Dodaj do ulubionych

Sierpień, miesiąc koszmarnych seriali

20.08.21, 06:35
Na początku miesiąca śmierć Bartka zamordowanego przez policjantów. Słyszymy o bezkarności stróżów prawa i ich dowódców. Są nagrania, świadkowie....Kiedy wreszcie winni zostaną wskazani ?
Trochę później: słynna reasumpcja i dowody na kłamstwa i oszukaństwa "drugiej osoby w kraju".I co? Dalej ta kłamczucha będzie prowadzić obrady sejmowe? złamała prawo, jest przestępcą....
Od dwóch tygodni obserwujemy dramat ludzi koczujących na gołej ziemi bez wody, bez jedzenia , pilnowanych z jednej strony przez uzbrojonych Białorusinów, a z drugiej strony przez uzbrojonych Polaków. Na początku tych ludzi było 50( mężczyźni, kobiety i dzieci), teraz mówi się o 30. Co stało się z resztą? Kiedy przestaniemy oglądać ten horror umierających ludzi. Jest to tym bardziej tragiczne, że wielu zwykłych ludzi, zwykłych Polaków przybyło tam z pomocą, uzbrojeni ludzie jednak nie dopuszczają do tego.....A my, kraj emigrantów, którzy miliony bliskich mamy poza granicami Polski wiemy ,ile pomocy i wsparcia dostawaliśmy w trudnych czasach zza granicy i za granicami tak, po ludzku cierpimy oglądając wydarzenia na wschodniej granicy.
Obserwuj wątek
  • horpyna4 Re: Sierpień, miesiąc koszmarnych seriali 20.08.21, 10:23
   Nie tylko cierpimy, to jest naprawdę wielki wstyd. I to przed całym światem. A przecież cywilom, którym udało się wydostać z ZSRR z Andersem kto pomógł? Muzułmanie.

   Tylko niech mi nikt nie tłumaczy, że w innych krajach też nie chcą wpuszczać "obcych" i odgradzają się od nich murami. To tak, jakby powiedzieć, że w zarabianiu "pod latarnią" nie ma nic wstydliwego, bo wiele innych kobiet też tak robi.
   • snajper55 Re: Sierpień, miesiąc koszmarnych seriali 20.08.21, 12:09
    horpyna4 napisała:

    > Nie tylko cierpimy, to jest naprawdę wielki wstyd. I to przed całym światem. A
    > przecież cywilom, którym udało się wydostać z ZSRR z Andersem kto pomógł? Muzuł
    > manie.
    >
    > Tylko niech mi nikt nie tłumaczy, że w innych krajach też nie chcą wpuszczać "o
    > bcych" i odgradzają się od nich murami. To tak, jakby powiedzieć, że w zarabian
    > iu "pod latarnią" nie ma nic wstydliwego, bo wiele innych kobiet też tak robi.

    No, akurat w zarabianiu pod latarnią nie ma nic wstydliwego. Jeden sprzedaje umysł, inny - ciało, tę lub inną część.

    S.
     • snajper55 Re: Sierpień, miesiąc koszmarnych seriali 20.08.21, 12:55
      horpyna4 napisała:

      > To prawda, że sprzedawanie ciała jest lepsze od sprzedawania umysłu, ale ta czę
      > ść mojego postu była skierowana do myślących inaczej.

      Sprzedawanie umysłu źle brzmi. Chodziło mi o wynajmowanie umysłu, czym trudni się na przykład informatyk. Nie miałem na myśli sprzedajności Kukiza, który by umarł z głodu, gdyby umysł wynajmował.

      Czy wynajmowanie ciała jest lepsze od wynajmowania umysłu? Według mnie nie. Zazwyczaj jest mniej opłacalne (kopacz rowów zarabia mniej od księgowej, ale już prostytutka może zarabiać od niej więcej). Każdy się sprzedaje (wynajmuje to czy owo) aby przeżyć.

      S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka