Dodaj do ulubionych

Co teraz poczną komuchy z trybunału Przyłębskiej?

14.07.21, 15:30
Co teraz poczną komuchy z trybunału Przyłębskiej?

Polska zostaje zobowiązana do natychmiastowego zawieszenia stosowania przepisów krajowych odnoszących się w szczególności do uprawnień Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego - ogłosił w środę Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Izba ta jest nieuznawana przez Sąd Najwyższy i w opinii wielu konstytucjonalistów, prawników i sędziów nie jest sądem w rozumieniu prawa.

tvn24.pl/polska/tsue-zdecydowal-w-sprawie-nieuznawanej-izby-dyscyplinarnej-sadu-najwyzszego-5148280
Obserwuj wątek
   • pies.na.czarnych Re: Co teraz poczną komuchy z trybunału Przyłębsk 14.07.21, 16:49
    W środę Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie w sprawie wykonywania środków tymczasowych Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, które dotyczą funkcjonowania sądownictwa w Polsce. TK ogłosił, że jest to niezgodne z konstytucją.
    tvn24.pl/polska/trybunal-konstytucyjny-wyrok-w-sprawie-stosowania-srodkow-tymczasowych-tsue-5148327
  • mozart Re: Co teraz poczną komuchy z trybunału Przyłębsk 14.07.21, 17:08
   POLEXIT

   Szach i mat!

   Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że stosowanie środków tymczasowych w sprawach dotyczących ustroju sądów nakładanych przez TSUE jest niezgodne z polską konstytucją. Oznacza to, że Polska nie musi stosować się do środków zabezpieczających unijnego sądu, a co za tym idzie nie obowiązuje środek zabezpieczający w postaci zawieszenia działalności Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

   www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wyrok-trybunalu-konstytucyjnego-ws-zabezpieczen-stosowanych-przez-tsue/697cnhd,79cfc278
  • pies.na.czarnych Re: Co teraz poczną komuchy z trybunału Przyłębsk 14.07.21, 17:08
   brutalnaprawda
   27 minut temu


   Żaden z dotychczasowych (powojennych ) rządów, tak nie rozpie...lił Polski ! W każdej dziedzinie i pod każdym względem :-( .... Dawno by krew polała się na ulicach, gdyby nie fakt, że teraz to ludzie wykształceni i inteligentni są po stronie opozycji a warcholstwo jest prorządowe !
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27328251,decyzja-tsue-ws-izby-dyscyplinarnej-prof-matczak-czolowe.html#s=BoxMMt3
  • ktos_z_kosmosu Re: Co teraz poczną komuchy z trybunału Przyłębsk 14.07.21, 17:19
   Komuchy Przyłębskiej, podobnie jak sama Przyłębska, nie są od poczynania, lecz od wykonywania rozkazów.
   Od kogo?
   Od tego, który więcej cymesu zaoferuje, a co ważniejsze, to od tego, który im bezpieczeństwo i posady zagwarantuje.
   Czyli dupa mokra.
   Jeszcze jakiś czas temu nadzieje były. Były ale się zmyły. Tusk wrócił, okupujący PO radykałowie odetchnęli z ulgą, a i PiS-i trysnęli radością bo pod medialnym batem mają, ku uciesze i poklaskowi suwerena, chłopca do bicia z halabardą, też ku ich kolejnej uciesze, bo w tymtyrymntym.
   Co ciekawe, zważywszy jakie Tusk już na wstępie babole strzelił, niezbyt lotnego chłopca.
   • pies.na.czarnych Re: Co teraz poczną komuchy z trybunału Przyłębsk 14.07.21, 17:22
    Piotrowicz próbuje w tym momencie dać zielone światło innym beneficjentom PiS w togach, czyli tym, którzy są w Izbie Dyscyplinarnej, żeby ze szkodą dla Polaków mogli lekceważyć sobie prawo unijne i wypowiedzi TSUE - podkreślił prof. Matczak.
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27328251,decyzja-tsue-ws-izby-dyscyplinarnej-prof-matczak-czolowe.html#s=BoxMMt3
   • taniarada Co za brednie 14.07.21, 18:12
    ktos_z_kosmosu napisał:

    > Komuchy Przyłębskiej, podobnie jak sama Przyłębska, nie są od poczynania, lecz
    > od wykonywania rozkazów.
    > Od kogo?
    > Od tego, który więcej cymesu zaoferuje, a co ważniejsze, to od tego, który im b
    > ezpieczeństwo i posady zagwarantuje.
    > Czyli dupa mokra.
    > Jeszcze jakiś czas temu nadzieje były. Były ale się zmyły. Tusk wrócił, okupują
    > cy PO radykałowie odetchnęli z ulgą, a i PiS-i trysnęli radością bo pod medialn
    > ym batem mają, ku uciesze i poklaskowi suwerena, chłopca do bicia z halabardą,
    > też ku ich kolejnej uciesze, bo w tymtyrymntym.
    > Co ciekawe, zważywszy jakie Tusk już na wstępie babole strzelił, niezbyt lotneg
    > o chłopca.
    Proszę wskazać konkretny przepis prawa unijnego odnoszący się do funkcjonowania sądownictwa dyscyplinarnego - wskazujący dopuszczalny zakres i formę sądownictwa dyscyplinarnego w krajach UE.
    Albo proszę się nie ośmieszać.
    • ktos_z_kosmosu Re: Co za brednie 15.07.21, 00:19
     taniarada napisał:

     > Proszę wskazać konkretny przepis prawa unijnego odnoszący się do funkcjonowania
     > sądownictwa dyscyplinarnego - wskazujący dopuszczalny zakres i formę sądownict
     > wa dyscyplinarnego w krajach UE.

     Jeszcze się odzywasz szkodniku?
     Gdy Polacy wypadną ze strefy Schengen, wybrani granice przekroczą jedynie na podstawie wizy i paszportu, obcy kapitał się wycofa, w sklepach Polacy będą mogli w kolejkach wystać jedynie kiełbasę strażacką, wyroby seropodobne i pasztetową z papieru toaletowego, ty nadal u Niemca będziesz tyrał, z tym, że za €, a nie na talony na cukier.
     Już ci napisałem.
     Jako osobnik nie przynoszący Polsce zysków, nie masz prawa w kwestii Polski się nawet odzywać.

   • buldog2 Re: Co teraz poczną komuchy z trybunału Przyłębsk 14.07.21, 17:53
    Jutro. Jutro powiedzą, że prawo europejskie nas nie obowiązuje:

    W czwartek TK ma wydać orzeczenie ws. "kolizji między prawem europejskim a polską konstytucją". - Trybunał Konstytucyjny stał się marionetką w rękach rządzących. Przypuszczam, że ten wyrok nie będzie pisany na Alei Szucha, tylko na ulicy Nowogrodzkiej i będzie instrumentalnie podstawiony pani magister Przyłębskiej - stwierdził w programie "Tłit" Tomasz Grodzki, marszałek Senatu. - To jest przykre - skwitował. Zaznaczył, że "jak jesteśmy w rodzinie europejskiej, to mamy prawa, ale też obowiązki". - Mechanizm "pieniądze za praworządność" jest już niezależnie od TK. Jeśli Trybunał uzna, że polskie prawo dominuje nad unijnym, to jest początek polexitu - zaznaczył Grodzki. - Wielu twierdzi, że Polska ma prosty plan skorzystać z pieniędzy z Planu Odbudowy, a potem opuścić Unię Europejską - powiedział. Porównał tę sytuację z piłką nożną. - To jest niebezpieczna gra. Ta droga zaprowadzi nas do nieszczęścia - podsumował i stwierdził, że wyrok z punktu widzenia prawa nie będzie wiążący.
    wp.pl
  • sverir Re: Co teraz poczną komuchy z trybunału Przyłębsk 14.07.21, 18:27
   TK właśnie dzisiaj orzekł, że
   "Art. 4 ust. 3 zdanie drugie Traktatu o Unii Europejskiej (Dz. U. z 2004 r. Nr 90, poz. 864/30, ze zm.) w związku z art. 279 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (Dz. U. z 2004 r. Nr 90, poz. 864/2, ze zm.) w zakresie, w jakim Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nakłada ultra vires zobowiązania na Rzeczpospolitą Polską jako państwo członkowskie Unii Europejskiej, wydając środki tymczasowe odnoszące się do ustroju i właściwości polskich sądów oraz trybu postępowania przed polskimi sądami, jest niezgodny z art. 2, art. 7, art. 8 ust. 1 oraz art. 90 ust. 1 w związku z art. 4 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i w tym zakresie nie jest objęty zasadami pierwszeństwa oraz bezpośredniego stosowania określonymi w art. 91 ust. 1-3 Konstytucji."

   Art. 4 ust. 3 zdanie drugie brzmi:
   "Państwa Członkowskie podejmują wszelkie środki ogólne lub szczególne właściwe dla zapewnienia wykonania zobowiązań wynikających z Traktatów lub aktów instytucji Unii."

   Art. 279 brzmi:
   "W sprawach, które rozpatruje, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej może zarządzić niezbędne środki tymczasowe."

   Ultra vires to ogólnie rzecz ujmując wydanie aktu poza zakresem własnej kompetencji (na przykład gdy prezydent ułaskawia niewinnego człowieka).

   Innymi słowy TK już stwierdził, że polskie władze nie mogą wdrożyć orzeczonych środków tymczasowych, jeżeli wykraczają one poza zakres przypisanych prawem kompetencji.

   Jest to bardzo ciekawa koncepcja, tzn. ta, której obecnie bronią PiS. Wszak nie tak dawno twierdzili, że w określonych sytuacjach mogą przekroczyć kompetencje i nikomu się krzywda z tego powodu nie stanie. Chodzi oczywiście o wybory organizowane przez Kaczyńskiego (ogłosił, że to on podjął decyzję, choć absolutnie żaden przepis prawa nie dawał mu takich kompetencji). Z tej zasady nieodpowiedzialności chcieli nawet uczynić ustawowe prawo.

   W cywilizowanym prawnie świecie orzeczenie TK stanowiłoby solidną podstawę do pociągnięcia całej pisowskiej wierchuszki do odpowiedzialności za przekroczenie ustrojowych kompetencji. Wszak - zgodnie z orzeczeniem TK - nic nie może usprawiedliwiać i uzasadniać wydawania aktów bez uprawnień. Ale cywilizowany prawnie świat możemy oglądać przez szybkę. Pisi będą biegać na wolności, ciesząc sie z naruszania przepisów, choć dopiero co TK orzekł, że nikt tego zrobić nie może, bo nie pozwala na to Konstytucja.
  • edico Re: Co teraz poczną komuchy z trybunału Przyłębsk 14.07.21, 19:05
   Co poczną?

   Zgpdnie ze swymi tradycjami. Nie pomni nawet tego, że w zmieniających się warunkach nawet biskupi podejmujący próby nobliwego zaaklimatyzowania Kościoła w nowej sytuacji nie unoknęli szafotu. Krwawa niedziela z 22 stycznia 1905 w Petersburgu też nie wiele dała do myślenia na ntemat granic otumaniania wiernych. Zbyt daleko idący mariaż Kościoła z władzą.

   Otóż Krk (co niektórzy określają już ten Kosciół jako Kpk - i chyba nie bez racji) co najmniej traci jak nie utracił swój średnoowieczny rząd dusz nad wiernymi i aby zachować swoje wpływy. Swój status wchodzący w mariaż z władzą świecką aby przy jej pomocy (bracchium saeculare) realizować swoje cele nawet przy pomocy stosów staje się czarną przeszłością tego Kościoła. Taki stan rzeczy jest wzorcową patologią i w trochę dłuższym horyzoncie czasowym doprowadzi do akceleracji "dekatolizacji" kraju (zresztą już zachodzącej) przy czym mówiąc o "dekatolizacji" mam na myśli załamanie się Kościoła rzymsko - katolickiego w jego obecnym kształcie i ewentualne zastąpienie go innym modelem religijności lub głęboką i rzetelną reforma samego kościoła, w co w warunkach prezentowanego fanatyzmu jest niestety mało wiarygodne. Potwierdza to cała historia Krk, w której trudno jest znaleźć jakiegokolwiek potwierdzenia chęci rzetelnych zmian w swych praktykasch religijnych. Słowem, przechodząc do konkluzji, krytycy i wrogowie Krk winni - w moim odczuciu - raczej zacierać ręce nad obecną polityką Krk. Wystarczy trochę poczekać, a dojrzały owoc sam wpadnie im w ręce. Nie wykluczam także, żeż prowerbialny trup sam spłynie rzeką nieuniknionego czasu i nie dającej się utrzymać mentalności grajdołka. Ubolewać nad obecnym stanem rzeczy i rwać sobie włosy z głowy winni ludzie wierzący i przychylni małżeństwu kościoła z władzą, bo zarysowany powyżej scenariusz oznacza, iż Krk za swoje błędy (sojusz ołtarza z tronem) zapłaci bardzo wysoką cenę. W przypadku realizacji tego najczerniejszego scenariusza (choć jest to na razie mało prawdopodobne), po prostu polegnie.

   Jedyną ostoją utrzymania się tej religii mogą być ludzie tego Kościoła żyjący świadomie obok fatalnej dogmatyki watykańskich sfanatyzowanych terytorialnych nominatów rej religii.
  • pies.na.czarnych Re: Co teraz poczną komuchy z trybunału Przyłębsk 14.07.21, 19:42
   Polska straci 770 mld zł z Unii? Sędzia Markiewicz o konsekwencjach decyzji TSUE
   www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,27328302,polska-straci-770-mld-zlotych-z-unii-sedzia-markiewicz-o-konsekwencjach.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_TokFm&fbclid=IwAR3YXz9zIeX59s-Dlzp9zHA3bojPLwnF8IELh_hiRd7pj7g_AbVjU7XxCXE
   - Najłagodniejszym wymiarem kary może być to, że 770 mld, które widzimy teraz w całej Polsce na billboardach, zostaną przegrane przez władzę polityczną - mówił w TOK FM prof. Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", odnosząc się do decyzji TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej.
  • buldog2 Re: Co teraz poczną komuchy z trybunału Przyłębsk 14.07.21, 21:59
   Сieszmy się!

   Rosjanie już zaczynają świętować sukces PISu i Polexit:

   Срочно!!! Польша может выйти из Евросоюза из за вопроса приоритета права!!!
   Польский конституционный суд должен решить, быть ли Польше членом Европейского союза. Именно так, по мнению экспертов, стоит вопрос в деле о том, должна ли с...

   Польша Выходит из ЕС!? ШОК!
   Польша Выходит из ЕС!? Когда ЭТО Может Произойти, ПО Каким Причинам И Какие Последствия ЗА Собой Повлечёт? Узнаете в данном видео! #польша #ес Данные нашей фирмы: Proexwork SP Z O O (KRS...

   Ищенко рассказал, зачем Польша объявила о выходе из Евросоюза
   Заявления стран Евросоюза о выходе из организации ставят своей целью напугать Германию и европейское правительство...

   Польша | Блокировка бюджета и выход из ЕС
   Последние мировые новости у нас на канале. Помоги развитию канала: ставьте, лайки, пишите комментарии, делитесь видео, подписывайтесь на канал. Свежая аналитика каждый день.
   yandex.ru/efir


   [CIESZMY SIĘ WSZYSCY]

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka