Dodaj do ulubionych

sposób na lepsze wyniki szczepień

28.11.21, 21:20
Podobno w Grecji antyszczepionkowcy dawali lekarzom łapówki za paszporty covidowe. Miało to polegać na tym, że lekarze zamiast szczepionki mieli wstrzyknąć sól fizjologiczną. Lekarze łapówki brali, ale szczepili prawdziwym preparatem :)
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: sposób na lepsze wyniki szczepień 28.11.21, 21:27
   Takie newsy też pomogą.
   Nie żyje lider ruchu antyszczepionkowego w Austrii. Zmarł na COVID-19 tvn24.pl/swiat/koronawirus-w-austrii-johann-biacsics-nie-zyje-lider-ruchu-antyszczepionkowego-zmarl-na-covid-19-5505962?fbclid=IwAR0Xvvp1NFhoN4GyMB0wdKQ_QGLclnG4CueuUgXZ750UpDqPcF19VvRotAw
   • taziuta Re: sposób na lepsze wyniki szczepień 29.11.21, 05:23
    pies.na.czarnych napisała:

    > Takie newsy też pomogą.
    > Nie żyje lider ruchu antyszczepionkowego w Austrii. Zmarł na COVID-19
    /.../

    Ty chyba nie znasz mentalności płaskoziemców.
    Toż to dla nich oczywiste, że nie na covid zmarł tylko rząd go załatwił, bo ujawnił prawdę. ;)
  • pies.na.czarnych Re: sposób na lepsze wyniki szczepień 28.11.21, 21:33
   62,01 procent głosujących Szwajcarów w niedzielę wyraziło poparcie dla obowiązującej tzw. ustawy covidowej. W referendum głos oddało 65,7 procent uprawnionych do tego obywateli.

   :)
   Inicjatorami głosowania byli przeciwnicy rozwiązania wprowadzającego w Szwajcarii paszport covidowy, którzy pod petycją o przeprowadzenie referendum w sprawie zebrali 187 tysięcy podpisów - znacznie więcej niż wymagane 50 tysięcy. Ich zdaniem wprowadzona ustawa dyskryminuje niezaszczepionych i wprowadza de facto obowiązek szczepień w kraju - poinformowała niemiecka stacja Deutsche Welle.
  • taniarada Re: sposób na lepsze wyniki szczepień 28.11.21, 21:53
   Zgłoszony do weryfikacji artykuł z hiszpańsko-języcznej wersji Russia Today powiela rewelacje, którymi od dwóch tygodni żyje grecka prasa. Dziennikarz lokalnej gazety To Vima tis Kyriakis przeprowadził śledztwo i ustalił, że 100 000 tysięcy greckich antyszczepionkowców, chcąc uzyskać fałszywy certyfikat covidowy, przekupiło pracowników służby zdrowia, by zaszczepili ich solą fizjologiczną. Ostatecznie jednak większość lekarzy – w obawie przed konsekwencjami – podało im prawdziwą szczepionkę. Gazeta twierdzi, że tysiące oszukanych w ten sposób antyszczepionkowców nie może oskarżyć lekarzy i pielęgniarki o oszustwo, bo sami mogliby usłyszeć zarzut korupcji. Wszystko wskazuje jednak na to, że proceder – jeśli miał miejsce – nie był masowy. Informacje zawarte w artykule zakwestionowała bowiem grecka policja.

   Według dziennikarskiego śledztwa szczepienia solą fizjologiczną w zamian za pieniądze miały być wykonywane nawet w 200 punktach szczepień, podczas gdy ich łączna liczba w całej Grecji wynosi ok. 2 tys. Łapówki w wysokości 400 euro miało wziąć w zamian za sfałszowanie certyfikatu ok. 200-300 greckich lekarzy i pielęgniarek. Wkrótce po publikacji raportu głos w sprawie zabrała grecka policja.

   - Służba Spraw Wewnętrznych Sił Bezpieczeństwa informuje, że dane zawarte w niedzielnym artykule prasowym dotyczące dochodzenia w sprawie fikcyjnych przypadków szczepień nie odpowiadają rzeczywistości – podała w komunikacie na swojej stronie internetowej. Portal antina84.gr dodaje, że według kompetentnego źródła policyjnego policja nie zaprzeczyła, że taki proceder mógł mieć miejsce, ale zakwestionowała jego masową skalę.

   Co nie zmienia faktu, że Grecja w ostatnim czasie mierzy się z problemem handlu fałszywymi certyfikatami szczepień. Szeroko zakrojone dochodzenie prokuratorskie rozpoczęła niedawno szefowa prokuratury w Atenach, Maria Gané. Powodem jej interwencji były zarzuty ujawnione przez dziennikarzy telewizji Alpha TV. Ujawnili oni proceder sprzedaży podrobionych paszportów covidowych oraz zaświadczeń o rzekomej chorobie za kwotę 500 euro. Na celowniku prokuratury znaleźli się lekarze, farmaceuci i pielęgniarki, którzy mogli uczestniczyć w handlu podrobionymi zaświadczeniami.

   Sprawą wirtualnych szczepień i certyfikatów covidowych wydawanych antyszczepionkowcom za pieniądze zajął się Krajowy Urząd ds. Przejrzystości. Według dziennikarskiego śledztwa wirtualne szczepienia wykonywane były m.in. w centrum medycznym w Karditsa.Werdykt Fake News. www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://fakehunter.pap.pl/raport/ac59b6bd-3588-475f-b32b-f789210dd885&ved=2ahUKEwjNv_2r97v0AhVjtIsKHSBYBZcQFnoECAMQAQ&usg=AOvVaw0Jr-iQAp7BOSOf6auZj4ml
  • no-popis Re: sposób na lepsze wyniki szczepień 30.11.21, 10:39
   jureek napisał:

   > Podobno w Grecji antyszczepionkowcy dawali lekarzom łapówki za paszporty covido
   > we. Miało to polegać na tym, że lekarze zamiast szczepionki mieli wstrzyknąć só
   > l fizjologiczną. Lekarze łapówki brali, ale szczepili prawdziwym preparatem :)
   Doskonałe :) !

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka