Dodaj do ulubionych

Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur

26.11.21, 16:20
Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur psychologicznych i fizycznych.

Przypomnijmy, to właśnie ośrodek w Wędrzynie został opisany w raporcie Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Jest on utworzony na terenie czynnego poligonu i - jak wskazano - panują tam "bardzo złe warunki". "Budynki mieszkalne przypominają zakłady karne. Otoczone są zasiekami typu "concertina"; są one nawet na niewielkich placach spacerowych dostępnych dla cudzoziemców. Ogromny stres cudzoziemców budziły słyszane na co dzień odgłosy strzałów i eksplozji, a są wśród nich tacy, którzy opuścili swój kraj w związku z konfliktami zbrojnymi" - wskazywali przedstawiciele biura RPO, dodając, że "takie warunki mogą prowadzić do pogłębienia traum". "Poza problemami wynikającymi z przeludnienia, wizytujący stwierdzili panujący w placówce nieporządek i zaduch" - stwierdzono. Brak jest "adekwatnej pomocy lekarskiej i psychologicznej", utrudniony jest też kontakt z prawnikami czy organizacjami pozarządowymi - dodano.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27847678,lubuskie-cudzoziemcy-chcieli-wydostac-sie-z-osrodka-w-wedrzynie.html#s=BoxOpImg4
Obserwuj wątek
    • taniarada Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 26.11.21, 20:54
      Kiedyś za młodych lat już w rezerwie ,jeździłem tam na poligon. W czym problem?
      Jak chłopaki powybijali szyby to ja bym szklarza szukał przez trzy tygodnie i oczywiście nie mógł znaleźć. Poniszczyli wyposażenie to przez dłuższy czas spaliby na połamanych łóżkach, siedzieliby na połamanych krzesłach, jeżeli naczynia poniszczyli to żarcie dostawaliby do ręki itd. Gdyby przy obecnych temperaturach pomieszkali w pokojach bez szyb to momentalnie podniósłby się chłopakom poziom inteligencji i zrozumieliby, że nie warto niszczyć miejsca własnego zamieszkania.
    • pies.na.czarnych Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 26.11.21, 22:22

fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/bunt-w-osrodku-dla-cudzoziemcow-w-wedrzynie-policja-opublikowala-nagranie-z-interwencji,1086112.html
      Doprowadzili tych ludzi do ostateczności swoim nieludzkim działaniem. Teraz wysłali na nich 600 Zomowcow uzbrojonych po żeby.
      Helga ze Służby Granicznej jak zwykle łże jak blond suka.
      • adam.eu Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 28.11.21, 09:50
        Towarzysko Nota-bene.
        Pamiętam dokładnie, jak podczas wydarzeń grudniowych w 1970 pokazywano zdemolowane wystawy sklepowe też czarno-białe.
        I to była prawda.

Dodam jeszcze, że Ty unikasz stwierdzenie, że popierasz PISią politykę propagandową podobnie jak niejaki forumy Popis, który kiedyś szukał lewicy.

A i w Polski mudur wsadziłaś Błaszczaka, Kamińskiego i siebie samą, a mundurach są jeszcze też inni ludzie.
        • nota_bena Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 28.11.21, 10:28
          adam.eu napisał:

> Towarzysko Nota-bene.
          > Pamiętam dokładnie, jak podczas wydarzeń grudniowych w 1970 pokazywano zdemolow
          > ane wystawy sklepowe też czarno-białe.
          > I to była prawda.
          >
          > Dodam jeszcze, że Ty unikasz stwierdzenie, że popierasz PISią politykę propaga
          > ndową podobnie jak niejaki forumy Popis, który kiedyś szukał lewicy.

A jakie znaczenie ma to, jaka politykę popieram, kiedy mamy żywe dowody na to, że ośrodek w Wedrzynie jest zdemolowany? Będziesz zaprzeczał ?

No i teraz kilka pytanek:

- uważasz że te zdjęcia z Wedrzyna to fejk i propaganda?😅

-uważasz że nie należy takich zdjęć pokazywać opinii publicznej?

- mam ci poszukać zdewastowanych doszczętnie środków w innych krajach europejskich, gdzie nie rządzi PIS? Jest tego MNÓSTWO?

Bardzo proszę o odpowiedzi, jeśli cie to nie przerasta....

Ośrodki w innych krajach wyglądają jak koszary od dawna. Niemcy, Węgry, Chorwacja , Francja i inne - już się nauczyły, że temu towarzystwu tylko baraki, drut żyketkowy minimum podstawowego sprzętu się należy. Wszystko ponad minimum zniszczą, zdewastują, zmarnują. Inne kraje stać na lepsze warunki dla nich, ale nie inwestują, bo to nie ma sensu. Wszystko za chwilę i tak jest zniszczone.

Mam poszukać obrazków, czy sobie poradzisz ?
          • adam.eu Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 28.11.21, 10:51
            Propaganda polega w olbrzymiej większości na pokazywaniu wyselekcjonowanych prawdziwych rzeczy, ale z odpowiednim komentarzem lub brakiem takowego i przepuszczonym przez odpowiedni pryzmat w celu wywołania konkretnych reakcji.

Sama dokładnie zlekceważyłaś w innej dyskusji moją uwagę, że PIS wydaje się, że nie stara się dotrzeć do uchodźców w ich krajach pochodzenia.
            Co by PIS biedny z Łukaszenką robił, gdyby nie było kryzysu z imigrantami? PIS i Łukaszenko zyskali punkty procentowe.
            Dlaczego Morawiecki odcinał się od wszelkiej pomocy z UE?
            Dlaczego Morawiecki dopiero teraz rozpoczął ofensywę dyplomatyczną?

A co do Twoich uwag, pisz do mnie tak, jakbym wierzył w bunt we wspomnianym ośrodku, bo wierzę w to. Przypuszczam więc, że nie piszesz do mnie tylko do kogoś, kto przeczyta Twój post, ot propaganda.
        • mef1st0feles Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 28.11.21, 11:34
          adam.eu napisał:

> Dodam jeszcze, że Ty unikasz stwierdzenie, że popierasz PISią politykę propagandową podobnie jak niejaki forumy Popis, który kiedyś szukał lewicy.

Nieuprawnione porównanie, no-popis / czekam.na.lewice jedzie przekazem partyjnym w każdym temacie (istotnym dla partii rzecz jasna), udając symetrystę i często nie wierząc w sens swoich wypowiedzi. A Nota-bena okopała się w jednym temacie i trudno jej zarzucić, że nie wierzy w to, co pisze. Kiedyś wyjdzie z okopu i ogarnie całe pole bitwy ;)
    • see-mann Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 28.11.21, 12:29
      Pamiętam, jak na początku '80 w Austrii traktowano polskich uchodźców. Było ich około 150tys. - w państwie o ponad 4-krotnie mniejszej liczbie ludności niż Polska. Ci, którzy nie mieli zakwaterowania np. u rodziny byli umieszczani w obozach. Np. w Traiskirchen, w dawnych koszarach. Dostawali jedzenie, ubranie, środki czystości. Mieli swobodę wychodzenia kiedykolwiek chcieli na zewnątrz bez żadnej kontroli, dostawali kieszonkowe na swoje wydatki. Dla dzieci była szkoła, dla chętnych dorosłych nauka niemieckiego. Wnioski o azyl były rozpatrywane w ciągu kilku tygodni. Dla tych, którzy nie spełniali wymagań azylu szukano możliwości emigracji do innych państw lub oferowano czasowe "prawo pobytu" pozwalające na podjęcie pracy.
      Mieszkańcy z okolic Traiskirchen narzekali na mnożące się kradzieże np. rowerów, włamania do samochodów. Moja koleżanka z pracy, która miała przed domem trawnik oddzielony od chodnika żywopłotem opowiadała, że prawie codziennie musiała sprzątać g.... z trawnika, że to nie była psia kupa i że to się nie zdarzało przed umieszczeniem w Traiskirchen Polaków. A ja nie raz słyszałem od ludzi, którym mówiłem, że jestem Polakiem "Ty jesteś Polakiem? Niemożliwe, ty jesteś przecież porządnym człowiekiem!" (w domyśle: przecież nie jesteś złodziejem ani prostytutką jak typowy Polak/Polka).
      Mimo tego polscy imigranci byli otoczeni opieką państwa i traktowani jak ludzie.
      • nota_bena Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 28.11.21, 12:40
        im7 napisał(a):

> O to chodzi, aby sprowokować ludzi do buntu, trzymając ich w nieludzkich, nędzn
        > ych warunkach. A potem pokazywać: zobaczcie co za dzicz. Nawet więźniom zapewni
        > a się lepsze warunki w ramach humanitarnego traktowania każdego człowieka.
        >

O to chodzi wszystkim państwom w Europie? Bo takie obrazki i takie bunty zdarzają się regularnie WSZĘDZIE. Nikt nie jest tak dobry w rozpier...lu jak ci inżynierowie i matematycy. Wszystkie kraje UE już o tym wiedzą od dawna..my dopiero się przekonujemy.
        Inne kraje UE zapewniają im minimum, baraki i kontenery, bo wszystko inne ponad ten standard jest dewastowane na pniu, nie warto inwestować.
        Chcesz kilka linków ?
    • pies.na.czarnych Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 28.11.21, 14:16
      Należy zastanowić się nad przyczynami tego stanu. Z tlącej się iskierki przy odpowiednim działaniu prawicowych populistów łatwo można wzniecić pożar. Taki stan mieliśmy kilka miesięcy temu po rozprowadzeniu fałszywych informacji na temat gwałtów dokonanych przez uchodźców w Niemczech. Po przeprowadzonych śledztwach okazało się, że tych gwałtów albo nie było, albo były to ustawki, albo były dokonane przez łysych facetów z wytatuowanymi swastykami na czole.
    • pies.na.czarnych Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 28.11.21, 15:10
      Fajny film wczoraj widziałem. Serial „Furia”, polecam. Pokazano w nim jak przy pomocy manipulacji informacjami na temat imigrantów skrajna prawica wpływa na wybory i chce przejąć władzę w Europie. Z iskierki robienie pożaru, prowokacje, podrzucanie fałszywych dowodów na miejsca przestępstwa, które sami dokonują i chcą linkować z imigrantami…
      Ten scenariusz idealnie pasuje do tego co się obecnie zaczyna dziać się w Polsce.
        • ave.duce Typowe tłumaczenie zła 28.11.21, 15:44
          nota_bena napisała:

> A coś na temat tych artykułów, które wkleiłam ? One nie są z Polski....😄 Nie
          > wydarzyły się ? Onet kłamie ? 😄

Mają usprawiedliwiać to, co się dzieje w Polsce?
          • nota_bena Re: Typowe tłumaczenie zła 28.11.21, 15:49
            ave.duce napisała:

> nota_bena napisała:
            >
            > > A coś na temat tych artykułów, które wkleiłam ? One nie są z Polski....😄
            > Nie
            > > wydarzyły się ? Onet kłamie ? 😄
            >
            > Mają usprawiedliwiać to, co się dzieje w Polsce?

Mają pokazać ,że to nie jest kwestia tego kto rządzi w danym państwie, tylko mentalności lekarzy i inżynierów - bohaterów.
    • pies.na.czarnych Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 28.11.21, 15:19
      > Te zdjęcia pochodzą z różnych krajów

Pod względem poszanowania praw człowieka podobnych do Polski. Zamieszki odbywają się tam, gdzie ludzie nie maja już siły i chcą w ten sposób zwrócić uwagę na swój los. Nawet w więzieniach Pd. Ameryki, w których siedzą ludzie skazani za przemyt narkotyków dochodzi do takich sytuacji. Każdy kto nie widzi szans na poprawę swojej sytuacji i brak perspektyw na przyszłość w końcu zaczyna się buntować.
      W Polsce ci ludzie w beznadziejnych warunkach czekają latami na przyznanie im statusu.
      • im7 Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 28.11.21, 15:32
        Całą sytuację wyjaśnił RPO (aż strach pomyśleć co by było, gdyby był on z PiSu). Poczytaj nota bene co spowodowało frustrację uchodźców. Tak, w innych krajach też są zamieszki, gdy procedury idą wolno, ośrodki są przepełnione, ludzi ogrania frustracja z bezsilności. Nawet w zwykłej kolejce do lekarza może szlag człowieka trafić.

Poza tym jeśli ośrodkami zarządzają osoby pokroju naszej specjalistki od dziczy to nic dziwnego że, ludzie popadli w strach o swój los.

• ta Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 28.11.21, 16:41
            pies.na.czarnych napisała:

> Drut kolczasty nawet w miejscach przeznaczonych do spacerowania. Polskie Guanta
            > namo.

Nie wykluczam, że wśród tych, którzy chorowali, marzli, głodowali , byli bici, polewani wodą w mróz, stracili bliskich w tych granicznych przepychankach wykluje się ktoś żądny rewanżu na Polsce i Polakach.
            I „zrewanżuje się” prędzej, czy później.
            • pies.na.czarnych Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 28.11.21, 19:54
              Jak bóg Kubie tak Kuba bogu.

Już wyżej próbowałem zwrócić uwagę na fakt, ze nawet przestępcy skazani za ciężkie przestępstwa mają prawo do odsiadki w godnych warunkach. Jeżeli te warunki są ekstremalnie złe to ci ludzie buntują się i wywołują rozruchy w więzieniach.
              Nota bene dzikuska nota_bena nawet nie zwróciła uwagi na te fakty i dalej brnie w z góry wytyczoną przez jedynie słuszną partię uliczkę.
    • pies.na.czarnych Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 28.11.21, 16:10
      Żałosna jesteś. Masz wyprany mózg doszczętnie. Świat, na który tak często się powołujesz znasz równie dobrze jak wasz wódz, najpewniej z biuletynów partyjnych.

W ośrodkach zamkniętych w cywilizowanych krajach siedzą jedynie ludzie, którzy są już po procedurach i oczekują na wyjazd w pierwszej kolejności do kraju, który chciałby ich przyjąć. Ci którzy maja być deportowani do kraju swojego pochodzenia to są ludzie, którym udowodniono popełnienie przestępstwa. Jeszcze raz podkreślam. Tak jest w krajach cywilizowanych.
      • pies.na.czarnych Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 28.11.21, 16:16
        W Anglii nikt uchodźców nie spycha z klifu do morza. Do GB w tym roku przeprawiło się przez Kanał około 32 000 uchodźców. Po przyjęciu od nich wniosków o azyl ludzie ci puszczami są wolno. „Dzięki” prawu jakie panuje w GB, nie ma tam obowiązku noszenia dokumentów przy sobie, ci ludzie znikają z radaru:)
    • pies.na.czarnych Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 28.11.21, 20:55
      Nie widzisz różnicy? Ci, którzy stanęli na angielskiej ziemi nie są spychani z powrotem do Kanału. Przyjmowane są od nich wnioski i czekają na zakończenie procedury weryfikacyjnej.

https://images.vrt.be/width1280/2021/11/26/786df7ab-4e9c-11ec-b07d-02b7b76bf47f.jpg

Zabawa w ciuciu babkę i tak w kółko Macieja www.hln.be/vtm-nieuws/honderden-vluchtelingen-willen-oversteek-naar-engeland-wagen-we-betalen-2970-euro-per-persoon-en-riskeren-ons-leven~ae2a2546/
    • x2468 Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 28.11.21, 21:05
      W Wędrzynie to są stare posowieckie budynki nadające się do zakwaterowania wojska na czas ćwiczeń nie do stałego zamieszkania w XXI wieku.
      Dla porównania budynki w których mieszkają migranci w cywilizowanej Europie. Nie ma uzbrojonych strażników, psów, concertiny policji itd. Obóz dla uciekinierów to nie jest Obóz Koncentracyjny czy Gułag, jaki się wam sadyści marzy.
      https://www.berlin.de/laf/wohnen/allgemeine-informationen/bestandsgebaeude/
    • x2468 Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 28.11.21, 21:29
      Masz źródło. Budynki w Berlinie, niemal w centrum w bardzo dobrej dzielnicy Prenzlauer Berg. Parę minut na piechotę od Aleksander Platz. Nie widać policji, strażników z psami i drutów kolczastych. Owszem jest portier przy wejściu kory wystawia i sprawdza przepustki, przyjmuje zgłoszenia o problemach itp.
      Przyjrzyj się może zrozumiesz czym różni się cywilizowana Europa od pomrocznej republiki z jej gułagami ( drutów kolczastych nawet w gułagach na Magadanie nie było)dla szukających ochrony uciekinierów kobiet, dzieci i mężczyzn z Afganistanu, Kurdów, Syryjczyków i innych.
    • adam.eu Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 28.11.21, 21:50
      Dla PISu jedyny problem to SŁUPKI i to nie graniczne, a poparcia.
      Więc to tłumaczy, my siami, bo łunia be. I to my bedziem śmietankę spijać, siami, to my własnom narodowom dpiersiom obronimy jeuropę,
      Jedynie jakiś poseł lewicy był gdzieś w jakimś kraju arabskim(?), aby tam na miejscu przedstawić, co grozi imigrantom na granicy Białorusi z Polską.
      Nie wiem, jaka to skutecznie, ale mimo wszystko działanie propagandowe powinno być.
      Sankcje na przewoźników, na to PISi nie wpadli, gwoli ścisłości opozycja też o tym nie mówiła.
      Ale opozycja od dawna nie chciała siama tak jak PIS dzielnie walczyć na granicy.

A co do buntu, to naprawdę dziwisz się, ze wybuchł? Sama dałaś przykłady, że to się niestety zdarza i zapewne to wiedzieliście, ale jak widać co się nie zrobi dla
      PROPAGANDY? Każdy taki bunt to sygnał do suwerena.
      Chociaż tu to nie wiem, czy to tylko Ty, czy cały TVPIS tak to tragicznie przedstawia? Nie wiem, a to ciekawe.
      A nie bardziej boli Cię zachowanie patriojtów 11 listopada? Nie chcesz ich deportować razem z migrantami?
      • pies.na.czarnych Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 28.11.21, 23:55
        Spowodowaliśmy problem to teraz powinniśmy podjąć się jego rozwiązania. W Afganistanie połowa ludzi nagle straciła pracę, ci którzy pracują nie otrzymują wypłaty już od trzech miesięcy. Zdesperowani ludzie sprzedają swoje dzieci aby wyżywić pozostałych członków rodziny.
        Pisia swołocz udaje, że o tym nie wie. Jestem ciekaw jak czują się żołnierze, którzy byli na misji w Afganistanie i korzystali tam z pomocy ludności cywilnej, a teraz ich koledzy spychają tych ludzi w białoruskie bagna.
        • stefan4 Re: Pisi są specjalistami w stosowaniu tortur 29.11.21, 09:52
          pies.na.czarnych:
          > Jestem ciekaw jak czują się żołnierze, którzy byli na misji w Afganistanie i korzystali tam
          > z pomocy ludności cywilnej, a teraz ich koledzy spychają tych ludzi w białoruskie bagna.

Myślę, że czują się dobrze, jak to żołnierze. Tresura wojskowa polega na tym, żeby w człowieku sumienie zastąpić ślepym pokornym posłuszeństwem rozkazowi. Żołnierz nie ma się zastanawiać nad Dobrem i Złem, ma z całą bezwzględnością walić w to, w co mu każe walić nadrzędny trep.

Ours is not to reason why, ours is but to do and die — Alfred Tennyson miał tu tylko część racji, bo słusznie powiedział, że żołnierz ma nie pytać o powody, ale skłamał z umieraniem. Przecież całe specjalistyczne wyszkolenie żołnierza prowadzi do tego, żeby umierał nie on, tylko przeciwnicy; czyli w przeważającej lliczbie przypadków — bezbronni cywile. Żołnierz nie ma umierać, bo to by była strata dla siły bojowej jego właściciela. Jeśli żołnierz umiera, to zwykle skutkiem nieszczęśliwego wypadku lub błędu.

Ze względu na to, do jakich kataklizmów prowadzą działania wszelkich armii, szerzenie wśród młodzieży ,,cnót wojskowych'' powinno być uznawane za jedno z cięższych przestępstw przeciwko ludzkości.

- Stefan

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka