Koniec serialu o tenisie

16.01.22, 19:22
Właśnie wyrok sądu australijskiego zakończył pasjonujący serial.Djokowic, najaśniejsza gwiazda światowego męskiego tenisa został pozbawiony wizy i wydalony na zawsze z Australii. Okazął się ten sportowiec zwykłym kołtunem i antyszczepionkowcem. Niezaszczepiony , wbrew zasadom wjechał do Melbourne , by wziąć udział w dorocznym turnieju tenisowym.
Czyż nie powinien to być wzór do naśladowania dla naszej strachliwej władzy, która boi się antyszczepionkowców i całą władzę oddała w ręce tychże.......
    • pies.na.czarnych Re: Koniec serialu o tenisie 16.01.22, 19:30
      Pisizm w sporcie ma się dobrze. Serbski prezydent dał temu dowód.
      • szwampuch58 Re: Koniec serialu o tenisie 16.01.22, 19:37
        Jaki jest procent wyszczepionych w Serbii?
        • jeepster Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 01:27
          Według BBC News w Serbii jest zaszczepionych 47% populacji. W Polsce - 56%.
          • pies.na.czarnych Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 01:58
            53% kibiców penisa.
          • szwampuch58 Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 12:11
            Dzieki
    • taziuta Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 07:24
      adria231 napisała:

      > /.../ Niezaszczepiony, wbrew zasadom wjechał do Melbourne/.../

      Widzę, że z otaczającego świata niektórzy rozumieją piąte przez dziesiąte.
      Nie wjechał wbrew zasadom, bo skorzystał z furtki, którą Australia zostawiła. Dopiero gdy zawitał do Melbourne, Australijczycy cofnęli mu zgodę.
      • aniechto.only Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 09:13
        Widzę, że do ciebie nie dotarło z otaczającego świata, że wiza została cofnięta kombinatorowi i kłamcy.
        Djokovic dostał wizę 18 listopada, czyli wiedział, że wjedzie do Australii tylko jeżeli się zaszczepi, lub w dogodnym momencie zachoruje i wjedzie jako ozdrowieniec. No i "zachorował", 16 grudnia , bum, pozytywny test. "Chory" Djokovic bierze udział w sesji zdjęciowej i wywiadzie dla "L'Equipe". W formularzu wpisowym kłamie, że na dwa tygodnie przed przylotem do Melbourne nie podróżował "do krajów trzecich". A podróżował: pod koniec roku poleciał z Serbii do Hiszpanii, by tam trenować.
        • taziuta Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 13:27
          aniechto.only napisała:

          > Widzę, że do ciebie nie dotarło z otaczającego świata, że wiza została cofnięta
          > kombinatorowi i kłamcy. /.../

          Odnosiłem się do zdania: "/.../ wbrew zasadom wjechał do Melbourne/.../", a nie do kombinatoryki foliarza.
          Czytanie ze zrozumieniem to wielka sztuka. :)



          • pies.na.czarnych Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 13:31
            Dopiero gdy zawitał do Melbourne, Australijczycy zauważyli, że kłamał.
          • aniechto.only Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 19:35
            taziuta napisał:


            >
            > Odnosiłem się do zdania: "/.../ wbrew zasadom wjechał do Melbourne/.../
            > ", a nie do kombinatoryki foliarza.
            > Czytanie ze zrozumieniem to wielka sztuka. :)

            Oj tak, choć przyznam , miałam nadzieję płonną jak widać, że jednak zrozumiesz 😀:
            " W formularzu wpisowym kłamie, że na dwa tygodnie przed przylotem do Melbourne nie podróżował "do krajów trzecich". A podróżował: pod koniec roku poleciał z Serbii do Hiszpanii, by tam trenować."

          • buldog2 Re: Koniec serialu o tenisie 18.01.22, 10:45
            Kombinujesz z grubsza tak jak jurek o Pytliku, a PIS o Mejzie.
            Lewica Razem z PISem.
    • topiramax Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 08:07
      Niepotrzebnie się z gościem cackali.
      • snajper55 Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 12:57
        topiramax napisała:

        > Niepotrzebnie się z gościem cackali.

        Dlaczego nie wsadzili vondo więzienia z podawanie nieprawdziwych danych?

        S.
    • haen2010 Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 09:57
      Tak uważasz? Obyś się nie pomyliła. Zdrowy facet padł ofiarą segregacji covidowej. Mogli go wielokrotnie zbadać by to stwierdzić.
      Ale to by oznaczało, że cały biznes covidowy i polityka wokół niego - to qrwa zwyczajna hucpa.
      • pies.na.czarnych Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 11:35
        No. Serbski prezydent nawet powiedział, że podlegał torturom. Australijczycy mogły wypchnąć go w morze, ale jednak tego nie zrobili, a szkoda.
      • taziuta Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 13:29
        haen2010 napisał:

        > Tak uważasz? Obyś się nie pomyliła. Zdrowy facet padł ofiarą segregacji covidowej. /.../

        Znał zasady, mógł jechać tam gdzie lubią płaskoziemców.
        • szwampuch58 Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 13:33
          Jedyna dobra wiadomosc, ze glupcy chca zejsc z tego swiata na wlasne zyczenie ,a w dalekiej Australii to nie mozliwe
    • ukos Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 12:08
      adria231 napisała:

      > Czyż nie powinien to być wzór do naśladowania dla naszej
      > strachliwej władzy, która boi się antyszczepionkowców
      > i całą władzę oddała w ręce tychże.......

      Nie, waadzunia nie hołubi kołtunów wyłącznie ze względu na większość sejmową. Znacznie ważniejsze jest zapewnienie im możliwości szerzenia ciemnoty. Im więcej ciemnego luda, tym lepiej dla PiSSdu.
      • pies.na.czarnych Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 12:31
        Djoković już od dłuższego czasu sam niszczy swoją karierę. Teraz zostanie mu tylko polityka. Idealnie pasowały do PiS.
        • oczyszerokozamkniete66 Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 12:47
          Nie chodziło o Covid, a o wyeliminowanie Serba.
          To już dla sportu nudne ,gdy wygrywa ciągle ten sam.
          • snajper55 Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 12:54
            oczyszerokozamkniete66 napisała:

            > Nie chodziło o Covid, a o wyeliminowanie Serba.
            > To już dla sportu nudne ,gdy wygrywa ciągle ten sam.

            Chodziło o równość wszystkich wobec prawa.

            S.
          • pies.na.czarnych Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 13:04
            Kto chciał go wyeliminować? Australijczycy? Jaki mieliby w tym interes?
    • pies.na.czarnych Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 12:22
      Serial jeszcze się nie skończył. Będzie sezon 2 tego serialu i zapowiada się, ze będzie ciekawszy od s1.

      „Zadziwiające, że mało mówi się o tym, iż Djoković może mieć podobne kłopoty do tych "australijskich" przy wjeździe do innych krajów. Sezon zapowiada się dla Serba ciężki".
      www.sport.pl/tenis/7,64987,28008587,czarne-chmury-nad-novakiem-djokoviciem-deportacja-przy-tym.html#s=BoxOpImg5
    • qwardian Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 13:07
      Na igrzyskach olimpijskich w 1936 roku osobiście obserwowałem zwycięstwo mistrza Jesse Owens'a, anglosaskie bandziory nie potrafią okazać pokory wobec wielkiego asa z Serbii..
      • x2468 Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 14:33
        Jak widać ten twój bandzior Walus jest bezdennie glupi. Pasowalibyście obaj do pis.
        • szwampuch58 Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 15:10
          Tak ze 100 lat kretyn ma,Owensa milosnik
          • qwardian Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 16:57
            Ciekawe kto wygra wasz turniej dla szprycujących, ale ja tego nie będę oglądał..
            • szwampuch58 Re: Koniec serialu o tenisie 17.01.22, 17:00
              Qwizja nie transmituje?
    • jeepster Re: Koniec serialu o tenisie 18.01.22, 02:20
      Właśnie przeczytałem, że Francja wprowadziła obowiązek szczepień dla uczestników imprez sportowych. US już to ma od jakiegoś czasu. Nie wiem jak jest w UK, ale podejrzewam że podobnie, więc jeśli Djokovic się nie zaszczepi, to praktycznie ten rok ma zgłowy. Ciekawe ile w Serbii kosztują lewe certyfikaty covidowe?
    • haen2010 Re: Koniec serialu o tenisie 18.01.22, 05:36
      Co byście tu nie nawypisywali, to jest to forma segregacji na uprzywilejowanych i pozbawionych praw według tych przepisów.
      Stanowisko Nowaka odnośnie szczepień była znane od dawna. Mimo to zaproszenie otrzymał. Natomiast oficjalny powód dla którego go eksmitowano był absurdalny - jego udział w turnieju może wywołać niepokoje społeczne w państwie. Taka jest prawda i nic tego nie zmieni. Żadne przepisy, na które się powołujecie.
      • adria231 Re: Koniec serialu o tenisie 18.01.22, 06:27
        Skutki tego "powodu " widzimy w Polsce. Rządzą u nas antyszczepionkowcy, których nikt nie wybierał.Nasza władza abdykowała , premier przestał słuchać doradców (zatrudnionych w tym celu)..
        A ludzie jak nigdzie masowo umierają. Minister Zgonów mówi o dodatkowych łóżkach ... Słynny minister zdrowia prof. Religa powiedział kiedyś, że łóżka bez zaplecza medycznego to burdel a nie szpital.....Chorzy ludzie do takich miejsc trafiają.... i umierają.....Bo rząd bał się niepokojów społecznych....
        Nie trzeba było "zmuszać" ludzi do szczepień. Jest wiele sposobów na to, by sami chcieli się szczepić.....
        • haen2010 Re: Koniec serialu o tenisie 18.01.22, 07:22
          Dałabyś sobie spokój z tą propagandą, dziewczyno. Ja piszę (a przynajmniej staram się) o faktach, nie bełkocie polityczno - prawnym. Obecnie ze sceptyków odnośnie szczepień robi się wroga publicznego, jakby to oni byli winni nieskuteczności całego biznesu wokół covidu.
          Czy ja, qrwa, przez cały czas "pandemii" zdrowy, stanowiłem i nadal stanowię zagrożenie dla innych? Dlaczego tych zakażeń jest więcej niż przed wynalazkiem szczepionki?
          Weź uruchom trochę myślenia.
          • stefan4 Re: Koniec serialu o tenisie 18.01.22, 10:22
            haen2010;
            > Ja piszę (a przynajmniej staram się) o faktach [...] Czy ja, qrwa

            Nie, raczej nie, tego Ci nikt nie zarzuca...

            haen2010;
            > Dlaczego tych zakażeń jest więcej niż przed wynalazkiem szczepionki?

            A dlaczego wypadków drogowych jest obecnie więcej niż przed ustanowieniem pierwszych przepisów ruchu drogowego w roku 1539. Dla ułatwienia: wcale nie dlatego, że zasady bezpieczeństwa na drogach zwiększają liczbę wypadków.

            Nikt nie obiecywał, że szczepienia magicznie zlikwidują chorobę. Ich zadaniem jest przyhamowanie jej rozwoju oraz złagodzenie spowodowanej nią śmiertelności. One to robią. A epidemia i tak się rozwija, szczególnie w krajach w których ludzie mało się szczepią.

            - Stefan
      • jureek Re: Koniec serialu o tenisie 18.01.22, 09:15
        haen2010 napisał:

        > Co byście tu nie nawypisywali, to jest to forma segregacji na uprzywilejowanych
        > i pozbawionych praw według tych przepisów.

        Podobnie segreguje się kierowców. Wypije taki i już pozbawia się go prawa do prowadzenia samochodu, aż nie wytrzeźwieje. A przecież alkohol jest legalny.
        • haen2010 Re: Koniec serialu o tenisie 18.01.22, 09:56
          Klasyczne myślenie umysłowego debila. Pijany kierowca to zagrożenie. Jaki ma to związek z trzeźwym i zdrowym Novakiem?
          • szwampuch58 Re: Koniec serialu o tenisie 18.01.22, 10:01
            Teeee,foliarz nie idz ta droga,na basenie geje beda niepocieszeni
            kultura.gazeta.pl/kultura/7,114526,28012635,czechy-wokalistka-hana-horka-nie-zyje-zakazila-sie-koronawirusem.html#s=BoxOpImg1
          • jureek Re: Koniec serialu o tenisie 18.01.22, 10:10
            haen2010 napisał:

            > Klasyczne myślenie umysłowego debila. Pijany kierowca to zagrożenie.

            Oj, nie słyszałeś tłumaczeń kierowców złapanych po alkoholu, że oni po wypiciu piwa prowadzą uważniej i bezpieczniej niż na trzeźwo, a Ty tu o jakimś zagrożeniu piszesz. Albo inne tłumaczenie, że trzeźwi też przecież powodują wypadki i też są zagrożeniem, więc dlaczego dyskryminuje się tych po piwku.
            To jest dokładnie kalka tłumaczenia antyszczepów, że przecież zaszczepiony też może się zarazić.
          • pies.na.czarnych Re: Koniec serialu o tenisie 19.01.22, 06:38
            Poproś Love aby nas powiadomiła jak ciebie COVID w końcu dopadnie.
            • haen2010 Re: Koniec serialu o tenisie 19.01.22, 08:14
              Sam to zrobię. Z detalami i zastosowaną kuracją. Leki jak na grypę - gorące mleko z miodem i czosnkiem, herbata z sokiem malinowym, jakieś tabletki aspirynowe i zbijające gorączkę. Przy zapaleniu płuc oczywiście antybiotyk.
              Ja też szanuję badania naukowców. Kiedyś, dawno, na początku "pandemii" nikotyna okazała się być najlepszą szczepionką. Francuzi przebadali dokładnie 500 covidowców. Tylko kilkunastu było tam palących papierosy. Rewelacyjna szczepionka. Być może dlatego ta parszywa grypa omija mnie od dwóch lat.
Pełna wersja