Dodaj do ulubionych

Ziobro w kajdanach

04.11.21, 08:52
? Tak może mu się to przytrafić
Giertych złożył skargę na niego do MTK za bezzasadne gnębienie polskich obywateli
Obserwuj wątek
  • stasi1 Re: Ziobro w kajdanach 06.11.21, 11:00
   ,,Zgodnie z art. 13 Statutu Rzymskiego Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa może do Trybunału złożyć jedynie państwo – strona Statutu albo Rada Bezpieczeństwa ONZ. Wyjątkowo postępowanie może wszcząć także prokurator MTK z mocy własnej, ale w omawianej sytuacji nie jest to możliwe" - wskazuje prof. Barcik. "
  • stasi1 Re: Ziobro w kajdanach 07.11.21, 11:18
   ,, Ten wniosek jest dla mnie całkowicie niezrozumiały, nie spełnia żadnych przesłanek zbrodni przeciwko ludzkości, a tylko takie sprawy bada Międzynarodowy Trybunał Karny - tak zapowiedź mec. Romana Giertycha o skierowaniu do MTK wniosku o ukaranie Zbigniewa Ziobry i Bogdana Święczkowskiego za prześladowanie osób przeciwnych władzy komentuje w rozmowie z Onetem ekspert, dr Piotr Łubiński z Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie."

   ,,Zaangażowanie MTK jest konieczne wtedy, gdy mamy do czynienia z prześladowaniami, które skutkują zabójstwami, torturami, niewolnictwem czy zniewoleniem seksualnym. Zamknięcie w areszcie jednego polityka czy prawnika na pewni nie jest przesłanką do angażowania Trybunału w Hadze, z całym szacunkiem dla tego polityka czy prawnika. Taki wniosek, jak ten który omawiamy jest po prostu niepoważny - mówi dr Łubiński.

   - Mówię to wszystko, mając pełną świadomość tego, że w Polsce osoby krytykujące władzę mogą i powinny szukać zadośćuczynienia przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka - podkreśla ekspert. - Działania władzy nie są czymś, co mógłby oceniać MTK w Hadze. To zadanie, powtórzę, ETPCz w Strasburgu, do którego każda osoba pokrzywdzona może skierować skargę. Ale Haga? Trybunał Karny? Powiem wprost, nie ma opcji. Szanse na przyjęcie wniosku są zerowe - kwituje prawnik. "

   Więc jeszcze chyba nie teraz nie zobaczymy zera w kajdankach
  • stasi1 Re: Ziobro w kajdanach 08.11.21, 13:18
   Może to nie Ziobro Ale Polska musi zapłacić za działalność Ziobro kilkadziesiąt tysięcy euro .na razie
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27779856,wyrok-europejskiego-trybunalu-ws-polskich-sedziow-izba-kontroli.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka