Dodaj do ulubionych

Praca na krzywy ryj ?

19.10.21, 23:25
W propozycjach dalszych nowelizacji ustawy ograniczającej handel w niedzielę ma znaleźć się zapis, że właściciel sklepu, który zgodę na niedzielny hamndel otrzyma ( małe sklepy np Żabka)
„będzie mógł korzystać z nieodpłatnej pomocy między innymi małżonka, dzieci i rodzeństwa w niehandlowe niedziele"

Co to za forma zatrudnienia ma być? Na krzywy ryj, praca bez świadczeń? Przyjdzie, pozamiata, wyjdzie?
A gdzie książeczki zdrowia, badania. A ja wiem, czy dziadek, który przyjdzie pozamiatać i pieczywo na półkach poukładać nie ma czynnej gruźlicy? A gdzie pewność, że dzieciaki nie będą zmuszane psychiczną presją do pracy ponad siły i w czasie dotąd przeznaczonym na odpoczynek? Do którego wieku się cofamy? Do Wokulskiego i manufaktur?
Obserwuj wątek
      • sverir Re: Praca na krzywy ryj ? 20.10.21, 06:18
        W nowelizacji przekazanej prezydentowi do podpisu zapisane jest (Art. 6 ust. 4-5):
        "4. Przedsiębiorca, o którym mowa w ust. 1 pkt 27, może korzystać z nieodpłatnej pomocy małżonka, dzieci własnych, dzieci małżonka, dzieci przysposobionych, rodziców, macochy, ojczyma, rodzeństwa, wnuków,
        dziadków.
        5. Osoby, o których mowa w ust. 4, nie mogą być pracownikami lub zatrudnionymi w placówce handlowej u przedsiębiorcy, który korzysta z ich nieodpłatnej pomocy."

A ja dalej nie wiem, dlaczego piekarni, lodziarni i cukierni oraz restauracji zakaz nie obowiązuje.
        Ale jest myk. Zakaz nie obejmuje handlu towarami z automatów. Wystarczy asortyment wrzucić w automaty i stamtąd podawać towar.
        • taniarada Re: Praca na krzywy ryj ? 20.10.21, 06:57
          sverir napisał:

> W nowelizacji przekazanej prezydentowi do podpisu zapisane jest (Art. 6 ust. 4-
          > 5):
          > "4. Przedsiębiorca, o którym mowa w ust. 1 pkt 27, może korzystać z nieodpłatne
          > j pomocy małżonka, dzieci własnych, dzieci małżonka, dzieci przysposobio
          > nych, rodziców, macochy, ojczyma, rodzeństwa, wnuków,
          > dziadków.
          > 5. Osoby, o których mowa w ust. 4, nie mogą być pracownikami lub zatrudni
          > onymi w placówce handlowej u przedsiębiorcy, który korzysta z ich nieodpłat
          > nej pomocy."
          >
          > A ja dalej nie wiem, dlaczego piekarni, lodziarni i cukierni oraz restauracji z
          > akaz nie obowiązuje.
          > Ale jest myk. Zakaz nie obejmuje handlu towarami z automatów. Wystarczy asortym
          > ent wrzucić w automaty i stamtąd podawać towar.
          >
          Jest sporo myków tak jak z artykułami dla rolników .Takie rymy .Olej ,brony i do dzieła .Wystarczy tylko chcieć.
        • snajper55 Re: Praca na krzywy ryj ? 20.10.21, 11:25
          sverir napisał:

> W nowelizacji przekazanej prezydentowi do podpisu zapisane jest (Art. 6 ust. 4-
          > 5):
          > "4. Przedsiębiorca, o którym mowa w ust. 1 pkt 27, może korzystać z nieodpłatne
          > j pomocy małżonka, dzieci własnych, dzieci małżonka, dzieci przysposobio
          > nych, rodziców, macochy, ojczyma, rodzeństwa, wnuków,
          > dziadków.

Dlaczego dyskryminowane są związki partnerskie?

> 5. Osoby, o których mowa w ust. 4, nie mogą być pracownikami lub zatrudni
          > onymi w placówce handlowej u przedsiębiorcy, który korzysta z ich nieodpłat
          > nej pomocy."

Nie mogą być pracownikami? Czyli żona pracująca jako pielęgniarka nie będzie mogła pomóc?

> A ja dalej nie wiem, dlaczego piekarni, lodziarni i cukierni oraz restauracji z
          > akaz nie obowiązuje.
          > Ale jest myk. Zakaz nie obejmuje handlu towarami z automatów. Wystarczy asortym
          > ent wrzucić w automaty i stamtąd podawać towar.

Będzie popyt na obudowy pralek automatycznych.

Jak pisie już coś wymodzą...

S.
    • a.jej.rkoniak Re: Praca na krzywy ryj ? 20.10.21, 00:17
      w zacofanej Australii sklepy są czynne 7 dni w tygodniu, poza Nowym Rokiem, wielkim piątkiem i pierwszym dniem wielkanocy, boóym narodzeniem (pierwszy dzień), pśł dnia w ANZAC Day. W weekendy dorabiają sobie emerytki i studenci. Byłbym zapomniał, tutaj katole stanowią mniej niż 25% populacji. Za pracę w knajpie w weekend dostaje się więcej kasy itd. Do uzgodnienia, byle się Q.WA Solidarność Katolicka nie wtrącała.
          • adria231 Re: Praca na krzywy ryj ? 20.10.21, 04:39
            Za to, jak byłam ostatnio w Austrii, sklepy w niedzielę były zamknięte, a w sobotę tylko do 14 :00 otwarte.
            Ale tam ludzie pracują zgodnie z kodeksem pracy, a nie na okrągło, jak u nas. W tygodniu,po pracy człowiek ma możliwość zrobić zakupy....
            • sverir Re: Praca na krzywy ryj ? 20.10.21, 08:12
              "W tygodniu,po pracy człowiek ma możliwość zrobić zakupy.... "

W tygodniu hipermarkety i supermarkety są otwarte od 7 do 22. Ja wiem, że jakaś grupa ludzi pracuje od 6 do północy, ale dla większości osób to nie czas spędzony w pracy stanowi problem.
        • horpyna4 Re: Praca na krzywy ryj ? 21.10.21, 11:12
          Psie, jeden dzień do wyboru byłby idealnym rozwiązaniem. Ale wytłumacz to pisim, którzy chcą chrzcić wszystkie umierające noworodki bez pytania rodziców o zdanie.

Agnostycy pewnie chętnie by zamykali swoje sklepy w któryś dzień powszedni, zamiast niedzieli. Mieliby wtedy łatwiejszy dostęp do rozmaitych urzędów, a także innych placówek handlowych w godzinach mniejszego ruchu (zwłaszcza podczas pandemii byłoby to korzystne).

Muzułmanie (a jest ich w Polsce trochę) świętują w piątki, a Konstytucja gwarantuje im wolność wyznania. Żydom też, więc ci ortodoksyjni zamykaliby swoje sklepy w soboty.

Ale żeby ustanowić takie prawo, trzeba najpierw pomyśleć i jest to problem nie do przeskoczenia dla obecnie rządzących.
    • taniarada Re: Praca na krzywy ryj ? 20.10.21, 04:58
      Gdybyś umiała czytać i ten język na krzywy ryj.Kobieta się tak nie wyraża .Koniec z otwieraniem sieci handlowych - takich jak Biedronka czy Kaufland - pod pretekstem świadczenia usług pocztowych. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację, zaostrzającą zakaz handlu w niedzielę. Autorzy noweli wskazywali, że podstawowym celem nowych przepisów jest to, aby sklepy nie wykorzystywały np. casusu placówki pocztowej do obchodzenia zakazu i tym samym mogły być otwarte w niedziele. W tej sprawie protestowała szczególnie "Solidarność". Nowe przepisy wejdą w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie trzech miesięcy od dnia ogłoszenia. Czyli nowelizacja wchodzi 1szego lutego 2022.Skończy się tym, że ktoś zainwestuje w sklep zupełnie samoobsługowy, w którym nie będzie sprzedawców tylko ochroniarze. A jak ludzie się przyzwyczają, to biedne panie z Biedronki i Lidla trafią wreszcie do raju, bo będą mogły spędzać dzień z rodziną nie tylko w niedzielę, ale i w każdy inny dzień tygodnia.
    • ta Re: Praca na krzywy ryj ? 20.10.21, 11:58
      Nie wymienię komu z tego wątku odpowiadam, bo wówczas ów dostaje 1.05 zł więcej za swój tutaj bełkot.
      Tym razem zresztą nie swój, a oczywiście skradziony i wklejony cudzy.

Ty mi więcej nie mów, co robi, a czego nie robi kobieta, bo usłyszysz grubym słowem, czego byś usłyszeć nie chciał i dopiero się zdziwisz, co może kobieta.
      Ja ci natomiast powiem, że mężczyzna nie powinien być durniem i patałachem, ale co biedaku zrobisz, jak nic nie zrobisz.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka