Dodaj do ulubionych

w Afganistanie nastąpił Nowy Lad

16.08.21, 11:16
W Afganistanie będą m.in. wprowadzanie cnoty niewieście ,
zakazane będą piosenki J.Lennona , itd

podobny Nowy Lad nastąpił w Iranie w 1978 roku po wylądowaniu na lotnisku w Teheranie Chomeiniego ,tym lotnisku
Obserwuj wątek
  • haen2010 Re: w Afganistanie nastąpił Nowy Lad 16.08.21, 12:04
   W sumie to popieram amerykańców. Bez sensu jest bronić kogoś w nieskończoność przed ich własnymi kuzynami od Allaha. A niech się tam wymordowują nawzajem. Izolowani i pilnowani, klepiący biedę razem z kozami. Dobrzy tylko w przerobie makówek.

   Komuchy wietnamskie jakoś się nawróciły razem z Chińczykami, ich protektorem. Być może czas, by zajęli się talibami ci ostatni. Ani ZSRR, ani USA nie dali rady.
   • sverir Re: w Afganistanie nastąpił Nowy Lad 16.08.21, 13:41
    Komuchy wietnamskie nie cierpią się z komuchami chińskimi, więc trudno byłoby ich namówić na wspólną akcję. Kluczem do Afganistanu wydaje się być rozbicie jedności plemiennej, a to wymagałoby zasobów, na które obecnie żadnego państwa nie stać.
    • snajper55 Re: w Afganistanie nastąpił Nowy Lad 16.08.21, 13:50
     sverir napisał:

     > Komuchy wietnamskie nie cierpią się z komuchami chińskimi, więc trudno byłoby i
     > ch namówić na wspólną akcję. Kluczem do Afganistanu wydaje się być rozbicie jed
     > ności plemiennej, a to wymagałoby zasobów, na które obecnie żadnego państwa nie
     > stać.

     Ale tam nie ma jedności plemiennej, tam jest struktura plemienna. Każdy kacyk rządzi na swoim terenie w chwiejnym sojuszu z sąsiednimi kacykami. Na to usiłowano narzucic zachodni system rządów z władzą centralna. Skutek był od początku wiadomy.

     S.
     • sverir Re: w Afganistanie nastąpił Nowy Lad 17.08.21, 13:32
      I jedność, i struktura. Lokalny kacyk zazwyczaj wywodzi się z plemienia dominującego na danym obszarze i często trzyma razem z kacykami z tego samego plemienia. A razem z kacykami reszta ludności, nawet jeżeli ma inną opinię na daną sprawę.
    • inocom Tego się nie da zrobić 18.08.21, 14:47
     sverir napisał:

     > Komuchy wietnamskie nie cierpią się z komuchami chińskimi, więc trudno byłoby i
     > ch namówić na wspólną akcję. Kluczem do Afganistanu wydaje się być rozbicie jed
     > ności plemiennej, a to wymagałoby zasobów, na które obecnie żadnego państwa nie
     > stać.

     W jaki sposób chcesz rozbić mieszkańców wioski, gdy inna wioska to już inne plemię żyjące wspólnie od wieków.
     Całe imperium otomańskie nie było w stanie pokonać 650 tys. Czarnogórców.
  • pies.na.czarnych Re: w Afganistanie nastąpił Nowy Lad 16.08.21, 13:22
   Pinokio:
   Jesteśmy gotowi ich przyjmować, poszukiwać, pomóc im, tak szybko, jak to będzie możliwe, jak odnajdą się w naszych murach ambasady, ambasadę to zlikwidował pan minister Sikorski. Tak szybko, jak odnajdą się w obrębie naszej misji, naszej placówki, oczywiście sprowadzimy wszystkich, którzy będą tego chcieli, współpracowali z nami, udzielimy im wiz humanitarnych.
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,166794,27453484.html#s=BoxMMtImg1
  • pkt4a Re: w Afganistanie nastąpił Nowy Lad 16.08.21, 14:03


   " Talibscy bojownicy chodzą od drzwi do drzwi w Kabulu, szukając pracowników rządowych, żołnierzy i policji oraz Afgańczyków, którzy pracowali z zagranicznymi rządami i organizacjami pozarządowymi" - relacjonuje na Twitterze dziennikarz Frud Bezhan, powołując się na informacje od mieszkańców miasta. Jak dodaje, niektóre osoby zostały wyprowadzone z domów przez talibów, a "w innych przypadkach przeszukano domy i skonfiskowano dokumenty/broń ".

   "nasi partnerzy się rozpiechrzli "
   taa, pewnie siem rozpierzchli i som już w Mandżurii
   • meflst0feles Re: w Afganistanie nastąpił Nowy Lad 17.08.21, 12:19
    pies.na.czarnych napisała:

    > Watch CNN. J. Biden's speech is about to begin.

    American troops cannot and should not be fighting in a war and dying in a war that Afghan forces are not willing to fight for themselves. We spent over a trillion dollars. We trained and equipped an Afghan military force of some 300,000 strong, incredibly well-equipped, a force larger in size than the militaries of many of our NATO allies. We gave them every tool they could need. We paid their salaries, provided for the maintenance of their air force. Something that Taliban doesn’t have. The Taliban does not have an air force.

    (Utopiliśmy dużą kasę, żeby wyszkolić armię Afgańczyków, ale oni są niereformowalni i sami sobie winni, że nie potrafią sobie poradzić z paroma Talibami, kręcącymi się jeszcze gdzieniegdzie po górach z bazooką)

    How many American lives is it worth? How many endless rows of headstones at Arlington National Cemetery. I’m clear on my answer. I will not repeat the mistakes we’ve made in the past. The mistake of staying and fighting indefinitely in a conflict is not in the national interest of the United States, nor is doubling down on a civil war in a foreign country or attempting to remake a country through the endless military deployments of US forces. Those are the mistakes we can not continue to repeat because we have significant vital interest in the world that we cannot afford to ignore.

    (Koniec z nadstawianiem tyłka w imię jakichś dyrdymałów, możemy sobie ewentualnie stacjonować tam, gdzie jest to bezpieczne i dopóki mamy w tym interes)

    I’m deeply saddened by the facts we now face, but I do not regret my decision to end America’s war fighting Afghanistan, and maintain a laser focus on our counter-terrorism missions there and other parts of the world. Our mission to degrade the terrorist threat of Al-Qaeda in Afghanistan and kill Osama bin Laden was a success.

    (Wojna skończona, dorwaliśmy Osamę, zabieramy zabawki, misja zakończona sukcesem)

    www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/joe-biden-speech-afghanistan-transcript-b1903665.html#comments-area


  • haen2010 Re: w Afganistanie nastąpił Nowy Lad 19.08.21, 11:09
   Stało się tak, jak podejrzewałem. USA widząc niechęć Afganów do walki z talibami postanowili się z nimi dogadać. Zostawiają tam swój kontyngent jako gwarancję przed powtórką z ich ekscesów sprzed 20 lat. Ci z kolei nie mają ochoty na jaskinie pogranicza z Pakistanem. Wreszcie chcą zażyć luksusu cywilizacji, forsy i hurys z gaju Mahometa.
   Bardzo optymalne rozwiązanie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka