Dodaj do ulubionych

PiS zwiera swe szeregi w obawie przed Tuskiem

02.07.21, 08:36
Co prawda Kaczyński liczy jeszcze na korzystny dla siebie wewnętrzny konflikt w PO. Doskonale jednak zdaje sobie sprawę, że jeśli Tusk rzeczywiście powróci i uda mu się przejąć władzę w Platformie, to będzie miał realnego przeciwnika. Chwiejna i niepewna większość w sejmie nie najlepiej to wróży mu na przyszłość.
Obserwuj wątek
  • ktos_z_kosmosu Re: PiS zwiera swe szeregi w obawie przed Tuskiem 02.07.21, 10:17
   Myślisz tak, jak Kaczyński chce byś myślał.
   PiS nie boi się Tuska, lecz rozbujanego w swoich szeregach nepotyzmu, głupoty, marnotrawstwa, zwykłego złodziejstwa, i problemów finansowych. Ta partia i jej polityka im się rozłazi w szwach.
   Co do Tuska, to ten u sterów opozycji jest dla PiS dobroczyńcą. Mają na niego cały arsenał haków, uszczypliwości i zwykłych pomówień. To, że go atakują, to tylko ich taktyka. Kaczyński wie, że im bardziej oficjalnie Tuska będzie atakował, tym większe w nieszczególnie gramotnej części antypisowskiego elektoratu ten będzie mieć poparcie. Czyli liczą na to, że Tusk wygra potyczkę, a oni wojnę, bo tak jak PO była partią pobożnych sklerotyków (około 60 polityków z czołówki PO, to radykalni katolicy), tak nadal nią zostanie i kaczorek będzie szczęściem promieniował, bo atuty w łapach będzie miał. Zbliża się termin kolejnej kampanii wyborczej, a Tusk ze swoimi przybocznymi dinozaurami z mokrymi d...i, dla Kaczyńskiego są Idealnym celem, czyli furtką do kolejnego zwycięstwa.
   Normalne, wróg rozpoznany i rozpracowany z umocowaną w jego szeregach agenturą, zawsze będzie wygodniejszy od wroga o którym wiedza jest znikoma, a haków i agentów zero.


  • kod_matrixa Re: PiS zwiera swe szeregi w obawie przed Tuskiem 04.07.21, 18:21
   PO nie mógła zrobić lepszego prezentu PiSowi, jak to przywrócenie brukselskiego trupa na polskie podwórko.

   Jak każdy socjolog doskonale wie, takie odgrzewane kotlety są niestrawne i nie sprawdzają się (patrz casus Kwaśniewskiego o Bolku nie wspominając).

   Podobnie było z Kaczyńskim, który zdając sobie z tego sprawę, nie został Premierem i nie startował na prezydenta, schodząc z pierwszej linii frontu.

   PO straci swój czas, odsyłając w niebyt, mimo wszystko, młodego i dynamiczniejszego Trzaskowskiego w przeciwieństwie do podstarzałego i przebrzmiałe go Tuska.

   Tusk jako zgrana karta nie przyciągnie też nowych wyborców, a jedynie skoncentruje przy sobie wyborczy beton. W ten sposób PO będzie solidarnie dziadzieć wraz z Tuskiem. 😀
  • edico Re: PiS zwiera swe szeregi w obawie przed Tuskiem 04.07.21, 23:30
   Co on zwieranie wiem i nie chcę wiedzieć. Jedno jest pewne. PiS zasłużenie znalazł się w potrzasku opinii społecznej. Ocena parlamentu opanowanego przez PiS przypomina zjazdowe wyczyny narciarskie Dudy. Na kandydata Zjednoczonej prawicy w wyborach do sejmu wg. badań CBOS wyraża gotowość głosowania już tylko 28% wyborców. Prezydenta ocenia źle 47% przyszłych wyborców. Policję sterowaną przez PiS pozytywnie ocenia 63%. Jak na buńczuczne i aroganckie wypowiedzi o sukcesach rządu PiS jest to zupełna klęska i dalsza egzystencja przy władzy zupełnie zaprzecza publicznym oświadczeniom tej partii.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka