Dodaj do ulubionych

Nowy rok, nowe 2 mld zł dla TVP i Polskiego Radia

04.02.22, 07:36
Prezydent Andrzej Duda swoim podpisem zatwierdził ustawę budżetową na 2021 rok, przewidującą deficyt na poziomie 82,3 mld złotych. Ustawa określa również maksymalną wysokość rekompensat dla mediów publicznych w wysokości 1,95 mld.

Na co pójdzie kolejne 2 mld? A no na przykład na program Jaworowicz Sprawa dla reportera:

"W ostatnim odcinku Jaworowicz zaczęła program od sprawy pana Daniela, który walczy z siłami prawdziwego zła, którego uosobieniem jest jego żona.
Bohater "Sprawy dla reportera" oskarżył swoją żonę o czary. Przed kamerą opowiadał, jak mieszała swój mocz ze świńską słoniną. Można nie wierzyć, ale to właśnie pokazano w nowym odcinku programu telewizji publicznej.

Tak, to się wydarzyło. Pierwszy reportaż przedstawiał historię pana Daniela, którego żona rzekomo miała uprowadzić ich malutkiego syna na Ukrainę. Dziecko ma podwójne obywatelstwo. W programie rzucono co prawda, że sąd dwóch instancji (!) pozwolił matce na to, by opiekowała się synem, natomiast skupiono się na tym, że żona pana Daniela jest "przydrożną czarownicą, która przemieniła syna-Polaka w Ukraińca".

Jaworowicz i jej współpracownicy stanęli po stronie pana Daniela. W materiale nagranym w mieszkaniu rodziny pan Daniel i jego matka opowiadali o czarach, które miała rzucać kobieta. O tym, jak rzekomo oblizywała dziecko, spluwała, zbierała zioła i rzucała klątwy.

Kobieta nie miała jak się bronić. Nie wystąpiła w programie. Za to w "Sprawie dla reportera" psycholog, antropolog kultury i dwóch księży debatowało, czym jest miłość i kiedy w życiu można się zakochać.

teleshow.wp.pl/sprawa-dla-reportera-wspina-sie-na-wyzyny-absurdu-kobiete-oskarzono-o-rzucanie-klatw-na-meza-6733491987532480a

Z portalu TVP:
Misją mediów publicznych nie jest zarabianie pieniędzy, tylko propagowanie etycznych, artystycznych i intelektualnych wartości wśród jak najszerszej widowni.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka