Dodaj do ulubionych

Reżim: Morda w kubel albo dymisja!

04.08.21, 17:14
Reżim: Morda w kubel albo dymisja!

"Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu A. Korneckiej z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Pracy i Technologii. Powodem jest zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polski Ład w zakresie ułatwienia budowy domów 70m2 oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego" - poinformował teraz Piotr Müller.
Obserwuj wątek
   • sverir Re: Reżim: Morda w kubel albo dymisja! 04.08.21, 18:23
    To nie rzecznik, tylko łżecznik.

    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27411210,piotr-muller-odpowiada-na-zarzuty-ws-polskiego-ladu-samorzad.htmlhttps://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27411210,piotr-muller-odpowiada-na-zarzuty-ws-polskiego-ladu-samorzad.html

    Łżecznik sugeruje, że wyższe dochody z CIT to jakaś zasługa rządu. Gówno prawda, lepsza sytuacja gospodarcza, to wyższe wpływy podatkowe, a wyższe wpływy podatkowe to większe kwoty dla samorządów. Proporcje, w jakich samorządy dzielą się z rządem, nie zmieniły się od 2004 roku.

    Poza tym, biorąc pod uwagę sposób rozliczania podatku dochodowego, wielce niesprawiedliwe jest udowadnianie, że samorządy otrzymują więcej na przykładzie jedne, dwóch czy nawet pięciu miast. Jeśli podatnik zmieni miejsce zamieszkania, to zmieni mu się miejsce rozliczania podatku dochodowego, a tym samym płacone przez niego podatki zmienią beneficjenta.

    Łżecznik mógłby jeszcze się zasłonić funduszem inwestycyjnym dla samorządów, wszak też poszła kasa. Ale chyba się boi, że mu wytkną, że kasę dostawali swoi (nie trzeba było nawet krytykować rządu, wystarczyło go nie chwalić, żeby nie dostać dofinansowania).
    • pies.na.czarnych Re: Reżim: Morda w kubel albo dymisja! 04.08.21, 19:29
     Według najnowszych analiz stołecznego ratusza wprowadzenie w życie "Polskiego ładu" przez rząd Prawa i Sprawiedliwości już w przyszłym roku zmniejszy dochody Warszawy o 1,7 mld zł. To tyle, ile stolica rocznie wydaje na dopłaty do ochrony zdrowia, kultury, sportu i pomocy społecznej.
  • 99venus Re: Reżim: Morda w kubel albo dymisja! 04.08.21, 19:56
   Pani Kornecka zachowała się tak jak powinien zachowywać kazdy urzędnik-mówić zawsze prawdę i to co się myśli.W pisie się to nie przyjęło i oni nie wiedzą,źe jest to świeta zasada.Trudno będzie się im żyło jak ich wreszcie
   społeczeństwo pogoni.Kto myślący zatrudni te miernoty i na jakich stanowiskach?
  • pies.na.czarnych Re: Reżim: Morda w kubel albo dymisja! 05.08.21, 13:12
   Burdel trzeszczy w posadach.
   - Nie, nie. Gdzie miałby odejść? Do PSL-u? - tak Ryszard Terlecki odpowiedział na pytanie, czy spodziewa się odejścia z koalicji Jarosława Gowina. Szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu skomentował też list amerykańskich senatorów ws. "lex TVN". - Czytają różne głupstwa - stwierdził.
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27415223,terlecki-zapytany-o-ewentualne-odejscie-jaroslawa-gowina-gdzie.html#do_w=46&do_v=142&do_st=RS&do_sid=287&do_a=287&s=BoxNewsMT
   Terlecki znowu przedawkował.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka