Dodaj do ulubionych

Dylematy podwyżkowe.

02.08.21, 07:55
Przyczyna tej decyzji Kaczusia jest banalna. Chce udobruchać swoich szeregowych posłów, którzy z zawiścią oglądają swoich kolesi urządzonych w niezliczonych spółkach, razem z rodzinami i kochankami.

Niestety, musiał uwzględnić także opozycję. Ta ma potężny problem moralny. Kasę z chęcią przytuli, ale umoczy się w kaczusiowym gownie. Co robić? Wszyscy czekają co powie Tusk. Macie jakieś porady dla tych nieszczęśników?
Obserwuj wątek
   • pies.na.czarnych Re: Dylematy podwyżkowe. 02.08.21, 16:55
    ajr-on napisał:

    > Czekamy co powie miliarder Tusk do swoich żołnierzy, oczywiście chętnych do prz
    > ytulenia kasy. Jest dylemat.

    Doczekałeś!
    Klub Koalicji Obywatelskiej jednomyślnie zdecydował ws. projektu ustawy blokującej podwyżki dla polityków - informuje Donald Tusk, przewodniczący PO.
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27403902,jest-reakcja-ko-na-podwyzki-dla-politykow-tusk-dziekuje-za.html#s=BoxOpMT
  • aniechto.only Re: Dylematy podwyżkowe. 02.08.21, 08:07
   Opozycja powinna brać przykład z Borowskiego i Razem:

   „Jarosław Kaczyński łaskawie podniósł mi pensję. Oświadczam, że w sytuacji, gdy płace nauczycieli i budżetówki praktycznie stoją w miejscu, a milionom Polaków rząd szykuje podwyżki podatków – mogę zaakceptować podwyżkę mojej płacy jedynie w wys. 2000 zł, odebranych mi bezpodstawnie przez Kaczyńskiego w 2018 r. Pozostałą kwotę ponad 2000 zł będę do końca kadencji przekazywał na rzecz działających na warszawskiej Pradze fundacji i organizacji wspierających praskie dzieci, seniorów oraz praską edukację i kulturę. A płace parlamentarzystów nie powinny zależeć od kaprysu frustrata z Nowogrodzkiej!".

   Posłanki i posłowie Razem oddają część swojego wynagrodzenia poselskiego na cele społeczne i charytatywne od 2019.
    • aniechto.only Re: Dylematy podwyżkowe. 02.08.21, 10:09
     haen2010 napisał:

     > Szczytne deklaracje to tylko deklaracje. W realu różnie bywa.

     Jak najbardziej w realu:

     Poseł Zandberg robi co miesiąc jeden przelew z poselskiej pensji: przekazuje datek na działania wspomnianej już Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza.

     Posłanka Zawisza zaś pomaga wielu organizacjom. – Swoją nadwyżką wsparłam już Stowarzyszenie Tęczowe Opole, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy im. dr Marii Trzcińskiej-Fajfrowskiej na Giszowcu. Sfinansowałam z niej także koszyczki ze środkami higienicznymi w Liceum nr V w Opolu, wsparłam Replikę, dwumiesięcznik społeczno-kulturalny ludzi LGBTQIA, a także ufundowałam stypendium w Szkole Liderów Politycznych – wylicza posłanka z Opola.

     Podobnie robi posłanka Paulina Matysiak. – Od listopada 2019 roku wsparłam Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Stowarzyszenie "Hospicjum Kutnowskie", Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kutnie i Razem – wymienia.

     natemat.pl/317843,podwyzki-dla-poslow-poslowie-razem-tlumacza-dlaczego-zaglosowali-przeciw
  • haen2010 Re: Dylematy podwyżkowe. 02.08.21, 09:27
   Ja to bym im zaproponował jakąś kasę zapomogową dla byłych posłów i senatorów, którzy z różnych przyczyn nie poradzili sobie poza polityką. Bez względu na barwy partyjne. Z uczciwym sprawozdaniem na koniec roku. Niech to będzie te 2 tys. Borowskiego. Może obejmować także ich osierocone rodziny. Stypendia dla dzieci, etc, etc...
  • pies.na.czarnych Re: Dylematy podwyżkowe. 02.08.21, 18:58
   Politycy PiS bronią podwyżek: Polski poseł musiałby pracować 68 lat, żeby zarobić tyle, co Tusk:)))))

   Tsza było siem uczyć pisowskie debile!
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27404149,politycy-pis-bronia-podwyzek-polski-posel-musialby-pracowac.html#s=BoxOpImg1
  • haen2010 Re: Dylematy podwyżkowe. 02.08.21, 19:16
   Wymyślili. Będą likwidować podwyżki ustawą. Jak to u nas, ustawa pójdzie do urządzenia z minus 273,15 stopni wg Celsjusza. Z obrzydzeniem muszą brać łapówę od Kaczusia. Wilk i owca zadowoleni.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka