Dodaj do ulubionych

Nie przyjęła odznaczenia od Dudy

28.08.21, 20:20
Wdowa po Andrzeju Owczarku odmówiła przyjęcia odznaczenia z rąk Dudy. "Duda niszczy naszą narodową wspólnotę".
W piśmie skierowanym do Dudy Wiesława Anastazja Owczarek podkreśliła, że jej zmarły mąż "był człowiekiem niezwykłej prawości", który w swoich działaniach kierował się "wartościami chrześcijańskimi i demokratycznymi".
"Dla tych ideałów poświęcił wiele lat życia, ryzykując w czasach PRL-u zdrowie, życie i pomyślność swojej rodziny. W wolnej Polsce pełnił różne funkcje (nauczyciela, samorządowca różnych szczebli, burmistrza oraz przez trzy kadencje senatora RP), kierując się zawsze dobrem publicznym i dobrem człowieka"
"Z niedowierzaniem i rozpaczą obserwował zmiany, jakie nastąpiły w Polsce od 2015 r., kiedy to zaczęły być łamane zasady ustrojowe zawarte w Konstytucji RP. Z niepokojem obserwował, że są, jak kiedyś, łamane podstawowe prawa i wolności człowieka, a aparat bezpieczeństwa publicznego jest używany przeciwko obywatelom i miast służyć ogółowi - służy interesom politycznym jednej partii"
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27502957,wdowa-po-andrzeju-owczarku-odmowila-przyjecia-odznaczenia-z.html#do_w=60&do_v=143&do_st=RS&do_sid=288&do_a=288&do_t=19&do_g=5&do_s=A&s=BoxNewsImg3
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka