane? 30.06.21, 10:35
      czandra3:
      > czy można znieważyć faceta który [...]

To ja mam pytanie ogólniejsze: czy znieważenie polityka w ogóle powinno być ścigane?

W koncu facet żyje z bycia postacią publiczną. Świadomie sprzedał swoją prywatność i godność za wysoki stołek i pieniądze podatników. Kiedy ktoś znęca się publicznie nad nic nieznaczącym Janem Kowalskim, to Janowi Kowalskiemu należy się obrona ze strony społeczeństwa/państwa/sądów (niepotrzebne skreślić). Ale prezydent? Jakakolwiek instytucjonalna ochrona ,,godności'' wysokiego dygnitarza utrudnia lub uniemożliwia jego publiczną krytykę i tym samym ułatwia mu przekręty.

Mamy więc do czynienia z konfliktem wartości: ,,dobra osobiste'' dostojnika przeciwko wolności jego krytykowania. Moim zdaniem im wyżej stoi taki biurwoń, tym bardziej prawo społeczeństwa do krytykowania gowszelkimi dostępnymi środkami powinno przeważać nad jego prawem do dobrego imienia. Prawo powinno surowo zabraniać znieważania szeregowego Jana Kowalskiego; i równie surowo powinno ścigać próby zamknięcia ust krytykom prezydentów i pierwszych sekretarzy.

- Stefan
      • snajper55 Re: czy znieważenie polityka powinno być ścigane? 30.06.21, 12:39
        stefan4 napisał:

> To ja mam pytanie ogólniejsze: czy znieważenie polityka w ogóle powinno być
        > ścigane?

Oczywiście że powinno. Polityk to też człowiek i ma swoje prawa człowieka.

> W koncu facet żyje z bycia postacią publiczną.

Dlatego powinien być nawet bardziej chroniony niż osoby prywatne, gdyż jest bardziej niż one narażony na wszelkiego typu ataki.

> Mamy więc do czynienia z konfliktem wartości: ,,dobra osobiste'' dostojnika prz
        > eciwko wolności jego krytykowania.

"Jebać Dudę!" to krytyka??? Nie potrafisz odróżnić znieważenia od krytyki? Przeginasz.

S.
        • stefan4 Re: czy znieważenie polityka powinno być ścigane? 30.06.21, 14:44
          snajper55:
          > "Jebać Dudę!" to krytyka???

Chyba tak. Krytyką może być satyryczny rysunek, hasło do skandowania, plakat... Nie tylko merytoryczna ocena, tak nudna, że muchy spadają do zupy. Jeśli kogoś to razi, to przecież nie musi wstępować do politycji państwowej. Może wybrać życie uczciwe i skromne
          • snajper55 Re: czy znieważenie polityka powinno być ścigane? 30.06.21, 14:58
            stefan4 napisał:

> snajper55:
            > > "Jebać Dudę!" to krytyka???
            >
            > Chyba tak.

Na pewno nie.

> Krytyką może być satyryczny rysunek, hasło do skandowania, plakat..

Może być. Może też być pochwałą. Może być też znieważeiem.

> . Nie tylko merytoryczna ocena, tak nudna, że muchy spadają do zupy. Jeśli ko
            > goś to razi, to przecież nie musi wstępować do politycji państwowej.

A czym się różni polityka państwowa od prywatnej piekarni??? Każdy człowiek, niezależnie od płci, wyznania, koloru skóry czy wykonywanego zawodu jest chroniony przez prawo przed znieważeniem.

> Może wybrać życie uczciwe i skromne
            • taziuta Re: czy znieważenie polityka powinno być ścigane? 30.06.21, 15:44
              snajper55 napisał:

> A osoba publiczna wybrała życie nieuczciwe??? Chyba upał ci zaszkodził.

Myślę, że to raczej wynik wieloletnich obserwacji. Niezależnie jakie intencje przyświecały idącym do polityki,
              kariera w każdej partii wymaga umiejętności przypodobania się zespołowi, jeśli nie chcesz być wiecznym protokolantem. Zespołowa gra zaś wymaga byś przymykał oczy na różne cuda, i stawał murem za kolegami.
              A koledzy są różni. I ani się obejrzysz, a uczciwe życie już za tobą. :/
            • snajper55 Re: czy znieważenie polityka powinno być ścigane? 30.06.21, 16:21
              pies.na.czarnych napisała:

> > "Jebać Dudę!" to krytyka???
              >
              > > Chyba tak.
              >
              > Zwrot wyrażający w pewnych kręgach społecznych niezadowolenie. Nasz języ
              > k, podobnie jak wiele innych języków, a najbardiei zbliżonym będzie chyba angie
              > lski amerykański posiada wiele takich zwrotów wyrażanych za pomocą niecenzuraln
              > ych słów.

W pewnych kręgach społecznych niezadowolenie wyraża się poprzez uderzenie kastetem lub bejsbolem. To też nadajesz krytyką?

S.
              • pies.na.czarnych Re: czy znieważenie polityka powinno być ścigane? 30.06.21, 16:31
                Gdzie ja napisałem o krytyce? Brniesz uparcie snajperku, jak zwykle.
                W normalnych krajach na tego typu wybryki nastolatków nikt nawet uwagi by nie zwrócił. Taki pierwszy z brzegu Trump musiałby mieć specjalny departament złożony z prawników do ścigania małolatów wyzywających go do ... :). W Polsce żeby było jeszcze śmieszniej prokuratura domaga się po 5 stów od łebka dla dudy:))))))

"wpłacenie przez każdego z oskarżonych po 500 złotych na rzecz prezydenta Andrzeja Dudy."
                • snajper55 Re: czy znieważenie polityka powinno być ścigane? 30.06.21, 19:23
                  pies.na.czarnych napisała:

> Gdzie ja napisałem o krytyce? Brniesz uparcie snajperku, jak zwykle.

Widzę że ogarnięcie drzewka przekracza twoje zdolności. Pomogę:

snajper55: "Jebać Dudę!" to krytyka???
                  stefan4: Chyba tak. (...)
                  pies.na.czarnych: Zwrot wyrażający w pewnych kręgach społecznych niezadowolenie. (...)
                  snajper55: W pewnych kręgach społecznych niezadowolenie wyraża się poprzez uderzenie kastetem lub bejsbolem. To też nadajesz krytyką?
                  pies.na.czarnych: Gdzie ja napisałem o krytyce? (...)

S.
                  • pies.na.czarnych Re: czy znieważenie polityka powinno być ścigane? 30.06.21, 21:33
                    Twoje zdolności odwracania kota ogonem są znane już od dawna. Piszesz pod moim postem, w którym napisałem o niezadowoleniu cytując moje słowa, a dalej "W pewnych kręgach społecznych niezadowolenie wyraża się poprzez uderzenie kastetem lub bejsbolem. To też nadajesz krytyką". Szkoda słów bo i tak wyślesz w kosmos.
    • pies.na.czarnych Re: Andrzej Duda znieważony przez uczniów. 30.06.21, 11:35
      Śmieszne pisie państwo.
      Pisi i przedstawiciele ich bojówek często używają jeszcze bardziej obraźliwych słów i w takich wypadkach powołują się na wolność słowa:).
      Najfajniejsze jest domaganie się przez prokuraturę "wpłacenie przez każdego z oskarżonych po 500 złotych na rzecz prezydenta Andrzeja Dudy.":)
    • j-k chandra cie gnebi - ale pisz z sensem. 30.06.21, 16:45
      czandra3 napisał:
      > Czy można znieważyć faceta, który dał 2 miliardy na Goebelskowską TV, miast na chorych na raka?...

rozumiem, hloopcze, ze chandra cie gnebi - ale pisz chociaz z sensem.

w Polsce o wydawaniu pieniedzy decyduje Premier. - a nie Prezydent.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka