Dodaj do ulubionych

TVN może przejąć polski kapitał

27.07.21, 21:09
Jeśli nie będzie można inaczej, to Discovery może zbyć swoją holenderską spółkę (właściciela TVN) zaprzyjaźnionemu polskiemu podmiotowi. Za cenę rozłożoną na korzystne raty i z nadzwyczajną ulgą równą odszkodowaniu, jakie arbitraż zasądzi od Skarbu RP z tytułu złamania umów RP-USA gwarantujących wzajemnie swobodę inwestowania. Niech PiSSdu płaci za coś, czego nie dostanie.
Trzeba zawczasu pomyśleć, kto by się do takiej transakcji nadawał. Może np. spółka pracownicza zarejestrowana w UE w formie umożliwiającej zachowanie kontroli w razie oferty publicznej (przeprowadzonej poza Polską, ale skierowanej tylko do obywateli polskich) zapewniającej fundusze na raty za Polish Television Holding BV. W każdym razie powinien to być ktoś, kto będzie się jeszcze mniej szczypał z reżimem niż obecny właściciel. Taki podmiot może przejmując holenderską spółkę zawrzeć z jej właścicielami wieloletnie umowy o ścisłej współpracy na wyłączność w Polsce treści dostarczanych przez Warner Bros Discovery w zamian gwarantując odpowiednie zakupy od tej spółki. Być może Amerykanie mogą pomóc, są bardzo wkurzeni.
Obserwuj wątek
  • snajper55 Re: TVN może przejąć polski kapitał 27.07.21, 21:52
   ukos napisał:

   > Jeśli nie będzie można inaczej, to Discovery może zbyć swoją holenderską spółkę
   > (właściciela TVN) zaprzyjaźnionemu polskiemu podmiotowi.

   Ale dlaczego polskiemu? Niech zbędzie podmiotowi niemieckiemu, francuskiemu czy hiszpańskiemu.

   Poza tym należy rozważyć stare rozwiązania, które cały czas funkcjonują:

   Wiki: "We wrześniu 2019 roku Amerykańska Agencja na rzecz Światowych Mediów (ang. U.S. Agency for Global Media) podjęła decyzję o otworzeniu oddziału Radio Wolna Europa na Węgrzech, co spotkało się z dużym poparciem ze strony Kongresu Stanów Zjednoczonych. Powodem tej decyzji są działania premiera Węgier, Viktora Orbána, które doprowadziły do spadku Węgier w Rankingu Wolnych Mediów o ponad 50 miejsc od czasu gdy objął urząd w 2010 roku. Uruchomienie nowego oddziału oraz otwarcie biura na Węgrzech zostało zaplanowane do końca czerwca 2020 roku."

   S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka