Dodaj do ulubionych

Sekta rządzi krajem, prokurator prowadzi ciążę

05.11.21, 13:22
Sekta rządzi krajem, prokurator prowadzi ciążę tvn24.pl/polska/smierc-ciezarnej-30-latki-w-szpitalu-w-pszczynie-donald-tusk-lider-po-zabral-glos-5478926
To tez nadaje się do Hagi.
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: Sekta rządzi krajem, prokurator prowadzi ciąż 05.11.21, 14:07
   Tusk: poprzez decyzję TK tak naprawdę prokurator, a nie lekarz prowadzi ciążę

   W piątek głos w tej sprawie na konferencji prasowej zabrał Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, były premier. Mówił, że jest tą sprawą poruszony. - Dzieje się w ostatnich latach, miesiącach rzecz bardzo niebezpieczna. Rządzącym ideologia myli się z ludźmi - ocenił. - Wprowadzone przez tak naprawdę religijną sektę pani Kai Godek, sektę, która opanowuje i polski Kościół, i niestety także obóz władzy, i skutkiem tej obecności narastającej presji ze strony fanatycznych ideologów, jest prawo i są decyzje. Te decyzje powodują ludzką śmierć - ocenił lider PO.
   Jak dodał, "nie ma wątpliwości, kto odpowiada za to i inne zdarzenia". - Nie da się zrzucić odpowiedzialności, bo jesteśmy tego już świadkami, na lekarzy - mówił Tusk. - Lekarze są w jakimś sensie też ofiarami tego nieludzkiego prawa i tego nieludzkiego, bardzo ideologicznego podejścia do kwestii ciąży, matki, płodu - dodał polityk.
   W jego ocenie "w Polsce tak naprawdę poprzez decyzje Trybunału pani [Julii - przyp. red.] Przyłębskiej pod patronatem pana [Jarosława - red.] Kaczyńskiego, tak naprawdę prokurator, a nie lekarz prowadzi ciążę". - Lekarz, który chce ratować życie kobiety, musi zastanawiać się, czy nie pójdzie siedzieć, czy go pan [minister sprawiedliwości, Zbigniew - red.] Ziobro nie wsadzi do więzienia za to, że ratuje zagrożone życie kobiety. W przypadku pani Izy ta sprawa jest ewidentna - podkreślił Tusk.
   - Jutro, nie jako polityk, nie jako szef partii opozycyjnej, tylko człowiek, jako mąż, ojciec, dziadek będę o 15.30 wśród tych wszystkich, którzy wierzą, że my możemy z tego mroku, z tych ciemności wyjść - zapowiedział lider PO, odnosząc się do protestów po śmierci 30-latki, które są planowane w sobotę. - Jeśli będzie was tam dużo, to daje taką nadzieję, że wyjdziemy w stronę światło z tego mroku, jaki rozpostarł się nad Polską i którego autorzy są powszechnie znani - dodał.

   Tusk: sekciarze powinni trzymać ręce jak najdalej od kobiet

   Tusk pytany był również o projekt ustawy o Polskim Instytucie Rodziny i Demografii, który złożyli w czwartek w Sejmie posłowie Prawa i Sprawiedliwości, między innymi Bartłomiej Wróblewski. Do najważniejszych zadań instytutu zaliczono między innymi gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie organom władzy publicznej informacji o zjawiskach i procesach demograficznych, społecznych i kulturowych w Polsce, a także przygotowywanie analiz, ekspertyz i studiów prognostycznych i organizowanie i prowadzenie badań naukowych oraz opiniowanie projektów ustaw i rozporządzeń pod względem ich wpływu na sytuację rodzin, dzietność oraz inne procesy demograficzne. Roczne koszty związane z utworzeniem i działalnością Polskiego Instytutu Rodziny i Demografii szacowane są na około 30 milionów złotych.
   - Jeden ze sprawców tego nieszczęścia, jakim jest wprowadzenie sekciarskiej ideologii do kwestii zdrowia, życia i śmierci kobiet, matek, dzieci, kobiet w ciąży, tego samego dnia, kiedy ludzie są w rozpaczy z powodu tego, co zdarzyło się w Pszczynie, ma czelność proponować powołanie instytutu, który ma się zajmować demografią, czyli dokładnie tym, o czym dzisiaj mówimy - powiedział Tusk. Przypomniał, że "to jest promotor wniosku" do TK w sprawie ustawy antyaborcyjnej.
   Bartłomiej Wróblewski był jednym z posłów podpisanych pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów aborcyjnych, a podczas rozprawy reprezentował wnioskodawców. Rozpatrując ten wniosek, TK orzekł 22 października ubiegłego roku, że niekonstytucyjny jest przepis zezwalający na dokonanie aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Decyzja ta spowodowała falę protestów w całym kraju. Obecnie aborcja jest w Polsce możliwa w dwóch przypadkach: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (gwałt, kazirodztwo).
   - To jest osoba politycznie bezpośrednio odpowiedzialna za wprowadzenie w życie takich przepisów i takich zasad, które dzisiaj wprowadzają Polski i Polaków w mrok, w atmosferę nie do zniesienia - strachu i paraliżu - ocenił Donald Tusk. - Ten ktoś ma mieć do dyspozycji 30 milionów złotych, żeby zajmować się dalej tymi sprawami - dodał.
   - Ci ludzie, którzy stoją za tragedią w Pszczynie, za ideologizacją przepisów dotyczących sytuacji kobiet w ciąży, bezpiecznej legalnej aborcji, porodu, ci wszyscy, którzy wprowadzają to sekciarskie myślenie do naszego życia i są w jakimś sensie sprawcami tej i innych tragedii, powinni jak najdalej trzymać ręce od polskich kobiet - ocenił szef PO.
   - Nie może być niczyjej zgody w Polsce na to, aby tym ludziom dawać dodatkowe instrumenty, dodatkowe pieniądze, żeby zatruwali Polskę, żeby zatruwali atmosferę i nasze codzienne życie związane z matkami i dziećmi - dodał.
   Zauważył, że to nie szpitale odmawiają aborcji w takich sytuacjach jak w Pszczynie. - To nie problem lekarzy, bo lekarze są sparaliżowani strachem, bo Ziobro może ich wsadzić za to, że ratują kobiety - podkreślił lider Platformy. - To od tych, którzy narzucili takie prawo, od nich zależy to, czy szpitale i lekarze będą uprawnieni w decyzjach ratujących życie kobiet w ciąży w takich sytuacjach - dodał Tusk
  • pies.na.czarnych Re: Sekta rządzi krajem, prokurator prowadzi ciąż 05.11.21, 14:18
   "Za życiem" pod lupą NIK. Miażdżąca ocena jednego ze sztandarowych programów rządu PiS www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,27769098,za-zyciem-pod-lupa-nik-miazdzaca-ocena-jednego-ze-sztandarowych.html?fbclid=IwAR0MSTXM8DASEOGvXBhJyiE7iZiHzahzf6I2XQ12p_ggjrABfYA5mZJXbB8
   Nie wiadomo m.in. ile dokładnie osób potrzebuje pomocy, choć do tej pory wydano 86 proc. środków przeznaczonych na realizację programu. Ustawa przewidywała, że powstanie 30 ośrodków neonatologiczno-pediatrycznych, ale po pięciu latach działa zaledwie sześć.
   .........................

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka