Dodaj do ulubionych

Czy działania rządu przy czwartej fali są odpowied

26.11.21, 19:06
Czy działania rządu przy czwartej fali są odpowiednie?

Teraz mamy absolutnie niewystarczające działania, które stoją w sprzeczności z wcześniejszymi deklaracjami członków rządu. W sierpniu i wrześniu były zapowiedzi, że gdy przekroczymy tysiąc dziennych zakażeń, to podjęte zostaną działania. Przekroczyliśmy 10 tys. – nie zostały, przekroczyliśmy 20 tys. – też nie zostały podjęte.

Zamknąć dostęp do lasu?
Wtedy było przy tysiącu zachorowań dziennie.
Dziś tylu umiera przez dwa dni.
Obserwuj wątek
   • manhu Re: Czy działania rządu przy czwartej fali są odp 26.11.21, 20:13
    ta napisała:
    > Zresztą jakie działania?
    Takie: "Podkarpacie się nie szczepi więc zamkną kina Agory w Warszawie" - dawny fajny komentarz. Tego chcecie?

    Jeśli PIS miał coś robić to przed czasem (liczyłem na obostrzenia na wschodzie oraz mocniejsze zmuszenie do szczepień). Liczyłem na 50% wyszczepienia + 20% z przechorowania, niestety na Wschodzie klapa. Fala na Wschodzie już wygasa, zanim coś zrobią nie będzie sensu obostrzeń, za to oberwie Zachód (mniej narażony, zakażeń dużo zgonów mało).

    Szczepionki zawiodły, działają dobrze ale za krótko (w dodatku słabo chronią przed zarażeniem więc szczepienie dzieci mało daje, tylko na początku 1-2 miesiące). Szczepienie co pół roku to utopia więc cała Polska będzie Podkarpaciem w 2022 (a potem większość zachodniej UE, choć kraje szczepiące się na grypę w 80% itp. dadzą radę).
   • pies.na.czarnych Re: Czy działania rządu przy czwartej fali są odp 26.11.21, 19:45
    Dr Grzesiowski: Zakażeń jest 100 tys., nie 20 tysięcy na dobę

    - W tej chwili znalezienie miejsca w szpitalu w województwach wschodnich graniczy z niemożliwością - alarmował dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.

    www.rp.pl/ochrona-zdrowia/art19123701-dr-grzesiowski-zakazen-jest-100-tys-nie-20-tysiecy-na-dobe
    Muszę się zgodzić z propozycją pana posła Janusza Kowalskiego - rozwiązanie Rady Medycznej przywróciłoby normalną sytuację. Rada Medyczna, która nie posiada wpływu na decyzje władz, jest niepotrzebna. Rada Medyczna powinna być rozwiązana, ponieważ jej obecny wpływ na decyzje władz jest zerowy, a niestety nazwiska członków tej Rady są wymieniane pod różnymi decyzjami, jako skonsultowane ze środowiskiem eksperckim. To jest wprowadzanie społeczeństwa w błąd. Później członkowie Rady mówią w mediach o tym, że ich rady nie są brane pod uwagę - mówił lekarz.
    Rada medyczna powinna być rozwiązana, ponieważ jej obecny wpływ na decyzje władz jest zerowy

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka