Dodaj do ulubionych

Nie chcieli złożyć wniosku o pomoc

05.10.21, 17:37
Migranci na nagraniu: chcemy zostać w Polsce. Straż Graniczna: nie chcieli złożyć wniosku o pomoc
tvn24.pl/polska/stan-wyjatkowy-migranci-z-michalowa-na-nagraniu-chcemy-zostac-w-polsce-chcemy-azylu-5440141
Straż Graniczna przekonuje, że żaden z migrantów, którzy zostali z Michałowa wypchnięci za granicę, nie chciał złożyć wniosku o pomoc międzynarodową w Polsce. Na jednym z nagrań z placówki pograniczników w Michałowie słychać, jak uchodźca krzyczy w języku tureckim: - My chcemy otrzymać azyl. Chcemy zostać w Polsce. Azyl - Polska. Obywatel - Polska.
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: Nie chcieli złożyć wniosku o pomoc 05.10.21, 17:45
   Irańscy uchodźcy chcieli prosić o ochronę międzynarodową. Wideo oko.press, na którym osoba posiadająca pełnomocnictwo prawne nie została dopuszczona do rozmów. Pogranicznicy zapakowali Irańczyków znajdujących się wiele kilometrów na zachód od strefy granicznej i wywieźli ich w nieznanym kierunku.
   Wideo www.facebook.com/oko.press/videos/385433533303306
    • horpyna4 Re: Nie chcieli złożyć wniosku o pomoc 06.10.21, 12:29
     Jakieś 80 lat temu Irańczycy nie pytali o wykształcenie, ani wyznanie, polskich uchodźców z ZSRR. A statkami z Krasnowodska do Pahlevi przybywały ściśnięte tłumy zarówno wojskowych, jak i cywilów, w tym dużo dzieci. Sporo wśród nich było chorych, a nawet umierających, zwłaszcza dzieci; widać to na polskim cmentarzu w Teheranie i kilku innych miastach (niektórzy zostali pochowani już w Pahlevi).

     Warto porównać liczbę polskich uchodźców przyjętych wtedy przez Iran z liczbą Irańczyków, których Polska nie chce przyjąć obecnie.
      • horpyna4 Re: Nie chcieli złożyć wniosku o pomoc 07.10.21, 10:41
       Psie, obawiam się, że świat to odbiera inaczej. Odpryski kaczego łajna trafiają nas wszystkich.

       Polecam (zwłaszcza młodzieży) zapoznanie się z historią tamtych uchodźców. Z ich liczbą, którą trudno sobie w dzisiejszych czasach wyobrazić. Z trudnościami organizacyjnymi w rozlokowaniu, wykarmieniu i zapewnieniu opieki medycznej. I z krajami, do których trafili później - Bliski Wschód i Afryka.

       Wśród moich znajomych było trochę tych uchodźców, zarówno wojskowych z łagrów (m.in. mój ojciec), jak i cywilów (przeważnie kobiet) wywiezionych do karczowania tajgi. Z wojskowymi było łatwiej, bo zajęli się nimi Anglicy i Amerykanie (armia Andersa), ale właśnie kobiety i dzieci ze względu na ich liczbę musiały zostać rozesłane po wielu krajach; dwie ze znanych mi pań do końca wojny przebywały bodajże w Ugandzie.

       A u nas nie można dla uchodźców postawić choćby kilku dużych namiotów. Państwo nie musi ich żywić, wystarczą organizacje humanitarne i miejscowa ludność, która coraz bardziej im współczuje.

       80 lat temu pomogli nam bliskowschodni muzułmanie i czarnoskórzy mieszkańcy Afryki. A jak teraz u nas traktuje się ich potomków?
  • pies.na.czarnych Re: Nie chcieli złożyć wniosku o pomoc 05.10.21, 18:06
   Migrantom coraz częściej pomagają lokalni mieszkańcy. "Propaganda o hordach groźnych uchodźców przestaje działać"
   www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,27651918,migrantom-coraz-czesciej-pomagaja-lokalni-mieszkancy-propaganda.html?fbclid=IwAR1OTfxgv-yVIgaOMm9vX_q1s6xv48eF7EsXsVd-vuBJ3UtrLzuodgKpRq0
  • wariant_b Re: Nie chcieli złożyć wniosku o pomoc 06.10.21, 10:29
   pies.na.czarnych napisała:

   > Migranci na nagraniu: chcemy zostać w Polsce. Straż Graniczna: nie chcieli złożyć wniosku o pomoc

   Nota_bena wyjaśniała to już wcześniej - imigranci powinni "zadeklarować zamiar złożenia wniosku"
   a nie "zgłosić chęć złożenia wniosku". Bez tego nie ma ustawowych podstaw do przyjęcia
   deklaracji zamiaru złożenia wniosku, a w dalszej kolejności do przyjęcia złożonego wniosku.
   A poza tym jest rozporządzenie wiceministra Wąsika i SG wie, co ma robić w takim przypadku.
  • pies.na.czarnych Re: Nie chcieli złożyć wniosku o pomoc 07.10.21, 16:30
   PiS nie chce jej poprzeć. Chodzi o zapisy krytykujące rząd

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27658846,glosowanie-nad-rezolucja-ws-bialorusi-w-pe-pis-jej-nie-poprze.html#do_w=46&do_v=142&do_st=RS&do_sid=288&do_a=288&s=BoxNewsImg3

   Parlament Europejski zagłosuje nad rezolucją ws. Białorusi. W dokumencie znajdą się też zapisy dotyczące obecnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy i działań polskiego rządu. Europosłowie są podzieleni w sprawie tego, jak ta sytuacja powinna zostać opisana. PiS nie chce poprzeć rezolucji w obecnym kształcie i zgłosiło własne poprawki.
  • pies.na.czarnych Re: Nie chcieli złożyć wniosku o pomoc 07.10.21, 17:47
   Komisja Europejska wezwała do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie przemocy i celowego wypychania migrantów z terytorium Unii Europejskiej. Stało się to po publikacji raportu podsumowującego wielomiesięczne międzynarodowe dziennikarskie śledztwo. Ustalono między innymi, że takie operacje przeprowadzały greckie i chorwackie służby. Zgodnie z międzynarodowym prawem humanitarnym ludzie mają prawo ubiegać się o azyl, zabrania się też odsyłania potencjalnych azylantów tam, gdzie ich życie może być zagrożone.
   tvn24.pl/swiat/uchodzcy-w-europie-sledztwo-dziennikarskie-pokazalo-przemoc-wobec-migrantow-reakcja-komisji-europejskiej-5443279

   dpowiadając na doniesienia niemieckich mediów, chorwacki minister spraw wewnętrznych Davor Bożinović zapowiedział, że policja przeprowadzi w tej sprawie śledztwo. Zapewnił, że chorwacka straż graniczna działa zgodnie z prawem.
   • wariant_b Re: Nie chcieli złożyć wniosku o pomoc 08.10.21, 00:20
    pies.na.czarnych napisała:

    > chorwacki minister spraw wewnętrznych Davor Bożinović zapowiedział, że policja przeprowadzi
    > w tej sprawie śledztwo. Zapewnił, że chorwacka straż graniczna działa zgodnie z prawem.

    Nasz pewnie zapytałby Trybunał Konstytucyjny, czy Konwencja Genewska jest zgodna
    z Konstytucją. Po wyroku TK działalność Straży Granicznej byłaby już zgodna z prawem.
    • ktos_z_kosmosu Re: Nie chcieli złożyć wniosku o pomoc 09.10.21, 08:51
     im7 napisał(a):

     > Acha ...

     Acha, przekonasz się po podliczeniu krzyżyków na listach wyborczych, jak popierają.
     W Niemczech już swoje "poparcie" wyrazili i jak sądzę to nie jest koniec "poparcia" wk.....go suwerena.
     Oczy przecieram ze zdziwienia, jak łatwo jest was robić w trąbę.

     • im7 Re: Nie chcieli złożyć wniosku o pomoc 09.10.21, 09:08
      Tak. Niemcy dużo imigrantów przyjęli. Teraz czas na Polskę. Przy bodajże 5% ludzi odmiennych kulturowo społeczeństwo funkcjonuje bez problemow. Mamy rezerwy.

      Jak widać, nie tylko jesteśmy otwarci na Białorusinów, Ukraińców, ale także na Muzułmanów. Mamy to w genach. A nie zaprzeczysz, że naturalny odruch jest najczęściej taki, że mocno utrwalają się w pamięci gęsty wyciągniętej ręki z pomocą.

       • x2468 Re: Nie chcieli złożyć wniosku o pomoc 09.10.21, 11:50
        ktoś_z_sławojki napisiał
        "Ci pierwsi to europejska krew. Nieco cofnięci, ale to fakt.
        Co do Muzułmanów, to inna para kaloszy. Ci nigdy z nami się nie zintegrują. O to od wieków dbali ich przewodnicy duchowi, dbają i nadal będą dbać".
        Nie ma polskich Tatarów, niema Borysa Johnsona , nie ma burmistrza Londynu itd. Czy to dlatego ze jesteśmy "nieco cofnięci" w stosunku do Brytyjczyków i reszty świata?
        • ktos_z_kosmosu Re: Nie chcieli złożyć wniosku o pomoc 09.10.21, 12:43
         x2468 napisał:

         > Nie ma polskich Tatarów,

         Są, ale to margines i jeśli chce żyć w harmonii z ogółem, musi się przystosować.

         nie ma burmistrza Londynu itd.
         GB to bez mała wieża babel. Tam by kocioł etniczny ugłaskać, muszą iść na ustępstwa. Chciało się kolonii, to teraz trzeba borykać się z efektami ubocznymi.
         Podobnie w USA, by ugłaskać czarnych i resztę (już w USA większości spoza kultury europejskiej), na stołku prezydenta posadzili Obamę.
         Świat staje się tyglem w którym przemieszane są różne nacje i religie. Tyglem już tak przemieszanym i przepełnionym, że powoli rozpoczynają się rozgrywki kto kogo.
         W tej grze nie ma zmiłuj. Ty gościsz, a oni sobie roszczą.
         Przykład z naszego podwórka.
         Sobota, hotel w centrum W-wy gdzie w wynajętej sali odbywa się pewna aukcja. Nacja, która podczas pobytu w Polsce często i licznie zamieszkuje ten hotel, w liczbie blisko setki osobników przed tą salą urządza modły. Oni postanowili zaprotestować przeciw "profanowaniu" soboty, który to dzień u nich jest dniem świętym. Dla nich nie jest ważne, że nie są u siebie. U nich priorytetem jest tylko obrona ich religii i jej szerzenie jako jedynej słusznej.
         Europa już tego doświadczyła i doświadcza i dziwię się, że w Polsce są tacy, którzy też tego chcą doświadczyć.
         Powtarzam.
         Jesteśmy homo sapiens, a nie homo dobro-odruchus.
         Daje ci to do myślenia?
         A może daje ci do myślenia, cichcem przez was pominięte, zadane przeze mnie pytanie - Gdzie są tej masy "biednych" byczków kobiety i dzieci?         • adria231 Re: Nie chcieli złożyć wniosku o pomoc 10.10.21, 23:04
          Bez względu na wszystkie argumenty powinien wystarczyć jeden: Chwalicie się, że jesteście ludem chrześcijańskim,a nawet katolickim. Nauka kościoła, religia, przykazania kościelne, przykazania boże , a ostatnio nakazy biskupów i Papieża Franciszka mówią wprost o miłosierdziu, o pomocy dla ludzi w potrzebie. Zastanówcie się : jakimi jesteście chrześcijanami? W innym człowieku widzicie wroga, a nie bliźniego. Co na to wasze sumienie?
          • ktos_z_kosmosu Re: Nie chcieli złożyć wniosku o pomoc 11.10.21, 19:57
           adria231 napisała:

           > Chwalicie się, że jesteście ludem chrześcijańskim,a nawet katolickim.

           Religie to nie moja bajka.
           Co nie znaczy, że optuję za likwidacją religii. Wręcz twierdzę, że religia i z nią powiązana wiara jest sensem życia milionów Polaków i nie należy ich tego sensu pozbawiać. Osobiście też znam polski KK z dawnych czasów i zdanie o nim mam pozytywne. Osobiście też, będąc dzieckiem znałem ks. Romana Indrzejczyka, kapelana Lecha, który zginął w Katastrofie smoleńskiej (fotki mam). Nawet ministrantem byłem. Krótko i niekoniecznie z religijności, ale byłem. Od małego byłem ciekawskim szczególarzem.           Nauka kościoła, religia, p
           > rzykazania kościelne, przykazania boże , a ostatnio nakazy biskupów i Papieża
           > Franciszka mówią wprost o miłosierdziu, o pomocy dla ludzi w potrzebie.

           Czy Franciszek i biskupi doprecyzowali, co mają na myśli definiując któż to taki ten człowiek w potrzebie?
           No i oczywiście, czy zadeklarowali kwoty, a może miejsce pod swoim dachem dla tych ludzi?
           Pytam, bo dziś przeczytałem, że w polskich szpitalach dzienna stawka wyżywieniowa to 4 zł. słownie cztery złote.
           Zatem, zastanawiam się, kto tu jest w większej potrzebie. Co do chorych mam pewność, że ci są w potrzebie. Emigranci? Jeśli Polska ich przyjmie, to stawka wyżywieniowa chorych Polaków zmaleje do 3 zł. Zaś czy ci emigranci są w potrzebie, pewności nie mam.
           Pewność mam co do jednego. Ci emigranci są narzędziem w rękach Łukaszenki i diabli wiedzą jeszcze czyich w ataku na UE.
           Doświadczamy dziś czegoś nowego, czego świat nowożytny nie zna. Doświadczamy zorganizowanego przez obce państwo, na masową skalę nielegalnego przemytu ludzi. W dodatku nie wiadomo kim są ci ludzie. Mało tego. Jeśli część tych ludzi to szkolona agentura, czego można się spodziewać, to gdy ci znajdą się na terenie RP, zwykłe procedury sprawdzające nie wykryją kim rzeczywiście są ci ludzie.

           > W innym człowieku widzicie wroga, a nie bliźniego. Co na to wasze sumienie?

           Wybacz, ale moje sumienie jest bliższe moim dzieciom i wnukom drobnym.
           Poczytaj sobie.
           businessinsider.com.pl/wiadomosci/liczba-ludnosci-na-swiecie-statystyki-i-prognozy/ceep8qj
           Myślisz, że tam gdzie ludzi jeszcze przybędzie, sytuacja gospodarcza poprawi się na tyle, by te nowe setki milionów same się wyżywiły?
           A może myślisz, że tobie wystarczy kartofli by się nimi podzielić?
           Koleżanko adrio, zbliża się koniec świata jaki znamy.
           Ps. Widzę u ciebie postęp. Już nie szastasz "bandytami" i "zbrodniarzami w mundurach".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka