Dodaj do ulubionych

Nigdy więcej wojny

05.12.21, 10:20
A ci co mówią - chcesz pokoju szykuj się do wojny zapominają jak skończyła się ta prowokacyjna militaryzacja kraju w 1939 r.
Obserwuj wątek
  • takabylawolaboska Re: Nigdy więcej wojny 05.12.21, 10:48
   W każdym kraju tzw wzmożenie nacjonalistyczne/patriotyczne/ , łopoczące w każdym miejscu flagi narodowe obojętnych barw , militaryzacja kraju , wszechobecne mundury oraz wymachiwanie szabelką to są zwiastuny nadchodzacego nieszcześcia .


   -
   pl.wikipedia.org/wiki/Jurgielt
  • stefan4 Re: Nigdy więcej wojny 05.12.21, 11:03
   oczyszerokozamkniete66:
   > A ci co mówią - chcesz pokoju szykuj się do wojny zapominają jak skończyła się
   > ta prowokacyjna militaryzacja kraju w 1939 r.

   ,,Si vis pacem, para bellum'' to chyba najbardziej idiotyczne powiedzenie łacińskie, jakie dotrwało do naszych czasów. Oksymoron wykoncypowany w Rzymie przez niejakiego Publiusza Flaviusza Vegetiusa Renatusa ok. roku 400 n.e., czyli w czasach, gdy Rzym już nie mógł śnić o przygotowywaniu wojen, mógł tylko padać ofiarą wojen przygotowanych przez poprzednie pokolenia.

   Cała historia ludzkości pokazuje dobitnie, że przygotowywanie wojny prowadzi do wojny, a nie do pokoju. A jednak jak tylko ludzie jakoś wygrzebią się ze skutków stosowania tej kretyńskiej maksymy, to znowu zaczynają ją coraz głośniej powtarzać, a potem się do niej stosować. Aż do następnej katastrofy wojennej.

   - Stefan

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka