Dodaj do ulubionych

Polityka demograficzna kraju.

05.11.21, 11:12
A w zasadzie jej brak. Można by ją też nazwać anty demograficzną, bo ustawa antyaborcyjna jest i będzie kolejnym czynnikiem zmniejszającym dzietność. Żeby to przykryć wymyśla się twory takie jak Instytut Rodziny, czyli kolejną instytucję z grubym budżetem którą będzie można doić, opowiadając jednocześnie jak intensywne działania są prowadzone na rzecz przyrostu demograficznego.
Obserwuj wątek
  • horpyna4 Re: Polityka demograficzna kraju. 05.11.21, 11:30
   Już starożytni Rzymianie sformułowali zasadę "quidquid agis, prudenter agas et respice finem".

   Wydawałoby się więc, że każdy stanowiący prawo powinien starać się przewidzieć jego wszelkie możliwe, a niezamierzone, skutki. Ale rzeczywistość wygląda całkiem inaczej, przepisy prawa powstają w wyniku czyjegoś chwilowego kaprysu i bez najmniejszej refleksji. Po prostu dno.
  • takabylawolaboska Re: Polityka demograficzna kraju. 05.11.21, 12:39

   Putinowskie pachołki już dawno sieM zwąchali i działają razem i w porozumieniu .
   Kilka lat temu nawet kopia Czarnej Madonny wędrowała od Władywostoku do Madrytu , taka wspolna inicjatywa polskiego Episkopatu oraz Putina i Cerkwi
   Putin i KGB wzięli ich pod włos Czarną Madonnę częstochowską i tą peregrynacją. Ta lafirynda z grzywką i Ordo Putin to tylko mała część tej bardzo grożnej dla Polski układanki katolicko-cerkiewnej i siania zamętu w Polsce


   ===========================================


   "Rz" 17.08.2012 , tytuł artykułu : "To jest sojusz w obronie wartości"


   Ewa K Czaczkowska, Piotr Kościński, Tatiana Serwetnyk

   " Ci, którzy się obawiali, że ponad głowami narodów, bez obiektywnej oceny wspólnej przeszłości Cyryl I i abp Józef Michalik ogłoszą przebaczenie i zapomnienie mogą czuć się spokojni. Nic takiego się nie stało.
   Reklama

   Wspólne przesłanie do narodów Polski i Rosji - treść

   „Wspólne przesłanie do narodów Polski i Rosji" podpisane i ogłoszone w piątek na Zamku Królewskim w Warszawie jest apelem o pojednanie. Ale jest przede wszystkim apelem o budowanie życia obu narodów i państw opartego na wartościach chrześcijańskich, o prawo do obecności Boga i religii wżyciu publicznym.
   Zobaczymy owoc tej współpracy

   Podpisanie wspólnego dokumentu było najważniejszym punktem rozpoczętej w czwartek czterodniowej wizyty patriarchy Moskwy i Wszechrusi w Polsce. Punktualnie o godz. 12 w Sali Balowej Zamku Królewskiego pojawił się Cyryl Iwitany przez abp. Józefa Michalika, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
   Reklama

   W obecności przedstawicieli obu Kościołów, a także duchownych prawosławnego Kościoła w Polsce, przedstawicieli rządu, parlamentu, Kancelarii Prezydenta, świata kultury i mediów obaj duchowni podpisali przesłanie.

   - Wierzymy, że braterski dialog między Polakami i Rosjanami jest wspierany przez Jezusa Chrystusa i dlatego zobaczymy owoce tej współpracy - powiedział Cyryl I tuż po podpisaniu przesłania.

   Podkreślał, że dzisiaj stosunki między państwami buduje się wyłącznie w oparciu o interesy ekonomiczne, a zapomina się o moralnym aspekcie wzajemnych relacji.

   Z kolei abp Michalik podkreślił, że to spotkanie i wspólne przesłanie zrodziły się z posłuszeństwa Ewangelii i poczucia odpowiedzialności za jej głoszenie...."

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka