Dodaj do ulubionych

KPO a brukselska zasada "bierz i spie*****j"

03.10.21, 14:52
Pełna likwidacja Izby Dyscyplinarnej i skutków jej decyzji oraz naprawa systemu dyscyplinarnego wedle wyroku TSUE najpóźniej do czerwca 2022 r.? W zamian KPO zostałby zatwierdzony do listopada.

wyborcza.pl/7,75399,27629998,bruksela-szanse-na-kpo-w-ciagu-poltora-miesiaca.html#S.-K.C-B.4-L.1.maly
Ale oni się z nimi pierdolą...
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: KPO a brukselska zasada "bierz i spie*****j" 03.10.21, 15:19
   Jak zwraca uwagę Politico, Komisja Europejska dysponuje również nowym mechanizmem, wiążącym wypłatę unijnych środków z praworządnością. Według portalu mechanizm mógłby zostać uruchomiony wobec Polski i Węgier jeszcze przed 25 października, n na kiedy planowane jest posiedzenie komisji ds. kontroli budżetu PE.

   Wyborcza pisze o szansach, ale warunki jakie stawia KE dla psich są nie do przyjęcia. Nie oddadzą nawet guzika.


   - Przygotowania do uruchomienia warunku praworządności są zbyt zaawansowane, abyśmy z nich nie skorzystali – powiedziała Jourova. - Pociąg toczy się już z dużą prędkością i nie da się go zatrzymać - dodała.
   tvn24.pl/polska/fundusz-odbudowy-vera-jourova-dla-politico-o-przygotowaniach-do-uruchomienia-warunku-praworzadnosci-5437135

   Rzecznik Solidarnej Polski i wiceszef resortu klimatu Jacek Ozdoba w sobotę na konferencji prasowej określił wypowiedzi Jourovej jako "skandaliczne" i przekraczające prawo oraz dobre obyczaje.
   - To element szantażu, który ma wywierać presję na Polskę. Można sparafrazować "dać małpę brzytwę i nie wiadomo, co z nią zrobi". I tak się też dzieje z tak zwaną praworządnością. Widzimy, że ten mechanizm, który miał się nie pojawiać, nagle się pojawia i Polska staje się elementem szantażu, rozgrywki politycznej - mówił Ozdoba. - To nie mieści się w ramach żadnych reguł prawnych, polityki traktatowej, żadnych reguł, które obowiązują w Unii Europejskiej. To nie tylko antyeuropejskie, ale i nieprzyzwoite - ocenił.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka