Dodaj do ulubionych

Aż boję się mojej "mundrości".

25.07.21, 07:46
Sceptycyzmu odnośnie operacji politycznej i komercyjnej COVID. Nie piszę o naszej, polskiej, w wykonaniu pisowskiej swołoczy. Ta pobiła rekordy śmiertelności starszej, schorowanej generacji. Z całkiem innych przyczyn.

Ostatnie dane z takich pandemicznych państw jak Izrael czy Brytania nasuwają bardzo duże wątpliwości na skuteczność akcji - wszyscy mają być zaszczepieni. Już witali się z gąską, a covid ma się dobrze i nie znika. Rośnie.
Pisowska hołota już nam zaplanowała czwartą falę, następne w kolejce alfabetu. Ktoś mądry ocenił, covid to fajny wirus, pojawia się gdzie trzeba i w żądanych ilościach.

Wkrótce będę obywatelem nie drugiego, ale ostatniego sortu. Zdrowy będę wyklęty i oznakowany. Coraz więcej zdaje sobie sprawę z totalnej manipulacji społecznej na niespotykaną skalę. Francuzi i Włosi mają tego dość. Potulna Polska ciemnota raczej nie zaprotestuje.
Obserwuj wątek
              • manhu Re: Aż boję się mojej "mundrości". 25.07.21, 20:46
                Oto czym się kończą takie mądrości (dziś): wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27366696,grodzisk-mazowiecki-przepychanki-przed-punktem-szczepien-antyszczepionkowcy.html

Oni nie mają żadnych rozsądnych argumentów (poczytaj sobie komentarze na interia i wp) i twój Johnson nic nie rozwiązuje. Też się panicznie boją śmierci od tysiące razy mniej groźnej szczepionki niż wirusa. Też się boją znakowania, tak jakby dzieci nie były szczepione wieloma szczepionkami czy też "dyskryminowane" w przypadku wszy. Gdybyś był w Grodzisku to byś dostał w pysk za propozycję Johnsona (nie ważne że nikogo nie zmuszasz), zaś na Podhalu czy Podkarpaciu można oberwać za zachęcanie do szczepień.

Co do paszportów to jest to znakowanie, ale ... alternatywy nie chcieliby dużo bardziej. Kwarantanna została wymyślona dawno temu i tam jest miejsce nie szczepiących się. Tak samo dzieci nie szczepione na Odrę itp. nie powinny mieć prawa wejść do szkoły (świadectwo szczepienia jest "paszportem").
                    • taniarada Ameryki nie odkryłaś 26.07.21, 04:18
                      yoma napisała:

> Ja tam nic nie mówię, ale Indian załatwiliśmy odrą właśnie.
                      >
                      Jest na Wiki W latach 30. XVI w. epidemie odry dotarły do Ameryki za sprawą europejskich osadników i afrykańskich niewolników. Choroba nieznana na tym kontynencie spowodowała znaczną umieralność wśród Indian, np. epidemia na Kubie w 1529 r. zabiła 2/3 indiańskiej populacji.
                • taniarada No właśnie 26.07.21, 04:12
                  manhu napisał:

> Oto czym się kończą takie mądrości (dziś): wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27366696,grodzisk-mazowiecki-przepychanki-przed-punktem-szczepien-antyszczepionkowcy.html
                  >
                  > Oni nie mają żadnych rozsądnych argumentów (poczytaj sobie komentarze na interi
                  > a i wp) i twój Johnson nic nie rozwiązuje. Też się panicznie boją śmierci od ty
                  > siące razy mniej groźnej szczepionki niż wirusa. Też się boją znakowania, tak j
                  > akby dzieci nie były szczepione wieloma szczepionkami czy też "dyskryminowane"
                  > w przypadku wszy. Gdybyś był w Grodzisku to byś dostał w pysk za propozycję Joh
                  > nsona (nie ważne że nikogo nie zmuszasz), zaś na Podhalu czy Podkarpaciu można
                  > oberwać za zachęcanie do szczepień.
                  >
                  > Co do paszportów to jest to znakowanie, ale ... alternatywy nie chcieliby dużo
                  > bardziej. Kwarantanna została wymyślona dawno temu i tam jest miejsce nie szcze
                  > piących się. Tak samo dzieci nie szczepione na Odrę itp. nie powinny mieć prawa
                  > wejść do szkoły (świadectwo szczepienia jest "paszportem").
                  Natychmiast powinien zainterweniować premier Kaczyński z Macierewiczem! Wystąpić w TV i wezwać aktyw do obrony punktów szczepionkowych i szczepibusów! Tak jak kościołów.
              • taniarada Re: Aż boję się mojej "mundrości". 25.07.21, 13:55
                yoma napisała:

> :)
                >
                > Btw żeby dostać "paszport" unijny, kod QR i takie inne wynalazki cywilizacyjne
                > muszę wejść na portal rządowy i radośnie podać rozmaite dane. Chyba się ogranic
                > zę do obszaru polskojęzycznego póki co.
                >
                Bzdury po dawce tej szczepionki masz certyfikat .Idziesz tam gdzie to bindują i masz paszport z kodem w języku angielskim. Teraz to najlepsza szczepionka dla wyjeżdżających zagranicę .Ja po niej byłem rodrażniony .Ale moje dwie znajome przeszły trochę gorzej.Kobiety bardziej są delikatniejsze .
              • pies.na.czarnych Re: Aż boję się mojej "mundrości". 25.07.21, 14:30
                > Btw żeby dostać "paszport" unijny, kod QR i takie inne wynalazki cywilizacyjne muszę wejść na portal rządowy i radośnie podać rozmaite dane. Chyba się ograniczę do obszaru polskojęzycznego póki co.

Znowu reżimowy wynalazek. U mnie mamy App. Łączy się z MyHealth i po weryfikacji twojego numeru telefonu ściąga ci kody QR.
              • aniechto.only Re: Aż boję się mojej "mundrości". 25.07.21, 15:11
                yoma napisała:

> :)
                >
                > Btw żeby dostać "paszport" unijny, kod QR i takie inne wynalazki cywilizacyjne
                > muszę wejść na portal rządowy i radośnie podać rozmaite dane. Chyba się ogranic
                > zę do obszaru polskojęzycznego póki co.
                >

No tak, rząd na pewno nie dysponuje twoim PESELem, adresem zameldowania, a dowód narysowałaś sobie sama😉

Paszport covidovy jest do pobrania z konta IKP, nie trzeba nic podawać.
                      • bardzo.cicho Re: Aż boję się mojej "mundrości". 25.07.21, 16:30
                        Na IKP loguje się przez mój bank, przez profil zaufany. Mnie bardziej stresowało, że wchodzę przez logowanie do banku na inne strony niż banku. IKP założyłam, aby sprawdzić czy zdjęto mi kwarantannę kilka miesięcy temu, teraz zapisałam się na szczepienie. Ale byłam zaskoczona, bo przez profil zaufany moglam się też zarejestrować w Urzędzie Pracy - nigdzie nie musialam chodzić. No, ale to logowanie przez bank...

• pies.na.czarnych Re: Aż boję się mojej "mundrości". 25.07.21, 17:18
                              aniechto.only napisała:

> Dlaczego słuszne?

Przekierowanie ze strony banku na inną stronę to jest jakaś dziwna kombinacja ponieważ może grozić przekierowaniem również w drugą stronę. Ciekawi mnie czy w wypadku przekierowania nadal jesteś zalogowany na stronie banku, jeżeli tak to masz problem z bezpieczeństwem. Po drugie chciałbym chętnie wiedzieć jaki bank zgadza się na przekierowywanie na rządowe strony. Z pewnością jest to jakiś pisi bank.
                                • adam.eu Re: Aż boję się mojej "mundrości". 25.07.21, 17:41
                                  bardzo.cicho napisał(a):

> Sprawdzam certyfikaty. To nie jest pisi bank. Jestem mało techniczna i się boję
                                  > , że cos przeoczę. Im więcej możliwości dla klienta tym większe możliwości dla
                                  > hakerów i wyłudzaczy danych.

Ryzyko jest tylko o tyle większe, że częściej się logujesz poprzez dane bankowe. Ale była możliwość założenia profilu zaufanego np. przez Urząd Gminy lub ZUS i chyba dalej istnieje.
                                  Można jeszcze założyć nowe bezpłatne konto w banku praktycznie bez pieniędzy i używać go tylko do logowania do IKP czy profilu zaufanego, tylko czy warto aż tak się bać i ryzykować na wprowadzenie opłat w przyszłości w nowym banku?
                                  • taniarada Re: Aż boję się mojej "mundrości". 25.07.21, 17:46
                                    adam.eu napisał:

> bardzo.cicho napisał(a):
                                    >
                                    > > Sprawdzam certyfikaty. To nie jest pisi bank. Jestem mało techniczna i si
                                    > ę boję
                                    > > , że cos przeoczę. Im więcej możliwości dla klienta tym większe możliwośc
                                    > i dla
                                    > > hakerów i wyłudzaczy danych.
                                    >
                                    > Ryzyko jest tylko o tyle większe, że częściej się logujesz poprzez dane bankowe
                                    > . Ale była możliwość założenia profilu zaufanego np. przez Urząd Gminy lub ZUS
                                    > i chyba dalej istnieje.
                                    > Można jeszcze założyć nowe bezpłatne konto w banku praktycznie bez pieniędzy i
                                    > używać go tylko do logowania do IKP czy profilu zaufanego, tylko czy warto aż t
                                    > ak się bać i ryzykować na wprowadzenie opłat w przyszłości w nowym banku?
                                    >
                                    Co istnieje ? Dalej jest profil zaufany niezależny od banku. Nie na ryzyka przez bank
                                      • taniarada Re: Aż boję się mojej "mundrości". 25.07.21, 18:06
                                        adam.eu napisał:

> taniarada napisał:
                                        >
                                        >
                                        > > Co istnieje ? Dalej jest profil zaufany niezależny od banku. Nie na ryz
                                        > yka pr
                                        > > zez bank
                                        >
                                        > Im więcej logowań tym większa szansa na podejrzenie danych do logowania.
                                        >
                                        20 lat logowań i nic się nie dzieje.To bank zabezpiecza to wszystko .Dobrze Cicho robi że sobie to ułatwia Gdyby coś się stało to mój prawnik nawiasem zięciu puści ich z torbami .
                                  • bardzo.cicho Re: Aż boję się mojej "mundrości". 25.07.21, 21:08
                                    Adam.eu, mam juz profil zaufany. A moje obawy są mniejsze niż chęć ułatwienia sobie życia formalnościami dokonywanymi zdalnie. Po prostu czasem wyobraźnia mi podpowie, że może strona IKP lub praca.gov.pl, na których klikam w profil zaufany, są tylko łudząco podobne... Ale wszelkie operacje zatwierdzam smsem, więc trzeba je uważnie czytać. Do banków mam zaufanie, mniejsze do siebie i mojej ostrożności.

Poza tym do wszystkich nowości i zmian potrzebuję czasu, aby się przekonać. Jak i do szczepień.

• aniechto.only Re: Aż boję się mojej "mundrości". 25.07.21, 17:36
                                pies.na.czarnych napisała:

> Przekierowanie ze strony banku na inną stronę to jest jakaś dziwna kombinacja p
                                > onieważ może grozić przekierowaniem również w drugą stronę.

W jaki sposób? I czym to według ciebie grozi?

Ciekawi mnie czy w
                                > wypadku przekierowania nadal jesteś zalogowany na stronie banku, jeżeli tak to
                                > masz problem z bezpieczeństwem.

Bezpieczeństwem czego? Konta w banku czy profilu zaufanego?

Po drugie chciałbym chętnie wiedzieć jaki bank
                                > zgadza się na przekierowywanie na rządowe strony. Z pewnością jest to jakiś pis
                                > i bank.
                                >

No nie zgadłeś:
                                T-mobile Usługi Bankowe
                                Alior Bank
                                ING Bank Śląski
                                Bank Pekao
                                mBank
                                Santander
                                PKO Bank Polski
                                Bank Millennium
                                Inteligo
                              • taniarada Re: Aż boję się mojej "mundrości". 25.07.21, 17:41

> aniechto.only napisała:
                                >
                                > > Dlaczego słuszne?
                                >
                                > Przekierowanie ze strony banku na inną stronę to jest jakaś dziwna kombinacja p
                                > onieważ może grozić przekierowaniem również w drugą stronę. Ciekawi mnie czy w
                                > wypadku przekierowania nadal jesteś zalogowany na stronie banku, jeżeli tak to
                                > masz problem z bezpieczeństwem. Po drugie chciałbym chętnie wiedzieć jaki bank
                                > zgadza się na przekierowywanie na rządowe strony. Z pewnością jest to jakiś pis
                                > i bank.
                                > Santander jest pisi popierdółko .Bo on też przekierowywuje .Ty wróć do Polski teraz to zachód .Wieczorem dziewczyny europejki .Bryki nie gorsze niż na zachodzie .Czasami jak patrzę w Szkopolandi to jest tu smutno .Ty myślisz że za PIS stanęło życie w Polsce .
                                >
                              • sverir Re: Aż boję się mojej "mundrości". 26.07.21, 11:22
                                "Ciekawi mnie czy w wypadku przekierowania nadal jesteś zalogowany na stronie banku, jeżeli tak to masz problem z bezpieczeństwem."

Nie logujesz się na swoje konto klienta w banku. W ten sposób bank tylko potwierdza, że jesteś osobą za którą się podajesz.
                          • taniarada Pierdoły 25.07.21, 17:19

> > No, ale to logowanie przez bank...
                            >
                            > Masz słuszne obawy.
                            >
                            Nie ma żadnych obaw .Ja mam konto w Santander banku i nie ma z tym problemu .Ty Pies jesteś oderwany od życia w Polsce Wszystkiemu się dziwisz .Wszystko załatwiają za mnie .
                            • pies.na.czarnych Re: Pierdoły 25.07.21, 17:34
                              taniarada napisał:

> pies.na.czarnych napisała:
                              >
                              > > > No, ale to logowanie przez bank...
                              > >
                              > > Masz słuszne obawy.
                              > >
                              > Nie ma żadnych obaw .Ja mam konto w Santander banku i nie ma z tym problemu .
                              > Ty Pies jesteś oderwany od życia w Polsce Wszystkiemu się dziwisz .Wszystko za
                              > łatwiają za mnie .

Nie zrozumiałaś tanjusza problemu. Ja tez loguję się wszędzie przy pomocy telefonu, rozpoznanie pyska, albo przez app Itsme www.itsme.be/, ale nie wyobrażam sobie aby bank przekierowywał mnie na inne strony. Na każdą nową stronę muszę logować się oddzielnie.
                              • bardzo.cicho Re: Pierdoły 25.07.21, 17:40
                                Przychodzą dodatkowe smsy, więc faktycznie loguje się jakby oddzielenie. Muszę się przyzwyczaić do tych nowości jak kiedyś do płacenia zbliżeniowo czy w przyszłości do płatności telefonem.

• taniarada Re: Pierdoły 25.07.21, 17:55
                                  bardzo.cicho napisał(a):

> Przychodzą dodatkowe smsy, więc faktycznie loguje się jakby oddzielenie. Muszę
                                  > się przyzwyczaić do tych nowości jak kiedyś do płacenia zbliżeniowo czy w przys
                                  > złości do płatności telefonem.
                                  >
                                  Wszystko co nowe nie jest nam obce .Kiedyś gnałem do banku i wypłacałem kasę. Teraz mam dwie karty i płacę .Z tym że jedna podpisana na Polskę .I tylko tego muszę pilnować Wchodzę do sklepu zgłaszam płacenie kartą cyk i do widzenia .Nawet nie biorę wydruków bo szkoda makulatury .Większe zakupy to pin .Złotko normalnie mnie oslabilas z tym tematem Wyglądasz mi na wystraszoną
                              • aniechto.only Re: Pierdoły 25.07.21, 17:40

Ja tez loguję się wszędzie przy pomocy telefonu, rozpoznanie pyska, albo przez app Itsme www.itsme.be/, ale nie wyobrażam sobie aby bank przekierowywał mnie na inne strony. Na każdą nową stronę muszę logować się oddzielnie.
                                >

Poprzez apkę bankowa nie da się zalogować na profil zaufany.
                                IKP ma swoją
                              • taniarada Re: Pierdoły 26.07.21, 04:26

> taniarada napisał:
                                >
                                > > pies.na.czarnych napisała:
                                > >
                                > > > > No, ale to logowanie przez bank...
                                > > >
                                > > > Masz słuszne obawy.
                                > > >
                                > > Nie ma żadnych obaw .Ja mam konto w Santander banku i nie ma z tym prob
                                > lemu .
                                > > Ty Pies jesteś oderwany od życia w Polsce Wszystkiemu się dziwisz .Wszys
                                > tko za
                                > > łatwiają za mnie .
                                >
                                >
                                > Nie zrozumiałaś tanjusza problemu. Ja tez loguję się wszędzie przy pomocy telefonu, rozpoznanie pyska, albo przez app Itsme www.itsme.be/, ale nie wyobrażam sobie aby bank przekierowywał mnie na inne strony. Na każdą nową stronę muszę logować się oddzielnie.
                                >
                                Racja.
                        • aniechto.only Re: Aż boję się mojej "mundrości". 25.07.21, 17:02
                          bardzo.cicho napisał(a):

> Na IKP loguje się przez mój bank, przez profil zaufany. Mnie bardziej stresował
                          > o, że wchodzę przez logowanie do banku na inne strony niż banku.

A na jakie jeszcze strony logujesz się przez bank oprócz profilu zaufanego?

No, ale to logo
                          > wanie przez bank...
                          >
                          Trzymasz w tym banku swoje pieniądze i nie boisz się, ale masz obawy przed logowaniem się przez bank?
                          Możesz jeszcze logować się za pomocą podpisu kwalifikowanego, ale trzeba wymienić stary dowód na e-dowód.
                        • taniarada Re: Aż boję się mojej "mundrości". 25.07.21, 17:28
                          bardzo.cicho napisał(a):

> Na IKP loguje się przez mój bank, przez profil zaufany. Mnie bardziej stresował
                          > o, że wchodzę przez logowanie do banku na inne strony niż banku. IKP założyłam,
                          > aby sprawdzić czy zdjęto mi kwarantannę kilka miesięcy temu, teraz zapisałam s
                          > ię na szczepienie. Ale byłam zaskoczona, bo przez profil zaufany moglam się też
                          > zarejestrować w Urzędzie Pracy - nigdzie nie musialam chodzić. No, ale to logo
                          > wanie przez bank...
                          >
                          Życie polega na tym żeby było łatwe .Nie ma żadnych obaw logowanie w banku .Teraz nie musisz wychodzić z domu by coś załatwić .W dobie covida .Przelewy ,mandaty sprawy w ZUS i inne załatwiam tu na miejscu Na forum to tylko narzekanie i nie do Ciebie ta uwaga. A Pies już dawno zapomniał gdzie jego korzenie .
    • taziuta Też bym się bał 25.07.21, 11:33
      haen2010 napisał:
      Re: Aż boję się mojej "mundrości".

Też bym się bał, na Twoim miejscu, Heniu. Jesteś taki 'mudry', taki 'mudry', że aż mi Ciebie żal.
    • boblebowsky "mundrości". 25.07.21, 12:36
      haen2010 napisał:

> Sceptycyzmu odnośnie operacji politycznej i komercyjnej COVID. Nie piszę
      > o naszej, polskiej, w wykonaniu pisowskiej swołoczy. Ta pobiła rekordy śmierte
      > lności starszej, schorowanej generacji. Z całkiem innych przyczyn.
      >
      > Ostatnie dane z takich pandemicznych państw jak Izrael czy Brytania nasuwają ba
      > rdzo duże wątpliwości na skuteczność akcji - wszyscy mają być zaszczepieni. Już
      > witali się z gąską, a covid ma się dobrze i nie znika. Rośnie.
      > Pisowska hołota już nam zaplanowała czwartą falę, następne w kolejce alfabetu.
      > Ktoś mądry ocenił, covid to fajny wirus, pojawia się gdzie trzeba i w żądanych
      > ilościach.
      >
      > Wkrótce będę obywatelem nie drugiego, ale ostatniego sortu. Zdrowy będę wyklęty
      > i oznakowany. Coraz więcej zdaje sobie sprawę z totalnej manipulacji społeczne
      > j na niespotykaną skalę. Francuzi i Włosi mają tego dość. Potulna Polska ciemn
      > ota raczej nie zaprotestuje.

Mundorści, dokładnie. Bo foliarstwo to właśnie mundrość, a nie mądrość. Ramię w ramię z pisim elektoratem niesiesz kaganek oświaty, brawo:))
      Ostatnie dane dotyczące pandemii napawają optymizmem akurat.
        • yoma Re: "mundrości". 25.07.21, 13:20
          Pacz pan, a nie dalej niż trzy dni temu czytałam, że pfizer i zenka świetnie działają przeciw delcie. Chyba w tym samym portalu 😀
          • taniarada Re: "mundrości". 25.07.21, 13:36
            yoma napisała:

> Pacz pan, a nie dalej niż trzy dni temu czytałam, że pfizer i zenka świetnie dz
            > iałają przeciw delcie. Chyba w tym samym portalu 😀
            >
            O wszystkim tak piszą. Johnson że jest najlepszy.
        • boblebowsky Re: "mundrości". 25.07.21, 13:40
          haen2010 napisał:

> Poczytaj sobie. Bez komentarza.
          >
          > portal.abczdrowie.pl/szczepionka-mniej-skuteczna-wobec-wariantu-delta-izraelski-rzad-o-preparacie-pfizera

Nie twierdziłem, że liczba zachorowań nie rośnie. Rośnie, ale to nie jest najważniejszy wskaźnik.
          • haen2010 Re: "mundrości". 25.07.21, 14:11
            Moim zdaniem, uczciwe rządy już półgebkiem stwierdzają, że jest nie Hallo. Sami producenci zastrzyków stwierdzili, że po nim nie umrzesz. Coraz więcej strzykniętych jest zarażonych.
            Nikt nie wie, jakie będą konsekwencje w dłuższym okresie. Proste pytanie - na ch.uj nam taka szczepionka. Pfizer stanowczo protestuje przeciwko przymusowym szczepieniom. Grozi im lawina pozwów za niepożądane objawy.

Jest tego dużo, dużo więcej.
            • boblebowsky Re: "mundrości". 25.07.21, 14:27
              haen2010 napisał:

> Moim zdaniem, uczciwe rządy już półgebkiem stwierdzają, że jest nie Hallo. Sami
              > producenci zastrzyków stwierdzili, że po nim nie umrzesz. Coraz więcej strzykn
              > iętych jest zarażonych.
              > Nikt nie wie, jakie będą konsekwencje w dłuższym okresie. Proste pytanie - na c
              > h.uj nam taka szczepionka. Pfizer stanowczo protestuje przeciwko przymusowym sz
              > czepieniom. Grozi im lawina pozwów za niepożądane objawy.
              >
              > Jest tego dużo, dużo więcej.

Z naciskiem na dużo.... :)) Jak to u foliarzy, mieszanie faktów z fejkami i manipulacje. Wybacz, ale szkoda mi paluchów na rozbrajanie każdego kitu, ale na pytanie po k.utasa nam taka szczepionka odpowiem; bo znacznie udało się ograniczyć liczbę hospitalizowanych i śmiertelnych przypadków w stosunku od stanu sprzed i uwolnić tym samym szpitale na przyjęcia pacjentów z innymi schorzeniami i tym samym znowu uratować całą masę ludzkich istnień. Więc żeby nie wyjść na durnia wypadało by ten drobny fakt dostrzec.
              • haen2010 Re: "mundrości". 26.07.21, 08:47
                bo znacznie udało się ograniczyć liczbę hospitalizowanych i śmiertelnych przypadków w stosunku od stanu sprzed i uwolnić tym samym szpitale na przyjęcia pacjentów z innymi schorzeniami i tym samym znowu uratować całą masę ludzkich istnień. Więc żeby nie wyjść na durnia wypadało by ten drobny fakt dostrzec.

Jako dureń forumowy oczywiście dostrzegam. W takich państwach jak np. Niemcy, Skandynawia...
                Trzeba jednak być skończonym jełopem, by takie spostrzeżenia zastosować w Polsce.
                • boblebowsky Re: "mundrości". 26.07.21, 11:01
                  haen2010 napisał:

> bo znacznie udało się ograniczyć liczbę hospitalizowanych i śmiertelnych prz
                  > ypadków w stosunku od stanu sprzed i uwolnić tym samym szpitale na przyjęcia pa
                  > cjentów z innymi schorzeniami i tym samym znowu uratować całą masę ludzkich ist
                  > nień. Więc żeby nie wyjść na durnia wypadało by ten drobny fakt dostrzec.

>
                  > Jako dureń forumowy oczywiście dostrzegam. W takich państwach jak np. Niemcy, S
                  > kandynawia...
                  > Trzeba jednak być skończonym jełopem, by takie spostrzeżenia zastosować w Polsc
                  > e.

Doprawdy, ponieważ.....? :))
                • sverir Re: "mundrości". 26.07.21, 11:29
                  "Trzeba jednak być skończonym jełopem, by takie spostrzeżenia zastosować w Polsce."

W sensie, że u nas nie by nie zadziałało tak samo czy że nie nadajemy się na powszechność szczepień?
    • manhu Re: Aż boję się mojej "mundrości". 25.07.21, 13:07
      haen2010 napisał:
      > Ostatnie dane z takich pandemicznych państw jak Izrael czy Brytania nasuwają ba
      > rdzo duże wątpliwości na skuteczność akcji - wszyscy mają być zaszczepieni.
      >Coraz więcej zdaje sobie sprawę z totalnej manipulacji społecznej na niespotykaną skalę.
      > Francuzi i Włosi mają tego dość. Potulna Polska ciemnota raczej nie zaprotestuje.
      Mądrych jak ty jest pełno: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,27364666,usa-20-proc-amerykanow-wierzy-ze-w-szczepionkach-przeciwko.html i polska ciemnota będzie protestować, ale później.

> rdzo duże wątpliwości na skuteczność akcji - wszyscy mają być zaszczepieni.
      "Lech Wałęsa: Stłucz pan termometr, nie będziesz miał pan gorączki". To jest powód dlaczego jest tam tak "źle". Inni nie testują to "nie mają" zakażeń. Brakuje jeszcze, że to spisek żydostwa przeciw gojom, ta popularna głupota upadła w grudniu gdy Izrael zaczął bić rekordy świata w szczepieniu. Ale nadal ciemnota wierzy, że chcą nas zdepopulować i że zaczynają od swoich zwolenników żeby mieć na świecie 100% wrogów.

PRAWDA jest taka:
      1. epidemia jest prawdziwa
      2. jest mniejsza niż oczekiwano, liczono na hiszpankę, wyszedł większy Hong Kong
      3. media rozdęły ją do szalonych rozmiarów (niczym śmierć 2 żołnierzy w Afganistanie to prawie żałoba narodowa)
      4. nawet tak mała zagraża przeciążeniem służby zdrowia (tak jak wtedy gdy 10% klientów rzuci się do najlepszego banku po pieniądze po plotce).

Dla ciemnoty nie umiejącej liczyć powtarzam: 38 000 000 : 75 000 = 507, co oznacza że powinno umrzeć ok. 0,9% posła (i drugi najgłupszy zmarł). Posłowie są starsi, ale w dużo lepszej formie więc 1-2 to średnia oczekiwana (więc zwykle 0).
    • ave.duce Re: Aż boję się mojej "mundrości". 25.07.21, 13:21
      > Wkrótce będę obywatelem nie drugiego, ale ostatniego sortu.

Twój wybór.

> Zdrowy

Skąd ta pewność?

> będę wyklęty

Przeze mnie już jesteś. Zadowolonyś?

> i oznakowany.

W jaki sposób?

> Francuzi i Włosi mają tego dość

I dlatego szczepią się na potęgę.

> Potulna Polska ciemnota raczej nie zaprotestuje.

Nie zaprotestuje, bo potulny Pi$$/nie/rząd to tchórze. Będą woleli wprowadzić lockdown, niż narazić się haeonpodobnym ciemniakom.
    • bardzo.cicho Re: Aż boję się mojej "mundrości". 25.07.21, 14:11
      W Polsce nie będzie raczej segregacji, bo aby do niej doszło, rząd powinien wcześniej pracować na jej szerokie poparcie - jedno, wspólne stanowisko, że to bezpieczna ingerencja medyczna. Tymczasem kojarzę wypowiedzi doradców Dudy, którzy mówili na początku akcji szczepień, że na razie zaszczepiono zbyt mała populację, aby mieć pewność że szczepionka jest bezpieczna, pamiętam Dudę co się nie szczepi bo nie, a RPD mówi o eksperymencie na dzieciach. Swoją drogą wierzę, że nawet przy segregacji byłyby specjalne knajpy dla niezaszczepionych, gdzie wchodziłoby się na hasło. Takie "ekskluzywne" dla niepokornych.

We mnie budziło lęk stwierdzenie, że trwa trzecia faza obserwacji skutków szczepionki. A w tej trzeciej fazie jest podobno większość leków, które już przyjmujemy. Pamiętam jak wycofano syrop, ktory pediatrzy zalecali dla dzieci nawet profilaktycznie na drogi oddechowe w czasie przeziębień, no i mój syn sporo tego wypił.

Jestem mało odporna na presję, a wokół mnie wszyscy zaszczepieni, więc też przyjęłam w końcu Johnsona. Weszłam na IKP i za godzinę już miałam termin. Jest dużo wolnych terminów.

Ale jakby coś, protestuje wobec segregacji. Należy przekonywać, tłumaczyć a nie rozniecać skrajne nastroje, które kończą się przykrymi do czytania i słuchania groźbami.

• taniarada Re: Aż boję się mojej "mundrości". 26.07.21, 04:48
        Ja pamiętam że kiedyś takie coś pisałaś na forum .To jednak jest odporna . To może w związku z powyższym propozycja: odpłatne leczenie wszystkich, czyli przytłaczającej większości chorych na skutek niezdrowego trybu życia i odżywiania, chorych na własne życzenie, otyłych, rakowych, sercowych, palaczy, pijących alkohol, jedzących, tłuszcze utwardzane, słodycze, warzywa i mięso z marketów, oleje rafinowane, pokarmy wysokoprzetworzone, pozbawione witamin i błonnika, spędzających większość życia bez aktywności fizycznej.
        I pokrywanie wszystkich kosztów leczenia dzieci, tak żeby ich rodzice nie musieli zbierać pieniędzy na leczenie za granicą.I na koniec, proszę o sprostowanie jeśli to nieprawda: Prawdziwa śmiertelność na koronawirusa: 2,5%, podobnie jak na grypę. Ogółem na świecie z wszystkich zgonów na koronawirusa zmarło 0,03 % (przyczyną 3 setnych procenta wszystkich śmierci jest koronawirus).
    • haen2010 Re: Aż boję się mojej "mundrości". 26.07.21, 18:24
      Podsumuję ten chaotyczny wątek. Ostatni wpis.

Polska, Polki i Polacy jeszcze nie dojrzeli do demokracji. Rozumiem to przez dziwny stan, jak traktują niezależność pomyślunku i opinii kogoś spoza tłumu. Nawet im do głowy nie przyjdzie - a może ten facet ma rację.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka