Dodaj do ulubionych

Pisi mieszają się w decyzje niezależnego sądu

01.08.21, 22:51
Pisi mieszają się w decyzje niezależnego sądu w suwerennym kraju.

Sąd podeptał wolność akademicką - tak orzeczenie niemieckiego sądu ws. ks. Dariusza Oko ocenił w wypowiedzi cytowanej przez agencję Dpa wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Ksiądz Dariusz Oko został skazany przez sąd w Kolonii wyrokiem nakazowym na grzywnę za "podżeganie do nienawiści". Chodzi o artykuł autorstwa duchownego, który ukazał się w czasopiśmie "Thelogisches".

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27400015,wiceminister-romanowski-o-wyroku-niemieckiego-sadu-ws-ks-oko.html#s=BoxOpImg6
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Ważny sygnał dla wielu Polaków i dla Watykanu 02.08.21, 23:03
   Niemiecki dziennik o ukaraniu ks. Oko: Ważny sygnał dla wielu Polaków i dla Watykanu

   Dziennik "Sueddeutsche Zeitung" ("SZ") przypomina, że księży gejów nazwano w artykule
   "plagą", "pasożytami" i "rakiem", za co sąd administracyjny w Kolonii nałożył na polskiego duchownego grzywnę w wysokości 4800 euro lub 120 dni aresztu. Słowa księdza Oko zostały uznane za podżeganie do nienawiści. Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski skrytykował sąd, który "wyznacza kary" za "działalność naukową", co stanowi "zagrożenie dla wartości podstawowych i europejskich standardów" - pisze "SZ".

   "W tym miejscu sprawy należy uporządkować. Tu mieszają się antyniemieckie nastroje z populistycznymi atakami na 'Zachód', który ze swoją rzekomą rozwiązłością w dziedzinie seksu i 'ideologią gender' zagraża prawej z natury, wschodnioeuropejskiej ludności, jak również z aż nadto wyraźnymi próbami odciągnięcia uwagi od własnych porażek. Dotyczy to z jednej strony polskiego wymiaru sprawiedliwości, który nie jest już niezależny, co prowadzi do zaciętych walk wewnątrz polskiego społeczeństwa i do kłótni z Komisją Europejską. Z drugiej strony dotyczy to Kościoła katolickiego w Polsce, który w kwestii zwalczania i wyjaśniania przypadków pedofilii zachowuje generalnie bierność" - czytamy.
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,127561,27404672,niemiecki-dziennik-o-ukaraniu-ks-oko-wazny-sygnal-dla-wielu.html#do_w=46&do_v=142&do_st=RS&do_sid=287&do_a=287&s=BoxNewsMT
  • ktos_z_kosmosu Re: Pisi mieszają się w decyzje niezależnego sądu 02.08.21, 23:53
   A czego tu się spodziewać?
   On tylko wykonuje swoją robotę. W końcu po to biskupi go ulokowali na ministerialnym stołku.
   Marcinek zaczynał od bielanek, po tym dojrzał do oazowania i posług podczas mszy, by po dyplomie w kraju, za kościelną kasę doszlifowywać swoje agenturalne zacięcie u Niemców, gdzieś w Ratyzbonie, Berlinie i nawet w Fundacji Fundacji Konrada Adenauera, biorąc nawet z tej fundacji kasę.
   Tysiące takich KK, z walną pomocą i aprobatą polityków wszystkich opcji (bez wyjątku) przez 30 lat rozlokowywał i rozlokowuje.
   Aktyw katolicki na niższych szczeblach pomijam, choć tych jest dziesiątki tysięcy.
  • pies.na.czarnych Re: Pisi mieszają się w decyzje niezależnego sądu 03.08.21, 15:12
   - Byłem zszokowany tym, co przeczytałem. Od razu zobaczyłem fragmenty, które podchodzą pod paragraf dotyczący "podżegania do nienawiści" - mówi w rozmowie z Onet.pl niemiecki duchowny ks. Wolfgang Rothe. To właśnie Rothe złożył skargę ws. tekstu księdza Dariusza Oko opublikowanego w niemieckim czasopiśmie. Sąd skazał polskiego duchownego na karę grzywny lub areszt.
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27406059,wyrok-ws-tekstu-ks-oko-niemiecki-ksiadz-jestem-zalewany.html#s=BoxOpImg4
   • szwampuch58 Re: Pisi mieszają się w decyzje niezależnego sądu 03.08.21, 16:14
    Jak przekazał duchowny, "jest zalewany wiadomościami od Polek i Polaków". - Niektórzy posługują się tą samą mową nienawiści, której mogliśmy doświadczyć, czytając tekst polskiego księdza. Inni z kolei dziękowali, mówiąc, że w Polsce byłoby to niemożliwe, by doszło do takiego oskarżenia - zaznaczył.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka