Dodaj do ulubionych

Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na spotkan

23.09.21, 23:49
Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na spotkaniu lokalnym ws. Turowa, dłuuuuugo wcześniej niż ci wnieśli sprawę do sadu unijnego Kontra RP.
I na tym spotkaniu wyszło - Co tam będą te pepiki nam - Przedmurzu Chrześcijaństwa, Narodowi Wybranemu, Patriotom i Udręczonym w Wojnach, Powstaniach - tu szwabska kula, tu krew i blizna, ty nasza Ojczyzna, Chrystus Królem Polski!
Szkoda Słów (!)
Nawet mikrofon burmistrzowi pobliskiej miejscowości wyrywano.
Pisowskie to już przyzwyczajone do tego ale to nie przeszło i Czechów.
A teraz ten NIErząd, zarząd kopalni ma pretensje do Czechów (!)?
Był okres, kiedy można było się dogadać.
Po prostu usiąść i się dogadać.
Po sąsiedzku!
A nie stroić fochy i patrzeć z góry na Czechów (!) Ale takie numery, to przecież nie nowina w przypadku tego NIErządu ...
Obserwuj wątek
    • peace2u Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 23.09.21, 23:56
      Czesi mają 6 kopalń koło Turowa i w swoich rękach 4 niemieckie w tamtym rejonie. To są oszuści którzy jak sięgam pamiecią zanieczyszczali powietrze i rzeki po polskiej stronie między innymi na Górnym Sląsku z którego pochodzę.
      W latach 80tych za komuny w sklepie mi powiedzieli że dla Polaków jest tylko jedna czekolada gdy chciałem kupic więcej. Nie mam dla nich żadnej sympatii i dziwię się że tylu Polaków ich lubi.
      • kawa_poranna11 Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 24.09.21, 00:38
        Jak widzisz jednak nie mają wpływu te kopalnie na poziom zanieczyszczeń środowiskowych a operaty ich działania były uzgodnione z polską stroną.
        Gdyby zanieczyszczali jak piszesz to polski rząd mógłby z nimi negocjować a gdy by to nie wypaliło - oddać do sądu - Sądu Unijnego.
        Ale jednak nikt oficjalnie nie wnosi zastrzeżeń tylko ty więc w czym problem.
        Tu nie trzeba wielkich sympatii ani polubień - wystarczą normalne sąsiedzkie stosunki.
        Polska strona to złamała.
        • peace2u Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 24.09.21, 01:03
          Jak widzisz jednak nie mają wpływu te kopalnie na poziom zanieczyszczeń środowiskowych
          - guzik prawda

ich działania były uzgodnione z polską stroną.
          że Polacy zadziwiajaco wiele razy dawali tyłka Czechom to fakt. Dzieki temu na południu Śląskiego np Czesi mają 2 razy więcej częstotliwości na UKF niż Polacy
          Czas żeby Polacy zaczęli ich trzepać bo Czesi mają sporo na sumieniu w rejonach przygranicznych

• pies.na.czarnych Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 24.09.21, 01:07
            Jakoś nie trzepią. Nie mają podstaw.
            • peace2u Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 24.09.21, 01:12
              ha ha co ty możesz wiedzieć?
              ja rzut beretem od granicy mieszkałem
              syf mazutowy w rzekach widziałem
              jak ustawiali swoje huty żeby cały syf do polski leciał
        • 99venus Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 24.09.21, 13:34
          Szkoda czasu na tego nieszczęsnego wyrobnika.Pieprzył,pieprzy i będzie zawsze pieprzył głupoty.
      • pies.na.czarnych Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 24.09.21, 00:55
        Tylko jedna czekolada powiadasz? :)))))))))
        • peace2u Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 24.09.21, 00:59
          taki był limit tylko dla Polaków
          z resztą ich mentalność się niewiele zmieniła i w latach 90tych pomimo tego że to oni wtedy do Polski tabunami na zakupy przyjeżdżali
          np pobierali kaucję od sztućców w restauracji tylko od Polaków
          ale im wtedy wiązankę puściłem :D
          • pies.na.czarnych Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 24.09.21, 01:05
            Niemcy z DDR w Szczecinie nawet na jedną czekoladę nie mogli liczyć, wiec nie narzekaj. Teraz jak Pepiki się wkulsonią to nawet małego piwa u nich nie dostaniesz.
            • peace2u Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 24.09.21, 01:12
              czeskie piwo to syf
              • kawa_poranna11 Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 24.09.21, 01:32
                peace2u napisał(a):

> czeskie piwo to syf
                Dlaczego tak uważasz?
                Jak to udowodnisz?
                • 99venus Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 24.09.21, 13:36
                  Na litość boską!!Nie wdawajcie się w dyskusje z idiotą bo to go podnieca.
          • snajper55 Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 24.09.21, 01:59
            peace2u napisał(a):

> taki był limit tylko dla Polaków

A co, mieli pozwolić aby im polscy handlarze czekoladę wykupywali? Dla kogo innego mieli limity określać? Dla Boliwijczyków? Malezyjczyków?

S.
            • oczyszerokozamkniete66 Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 24.09.21, 11:14
              jasna sprawa
          • buldog2 Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 24.09.21, 11:33
            W końcu wiem, skąd wzięły się sztućce z wywierconymi dziurkami i linką Kensington. Widać wciąż trudno odróżnić Polaka od PISowca.
          • jureek Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 28.09.21, 10:50
            peace2u napisał(a):

> np pobierali kaucję od sztućców w restauracji tylko od Polaków
            > ale im wtedy wiązankę puściłem :D

Wow! Jakiś Ty odważny. Prawie jak ten Lucuś z opowiadania Mrożka "Ostatni husarz":

niniwa22.cba.pl/mrozek_ostatni_husarz.htm
      • sverir Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 28.09.21, 06:33
        "W latach 80tych za komuny w sklepie mi powiedzieli że dla Polaków jest tylko jedna czekolada gdy chciałem kupic więcej."

To może po prostu Ciebie nie polubili, jak na dzień dobry ich zbluzgałeś i pytałeś o mazut? W moim przypadku nigdy nie było problemu z zakupem czekolady w Czechosłowacji.
    • albwu Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 24.09.21, 12:33
      Jak rozumiem to Czechom nie chodzi o zamykanie kopalni i elektrowni z powodu zanieczyszczeń powietrza, a tylko zapewnienie dostaw wody do pobliskich miejscowości. Należałoby zbudować rurociąg z pobliskich gór do tych miejscowości.
      • kawa_poranna11 Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 24.09.21, 17:30
        albwu napisał:

> Jak rozumiem to Czechom nie chodzi o zamykanie kopalni i elektrowni z powodu za
        > nieczyszczeń powietrza, a tylko zapewnienie dostaw wody do pobliskich miejscowo
        > ści. Należałoby zbudować rurociąg z pobliskich gór do tych miejscowości.

I dlaczego ten nieudolny pisowski rząd ich nie usłuchał?
        Bo my Przedmurze, szwabska kula, Chrystus Królem Polski, patrioci, krew i blizna?
        • adria231 Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 28.09.21, 06:29
          Tu nawet nie chodziło o wodę, tylko o to, żeby z ostatnim sąsiadem pokłócić się,żeby "im pokazać".
          To metoda rządzącej bandy: stwarzać konflikty wewnątrz kraju i zewnątrz.
          Poczekajcie jeszcze....Jezeli nikt ich nie zatrzyma, to nawet pokłócą się z Bałtykiem i odgrodzą brzeg morza drutem kolczastym.....
      • sverir Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 28.09.21, 06:40
        "Jak rozumiem to Czechom nie chodzi o zamykanie kopalni i elektrowni z powodu zanieczyszczeń powietrza, a tylko zapewnienie dostaw wody do pobliskich miejscowości. Należałoby zbudować rurociąg z pobliskich gór do tych miejscowości."

Nie o zapewnienie wody chodzi, bo gdyby chodziło tylko o to, to by sami ten wodociąg wybudowali. Im chodzi o to, żeby Polska partycypowała w kosztach budowy tego wodociągu. To była propozycja kompromisowa, ponieważ swego czasu Czesi nie wiedzieli, w jakim stopniu działalność kopalni wpływa na obniżenie poziomu wód gruntowych. Uznali więc, że strona polska powinna się dorzucić. Strona polska natomiast uznała, że kopalnia w ogóle nie ma wpływu na spadek poziomu wód, w przeciwieństwie np. do żwirowni po czeskiej stronie, ale na wszelki wypadek wybuduje ekran przeciwfiltracyjny. To zaś odrzucili Czesi, bo nawet gdyby ekran był skuteczny, to i tak przecież nie przywróci poziomu wód gruntowych.
        A tak naprawdę strona polska sama dała Czechom bata, sporządzając ocenę wpływu na środowisko wyłącznie dla polskiej strefy, pomijając czeską i niemiecką. To jedna z podstaw skargi - niewypełnienie zobowiązań wynikających z dyrektywy środowiskowej. W tym momencie TSUE nawet nie musiał badać zarzutów Czechów, ponieważ naruszenie prawa jest tutaj obiektywne.
    • rzewuski1 Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 28.09.21, 10:58
      pisowskie metody szczuć jednych na drugich i ocyganić ilu się da
    • topiramax Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 29.09.21, 09:35
      Mogliśmy wykazać się refleksem. Zbudować kilku wsiom czeskim wodociągi. Teraz zapłacimy gigantyczne kary a wodociągi też trzeba będzie im zbudować.
      • kawa_poranna11 Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 29.09.21, 13:46
        topiramax napisała:

> Mogliśmy wykazać się refleksem. Zbudować kilku wsiom czeskim wodociągi. Teraz z
        > apłacimy gigantyczne kary a wodociągi też trzeba będzie im zbudować.

My?
        A ci hojnie przez nas opłacani ci, z nieudolnego rządu pisowskiego to co robili?
        Pogarda, buta i arogancja - zwykłe chamstwo w stosunku do skrzywdzonych przez pisowców zwykłych ludzi z małej czeskiej wioski, potem pogarda dla przedstawicieli Czech - widziałam jak wyrywano mikrofon czeskiemu Hetmanowi, który podczas "konsultacji" chciał się wypowiedzieć.
        Teraz to Czechom już zwisa. To pisiórkom musi zależeć na szybkim zakończeniu sporu bo codziennie pół miliona koło nosa. Miesięcznie to 15 milionów.
        A pisowscy negocjatorzy negocjują, negocjują zamiast natychmiast zakończyć ten spór.
        Bo wiedzą, że to na razie nie z ich kieszeni te wypłaty.
        Płacimy my, ja, ty, oni.
        Personalnie pisiórków to nie dotyka bo po to sobie podnieśli wypłaty i możliwości machlojek w sp[ółkach.
      • kawa_poranna11 Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 29.09.21, 21:58
        Zdaniem wiceministra funduszy i polityki regionalnej Waldemara Budy to jednak nie my, lecz Czesi znaleźli się w trudnej sytuacji.
        My musimy płacić pół miliona dziennie, Czesi nie.
        I dlatego są w trudniejszej sytuacji?
        Ożesz ty Buda!
        • adria231 Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 30.09.21, 18:41
          Okazało się,, że mamy następnych z pretensjami do Turowa. To Niemcy. Oni też będą domagać się odszkodowań od Polski, zatrudnili już prawników. Jak to mówi stare przysłowie : Na krzywe drzewo każda koza wejdzie.....
          • kawa_poranna11 Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 30.09.21, 18:48
            adria231 napisała:

> Okazało się,, że mamy następnych z pretensjami do Turowa. To Niemcy. Oni też bę
            > dą domagać się odszkodowań od Polski, zatrudnili już prawników. Jak to mówi sta
            > re przysłowie : Na krzywe drzewo każda koza wejdzie.....

A było działać zgodnie z prawem.
            Nikt by nie podskoczył!
          • szwampuch58 Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 30.09.21, 18:50
            Jakies miasteczko cierpi od szkod gorniczych u nich,wrzeszcza juz dawno
            • szwampuch58 Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 30.09.21, 18:58
              www.tagesschau.de/ausland/europa/polen-tschechien-deutschland-braunkohle-101.html
    • kawa_poranna11 Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 02.10.21, 02:25
      Czeski minister spraw zagranicznych:
      Teraz słyszę, że działamy irracjonalne - muszę zaprzeczyć.
      Polska w ostatniej chwili zaproponowała, by umowa obowiązywała tylko dwa lata gdy kopalnia ma działać 22 lata!
      A co przez następne 20 lat po tych dwóch latach?
      Logiczne jest, że chcemy, by umowa obowiązywała dłużej niż dwa lata" - napisał.
      • snajper55 Re: Oglądałam w TV jak potraktowano Czechów na sp 02.10.21, 02:52
        kawa_poranna11 napisał(a):

> Czeski minister spraw zagranicznych:
        > Teraz słyszę, że działamy irracjonalne - muszę zaprzeczyć.
        > Polska w ostatniej chwili zaproponowała, by umowa obowiązywała tylko dwa lata g
        > dy kopalnia ma działać 22 lata!
        > A co przez następne 20 lat po tych dwóch latach?
        > Logiczne jest, że chcemy, by umowa obowiązywała dłużej niż dwa lata" - napisał.

Czy oni nie wiedzą że dla naszych polityków (wszystkich opcji) świat kończy się w dniu wyborów, czyli za dwa lata???

S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka