Dodaj do ulubionych

Od skutków do przyczyn, czyli o myśleniu logicznym

21.07.21, 14:14
Wątek ten dedykuję Panu Mazali Drugiemu, który, jak zauważyłem, przedstawia się jako intelektualista i wzywa do logicznego myślenia.
-
Oto po cichutku rząd polski (podobno polski) złożył w sejmie projekt ustawy, która pozwoli zamienić "nieużytki" i "tereny poprzemysłowe" na równoważny kawałek lasu lub innego fajnego terenu np. na wybudowanie czegoś "innowacyjnego", "ważnego dla państwa", "ekologicznego" i "energooszczędnego". Na przykład osiedla z jakąś fotowoltaiką.
wiadomosci.onet.pl/kraj/do-sejmu-trafil-projekt-ustawy-ktora-de-facto-prywatyzuje-panstwowe-lasy/l0p284t
-
Projekt wcześniej w maju złożyła "grupa posłów" i został zmasakrowany przez obywateli i organizacje społeczne oraz ostatnich uczciwych ludzi z Lasów Państwowych, obecnie to specustawa rządowa, która przeszła 8 etapów legislacji w 1 dzień, w której rozszerzono jeszcze katalog "inwestycji" na terenach leśnych o nowe dziwne szczegóły.
-
Teoretycznie jest to specustawa pod fabrykę mitycznej "izery", czyli pisochodu (pojazdu napędzanego wodą laną przez Pana Premiera) ale w praktyce umożliwia zamianę dowolnego zdegradowanego terenu na kawałek lasu państwowego. Zatem na przykład składowisko toksycznych odpadów zamieniamy na kawałek fajnego terenu leśnego albo łąkę nad malowniczą rzeczką na skraju lasu.
-
Co mówi logika? Narzuca się ona wręcz ze zdaniem "ci, którzy sprowadzali śmieci z zachodu i zasyfiali całe hektary terenu truciznami teraz chcą się ich pozbyć w zamian za lasy; lasy te pod pozorem inwestycji wymienionych bardzo ogólnie w projekcie ustawy będzie można wyciąć i zarobić na drewnie, a przy okazji postawi się osiedelko za kupę kasy; w wycince mają prawdopodobnie wprawę i rynki zbytu, skoro zamierzają to robić, czyli jest to rozszerzenie działalności".
-
Wskazuje to niechybnie i logcznie, że ludzie związani z władzą sprowadzali odpady oraz wycinali lasy. Co się zgadza z rzeczywistością - odpady się sprowadzało beztrosko a wycinka lasów trwa w najlepsze i zapewne osiągnęła punkt krytyczny, czyli wyczerpują się zasoby, ludzie Zjednoczonej Prawicy z pewnością stoją na pewno za tym ostatnim, czyli za tym pierwszym przypuszczalnie także.
-
To taki mały wykład z wnioskowania.
Obserwuj wątek
  • buldog2 Re: Od skutków do przyczyn, czyli o myśleniu logi 21.07.21, 16:51
   Och, homosovieticus (tak, to jego pierwszy, oryginalny nick), wielbiciel Putina i Co. z Duginem w jednej z ról głównych dał się już tu poznać nie raz, relacje pominę. Rok-dwa temu miał nieprzyjemności natury prawnej, które zaowocowały w jego stopce przestrogą przed takim postępowaniem, ale skierowaną nie pod własnym adresem, ale jego rozmówców na forum. Tą osobliwa, aczkolwiek zrozumiała, reakcja homosovieticusa wyczerpuje, jak przypuszczam, kwestię jego wystąpień wszelakich, tu na tym forum.
  • sverir Re: Od skutków do przyczyn, czyli o myśleniu logi 21.07.21, 18:15
   Obecnie w Sejmie jest projekt rządowy, który już nie jest tak liberalny. Nadal są niejasne kryteria celu, ale w projekcie:
   1) zamiana może być przedmiotem umowy tylko z jednostkami państwowymi lub z samorządami terytorialnymi,
   2) każda zamiana musi mieć pozytywną opinię komisji sejmowej,
   3) jeżeli cel nie został zrealizowany w ciągu 10 lat, to Skarbowi Państwa przysługuje odszkodowanie lub przynajmniej zwrot zamienianej nieruchomości,
   4) ustawa wymienia 55 nieruchomości, które mogą być przedmiotem zamiany i wprowadza ograniczenia dla terenów objętych ochroną przyrody.

   Kluczowe natomiast jest to, że zamiany można dokonywać wyłącznie w ciągu 2 lat od wejścia ustawy w życie. Dlaczego? Ponieważ w 2023 roku są wybory i trzeba liczyć się z tym, że wygra ktoś, kto w komisji sejmowej nie wyrazi zgody na zamianę.

   Będzie więc tak, że najpierw jakiś potentat paliwowy zdobędzie grunty pod inwestycje, następnie ustawa ulegnie zmianie i znikną ograniczenia uniemożliwiające potentatowi sprzedaż gruntu np. prezesowi potentata.

   Natomiast w sprawie poselskiego projektu komisja ochrona środowiska złożyła wniosek, aby Wysoki Sejm raczył odrzucić ustawę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka