Dodaj do ulubionych

Dlaczego Senat się spieszy?

26.11.21, 09:23
2 grudnia kończy się stan wyjątkowy na granicy, którego nie można już przedłużyć. Dlatego PiS w pośpiechu wymyślił ustawę o ochronie granicy, żeby także po zakończeniu stanu wyjątkowego nikt nie mógł zobaczyć, co służby wyprawiają na granicy i żeby nie można było pomóc migrantom umierającym w przygranicznych lasach. Gdyby jednak Senat aż tak się nie spieszył i wykorzystał całe ustawowe 30 dni na procedowanie tej ustawy, a nie głosował jej już dzisiaj, to powstałoby kilkudniowe okienko czasowe, gdy nie obowiązywałby stan wyjątkowy, a nowa ustawa nie weszłaby jeszcze w życie. Senat jednak z tej szansy na dopuszczenie dziennikarzy i organizacji pomocowych do granicy. Żakowski pytał dzisiaj o to w poranku TOK FM senatora Brejzę i komentatorów Lisa, Władykę i Wołka. Aż przykro było słuchać, jakie fikołki myślowe wyczyniali zapytani, żeby tylko usprawiedliwić to wsparcie dla pisowskiego rządu. Ciekaw jestem, jakie usprawiedliwienia wymyślą forumowi opozycjoniści. Bo ja żadnego usprawiedliwienia dla opozycyjnej większości senackiej nie widzę.
Obserwuj wątek
      • j-k nie wiem, ale... 26.11.21, 10:01
        jureek napisał:
        > Nie dokończyłem zdania, a nie ma tu funkcji edycji:
        > Senat jednak z tej szansy na dopuszczenie dziennikarzy i organizacji pomocowych
        > do granicy nie skorzystał.

no i dobrze, ze nie skorzystal.

to twoje upragnione "okienko czasowe" spowodowaloby najazd Pismakow i innych nawiedzonych i boordel na granicy.

a tak - upragnionego boordelu nie bedzie.
      • j-k ano... 26.11.21, 11:32
        hordol napisała:
        > <a href="www.rmf24.pl/raporty/raport-stan-wyjatkowy/news-bunt-w-osrodku-dla-migrantow-w-wedrzynie-zostal-opanowany,

wojskowa grochowka z pobliskiej bazy im nie smakowala ?
      • jureek Re: Dlaczego Senat się spieszy? 26.11.21, 12:20
        hordol napisała:

> www.rmf24.pl/raporty/raport-stan-wyjatkowy/news-bunt-w-osrodku-dla-migrantow-w-wedrzynie-zostal-opanowany,nId,5667954#crp_state=1

To z powodu tego buntu Senat się tak spieszył, czy jak mam rozumieć Twoją wrzutkę?
    • adam.eu Re: Dlaczego Senat się spieszy? 26.11.21, 13:00
      ...................................................................
      "Ciekaw jestem, jakie usprawiedliwienia wymyślą forumowi opozycjoniści. Bo ja żadnego usprawiedliwienia dla opozycyjnej większości senackiej nie widzę."

Dwie opcje chodzą mi po głowie.
      Jedna, to że stracą na tym wizerunkowo wobec suwerena, a i tak za kilka dni PIS przegłosuje co będzie chciał być może nawet przy poparciu kogoś z lewicy oprócz oczywiście Konfederacji i zakładam, że z PSL też.
      A druga to taka, że PIS ma jakieś haki na kogoś z opozycji i pozakulisowe rozmowy czy straszenie ma znaczenie.

A jakie są Twoje ustalenia bądź przypuszczenia? Bo z niczym się nie zdradziłeś.
      • jureek Re: Dlaczego Senat się spieszy? 26.11.21, 13:22
        adam.eu napisał:

> A jakie są Twoje ustalenia bądź przypuszczenia? Bo z niczym się nie zdradziłeś.

Przecież napisałem, że nie znajduję usprawiedliwienia dla tego pospiechu. Więc co mam wymyślać?
        Natomiast Twoje sugestie, jakoby posłowie Lewicy mieli głosować za pisowską ustawą o faktycznym niekonstytucyjnym przedłużeniu stanu wyjątkowego na granicy, są absolutnie bezpodstawne. Pewnie w TVN o tym nie mówią, ale nasze posłanki i posłowie tam są na granicy (oczywiście poza strefą, bo do strefy nie są wpuszczani) i na ile mogą pomagają marznącym w lasach migrantom.
        • adam.eu Re: Dlaczego Senat się spieszy? 26.11.21, 13:37
          No to zobaczymy, jak zagłosują. Ja już teraz mogę powiedzieć, że telewizji nie oglądam o czym już pisałem więcej niż 2 razy.
          Ale słyszałem wywiad posłanki Biejat. Podobało mi się jej stanowisko w stosunku do imigrantów.
          wiadomosci.radiozet.pl/Gosc-Radia-ZET/Magdalena-Biejat-o-sluzbach-na-granicy-Sytuacja-jest-fatalna.-Sa-w-kryzysie-psychicznym
    • boblebowsky Re: Dlaczego Senat się spieszy? 26.11.21, 14:17
      Dla mnie również niezrozumiałe. Boją się chyba pisiej propagandy i obrazków takich jak te ostatnie z ośrodka dla uchodźców Na odcinku pandemii podobnie, dali się wciągnąć w odpowiedzialność, nie mając na nic żadnego wpływu. Tu znowu potwierdza się fakt, że Jaruś jest silny dzięki słabości opozycji.
    • taniarada Re: Dlaczego Senat się spieszy? 26.11.21, 14:54
      Senackie poprawki do noweli zakładają, że zakaz nie będzie obejmował dziennikarzy ani przedstawicieli organizacji, których celem jest udzielanie pomocy humanitarnej, prawnej i medycznej.
      Stanowcze nie dla V kolumny za plecami polskich żołnierzy.
      • jureek Re: Dlaczego Senat się spieszy? 26.11.21, 17:38
        m.c.hrabia napisał:

> poczytaj sobie bolszewiku o uprawnieniach senatu, w tym przypadku senat ma 14 dni

Ja tam mogę tego nie wiedzieć, ale żeby senator Brejza pytany przez Żakowskiego tego nie wiedział?
        Ani Władyka, ani Lis, ani Wołek?
        A Ty gdzie to wyczytałeś?
        • boblebowsky Re: Dlaczego Senat się spieszy? 26.11.21, 17:49
          jureek napisał:

> m.c.hrabia napisał:
          >
          > > poczytaj sobie bolszewiku o uprawnieniach senatu, w tym przypadku senat m
          > a 14 dni
          >
          > Ja tam mogę tego nie wiedzieć, ale żeby senator Brejza pytany przez Żakowskiego
          > tego nie wiedział?
          > Ani Władyka, ani Lis, ani Wołek?
          > A Ty gdzie to wyczytałeś?

Najwyraźniej tylko "szlachta" posiadła tę wiedzę. Fakt, prawo przewiduje coś takiego jak ustawa o charakterze pilnym, ale nigdzie nie ma wzmianki, że akurat ta taką jest.
      • jureek Re: Dlaczego Senat się spieszy? 30.11.21, 20:39
        m.c.hrabia napisał:

> uwielbiam jak komuch wielbiciel sprzedajnego Śpiewaka , wypowiada się w tematac
        > h o których nie ma pojęcia .

Uwielbiam, jak hrabia zgrywa wszechwiedzącego i pięknie się przy tym błaźni.
        Poczytaj sobie, bo ja w przeciwieństwie do Ciebie nie piszę gołosłownie:

wyborcza.pl/7,75968,27859925,ustawa-graniczna-obciazy-sumienia-opozycji.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka