Dodaj do ulubionych

Bunt przeciwko Czarzastemu

16.07.21, 07:30
W Nowej Lewicy – do niedawna SLD – dojrzewa bunt przeciwko Włodzimierzowi Czarzastemu. Przewodniczący jest oskarżany o wodzowski styl zarządzania partią i konszachty z PiS ws. Funduszu Odbudowy., najwspanialsze w tym jest to że powielają tezy głoszone przez niektórych z nas już od dość dawna, za to wyzwany zostałem od hejterów, a teraz jestem przekonany że miłośnicy Lewiosny znikną, albo będą udawać że deszcz pada.
O i to też jest fajne, idealnie oddaje sposób bycia Czarzastego W: Nie chcę być opozycyjnym Gowinem, który głosuje z PiS, ale się nie cieszy, mama nadzieje iż powstanie coś na kształt normalnej Lewicy, która nie będzie wchodzić w koalicję z pisem, i Zandbergi różniste znajdą się tam gdzie powinni.

natemat.pl/364047,nowa-lewica-konflikt-miedzy-sld-a-wiosna-czy-rozpadnie-sie-klub-w-sejmie
Obserwuj wątek
      • jureek Re: Bunt przeciwko Czarzastemu 16.07.21, 11:31
        ave.duce napisała:

> I co na to Jureek?

Jureek uważa, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Niech się stare eseldowcy (Trela tylko wiekowo młody, mentalnie to Miller) wreszcie przykleją do PO, a nie udają lewicowców. Miller już to zrobił, z wdzięczności za brukselską synekurę lata teraz po mediach i pluje na lewicę (a te media chętnie go zapraszają, bo plucie na lewicę zawsze jest na topie). Koalicja z SLD i soclibkami z Wiosny nigdy nie była moją wymarzoną koalicją, to było tylko wyjście awaryjne. Ikonowicz tworzy w różnych miastach biura społecznego rzecznika praw obywatelskich, tam widzę przyszłość lewicy, a nie w przyklejaniu się do libków.
    • sverir Re: Bunt przeciwko Czarzastemu 16.07.21, 08:47
      Konszachty z PiS ws. KPO to przeszkadzały raczej elektoratowi, bo prawie wszyscy posłowie te konszachty poparli, łącznie z wiosennymi. A Trela to na chwilę obecną jest takim Gowinem, bo zagłosował za KPO. Jeśli miał wtedy z tym jakiś problem, to wstrzymać się jak Rozenek. Jedyny członek klubu, który nie zagłosował "za".
    • haen2010 Re: Bunt przeciwko Czarzastemu 16.07.21, 19:10
      Dzieje się, co podejrzewałem. Dwóch homosiów zdominowało tzw. Lewicę. To popaprańcy, od początku wlecze się z nimi za nimi nepotyzm i bycie agenturą pisowską na opozycję. Ogólnie - dziadostwo polityczne. Nawet Zandberg nie ma ochoty na występowanie w tym cyrku.
      To naprawdę kwestia następnych wyborów by zniknęli z parlamentu. Nie da się tego uratować. Nikt im nie spuści szalupy.
    • jureek Re: Bunt przeciwko Czarzastemu 16.07.21, 20:14
      Jeśli Czarzastego miałaby zastąpić Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, to jestem za. Jest wtedy szansa, że Razem zostanie w koalicji, jeśli jednak mieliby to być millerowcy, to będzie to koniec tej koalicji.
      • haen2010 Re: Bunt przeciwko Czarzastemu 17.07.21, 06:34
        Rozumiem, lewicowy jesteś. Napiszę szczerze. Jeżeli ta Nowa Lewica będzie miała dwie gęby pary homosiów z ich parciem na soczewki kamer - to dupa z tego projektu. Te konszachty z Kaczusiem - znikąd się wzięły?

Już są na progu wyborczym. Wkrótce pod kreską. Nikt po nich rozpaczał nie będzie.
        • ta Re: Bunt przeciwko Czarzastemu 17.07.21, 11:01
          Mądra, zrównoważona, ogarnięta lewica jest potrzebna. Nie widzę jednak aktualnie możliwości powstania takiej właśnie zdrowej lewej nogi. To, co od lat dzieje się na lewicy urąga przyzwoitości i rozumowi przede wszystkim. Ludzie albo już nie ogarniają, albo, jeśli mają narzędzia intelektualne to nie mają cierpliwości zgłębiać meandrów polityki po lewej stronie. Chyba przesadziłam, jakiej polityki? Tam jest tylko wyrywanie stołków spod tyłków, a głosy rozsądku toną wśród bitewnych dźwięków drewnianych szabelek.
          Ubolewam, choć nie jestem wyborcą lewicy.
          • jureek Re: Bunt przeciwko Czarzastemu 17.07.21, 20:13
            ta napisała:

> Mądra, zrównoważona, ogarnięta lewica jest potrzebna.

Do czego jest Ci potrzebna taka lewica? Żeby spacyfikować lewicę niemądrą, niezrównoważoną i nieogarniętą, która zagraża biznesowym interesom przez twarde reprezentowanie tych, którzy żyją z pracy, a nie z kapitału?
            • buldog2 Re: Bunt przeciwko Czarzastemu 18.07.21, 10:20
              Nie wiem o czym mówisz, bo tę obecną lewicaę to ciągnie do złodziei z PISu, jeszcze z "kieszonek", ona chce żyć raczej z szemranych układów i politycznych "kieszonek". No, czasem nie kieszonek tylko toreb i niepolitycznych, tylko z obiektywami. A kiedy się o tym mówi, to straszy sądem.
              Niedługo, jak związki Lewicy Razem z PISem staną się mocniejsze, to to straszenie zamieni się w rzeczywistość, może nawet rzeczywistość Cygana i Malwy.
            • sverir Re: Bunt przeciwko Czarzastemu 18.07.21, 12:12
              "Żeby spacyfikować lewicę niemądrą, niezrównoważoną i nieogarniętą, która zagraża biznesowym interesom przez twarde reprezentowanie tych, którzy żyją z pracy"

Nie, taka lewica też jest potrzebna. Ale nie jest nią niestety Razem, która wcale nie reprezentuje ludzi żyjących z pracy. Tysiące ludzi żyje z pracy, ale niestety ośmiela się za dużo zarabiać, żeby Razem się o nich martwiło. W gruncie rzeczy macie niszowy elektorat, a radykalną retoryką zniechęcacie także ludzi o całkiem bliskich wam poglądach.
            • ta Re: Bunt przeciwko Czarzastemu 18.07.21, 13:00
              > ta napisała:
              >Mądra, zrównoważona, ogarnięta lewica jest potrzebna.

Jurek napisał:
              > Do czego jest Ci potrzebna taka lewica? Żeby spacyfikować lewicę niemądrą, niez
              > równoważoną i nieogarniętą, która zagraża biznesowym interesom przez twarde rep
              > rezentowanie tych, którzy żyją z pracy, a nie z kapitału?

Po to właśnie, by „spacyfikować lewicę niemądrą, niezrównowaźoną i nieogarniętą”, bo dokładnie tak spostrzegam obecną tzw lewicę. Obecna NIE jest zdolna do „twardego reprezentowania tych, którzy żyją z pracy” i to wielki ból, bo właśnie taka jest potrzebna.

Wydaje mi się, że bardzo podobnie postrzegamy cele dobrej lewicy, szkopuł w tym, że zupełnie odmiennie oceniamy obecną.
                • ta Re: Bunt przeciwko Czarzastemu 18.07.21, 15:05
                  ave.duce napisała:

> Jureek "dobrą lewicę" ocenia na szóstkę ;)

Niezasłużenie tak wysoka ocena, aczkolwiek nie miałabym nic przeciw, gdyby zasługująca na taką ocenę się pojawiła.
                    • jureek Re: Bunt przeciwko Czarzastemu 18.07.21, 19:46
                      ave.duce napisała:

> To było zdjęcie z oficjalnej strony partii...
                      > Ok, dodaj swoją ulubienicę z SLD ;)

Ulubienica, nie ulubienica, po prostu głosuje tak, jak uważam, że powinno się głosować i podejmuje sprawy, które powinno się podejmować. Szkoda, że jednym ze skutków projektu Biedroń realizowanego w celu spacyfikowania lewicy społecznej było jej odejście z partii
                    • jureek Re: Bunt przeciwko Czarzastemu 19.07.21, 09:34
                      sverir napisał:

> ADB mówi o fotoradarach co najmniej od roku. Albo masz szerokie ujęcie terminów
                      > , albo może jest więcej osób, których pomysły przypadłyby Ci do gustu, gdybyś i
                      > ch słuchał lub czytał:)

Na przykład? Kto jeszcze postuluje przywrócenie fotoradarów samorządom?
                      • sverir Re: Bunt przeciwko Czarzastemu 19.07.21, 09:54
                        " Na przykład? Kto jeszcze postuluje przywrócenie fotoradarów samorządom?"

Trzaskowski. Apelował o przywrócenie uprawnień samorządów w 2019 roku, ale ponieważ jest libkiem, to albo go nie słuchałeś, albo uznałeś jego apel za z gruntu chybiony. Nawiasem to warto zwrócić uwagę, ze gdy głosowano nad likwidacją uprawnień straży gminnych, to 30 z 33 posłów SLD było za.
                        W każdym razie racz zwrócić uwagę, że pisałem ogólnie o dobrych pomysłach, które przypadłyby Ci do gustu, a nie akurat o fotoradarach. Mogłyby Ci się spodobać pomysły opodatkowania obrotu kapitałem pomiędzy instytucjami finansowymi, projekt obowiązkowej edukacji seksualnej w szkołach czy radykalnie antymobbingowe zmiany kodeksu pracy.
                        • jureek Re: Bunt przeciwko Czarzastemu 19.07.21, 10:19
                          sverir napisał:

> Trzaskowski. Apelował o przywrócenie uprawnień samorządów w 2019 roku, ale poni
                          > eważ jest libkiem, to albo go nie słuchałeś, albo uznałeś jego apel za z gruntu
                          > chybiony.

Umknęło mi to, ale wcale nie dlatego, że Trzaskowski jest libkiem. Po prostu nie wszystkie wiadomości są w stanie dotrzeć. Teraz pogooglałem i rzeczywiście, znalazłem nawet podobny wściekły atak Maziarskiego na tę propozycję jak teraz na ADB. Za tę inicjatywę ma Trzaskowski u mnie dużego plusa.

Nawiasem to warto zwrócić uwagę, ze gdy głosowano nad likwidacją upr
                          > awnień straży gminnych, to 30 z 33 posłów SLD było za.

Tu akurat zero zdziwienia.

> W każdym razie racz zwrócić uwagę, że pisałem ogólnie o dobrych pomysłach, któr
                          > e przypadłyby Ci do gustu, a nie akurat o fotoradarach. Mogłyby Ci się spodobać
                          > pomysły opodatkowania obrotu kapitałem pomiędzy instytucjami finansowymi, proj
                          > ekt obowiązkowej edukacji seksualnej w szkołach czy radykalnie antymobbingowe z
                          > miany kodeksu pracy.

No, pewnie by mi się spodobały.
                          • sverir Re: Bunt przeciwko Czarzastemu 19.07.21, 10:24
                            "Umknęło mi to, ale wcale nie dlatego, że Trzaskowski jest libkiem. Po prostu nie wszystkie wiadomości są w stanie dotrzeć. Teraz pogooglałem i rzeczywiście, znalazłem nawet podobny wściekły atak Maziarskiego na tę propozycję jak teraz na ADB. Za tę inicjatywę ma Trzaskowski u mnie dużego plusa."

Spokojnie:) Pozwoliłem sobie na drobną uszczypliwość pod Twoim adresem, w rewanżu za okazjonalne narzekanie Twoje, że liberalne media krytykują Lewicę, bo Lewica jest Lewicą:)

" No, pewnie by mi się spodobały."

Nawet jeśli wszystkie te pomysły zgłosił Ruch Palikota?:)
                            • jureek Re: Bunt przeciwko Czarzastemu 19.07.21, 10:50
                              sverir napisał:

> żu za okazjonalne narzekanie Twoje, że liberalne media krytykują Lewicę, bo Lew
                              > ica jest Lewicą:)

Ja nie twierdzę, że media liberalne krytykują lewicę, bo lewica jest lewicą, lecz dlatego, że lewica nie może liczyć na przychylność liberalnych mediów, bo realizacja lewicowego programu zagraża biznesowym interesom tych mediów.

>
                              > " No, pewnie by mi się spodobały."
                              >
                              > Nawet jeśli wszystkie te pomysły zgłosił Ruch Palikota?:)

A dlaczego nie? Jeśli podobają mi się niektóre pomysły zgłoszone nawet przez PiS lub PO, to dlaczego autorstwo Ruchu Palikota miałoby jakieś dobre pomysły dyskwalifikować?
                              • sverir Re: Bunt przeciwko Czarzastemu 19.07.21, 11:10
                                "Ja nie twierdzę, że media liberalne krytykują lewicę, bo lewica jest lewicą, lecz dlatego, że lewica nie może liczyć na przychylność liberalnych mediów, bo realizacja lewicowego programu zagraża biznesowym interesom tych mediów."

W Polskim grajdołku mianem "lewicowego elektoratu" określają się dwie duże grupy: liberałowie gospodarczy z inklinacjami do lewicowo pojętych swobód obywatelskich oraz socjaliści gospodarczy z inklinacjami do prawicowo pojętych swobód obywatelskich. To nie lewica jest zagrożeniem dla biznesów, tylko co najwyżej Lewica.

"A dlaczego nie? Jeśli podobają mi się niektóre pomysły zgłoszone nawet przez PiS lub PO, to dlaczego autorstwo Ruchu Palikota miałoby jakieś dobre pomysły dyskwalifikować?"

A tak myślałem, że jeśli ktoś jest liberałem w Twoim mniemaniu, to przestaje mieć wartościowe pomysły:)
      • jureek Re: Bunt przeciwko Czarzastemu 18.07.21, 19:49
        czan-dra napisał:

> Ale co jak co, rozłamowcy powinni się cieszyć, mógł Włodek Cz kazać ich rozstrz
        > elać na oczach rodzin, mógł, a tylko zawiesił, ludzki pan z niego.
        >

Grzybków się najadleś, że masz takie wizje?
    • yabbaryt Re: Bunt przeciwko Czarzastemu 19.07.21, 22:48
      wydaje mi się że lewica w Polsce ma trzy twarze:
      homolewactwa czyli takich obłakańców co to bronia przed urojonymi przesladowaniami wszystkie 265 płcie i dziwiaą się czemu nie ma dla każdej z osobna oddzielnej toalety. Do tego jeszcze bardziej obłakany ekologizm przejawiacy sie w próbach nadawania obywatelstwa polskiego kornikom z puszczy Białowieskiej. Tak naprawde działają w interesie wielkich korporacji.
      Drugie oblicze polskiej lewicy to tzw właściciele PRLu. Tacy co sie dorobili na bandyckiej prywatyzacji. Zaliczyłbym do nich ludzi typu Rosati, Borowski, Kwasniewski etc.
      Trzecie oblicze to lewica lewica czyli tacy co bronią lokatorów, pracowników najemnych. Do nich zaliczyłbym Ikonowicza czy Śpiewaka. To ludzie ideowi i wcale lekko nie mają. Mam nadzieję że dołaczy do nich Czarzasty chaciażby z powodu czystego koninkturalizmu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka