Dodaj do ulubionych

Michał! Pakuj ile się da, ja podpiszę wszystko

09.07.21, 22:03
Michał! Pakuj ile się da, ja podpiszę wszystko.
tvn24.pl/polska/michal-dworczyk-afera-mailowa-nagrody-dla-pracownikow-kprm-w-domniemanej-korespondencji-z-premierem-mateuszem-morawieckim-5144149
"Mateusz, w załączeniu przesyłam zebrane propozycje nagród specjalnych, które proponujemy wypłacić najbardziej zaangażowanym pracownikom - były wybory, COVID-19 - ludzie naprawdę dużo pracowali. Łącznie 117 osób - niecałe 15% pracowników" - miał napisać Dworczyk do Morawieckiego.
"Michał, jest moja zgoda na wypłatę nagród specjalnych zgodnie z zestawieniem. Proszę jeszcze o informację, jakiej wysokości będą te nagrody" - tak według domniemanej korespondencji polityków odpowiedział premier.
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: Michał! Pakuj ile się da, ja podpiszę wszystk 10.07.21, 16:11
   Oburzające i wstrząsające treści kolejnego e-maila Dworczyka! Okazuje się, że wspieranie wielodzietnych (najczęściej najbiedniejszych!) rodzin poprzez system zasiłków utrwalających zresztą biedę i premiujących posiadanie dzieci wśród najuboższych to po prostu sposób na utrzymanie się przy władzy. Chodzi im wyłącznie o słupki poparcia!
   Ujawnienie tego e-maila pokazuje też, dlaczego niszczona jest edukacja. Chodzi tylko i wyłącznie o utrwalanie modelu rodziny biednej, wielodzietnej, bez wiedzy i wykształcenia bo tylko takie głosują na PiS.
   Wygląda więc na to, że PiS badaniami zidentyfikował dużą grupę społeczną, którą może korumpować (dawać jej pieniądze na koszt całego społeczeństwa) co ma zapewnić im władzę.
   „Michał, przepraszam, ze dopiero dzis, ale troszke nam zajeło z ponizszych wzgledow (wyjasnienie od analityka). Efekt jest taki:
   1. Im większa rodzina tym wyższe poparcie dla PiS i PAD. Wśród rodzin bez dzieci wychodzi mniej więcej tak jak w ogóle społeczeństwa.
   Wśród rodzin z 1 dzieckiem poparcie dla PiS słabsze niż przeciętnie – to wynika z dużego udziału najmłodszych w tej grupie.
   Wśród rodzin z 2 dzieci już średnio o 3 pp. więcej ma PiS i PAD.
   Rodziny z 3 dzieci to już znacząca przewaga PiS – zdobywa tam ponad 65% wszystkich głosów!!! Podobnie jest wśród jeszcze większych rodzin – tam poparcie dla PiS osiąga ponad 70%. PAD zdobył 85% głosów rodzin z 4 i więcej dzieci.
   Z czego to wynika?
   Nie z 500+ Nie z wyprawki .Nie z bonu.
   Po prostu największe rodziny hołdują tradycyjnym wartościom. Prześledziliśmy przeszłość i było podobnie. Niestety mały ich udział w społeczeństwie powoduje, że nie ma to istotnego impaktu wyborczego. Można jednak postawić i obronić tezę: każde kolejne dziecko w rodzinie to podwojenie szans na głosowanie tej rodziny na PiS” – czytam w ujawnionej korespondencji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka