Dodaj do ulubionych

Dekoracje na ulicach

27.11.21, 06:19
świadczą o tym że zbliżają się najważniejsze święta w polskiej tradycji....Choinka,
kolędy ,kolacja wigilijna.... na stole puste nakrycie dla niespodziewanego gościa....
Kolędy śpiewane o tym, że dla rodziny spodziewającej się dziecka znalazło się miejsce w oborze w towarzystwie zwierząt , że ta rodzina szukała schronienia przed śmiercią....
Ludzie, to dzieje się teraz na granicy, rodziny z dziećmi, które przedostały się na polską stronę wypychane są do zimnego lasu ,gdzie grozi im śmierć z głodu, chorób, zimna .Winny temu jest prezydent, który podpisał ustawę zezwalającą na takie traktowanie ludzi.
Wielu ludzi (nielegalnie) stara się pomóc uchodźcom.Chwała im za to.
A my pomyślmy przy wigilijjnym stole o tych, co na granicy szukają pomocy.
Nie pomoże im to , ale przy najbliżscych wyborach nie zagłosujemy na bandytów, homofobów , dla których opozycja, to "mordy zdradzieckie".........
Obserwuj wątek
    • stefan4 Re: Dekoracje na ulicach 27.11.21, 19:10
      adria231:
      > Winny temu jest prezydent, który podpisał [...]

Chciałbym, żeby tylko prezydent... A co ja zrobiłem, żeby zapobiec zbrodni, dokonywanej w moim imieniu, za moje podatki? Coś tam przekazałem, coś tam wpłaciłem
        • adria231 Re: Dekoracje na ulicach w Minsku Bialoruskim 28.11.21, 05:42
          Stefan, a co my możemy zrobić? Nawet dziennikarze, którzy mieli siłę przebicia i możliwości też pozbawieni zostali tychże.....
          Myślę, że przypominanie tym, którzy zapominają o wydarzeniach na granicy - to jedyne, co możemy teraz...
          A, jak przyjdzie czas , przy urnach wyborczych pokażemy obecnej władzy jej miejsce na śmietniku.....
          • stefan4 Re: Dekoracje na ulicach w Minsku Bialoruskim 28.11.21, 07:51
            adria231:
            > A, jak przyjdzie czas , przy urnach wyborczych pokażemy obecnej władzy
            > jej miejsce na śmietniku.....

A czy przyjdzie taki czas? Skąd wiesz, że będą jeszcze jakieś wybory?

A jeśli będą wybory, to skąd wiesz, że wyślą obecną władzę na śmietnik? Pod każdym nieśmiałym głosikiem o naszych polskich niegodziwościach i okrucieństwie (na przykład na wschodniej granicy, ale nie tylko) pojawia się zalew wypowiedzi, że kto ma ludzkie uczucia, ten jest płatnym zdrajcą. Niektóre z tych wypowiedzi pochodzą od partyjnego pionu propagandy, ale daleko nie wszystkie.

Przed 1989 wydawało się, że Polacy są wspaniali, a tylko cierpią pod wrogim im reżimem. Teraz trudno już wierzyć w taką sielankę.

- Stefan
              • stefan4 O wyspach szczęśliwych 28.11.21, 13:48
                adria231:
                > Ponadto, zawsze możemy sobie wybrać inne miejsce na Ziemi, nawet paszportów nie
                > musimy sobie w tym celu wyrabiać......Nie planuję jednak opuszczania Krakowa.
                > ....

I słusznie. Kto wiecznie ucieka w poszukiwaniu gotowych wysp szczęśliwych, ten oddaje Złu coraz nowe tereny. Ja jestem znad morza, więc mam takie doświadczenia:

Chmura pluła mżawką podłą,
                    słońce szpadą ją przebodło,
                    teraz czerwień z zaskoczonej chmury kapie.
                    A nasz szkuner ledwie żywy
                    poszukuje wysp szczęśliwych,
                    które tkwią jak byk na każdej morskiej mapie.
                    Stary liczył do kolacji
                    deklinacje i dewiacje,
                    Pierwszy sterczał nad busolą niby struty:
                    bezmiar fal melduje oko,
                    sonda krzyczy, że głęboko.
                    Gdzie te wyspy, które być powinny tutaj?

Ale my już przez wiele lat wielkim wysiłkiem i wyrzeczeniami odbudowywaliśmy kraj, obalaliśmy komunę, w końcu dorobiliśmy się — wprawdzie nie wysp szczęśliwych, ale w miarę sensownej Polski z w miarę rozsądnym społeczeństwem... I nagle nie ma. Zanim ta neokomuna odejdzie, będziemy znowu w roku 1989, tyle że 40 lat później. Wtedy trzeba będzie znowu odbudowywać się ze zniszczeń. I tych materialnych, i tych świadomościowych.

- Stefan
    • no-popis Re: Dekoracje na ulicach 28.11.21, 06:03

> Nie pomoże im to , ale przy najbliżscych wyborach nie zagłosujemy na bandytów
      > , homofobów , dla których opozycja, to "mordy zdradzieckie".........
      ..I będziemy dalej próbowali wdrażać neokomunizm czy neomarksizm na świecie.
      Ty to robisz nieświadomie jako POżyteczny idiota a więc przeczytaj wpierw rok 1984 Orwella, który to już niemal sto lat temu opisał.
    • buldog2 Re: Dekoracje na ulicach 28.11.21, 14:40
      Prof. Kuźniar, w sobotę rano, na okoliczność kolejnej inwazji korony powiedział w TOK FM, że wydarzeniami na granicy z Białorusią nie ma się co przejmować (inne słowa, ten sens), gdyż giną tylko uchodźcy/migranci (a może nie giną Polacy - znów nie pamiętam, ale jedno i drugie ma ten sam sens).
      Poruszyło to mnie. Przyznają, trochę. Ale jednak.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka