Dodaj do ulubionych

Unia Europejska wstrzymuje fundusze europejskie

03.08.21, 18:21
"Unia Europejska wstrzymuje fundusze europejskie dla Polski i Węgier."
Dziennik amerykańskiego biznesu "Wall Street Journal" z 3.08.2021 pisze, że Unia Europejska i jej państwa członkowskie "nie zawahają się użyć nowej broni w walce o praworządność w Polsce i na Węgrzech. Bronią są pieniądze a ściślej fundusze europejskie". Dostęp tzw. funduszy odbudowy został dla Polski i Węgier zamrożony.
WSJ pisze m.in. :
"Unia Europejska zaczęła wstrzymywać fundusze dla Polski i Węgier, eskalując walkę o standardy demokratyczne, która pogłębia podział między Wschodem a Zachodem w Unii Europejskiej
UE i większość rządów w Europie Zachodniej jest zaniepokojona zmianami wprowadzanymi przez Polskę i Węgry, które ich zdaniem podważają rządy prawa, osłabiają niezależność sądów i naruszają prawa człowieka. Szczególnie niepokoją ich starania Warszawy o prymat prawa polskiego nad prawem i orzecznictwem unijnym.
Oba państwa, które są jednymi z największych odbiorców europejskich pieniędzy netto, twierdzą, że presja ze strony Brukseli jest ideologicznym atakiem na ich wartości i próbą ograniczania praw krajów członkowskich do kształtowania ich własnych systemów politycznych i praw.
UE od lat toczy spory z Polską i Węgrami w kwestiach takich jak prawa osób LGBT, które są tematami gorącymi w wielu byłych krajach komunistycznych. Konserwatywni wyborcy i politycy w Europie Wschodniej twierdzą, że od czasu przystąpienia do UE w 2004 r. Bruksela coraz częściej wykorzystuje swoje uprawnienia do narzucania zachodnioeuropejskich wartości społecznych ponad lokalne normy . (...)
Politycy unijni argumentują, że wysiłki Polski, by lekceważyć orzeczenia sądów UE i kwestionować prawodawstwo, mogą stworzyć precedensy, które podważają zasady obowiązujące w całej Unii – takie jak te regulujące funkcjonowanie jednolitego rynku – i znieważają unijne sądy, które stoją na straży prawa UE."
www.wsj.com/articles/eus-new-weapon-in-rule-of-law-battle-with-poland-hungary-money-11627996211?reflink=desktopwebshare_facebook&fbclid=IwAR0sZRbJdmb1M6Vt1OMF1Go4mzoDnV0GCwOCgZqmJ_5kKD2gdmPVF3n5-w8
Obserwuj wątek
   • snajper55 Re: Unia Europejska wstrzymuje fundusze europejsk 03.08.21, 22:11
    mienkiszon napisał:

    > Zawistny Kurdupel ma to gdzieś, po nim choćby potop!!!
    > Bydle nie ma dzieci , ani wnuków czy przyjaciół!!!

    Ponieważ nie potrzebuje, nie chce mieć dzieci ani wnuków czy przyjaciół. Nie ma bo nie chce. On chce jedynie jednego - chce władzy i ją ma.

    S.
  • pies.na.czarnych Re: Unia Europejska wstrzymuje fundusze europejsk 03.08.21, 18:33
   https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/s600x600/230134449_330561131954199_4523878066951334546_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=dNoVmLLNwYcAX9jtHmi&_nc_ht=scontent-bru2-1.xx&oh=f7a6e89ee00dc4fab163bf11b0e916c0&oe=612FE32D

   Młoda Unia
   5u ·
   Prawo i Sprawiedliwość przyzwyczaiło nas do drogich i populistycznych obietnic, które w dużej mierze finansowane są ze środków unijnych. Nie inaczej jest z Europejskim Funduszem Odbudowy, który PiS chce wykorzystać w dokładnie ten sam sposób.
   Tym razem nie będzie to jednak takie proste, gdyż unijne instytucję zwlekają z przyznaniem pieniędzy Polsce ze względu na nieprzestrzeganie unijnego prawa. Z Funduszem Odbudowy partia rządząca od początku była na opak, gdyż schemat zagospodarowania unijnych środków przygotowała ostatniego dnia, przez co posłowie podczas głosowania de facto nie wiedzieli nad czym głosują.
   Nierozważna polityka rządu, który najpierw łamie europejskie prawo, a następnie prosi Brukselę o pieniądze, powoduje że możemy stracić 7 miliardów euro darowizn i nieoprocentowanych pożyczek. Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą jednak pieniądze, które normalny rząd przeznaczyłby np. na odszkodowania dla przedsiębiorców, mogą zostać utracone przez działania populistów z Prawa i Sprawiedliwości.
   Brak gwarancji uzyskania pieniędzy, nie przeszkadza jednak politykom PiS w coraz głośniejszym mówieniu o swoich obietnicach.
  • weteran-czasu Re: Unia Europejska wstrzymuje fundusze europejsk 03.08.21, 18:34
   Fundusze z UE dla Polski faktycznie przestały wpływać.
   Kaczyński na Nowogrodzkiej mówi: "... jak to, fundusze z UE dla Polski nie wpływają?...Wyjaśnijcie dlaczego tak się dzieje!...".
   On naprawdę chyba żyje w wirtualnej rzeczywistości.
   Jak UE wstrzyma dotacje dla rolnictwa, to dopiero będzie miał uzasadnione obawy,
   że chłopi mogą go nadziać na widły gnojne.
  • pies.na.czarnych Re: Unia Europejska wstrzymuje fundusze europejsk 03.08.21, 20:01
   Rządzą nami naprawdę cyniczni ludzie. Wykorzystają każdą rzecz, by - po pierwsze, utrzymać władzę. Po drugie, aby być może uniknąć odpowiedzialności. A po trzecie, żeby, jak to powiedział jeden z polityków opozycji, obgryzać tę gałązkę z państwowymi pieniędzmi jak szarańcza - mówi była Komisarz Unii Europejskiej Elżbieta Bieńkowska.

   Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
   wyborcza.pl/7,82983,27407806,elzbieta-bienkowska-o-sporze-pis-z-ue-upominanie-juz-nie-wystarczy.html?fbclid=IwAR19tBOEa9MPpeLNotHiHp8kk28pbGmurZWClvZmbgZX8dQCJ154-gd_cnQ#S.main_topic-K.P-B.1-L.3.zw

   TUTAJ ZOBACZYSZ ROZMOWĘ WIDEO:
   • pies.na.czarnych Re: Unia Europejska wstrzymuje fundusze europejsk 05.08.21, 19:08
    Jak mówi Urynowicz sytuacja robi się coraz poważniejsza. Komisja Europejska do tej pory ostrzegała, teraz mówi już o konkretnych konsekwencjach i daje ultimatum. Jeśli Małopolska nie wycofa się z dyskryminującej uchwały anty-LGBT to niewykluczone, że nie będzie miała co liczyć na unijne środki finansowe. - Małopolska może stracić pieniądze z nowej perspektywy finansowej, to jest ponad 2,5 miliarda euro, czyli ponad 11 miliardów złotych. Możemy mieć też problemy z rozliczeniem bieżącej perspektywy. Zamrożone mogą być również środki na promocję regionu - relacjonuje Aneta Regulska, reporterka TVN24.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka