Dodaj do ulubionych

No i co POPiS-iaki?

30.11.21, 15:15
Nie wolno stosować odpowiedzialności zbiorowej, mówi sąd.
Chociaż z drugiej strony, jak mam władzę to kto mi zabroni? Na tej zasadzie POPiS pozbawił emerytur byłych pracowników służb PRL. I patrzcie lemingi do czego doprowadziła ta wasza moralna miernota, jak pięknie tę myśl rozwijają dziś Kaczyński ze swoimi brudnymi szmatami!
Obserwuj wątek
    • no-popis Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 15:39
      taziuta napisał:

> Nie wolno stosować odpowiedzialności zbior
      > owej, mówi sąd.

> Chociaż z drugiej strony, jak mam władzę to kto mi zabroni? Na tej zasadzie POP
      > iS pozbawił emerytur byłych pracowników służb PRL. I patrzcie lemingi do czego
      > doprowadziła ta wasza moralna miernota, jak pięknie tę myśl rozwijają dziś Kacz
      > yński ze swoimi brudnymi szmatami!
      Tutaj popisiakow popieram.
      • taziuta Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 15:57
        no-popis napisała:

> taziuta napisał:

/.../ I patrzcie lemingi /.../ jak pięknie tę myśl rozwijają dziś Kaczyński ze swoimi brudnymi szmatami!

> Tutaj popisiakow popieram.

Cóż, jak komu odpowiadają klimaty brudnych szmat, to nic na to nie poradzisz.
        • no-popis Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 16:07
          taziuta napisał:

> no-popis napisała:
          >
          > > taziuta napisał:
          >
          > /.../ I patrzcie lemingi /.../ jak pięknie tę myśl rozwijają dziś Kaczyński ze
          > swoimi brudnymi szmatami!
          >
          > > Tutaj popisiakow popieram.
          > Cóż, jak komu odpowiadają klimaty brudnych szmat, to
          /nic na to nie poradzisz.
          Też Ci się dziwię, że bro isz te brudne szmaty. Lubisz ten esbecki smrodek ?
          • taziuta Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 16:21
            no-popis napisała:

> Też Ci się dziwię, że bro isz te brudne szmaty. Lubisz ten esbecki smrodek ?

Wątek jest o odpowiedzialności zbiorowej. Uważasz, że można ją stosować w 'zbożnym' celu, czy też w każdym wypadku należy udowodnić winę konkretnemu człowiekowi?
            • no-popis Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 16:29
              taziuta napisał:

> no-popis napisała:
              >
              > > Też Ci się dziwię, że bro isz te brudne szmaty. Lubisz ten esbecki smrode
              > k ?
              >
              > Wątek jest o odpowiedzialności zbiorowej. Uważasz, że można ją stosować w 'zboż
              > nym' celu, czy też w każdym wypadku należy udowodnić winę konkretnemu człowieko
              > wi?
              To nie dotyczy prawa karnego !
              To jest cofnięcie bezprawnych przywilejów za działanie na szkodę społeczeństwa w imieniu władzy totalitarnej.
              Każdy może się odwołać jak.pan Czempiński i uzasadniać swoje racje.
              • taziuta Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 16:38
                no-popis napisała:

> To nie dotyczy prawa karnego !
                > To jest cofnięcie bezprawnych przywilejów za działanie na szkodę społeczeństwa
                > w imieniu władzy totalitarnej.
                > Każdy może się odwołać jak.pan Czempiński i uzasadniać swoje racje.

Dotyczy praw nabytych.
                A co do odwołań, i odszkodowań w rezultacie, to należy się ich spodziewać kilkadziesiąt tysięcy. Wygranych, niestety. Niestety, bo wieloletnie odsetki za zwłokę w wypłacie emerytur będziemy pokrywać my wszyscy, a nie same brudne szmaty.
                • pies.na.czarnych Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 16:51
                  > Wygranych, niestety

Bardzo niefortunne stwierdzenie.

Niestety zabrano emerytury ludziom kierując się bezprawiem ustanowionym przez parlament. W demokratycznym Kraku kara może być jedynie ustanowiona na podstawie udowodnionej winy, a nie z klucza partyjnego.
                  • taziuta Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 18:03
                    pies.na.czarnych napisała:

> > Wygranych, niestety
                    >
                    >
                    > Bardzo niefortunne stwierdzenie.

No i dlatego je rozwinąłem. W mentalności POPiS-siaków (nawet tych nazywających się no-popis) odpowiedzialność zbiorowa jest ok, jak widzisz.
                    • no-popis Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 21:43
                      taziuta napisał:

> pies.na.czarnych napisała:
                      >
                      > > > Wygranych, niestety
                      > >
                      > >
                      > > Bardzo niefortunne stwierdzenie.
                      >
                      > No i dlatego je rozwinąłem. W mentalności POPiS-siaków (nawet tych nazywających
                      > się no-popis) odpowiedzialność zbiorowa jest ok, jak widzisz.
                      Ja po prostu wiem jak te służby pracowały, ilu ludziom złamały życie i jestem.przekonany, że to była organizacja zbrodnicza.to tak jakbyśmy uznali ciągłość pracy w organizacji faszystowskiej SS.
                      • taziuta Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 21:48
                        no-popis napisała:

> Ja po prostu wiem jak te służby pracowały, ilu ludziom złamały życie i jestem.przekonany, że to była organizacja zbrodnicza.to tak jakbyśmy uznali ciągłość pr
                        > acy w organizacji faszystowskiej SS.

Twoje przekonania z pewnością brzmią przekonująco dla tępej publisi. Natomiast w cywilizowanych krajach ciągłość pracy w 'organizacji faszystowskiej SS' była i jest jak najbardziej uznawana. Skazywani byli konkretni SS-mani, za konkretne zbrodnie, tępolu!
                        • no-popis Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 23:34
                          taziuta napisał:

> no-popis napisała:
                          >
                          > > Ja po prostu wiem jak te służby pracowały, ilu ludziom złamały życie i je
                          > stem.przekonany, że to była organizacja zbrodnicza.to tak jakbyśmy uznali ciągł
                          > ość pr
                          > > acy w organizacji faszystowskiej SS.
                          >
                          > Twoje przekonania z pewnością brzmią przekonująco dla tępej publisi. Natomiast
                          > w cywilizowanych krajach ciągłość pracy w 'organizacji faszystowskiej SS' była
                          > i jest jak najbardziej uznawana. Skazywani byli konkretni SS-mani, za konkretne
                          > zbrodnie, tępolu!
                          No i pokazałeś kim jesteś. A jesteś prostakiem, który z braku argumentów dostaje agresji.
                          Sądzisz więc, że urzędnicy dzisiejszej policji politycznej Łukaszenki, w tym oprawcy opozycjonistów siedzących w więzieniach, powinni zaChowac swoje dzisiejsze uprzywilejowanie, za służenie totalitarnej władzy i krzywdzenie ludzi, uprawnienia do emerytury ?
                          Dla wyjaśnienia. Zgodziłbym się z Tobą gdyby tę emerytury odebrano. Tutaj obniżono je do średniej krajowej.
                          Poza tym staraj się używać do rozmowy intelektu a nie hejtu.
                • no-popis Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 17:31
                  taziuta napisał:

> no-popis napisała:
                  >
                  > > To nie dotyczy prawa karnego !
                  > > To jest cofnięcie bezprawnych przywilejów za działanie na szkodę społecze
                  > ństwa
                  > > w imieniu władzy totalitarnej.
                  > > Każdy może się odwołać jak.pan Czempiński i uzasadniać swoje racje.
                  >
                  > Dotyczy praw nabytych.
                  Prawa na nabyte w wyniku p4zestępstwa, oszustwa, czy wymuszenia/ terroru/ nie są prawem nabytym.
                  > A co do odwołań, i odszkodowań w rezultacie, to należy się ich spodziewać kilka
                  > dziesiąt tysięcy. Wygranych, niestety. Niestety, bo wieloletnie odsetki za zwło
                  > kę w wypłacie emerytur będziemy pokrywać my /wszyscy, a nie same brudne szmaty.
                  To nie stracimy niczego więcej za wyjątkiem odsetek i kosztów sądowych.
                  Wynik tego działania to jest Twoje przypuszczenie....no i moje też przypuszczeniem.

• no-popis Re: No i co POPiS-iaki? 01.12.21, 17:41
                  adam111115 napisał:

> Muszę przyznać że głupszego forumowicza od nopopisa dawno nie czytałem. Skąd si
                  > ę tacy biorą?
                  Monotonny jesteś nawet w hejcie. Nawet do PrOstackiego hejtu jednak ten minimalny intelekt jest , co udowodniłeś, POtrzebny.
                  Zaświadczasz tylko jak niskie są i kiedyś jak bardzo napomPOwane i przereklamowane były możliwości Waszej ekipy POlitycznej.
          • stasi1 Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 17:27
            Tylko konkretnie za co która partia karała tych esbeków? PO zabrało tym twoim byłym esbekom część emerytur wypracowanych w PRL. PiS zabrał część emerytur tym esbekom którą wypracowali juz sobie w 3 RP. Bo z PRL PO zabrało tą wcześniej . Znaczy 3 RP kłamała już od początku że to co sobie wypracujesz to i tak nie dostaniesz?
            • taziuta Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 18:06
              stasi1 napisał:

> Tylko konkretnie za co która partia karała tych esbeków? PO zabrało tym twoim byłym esbekom część emerytur
              > wypracowanych w PRL. PiS zabrał część emerytur tym esbekom którą wypracowali juz sobie w 3 RP.

Jedni i drudzy zastosowali odpowiedzialność zbiorową, a sądy nie dopuszczają odpowiedzialności zbiorowej. I tyle.
              • stasi1 Re: No i co POPiS-iaki? 01.12.21, 16:59
                Nie do końca to tak jest. Nikt nie sądzi się aby mu zwrócili uposażenie za lata PRL. Tamto przepadło. Było chyba coś w Strasburgu w tym temacie. Sąd tam stwierdził że funkcjonariuszom organów przemocy nie zasługują na to aby mieć lepiej od tych których gnębili. I nikomu nie udało się wrócić do starej emerytury. Odpowiedzialność zbiorowa była rzeczywiście, skoro to było złe to czemu mieli na tym korzystać w wolnej Polsce? Kaczor zabrał tym którzy służbę zaczeli w PRL ale świadczenie wypracowali sobie w 3 RP. Dostali po łapach nawet ci którzy ochraniali LK.
                  • taziuta Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 18:45
                    behemot17-13 napisał:

> Panie Psie, nie zrozumieliśmy się, nie czepiam się Czempińskiego, czepiam się b
                    > ukowych łbów służących w PRL

Wątek jest o odpowiedzialności zbiorowej, i szmacianej mentalności tych, którzy ją akceptują.
                    Hitlerowcy ją uwielbiali, Ukraińcy na Wołyniu, Hutu i Tutsi, no i w Polsce POPiS...

A pracownicy służb, to nie tylko milicjanci, ale i całe ich techniczne zaplecze. Czepiasz się milicjantów, jakby odpowiedzialność zbiorowa wobec jakiejś grupy była ok. Kuriozum!
                      • taziuta Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 19:09
                        behemot17-13 napisał:

> Kompletnie Ci odwaliło.Przeczytaj co spłodziłeś i wróć, tylko proszę, wróć jak człowiek.

Człowiek, który usprawiedliwia stosowanie odpowiedzialności zbiorowej, jeśli cię dobrze zrozumiałem.
                        Oczywiście wobec innych, ale sam drze się w niebogłosy, gdy brudne szmaty stosują ją wobec sędziów, na przykład.

Czyli odpowiedzialność zbiorowa jest cacy, gdy dotyczy tych, których JA potępiam. Bo przecież nie tych, których potępia mój przeciwnik polityczny, prawda, panie Kali?

• adam.eu Re: No i co POPiS-iaki? 01.12.21, 10:27
            behemot17-13 napisał:

> Zgadza się, sprzątaczkom zabrali i trzeba nagłaśniać.Ale milicjantów nie będę b
            > ronił.

Ja tam większość z nich bym pewnie bym bronił.
            Czy wszystkich pograniczników, którzy "bronią" granic też byś nie bronił?
            A co byś zrobił ze wszystkimi policjantami którzy byli wezwani do Warszawy na demonstrację kobiet?
            Przykłady można mnożyć.
            A wracając do PRL, to sobie przemyśl, o czym mogli myśleć młodzi ludzie mający nieco ponad 20 lat w ówczesnej Polsce? Że będą walczyć z kim?
            • no-popis Re: No i co POPiS-iaki? 01.12.21, 17:22
              adam.eu napisał:

> behemot17-13 napisał:
              >
              > > Zgadza się, sprzątaczkom zabrali i trzeba nagłaśniać.Ale milicjantów nie
              > będę b
              > > ronił.
              >
              > Ja tam większość z nich bym pewnie bym bronił.
              > Czy wszystkich pograniczników, którzy "bronią" granic też byś nie bronił?
              > A co byś zrobił ze wszystkimi policjantami którzy byli wezwani do Warszawy na d
              > emonstrację kobiet?
              To aż niemożliwe abyś nie rozumiał różnicy między państwem totalitarnym a demokratycznym.
              Pomiędzy, taki prosty przykład abyś zrozumiał, pilnowaniem aby ktoś nie przedostał si do Polski a pilnowanie aby Polak nie wyjechał z Polski.
              Patologia intelektualna.
      • taziuta Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 18:08
        behemot17-13 napisał:

> Towarzyszu milicjancie, się nie krępuj, stawiaj pomniki gdzie chcesz, a nawet z
        > rób fikołka. Byli pracownicy służb PRL, piękniej już nie można.

O, jeszcze jeden mentalista od odpowiedzialności zbiorowej!

• taziuta Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 18:49
            behemot17-13 napisał:

> O, jeszcze jeden usprawiedliwiający wyczyny służb w PRL-u. Masz farta, czytam twoje wpisy, sługa uniżony.

Wniosek nieuprawniony, taki w stylu 'weź ich na huki!', zastrasz tych którzy się ze mną nie zgadzają. :/
            Nie usprawiedliwiam konkretnych czynów. Potępiam stosowanie odpowiedzialności zbiorowej, którą jak widzę uwielbiasz.
          • taziuta Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 18:52
            behemot17-13 napisał:

> O, jeszcze jeden usprawiedliwiający wyczyny służb w PRL-u. /.../

I jeszcze jedno, odpowiedzialność zbiorową stosują populiści. Akceptacja populistycznych haseł przez niepopulistycznych polityków otwiera populistom drogę do władzy. Tego chcieliście Behemot? Wątpię.
            • behemot17-13 Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 19:05
              Bronisz kogoś/ czegoś co nie jest do obronienia. Brak słów, a nie, brak nawet przecinków.
              Bardzo proszę by nie zwracać się do mnie- chcieliście, bo takie coś mnie wkurwia i nawet bardzo wkurwia.
              • taziuta Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 19:11
                behemot17-13 napisał:

> Bronisz kogoś/ czegoś co nie jest do obronienia. Brak słów, a nie, brak nawet p
                > rzecinków.
                > Bardzo proszę by nie zwracać się do mnie- chcieliście, bo takie coś mnie wkurwi
                > a i nawet bardzo wkurwia.

Mam wasze wkurwienie tam gdzie wy moje. Spadajcie, behemot. :)
                • taniarada Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 19:30
                  Spokojnie towarzyszu. G.Cz. nic nie odzyskał. On dalej będzie dostawał jurgielt za wierność Moskwie w słowie i czynie. I to, że podobno się zerwał z tej zdradzieckiej służby nie zmienia faktu, że tę ruską zapłatę musimy pokrywać ze środków podobno wolnej Polski. Jest to niesprawiedliwe i powinno budzić sprzeciw. Nie chodzi tu o odbieranie środków na życie, niech pobiera średnią emeryturę, a nie z dodatkami ekstra za służbę w SB. Takie to mamy "sbeckie", czyli "wolne" sądy.
      • no-popis Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 21:41
        behemot17-13 napisał:

> Towarzyszu milicjancie, się nie krępuj, stawiaj pomniki gdzie chcesz, a nawet z
        > rób fikołka. Byli pracownicy służb PRL, piękniej już nie można.
        >
        I tak trzymaj.
    • boblebowsky POPiS ? 30.11.21, 17:35
      A ilu to posłów PO i którzy głosowali za?

taziuta napisał:

> Nie wolno stosować odpowiedzialności zbior
      > owej, mówi sąd.

> Chociaż z drugiej strony, jak mam władzę to kto mi zabroni? Na tej zasadzie POP
      > iS pozbawił emerytur byłych pracowników służb PRL. I patrzcie lemingi do czego
      > doprowadziła ta wasza moralna miernota, jak pięknie tę myśl rozwijają dziś Kacz
      > yński ze swoimi brudnymi szmatami!
      • boblebowsky Tego się spodziewałem. 30.11.21, 21:07
        Wygląda na to, że wątek założony jako kolejna próba udowodnienia, że Yeti jednak istnieje. A szkoda, bo temat zdecydowanie wart uwagi, a tak został spłycony do jakiejś partyjnej agitki.

boblebowsky napisał:

> A ilu to posłów PO i którzy głosowali za?
        >
        • taziuta Re: Tego się spodziewałem. 30.11.21, 21:44
          boblebowsky napisał:

> Wygląda na to, że wątek założony jako kolejna próba udowodnienia, że Yeti jedna
          > k istnieje. A szkoda, bo temat zdecydowanie wart uwagi, a tak został spłycony d
          > o jakiejś partyjnej agitki.
          >
          > boblebowsky napisał:
          >
          > > A ilu to posłów PO i którzy głosowali za?

Gugla nie masz? Mam cię podciągać z historii?
          A coś w temacie stosowania odpowiedzialności zbiorowej, macie Bob do powiedzenia, czy tylko płaskie (własne, ofkoz) dowcipasy nie na temat cię bawią?
          • boblebowsky Re: Tego się spodziewałem. 30.11.21, 22:10
            taziuta napisał:

> boblebowsky napisał:
            >
            > > Wygląda na to, że wątek założony jako kolejna próba udowodnienia, że Yeti
            > jedna
            > > k istnieje. A szkoda, bo temat zdecydowanie wart uwagi, a tak został spły
            > cony d
            > > o jakiejś partyjnej agitki.
            > >
            > > boblebowsky napisał:
            > >
            > > > A ilu to posłów PO i którzy głosowali za?
            >
            > Gugla nie masz? Mam cię podciągać z historii?
            > A coś w temacie stosowania odpowiedzialności zbiorowej, macie Bob do powiedzeni
            > a, czy tylko płaskie (własne, ofkoz) dowcipasy nie na temat cię bawią?

Stawiasz nieuprawnioną tezę więc trochę nie elegancko, żebym to ja musiał ją udowadniać, a pytanie było zdaje się dość proste. Powtórzę ilu posłów PO głosowało za ustawą deubekizacyjną?
    • pies.na.czarnych Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 18:03
      W tym pojebanym kraju ludzie cierpią za winy ojców i dziadków. Nawet za domniemane winy. Nie dziwmy się wiec, że niektórzy zbijają na tym kapitał polityczny.
      Suweren od niemowlęctwa ma wbijane w łepetynę bajeczki o winie sygnalisty Judasza co się przeobraziło w nienawiść do całego narodu mimo, że o wykonawcach egzekucji nawet się nie wspomina. Religia wypaczyła geny i już nic na to nie poradzisz.
    • taniarada Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 19:23
      Sąd Okręgowy w Warszawie, XIII Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, stwierdził, że służba Czempińskiego w Departamencie I MSW (wywiadzie cywilnym PRL) nie miała charakteru „służby na rzecz totalitarnego państwa”
      I to by było na tyle w kwestii rzekomej zmiany ustroju. Sąd orzekł, że PRL jednocześnie była totalitarnym państwem, na rzecz którego pracowali źli ubecy, i była nietotalitarnym państwem, na rzecz którego pracowali dobrzy czekiści z wywiadu. Słowem, w rozumieniu ustawy, rak jest rybą.
      • taziuta Re: No i co POPiS-iaki? 30.11.21, 20:11
        taniarada napisał:

> /.../ Słowem, w rozumieniu ustawy, rak jest rybą.

Słowem, ustawa w całości populistycznym gniotem, pisana pod tępą publiczkę, uwielbiającą proste rozwiązania. Dzisiejszych wyborców PiS, ale nie tylko, jak widać na tym forum. :/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka