Dodaj do ulubionych

Dziwi mnie, że nikt nie podjął tego tematu na FK

29.09.21, 00:30
We wtorek pogranicznicy odmówili wstępu do strefy stanu wyjątkowego prawnikom, którzy na mocy wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka chcieli dotrzeć do koczujących tam migrantów.
- To skandal. W każdym demokratycznym państwie prawa to by się stało, ale my już nie jesteśmy demokratycznym państwem prawa tylko jakimś reżimem - oceniła w TVN24 reżyserka Agnieszka Holland.
Mówiła też, że "zgłosiła się grupa młodych medyków, którzy zorganizowali się, by tam pojechać i udzielać na miejscu pomocy tym, którzy są w coraz gorszym stanie". - Oni również nie dostali zgody, by tam pojechać - zaznaczyła reżyserka.
tvn24.pl/polska/prawnicy-niedopuszczeni-do-migrantow-mimo-wyroku-trybunalu-agnieszka-holland-komentuje-5431772
Afgańczycy, którzy znajdują się przy polsko-białoruskiej granicy, otrzymali odpowiedź z Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. W poniedziałek 27 września przedłużył on obowiązywanie środków tymczasowych przyznanych pod koniec sierpnia, w których nakazał Polsce zapewnienie migrantom schronienia i żywności.

Trybunał rozszerzył również środki tymczasowe o dostęp do prawnika, jednak pomimo tego faktu zmierzający we wtorek do uchodźców adwokaci zostali zatrzymani po wkroczeniu na teren strefy stanu wyjątkowego.

Straż graniczna odmówiła wykonania nakazu ETPCz i usunęła prawników, ktorzy go realizowali że strefy stanu wyjątkowego.
Trybunal nakazał wczoraj Polsce umożliwienie prawnikom kontaktu z uchodzcami uwięzionymi w Usnarzu

Straż graniczna odmówiła wykonania nakazu ETPCz i usunęła prawników, ktorzy go realizowali że strefy stanu wyjątkowego.
Trybunal nakazał wczoraj Polsce umożliwienie prawnikom kontaktu z uchodzcami uwięzionymi w Usnarzu


Wideo wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27624915,prawnicy-nie-zostali-dopuszczeni-do-uchodzcow-na-granicy-wbrew.html
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: Dziwi mnie, że nikt nie podjął tego tematu na 29.09.21, 00:43
   Kalisz: dzisiejsza władza zrównała się z Białorusią
   Kalisz odniósł się także do sprawy trzech prawników i tłumaczki, których we wtorek na teren objęty stanem wyjątkowym nie wpuściła Żandarmeria Wojskowa i policja. Jego zdaniem "stała się rzecz skandaliczna", ponieważ - jak wskazywał - "prawo do obrony ma każdy". - Adwokaci, (...), nie zostali dopuszczeni do swoich klientów. To jest kategoryczne złamanie polskiej konstytucji, europejskiej konwencji praw i wolności obywatelskich (chodzi o Konwencję o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności - red.), Karty Praw Podstawowych - wyliczał.
   Były szef MSWiA ocenił, że "przez ten fakt dzisiejsza władza zrównała się z Białorusią". - Dlatego, że Białoruś nie jest członkiem Rady Europy, a dzisiejsza władza, nie wykonując w tym zakresie orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, również pokazała, że nie chce być w Radzie Europy - dodał.
    • pies.na.czarnych Re: Dziwi mnie, że nikt nie podjął tego tematu na 29.09.21, 18:34
     Komisarz poinformowała, że jest w stałym kontakcie z dyrektorem Frontexu. - Wiem, że są gotowi, by pojawić się na polsko-białoruskiej granicy. Myślę, że dobrze by było, gdyby Frontex się tam pojawił, będę o tym rozmawiała z ministrem Kamińskim jutro - zapowiedziała. Odniosła się także do wprowadzonego na wschodzie Polski stanu wyjątkowego. - Mamy kilka znaków zapytania i to są sprawy, które musimy omówić z polskimi władzami. Moi współpracownicy są cały czas gotowi, by polecieć do Polski i szczegółowo to omówić, by mieć pewność, że wszystkie kraje działają zgodnie z unijnym dorobkiem prawnym - powiedziała Johansson.
  • pies.na.czarnych Re: Dziwi mnie, że nikt nie podjął tego tematu na 29.09.21, 18:32
   Delete TVP - Zlikwidujmy Telewizję Publiczną
   7u ·
   ***** *** na trasie wyścigu kolarskiego w Belgii! ❤
   Na trasie wyścigu kolarskich mistrzostw świata w belgijskiej Flandrii pojawił się nieocenzurowany slogan, który kryje się pod ośmioma gwiazdkami.
   Na całe szczęście napis mogli zobaczyć również widzowie szczujni Kurskiego, bowiem TVP prowadziło transmisję na żywo z tego wydarzenia :)
   https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/p180x540/243339848_391319865787396_8061680370511964734_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=SJPSLUC_LrkAX8jVbr7&_nc_ht=scontent-bru2-1.xx&oh=28c0df8592348aabcdbb7c532157cc98&oe=6159464E

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka