Dodaj do ulubionych

Kulisy rozmow Czarzastego z PiS

15.09.21, 11:53
Ciekawy wywiad z Andrzejem Rozenkiem na Wyborcza.pl, opowiada o niejawnych rozmowach Włodzimierza Czarzastego z PiS:

Nikt w lewicy by ich nie potępiał, gdyby warunki poparcia Funduszu Obudowy negocjowała cała opozycja. PiS nie miał większości, można było grać twardo, powiedzieć: dostaniecie głosy, jeśli zmienicie podejście do praworządności w Polsce, wykonacie wszystko to, o co prosi Unia Europejska. To miałoby głęboki sens. Może dziś nie byłoby problemu z blokowaniem pieniędzy dla Polski.

Natomiast co zrobił Włodek? Nie postawił warunku praworządności, spotkał się z Morawieckim poza wiedzą reszty opozycji. Chciał zagrać na nosie innym liderom opozycyjnym.

Zrobił to w kompletnej tajemnicy przed klubem, przed prezydium klubu, przed własną partią. Choć była to jedna z najważniejszych decyzji w tej kadencji Sejmu, nie zamierzał pytać o zdanie zarządu SLD czy rady krajowej. Po prostu chodził na spotkania z ministrem Michałem Dworczykiem, brał ze sobą garstkę zaufanych, reszta dowiedziała się post factum, bo przecież do czasu konferencji prasowej nikt z nas nie miał pojęcia, że dogaduje się z PiS-owcami.

Sytuacja była przełomowa. Czarzasty pokazał, jak traktuje zasady demokratyczne w partii, sprowokował konflikt w SLD. Bo jeśli się coś ukrywa, to ze złym zamiarem.

Jestem człowiekiem, który od czterech lat zajmuje się sprawą emerytów mundurowych, nie mam najmniejszych wątpliwości, jak potwornie szkodliwą partią jest PiS. A Włodzimierz Czarzasty relatywizuje i nie jest w tym sam. W jego środowisku uważają, że PiS robi wiele zła, ale niektóre rzeczy wręcz się podobają, nawet mówią, że są zgodne z programem lewicy. Przepraszam bardzo, ale z bandytami się nie rozmawia ani nie negocjuje. Wyklucza się jakąkolwiek współpracę dziś i w przyszłości.

wyborcza.pl/7,75968,27569431,andrzej-rozenek-o-wojnie-w-nowej-lewicy-sa-dwie-osie-mojego.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy
Obserwuj wątek
        • sverir Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 16.09.21, 09:12
          ""Przepraszam bardzo, ale z bandytami się nie rozmawia ani nie negocjuje. Wyklucza się jakąkolwiek współpracę dziś i w przyszłości."

Czyli samorzady zgłaszając swoje uwagi do KPO źle zrobiły? Powinny odmówić udziału w jakichkolwiek konsultacjach?
            • sverir Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 16.09.21, 10:55
              " W skrócie: samorządy MUSZĄ, chcąc nie chcąc, a posłowie nie."

Za daleko idący skrót w takim razie, bo samorządy niczego nie musiały. Mogły spokojnie olać uwagi i poczekać na to, co rząd wymyśli. Ich poparcie nie było rządowi niezbędne do przepchnięcia projektu KPO przez Sejm.
                    • ave.duce Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 16.09.21, 13:23
                      Uciekło...

Ok, wg Ciebie "mogły". Zasadnicza różnica jest w tym zdaniu:

> Ich poparcie nie było rządowi niezbędne do przepchnięcia projektu KPO
                      > przez Sejm.

Sądzę, że opinia Rozenka: z bandytami się nie rozmawia ani nie negocjuje. Wyklucza się jakąkolwiek współpracę dziś i w przyszłości.
                      dotyczyło polityków/posłów a nie samorządowców. To też był "skrót", "za daleko idący skrót w takim razie".
                        • sverir Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 16.09.21, 16:08
                          "dotyczyło polityków/posłów a nie samorządowców. To też był "skrót", "za daleko idący skrót w takim razie".

Samorządowcy też zwykle są politykami, więc to akurat niepotrzebne rozróżnienie. Można przyjąć podział na posłów i samorządowców, bo właściwie dobrze oddaje sens. Czyli pan Czarzasty, poseł z SLD, nie ma prawa do zgłaszania postulatów, ale pani Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy z SLD, już tak, nawet gdyby zgłaszała postulaty posła Czarzastego. W takim razie błędem Czarzastego nie były rozmowy, ale fakt, że podjął się ich osobiście.

" ps. + rozmowy samorządowców były jawne..."

Jawny był fakt, że się toczyły, ale przebieg rozmów nie został upubliczniony. Upubliczniony został efekt, najpierw w postaci zestawu postulatów, następnie w formie sprzeciwu wobec ich nieuwzględnienia i stanowiska o braku poparcia dla KPO. Ale samych rozmów nikt nie publikował.

Przepraszam, czepiam się, ale dla mnie jest ogromna różnica między "z bandytami się nie dyskutuje" a "z bandytami nie dyskutują ci, ale tamci mogą". A ponieważ gorąco bronię idei konsultacji społecznej i możliwości wyrażania swoich opinii i stanowisk przez samorządy, to sumienie nie pozwala mi potępić Czarzastego, Biedronia i Zandberga za sam fakt prowadzenia rozmów (za okoliczności już tak).
            • jureek Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 17.09.21, 21:54
              sverir napisał:

> "Co Ty nie powiesz! Akurat najwięksi opierdalacze, jakich znałem, to mieli pogl
              > ądy prawicowe."
              >
              > A to przepraszam, jeśli Ty znałeś, to wszystko tłumaczy.

Zaskoczony, że mam wśród znajomych również osoby o prawicowych poglądach?
              • sverir Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 18.09.21, 00:03
                " Zaskoczony, że mam wśród znajomych również osoby o prawicowych poglądach?"

Nie. Po prostu uległem sile Twojej argumentacji - "Akurat najwięksi opierdalacze, jakich znałem, to mieli poglądy prawicowe."

No skoro Ty akurat takich znałeś, to po prostu przebija wszystko. Powiedziałbym, że to jest dowód anegdotyczny, czyli w sumie bez wartości, ale nie chcę psuć Ci humoru.
                • jureek Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 19.09.21, 15:15
                  sverir napisał:

> No skoro Ty akurat takich znałeś, to po prostu przebija wszystko. Powiedziałbym
                  > , że to jest dowód anegdotyczny, czyli w sumie bez wartości, ale nie chcę psuć
                  > Ci humoru.

Tak, to jest dowód anegdotyczny. A Ty może spodziewałeś się, że zamówię badania socjologiczne, żeby potwierdzić lub obalić przedstawioną przez Ciebie bez żadnego (nawet anegdotycznego) dowodu tezę?
        • jureek Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 17.09.21, 15:49
          adam.eu napisał:

> Widziałem początek tego wątku. Dziwiłem się, że nie wyraziłeś swojego zdania w
          > nim.
          > Odezwałeś się, ale chyba nie na temat, przynajmniej moim zdaniem.

Nie zaglądam regularnie na forum, zaś walki podjazdowe miedzy libkami udającymi lewicowców (Czarzasty, Biedroń, Rozenek, Miller) nie za bardzo mnie interesują.
          Zadałem pytanie o Rozenka, bo jest ten ostatnio mocno lansowany, a jakoś nie mogę sobie przypomnieć żadnych jego lewicowych działań. Czarzasty przynajmniej wprowadził po Millerowej wtopie parę lewicowych osób poselskich do Sejmu, a Rozenek?
      • boblebowsky Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 17.09.21, 15:46
        jureek napisał:

> Tak przy okazji to chętnie bym się dowiedział, jakimi to lewicowymi działaniami
        > może pochwalić się Rozenek. Jakaś blokada nielegalnej eksmisji? Jakieś wsparci
        > e strajku pracowników?

Naprawdę??? A ileż to eksmisji zablokował przedstawiciel kawiorowej lewicy i pączuś z masła, sam przewodniczący Włodzimierz? Mam pytać o kolejne nazwiska?
        • jureek Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 17.09.21, 15:51
          boblebowsky napisał:

> Naprawdę??? A ileż to eksmisji zablokował przedstawiciel kawiorowej lewicy i pą
          > czuś z masła, sam przewodniczący Włodzimierz? Mam pytać o kolejne nazwiska?

W przeciwieństwie do Ciebie nie będę stosował erystycznych chwytów odpowiadania pytaniem na pytanie, tylko odpowiem wprost - Czarzasty o ile mi wiadomo, nie zablokował żadnej nielegalnej eksmisji.
          A co z Rozenkiem i jego lewicowymi działaniami?
          • boblebowsky Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 17.09.21, 16:01
            jureek napisał:

> boblebowsky napisał:
            >
            > > Naprawdę??? A ileż to eksmisji zablokował przedstawiciel kawiorowej lewic
            > y i pą
            > > czuś z masła, sam przewodniczący Włodzimierz? Mam pytać o kolejne nazwisk
            > a?
            >
            > W przeciwieństwie do Ciebie nie będę stosował erystycznych chwytów odpowiadania
            > pytaniem na pytanie, tylko odpowiem wprost - Czarzasty o ile mi wiadomo, nie z
            > ablokował żadnej nielegalnej eksmisji.
            > A co z Rozenkiem i jego lewicowymi działaniami?

To nie był żaden erystyczny chwyt tylko retoryczne pytanie, mające za zdanie wypunktować absurd twojej argumentacji względem Rozenka i wyznaczania wzorów lewicowości na podstawie uczestnictwa bądź jego braku w zablokowanych eksmisjach. Więc jeśli nie zrozumiałeś to pytam dalej, ile eksmisji zablokowała pani Żukowska, albo Maciek Gdula? No żadnych. I co to niby ma oznaczać?
            • jureek Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 17.09.21, 16:12
              boblebowsky napisał:

> To nie był żaden erystyczny chwyt tylko retoryczne pytanie, mające za zdanie wy
              > punktować absurd twojej argumentacji względem Rozenka i wyznaczania wzorów lewi
              > cowości na podstawie uczestnictwa bądź jego braku w zablokowanych eksmisjach. W
              > ięc jeśli nie zrozumiałeś to pytam dalej, ile eksmisji zablokowała pani Żukowsk
              > a, albo Maciek Gdula? No żadnych. I co to niby ma oznaczać?

Może ustalimy jakiś elementarny porządek rozmowy, czyli zanim zadasz Twoje pytania, odpowiesz najpierw na moje.
              Ale dobrze, mogę zrobić jeszcze raz wyjątek i odpowiem na Twoje pytania licząc na to, że może wreszcie odpowiesz na moje i będę się mógł dowiedzieć, jakimi to lewicowymi działaniami może pochwalić się Rozenek (blokowanie eksmisji czy wspieranie strajków pracowniczych podałem jako przykłady takich lewicowych działań, ale pytanie o lewicową aktywność Rozenka jest otwarte, nie muszą to koniecznie być te wymienione przeze mnie przykłady działań lewicowych)
              A tutaj moja odpowiedź:
              Nic mi nie wiadomo, żeby Żukowska lub Gdula blokowali jakieś eksmisje.
              • boblebowsky Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 17.09.21, 16:27
                jureek napisał:

> boblebowsky napisał:
                >
                > > To nie był żaden erystyczny chwyt tylko retoryczne pytanie, mające za zda
                > nie wy
                > > punktować absurd twojej argumentacji względem Rozenka i wyznaczania wzoró
                > w lewi
                > > cowości na podstawie uczestnictwa bądź jego braku w zablokowanych eksmisj
                > ach. W
                > > ięc jeśli nie zrozumiałeś to pytam dalej, ile eksmisji zablokowała pani Ż
                > ukowsk
                > > a, albo Maciek Gdula? No żadnych. I co to niby ma oznaczać?
                >
                > Może ustalimy jakiś elementarny porządek rozmowy, czyli zanim zadasz Twoje pyta
                > nia, odpowiesz najpierw na moje.
                > Ale dobrze, mogę zrobić jeszcze raz wyjątek i odpowiem na Twoje pytania licząc
                > na to, że może wreszcie odpowiesz na moje i będę się mógł dowiedzieć, jakimi to
                > lewicowymi działaniami może pochwalić się Rozenek (blokowanie eksmisji czy wsp
                > ieranie strajków pracowniczych podałem jako przykłady takich lewicowych działań
                > , ale pytanie o lewicową aktywność Rozenka jest otwarte, nie muszą to konieczni
                > e być te wymienione przeze mnie przykłady działań lewicowych)
                > A tutaj moja odpowiedź:
                > Nic mi nie wiadomo, żeby Żukowska lub Gdula blokowali jakieś eksmisje.

Widzę, że zaczęło się wężykowanie:) Nie chodzi mi eksmisje, ale o żałosną próbę dyskredytacji i odebranie Rozenkowi lewicowych właściwości oraz o wyznaczone przez ciebie kryteria. Podobnych nie wytrzymała by zapewne połowa członków nowej lewicy z pączusiem z masła wyłowionym, Włodziem na czele. Swoją drogą, jeszcze nie dawno Rozenek był dobry, ale wypowiadając się niekorzystnie o Włodziu ustawił się w szeregu ludzi bez właściwości lewicowych. Skąd my to znamy:)) Znowu twoje partyjne zaangażowanie wylazło.
                • jureek Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 17.09.21, 17:03
                  boblebowsky napisał:

> Widzę, że zaczęło się wężykowanie:) Nie chodzi mi eksmisje, ale o żałosną próbę
                  > dyskredytacji i odebranie Rozenkowi lewicowych właściwości oraz o wyznaczone p
                  > rzez ciebie kryteria.

Niewystarczająco jasno doprecyzowałem, że nie są to jakieś wyłączne kryteria, a tylko przykłady, a pytanie o lewicowe działania Rozenka jest otwarte. No i nadaj na nie nie odpowiedziałeś, choć ja na Twoje już dwa razy odpowiadałem. Taka to z Tobą rozmowa.

> Podobnych nie wytrzymała by zapewne połowa członków nowej
                  > lewicy z pączusiem z masła wyłowionym, Włodziem na czele.

Prawdopodobnie masz rację. Chociaż Włodziu, jaki jest libek taki jest, ale jednak trochę spraw po Millerowej klapie posklejał i kilka lewicowych osób do Sejmu wprowadził po kadencji bez lewicy.

> Swoją drogą, jeszcze
                  > nie dawno Rozenek był dobry, ale wypowiadając się niekorzystnie o Włodziu usta
                  > wił się w szeregu ludzi bez właściwości lewicowych. Skąd my to znamy:)) Znowu t
                  > woje partyjne zaangażowanie wylazło.

Wskażesz mi, gdzie pisałem, że Rozenek był dla mnie dobry?
                  • boblebowsky Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 17.09.21, 18:17
                    jureek napisał:

> boblebowsky napisał:
                    >
                    > > Widzę, że zaczęło się wężykowanie:) Nie chodzi mi eksmisje, ale o żałosną
                    > próbę
                    > > dyskredytacji i odebranie Rozenkowi lewicowych właściwości oraz o wyznac
                    > zone p
                    > > rzez ciebie kryteria.
                    >
                    > Niewystarczająco jasno doprecyzowałem, że nie są to jakieś wyłączne kryteria, a
                    > tylko przykłady, a pytanie o lewicowe działania Rozenka jest otwarte. No i nad
                    > aj na nie nie odpowiedziałeś, choć ja na Twoje już dwa razy odpowiadałem. Taka
                    > to z Tobą rozmowa.

Nie skręcaj, wyraźnie już napisałem, że chodzi mi w ogóle o sam fakt podważania jego lewicowości, tylko dlatego, że ośmielił się skrytykować wodzuchnę.

> > Podobnych nie wytrzymała by zapewne połowa członków nowej
                    > > lewicy z pączusiem z masła wyłowionym, Włodziem na czele.
                    >
                    > Prawdopodobnie masz rację. Chociaż Włodziu, jaki jest libek taki jest, ale jedn
                    > ak trochę spraw po Millerowej klapie posklejał i kilka lewicowych osób do Sejmu
                    > wprowadził po kadencji bez lewicy.

W tym Rozenka:))

> > Swoją drogą, jeszcze
                    > > nie dawno Rozenek był dobry, ale wypowiadając się niekorzystnie o Włodzi
                    > u usta
                    > > wił się w szeregu ludzi bez właściwości lewicowych. Skąd my to znamy:)) Z
                    > nowu t
                    > > woje partyjne zaangażowanie wylazło.
                    >
                    > Wskażesz mi, gdzie pisałem, że Rozenek był dla mnie dobry?

Znowu próba skręcenia. Nie sugerowałem, że pisałeś, tylko właśnie o to, że do tej nie pisałeś więc nie kombinuj.

I na koniec, dyskusja owszem, ale jak tylko wyczuwam bezmyślny przekaz dnia z partyjnej centrali to reaguję alergicznie.
                    • jureek Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 17.09.21, 21:49
                      boblebowsky napisał:

> Nie skręcaj, wyraźnie już napisałem, że chodzi mi w ogóle o sam fakt podważania
                      > jego lewicowości, tylko dlatego, że ośmielił się skrytykować wodzuchnę.

Wcale nie dlatego, pisałem już w tym wątku, że akurat niespecjalnie interesują mnie wojenki między dwoma libkami udającymi lewicowców, więc jeśli robisz ze mnie obrońcę Czarzastego, to strzelasz kulą w płot. Podważam lewicowość Rozenka z powodu jego poglądów gospodarczych, wychwalaniu podatku liniowego - gdy się czyta jego wypowiedzi, to czasem ma się wrażenie, że Korwin włamał mu się na konto (podobnie jest z Senyszyn). No i jak zobaczyłem wątek o Rozenku lansowanym przez liberalne media jako nadzieja dla lewicy (lewicy potulnej oczywiście), to nie mogłem się powstrzymać, żeby nie zapytać, co tez w nim jest takiego lewicowego.

> > Wskażesz mi, gdzie pisałem, że Rozenek był dla mnie dobry?
                      >
                      > Znowu próba skręcenia. Nie sugerowałem, że pisałeś, tylko właśnie o to, że do t
                      > ej nie pisałeś więc nie kombinuj.

Tu też nie pisałem sam z siebie o Rozenku, a tylko zareagowałem na wynoszenie go na piedestał.

> I na koniec, dyskusja owszem, ale jak tylko wyczuwam bezmyślny przekaz dnia z p
                      > artyjnej centrali to reaguję alergicznie.

Co Ty pieprzysz za przeproszeniem o jakimś partyjnym przekazie? Piszę od siebie, a nie partyjnymi przekazami, insynuatorze.
                      Równie dobrze ja mógłbym napisać, że chwalenie Rozenka to partyjny przekaz z centrali PO.
                      • boblebowsky Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 18.09.21, 01:35
                        jureek napisał:

>
                        > Co Ty pieprzysz za przeproszeniem o jakimś partyjnym przekazie? Piszę od siebie
                        > , a nie partyjnymi przekazami, insynuatorze.
                        > Równie dobrze ja mógłbym napisać, że chwalenie Rozenka to partyjny przekaz z ce
                        > ntrali PO.

Tylko, że ja nie mam kolegów w PO:)) Powiem więcej , nawet często platfusów a FK objeżdżam, w przeciwieństwie do ciebie, który bronisz swoich kolegów z lewicy niczym Częstochowy.
        • jureek Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 17.09.21, 17:06
          ave.duce napisała:

> Poglądy lewicowe mają tylko ci, którzy "działają"?

Też pytaniem na pytanie?
          Co to jest takiego, że ludzie unikają jak ognia odpowiedzi wprost?
          Odpowiadając na Twoje pytanie, oczywiście można oddzielić poglądy od działania, ja jednak uważam, że "po czynach ich poznacie".
          • ave.duce Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 17.09.21, 17:29
            Nie mam pojęcia o działalności Rozenka. Wiem, że należał do partii lewicowych (PPS, SLD, Ruch Palikota, TR, BC), więc przypuszczam, że miał i ma poglądy lewicowe. Jego ocena rozmów z Pi$$ ws. KPO - jest zbieżna z moją. To tyle.

> "po czynach ich poznacie"

"Prawdziwy czyn nie czyni wrzawy" - Albert Schweitzer
          • sverir Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 17.09.21, 19:26
            "Odpowiadając na Twoje pytanie, oczywiście można oddzielić poglądy od działania, ja jednak uważam, że "po czynach ich poznacie".

A co lewicowego jest w zatrzymywaniu nielegalnych eksmisji? Nic. Lewicowe to się staje dopiero wtedy, gdy "nielegalność" polega na tym, że osoba zajmująca nieruchomość bezprawnie ma większe prawa niż jej właściciel, albo gdy ktoś ma prawo do nieruchomości pod warunkiem wnoszenia opłat za czynsz, a tego nie robi. Jeśli zaś nielegalność polega na eksmisji z naruszeniem przepisów ustawowych (szczególnie bez wyroku), to jest ona tak samo lewicowa, jak i prawicowa, jak i liberalna, chadecka, agrarna i każda inna, która uznaje prawa nabyte lub wrodzone (choć w przypadku lewicowości to różnie bywa z tą ochroną praw nabytych).
          • boblebowsky Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 17.09.21, 19:19
            jureek napisał:

> aniechto.only napisała:
            >
            > > Pry okazji podaję: działa aktywnie na rzecz mundurowych , którym odebra
            > no pr
            > > awa emerytalne.
            >
            > No proszę. Można normalnie odpowiedzieć? Można.
            > Uratowałaś honor tego forum :)

Nie żartuj, dała ci jedynie szanse na wyjście z twarzą z postu, który był partyjnym przekazem dnia.
            • jureek Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 17.09.21, 21:52
              boblebowsky napisał:

> Nie żartuj, dała ci jedynie szanse na wyjście z twarzą z postu, który był party
              > jnym przekazem dnia.

Chyba Cię pojebało z tym partyjnym przekazem dnia. Muszę powiedzieć kolegom z Razem, że zostałem wykreowany na obrońcę Czarzastego - będą mieli radochę.
                • jureek Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 19.09.21, 15:12
                  sverir napisał:

> "Muszę powiedzieć kolegom z Razem, że zostałem wykreowany na obrońcę Czarzasteg
                  > o - będą mieli radochę."
                  >
                  > Oj, możesz się zdziwić.

No i nie zdziwiłem się. Spotkaliśmy się wczoraj przy okazji koncertu Hańby w Opolu i mieli radochę, gdy im oznajmiłem, że zostałem obwołany obrońcą Czarzastego, bo doskonale pamiętają, jak bardzo nie leżała mi i nadal nie leży ta koalicja z libkami z SLD i Wiosny. Czarzasty to zło, ale nie znaczy to, że automatycznie będę popierał każdego, kto występuje przeciw Czarzastemu. Rozenek ze swoimi korwinistycznymi poglądami na gospodarkę to jeszcze większe zło.
              • boblebowsky Re: Kulisy rozmow Czarzastego z PiS 18.09.21, 01:31
                jureek napisał:

> boblebowsky napisał:
                >
                > > Nie żartuj, dała ci jedynie szanse na wyjście z twarzą z postu, który był
                > party
                > > jnym przekazem dnia.
                >
                > Chyba Cię pojebało z tym partyjnym przekazem dnia. Muszę powiedzieć kolegom z R
                > azem, że zostałem wykreowany na obrońcę Czarzastego - będą mieli radochę.

Kolegom z Razem.....:)))

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka