Dodaj do ulubionych

Warszawa stała się dwujęzycznym miastem

25.03.22, 17:17
Spacerowałem ponad dwie godziny po Warszawie, raz przy okazji wpadłem marketu i co zauważyłem?
Ano na ulicach spacerujące kobiety z dziećmi i pary w takich pikowanych poziomo kurtkach, kobiety bardzo zadbane, czyste włosy, umalowane paznokcie, dzieci w czapeczkach z pomponami, a w marketach też to samo, tyle że dzieci bez tych czapeczek, kobiety bez nakryć głowy, dziewczynki z dwoma pięknymi watkoczami zaplecionymi starannie przes mamy, a kobiety z kolczykami z brązowego złota w uszach, to prawdopodobnie pierwszej próby.
Przechodzą obok nich, sojąc za nimi, czy wymijając się zawsze słyszałem język ukraiński.
Znaczy Warszawa ma obecnie o 25% więcej mieszkańców, a przynajmnie tak podaje moja TVN24, a ja jej wierzę.
Obserwuj wątek
    • klan_fan Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 25.03.22, 17:21
      Słuchaj Szon..Ty się Papuasów spodziewałeś?:) To cywilizowany naród, czysty i grzeczny.
      • mienkiszon Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 25.03.22, 17:26
        klan_fan napisał:

> Słuchaj Szon..Ty się Papuasów spodziewałeś?:) To cywilizowany naród, czysty i g
        > rzeczny.

Co widać i czuć!
      • pozytonium Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 26.03.22, 01:04
        klan_fan napisał:

> Słuchaj Szon..Ty się Papuasów spodziewałeś?:) To cywilizowany naród, czysty i g
        > rzeczny.

Nie Papuasów, a kacapów. A tu zonk.
    • j-k pare konkretow poprosze. 25.03.22, 17:22
      gdzie oni mieszkaja w takiej liczbie ?
      Przeciez Stadion Narodowy i Dworce kolejowe - dla takiej masy - nie wystarcza...
      • mienkiszon Re: pare konkretow poprosze. 25.03.22, 17:34
        j-k napisał:

> gdzie oni mieszkaja w takiej liczbie ?
        > Przeciez Stadion Narodowy i Dworce kolejowe - dla takiej masy - nie wystarcza..
        > .

Sądzę, ze znaczna część u rtsięcy Ukraińców, którzy tu mieszkają i pracują od lat. A poza tym tysięce z nich wyjechało na Ukrainę bić ruskich bandytów i najeźdźców, a mieszkania zostały.
        Ja w zaprzyjaźnionych sklepach zauważyłem, ze ukraińców zastąpiły ukraiki
      • mef1stofeles Re: pare konkretow poprosze. 26.03.22, 08:42
        j-k napisał:

> gdzie oni mieszkaja w takiej liczbie ?

Już przed wojną było pewnie że 100 tys. Studenci, budowlańcy, pracownicy firm sprzątających itp. wynajmują mieszkania po kilka do osób, ci lepiej sytuowani mają własne. W zespole programistycznym mamy od niedawna taką młodą, ładną Ukrainkę, raz dwa się dziewczyna zakręciła i już ma polskie nazwisko.
    • pies.na.czarnych Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 25.03.22, 17:50
      > Ano na ulicach spacerujące kobiety z dziećmi i pary

Te pary to są jednopłciowe? Przecież mężczyźni w wieku poborowym mają zakaz opuszczanie kraju.

> kobiety bardzo zadbane, czyste włosy, umalowane paznokcie,

Po Brukseli też bardzo dużo takich chodzi. Wcale nie wyglądają jakby przyjechały po kilkudniowej tułaczce z terenów zagrożonych wojną. Wyglądają jakby dopiero co przyjechały z Paryża po zakupach w najlepszych domach mody.
      • yoma Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 25.03.22, 22:04
        Ponieważ, jak wszyscy wiedzą, bomby atakują przede wszystkim szafy.
        • pies.na.czarnych Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 26.03.22, 00:51
          :)
          • yoma Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 26.03.22, 01:41
            A porządna uchodźczyni powinna mieć wiszące strąki, połamane brudne paznokcie, stare łachy, rozbiegane nieprzytomne oczy, śmierdzieć potem i dymem i przyjechać drabiniastym wozem zaprzężonym w chudą chabetę. Inaczej co ona za uchodźczyni.

Nb starych dziurawych łachów z dna szafy nie przyjmuje się jako darów. Chcesz dawać, dawaj porządne.
            • pies.na.czarnych Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 26.03.22, 02:12
              Oczywiście, ze nie ale...

Kilka dni po rozpoczęciu działań wojennych w TV goszczą panią doktor z synem. Chłopak 15-16 lat. Pani doktor powiedziała, ze jak tylko usłyszała co się dzieje spakowała szafę, wsiadła do samochodu i ruszyła do Brukseli. Dlaczego akurat do Brukseli nie wiem.
              Moje pierwsze wrażenia.
              1. Lekarz pierwszego dnia opuszcza kraj w potrzebie.
              2. Ona już zaprawiona przez życie w kłamstwie, syn dopiero co zaczyna na tym polu karierę pod jej kierownictwem.
              Może wielu dało się nabrać na jej opowieści, ale moim skromnym zdaniem kłamała jak pies. Widać to było zwłaszcza w momentach gdy bacznym wzrokiem obserwowała syna podczas jego wypowiedzi i pilnowała aby się nie poplątał w zeznaniach. Po oczach syna widać było, ze kłamie i wstydzi się tego co mówi.
              Wystarczy tez popatrzeć na zdjęcia robione przy punktach rejestracji uchodźców. Widać na nich sporo młodych mężczyzn, którzy nie powinni tam być.
              Podsumowujac. Nie ma świętych żadnej grupie obojętnie jakiego narodu i zawsze "znajda się wypasione byczki i krówki z ajfonami". I niech mi nikt nie pieprzy głupot, ze jeden naród jest skłonny do pracy, a inny oczekuje tylko zasiłku. Wszyscy stworzeni jesteśmy na podobieństwo Boga!
              • yoma Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 26.03.22, 02:26
                Że nie ma świętych, to zgoda, ale uwagi o Paryżu mogłeś sobie darować. Skąd wiesz, może któryś Paryż to kurtka twojej córki.

Nb Intercity daje uchodźcom przejazd darmo, bardzo ładnie z ich strony, ale o ileż by było milej, gdyby dawali także miejscówki...
                • pies.na.czarnych Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 26.03.22, 11:46
                  > Że nie ma świętych, to zgoda, ale uwagi o Paryżu mogłeś sobie darować.

Nie, nie mogłem bo widzę jak to wszystko wyglada w rzeczywistości.

Nie wpisywałby się tu na ten temat. Niestety już od dłuższego czasu wku**** mnie wypowiedzi na forum podobne do tych zapijaczonego o kryształowym charakterze wszystkich jak jeden Ukraińców. O tym jak to oni rwą się do pracy w przeciwieństwie do tych, wiadomo jakich uchodźców.

Codziennie widzę na ulicach coraz więcej ludzi mówiących podobnym językiem do rosyjskiego i po rosyjsku. Czytając tekst ryja zaczynam myśleć, że w Warszawie dostaliście jakiś lepszy sort Ukraińców.
                  • yoma Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 26.03.22, 11:55
                    A myślisz, że mnie ryj nie wkurzył odkryciem na miarę Nobla, że uchodźcy mają po dwie ręce i dwie nogi? Przykro mi, ale tym Paryżem się wpisałeś w trend.

Tak jak było z matkami niepełnosprawnych w Sejmie, łojezusku one mają pomalowane paznokcie, przecież moja pani przy dziecku specjalnej troski powinny mieć brudne i połamane!
                    • pies.na.czarnych Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 26.03.22, 12:10
                      > Paryżem się wpisałeś w trend

Jaki trend. Trendem jest pisanie na tym forum o Ukraińcach jako o wzorcu dla każdego narodu.
                      Piszę o tym co widzę. Pamietam jeszcze pierwsze miesiące mojej rodziny tutaj. Również dostawaliśmy różne dary, ale to nie były ciuchy z najnowszej paryskiej kolekcji.
                      Teraz tez widzę tu młodych poborowych Ukraińców na ulicach, często pijanych. Oglądając zdjęcia z Polski znajdziesz również w tłumie kobiet kilku "wypasionych z ajfonmi".
                      • yoma Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 26.03.22, 12:27
                        W trend "komu źle się dzieje, nie ma prawa być umyty i zadbany". I co, będziesz segregował uchodźców na granicy według metki na ciuchu czy modelu telefonu?

Przyjmujemy wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
                        • pies.na.czarnych Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 26.03.22, 12:37
                          > Przyjmujemy wszystkich. Bóg rozpozna swoich.

Wszyscy przyjmują na mocy dyrektywy EU. Polska przyjmuje jedynie tych, którzy przyjechali bezpośrednio z Ukrainy.

Moje wypowiedzi są skierowane przeciwko propagandystom typu "ryj", a nie przeciwko uchodźcom. Dodatkowo. Ja uważam wszystkich uchodźców za równych. Nikogo nie dyskryminuję, nikogo nie wywyższam.
                          • yoma Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 26.03.22, 12:45
                            To mamy jasność :p
                            • pies.na.czarnych Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 26.03.22, 13:11
                              Ostatnie słowo.
                              Właśnie pokazują ludzi, którzy zostali na Ukrainie. Dziwne, ale nie ma tam kobiet z wymalowanymi pazurami i ubranymi jakby wróciły z Paryża. Cwani i bogatsi wyjechali zostawiając słabszych, starych i biednych.

Ci ludzie w większości właśnie tak wyglądają jak opisałaś wyżej. :(

"A porządna uchodźczyni powinna mieć wiszące strąki, połamane brudne paznokcie, stare łachy, rozbiegane nieprzytomne oczy, śmierdzieć potem i dymem i przyjechać drabiniastym wozem zaprzężonym w chudą chabetę. Inaczej co ona za uchodźczyni".
                              • yoma Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 26.03.22, 13:16
                                I co, i jak już przekroczą granicę, to mają podtrzymywać ten image twoim zdaniem?
              • zimnadzidzia Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 26.03.22, 06:20
                Dobrze, że pies nie pracuje w urzędzie imigracyjnym.
                • adria231 Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 26.03.22, 06:37
                  Kraków też stał się takim miastem, czego sama doświadczyłam. Ostatnnio wybrałam się na spotkanie dawno niewidzanej koleżanki...Podała mi adres. Jak zwykle, chciałam tam dotrzeć pieszo i sposobem "koniec języka za przewodnika". Nic bardziej mylnego.Z kilku zapytanych osób nikt nie znał polskiego języka.
                  Poczułam się, jak w obcym kraju.......Ale w końcu pojawił się ktoś, kto powiedział, że "to na drugich światłach w prawo".
      • mienkiszon Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 26.03.22, 14:14
        pies.na.czarnych napisała:

> > Ano na ulicach spacerujące kobiety z dziećmi i pary
        >
        > Te pary to są jednopłciowe? Przecież mężczyźni w wieku poborowym mają za
        > kaz opuszczanie kraju.
        >
        > > kobiety bardzo zadbane, czyste włosy, umalowane paznokcie,
        >
        > Po Brukseli też bardzo dużo takich chodzi. Wcale nie wyglądają jakby przyjechał
        > y po kilkudniowej tułaczce z terenów zagrożonych wojną. Wyglądają jakby dopiero
        > co przyjechały z Paryża po zakupach w najlepszych domach mody.
        >

Paty też się trafiają, myśłę, że to ci faceci co od dawna pracują w Polsce ściągnęli swoje kobiety z dziećmi
        • yoma Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 26.03.22, 14:24
          Aha, faceci, którzy od dawna pracują w Polsce, to paty. Cokolwiek to znaczy.

Dziwne masz widzenie świata ryj.
    • no-popis Re: Warszawa stała się dwujęzycznym miastem 26.03.22, 07:29
      mienkiszon napisał:
      >tak podaje
      > moja TVN24, a ja jej wierzę.
      Wyjaśniło się więc dlaczego więc odeszłeś na bardzo daleki krąg :)
    • hordol ale polski chyba bedzie miał nadal status 26.03.22, 08:31
      języka urzędowego ?
      • pozytonium Re: ale polski chyba bedzie miał nadal status 26.03.22, 08:57
        hordol napisała:

> języka urzędowego ?

Pewnie tak. Polskiemu zrobili krzywdę komuniści, karczując gwary.
        Za 20-30 lat powstanie mieszanina języków, dzięki dzieciom, bawiącym się w piaskownicach. One nie myślą czy coś jest po polsku, czy po ukraińsku. Rozmawiają ze sobą.
        Ukraiński jest ździebko twardszy od polskiego. Może do polskiego wróci dźwięczne H.
        Podobnie jak polski zmieni się i ukraiński.
        W polskim zaimki są w formie szczątkowej, szczególnie JA.
        • pies.na.czarnych Re: ale polski chyba bedzie miał nadal status 26.03.22, 11:57
          > Za 20-30 lat powstanie mieszanina języków

Załóż ukraińską partię polityczną. W najbliższych wyborach będziesz miał szansę na 15% głosów.
          • pozytonium Re: ale polski chyba bedzie miał nadal status 26.03.22, 13:26

> > Za 20-30 lat powstanie mieszanina języków
            >
            > Załóż ukraińską partię polityczną. W najbliższych wyborach będziesz miał szansę
            > na 15% głosów.

Dobra myśl. Za 5-10 lat pewnie z niej skorzystam. Obecnie nie mogę, choćby ze względu na młodych ludzi.
            Jestem kiepskim wykładowcą. Za to dobrym w miarę eksperymentatorem. W naukach doświadczalnych nie wiem co jest ważniejsze. Mnie np. cieszy, jak doktoranci czują się u mnie, jak u siebie, jak mogą wszystkiego dotknąć, zadać mądre, albo głupie pytania. Przeprowadzić eksperyment od zera.
            Przy pierwszych zajęciach młodzi się krępują. Szybko przechodzę z nimi na ty. Na kolejnych już są wyluzowani. Zadają pytania, dlaczego coś robi się tak, a nie inaczej. Jest wymiana myśli w dwie strony. Cholera nie wiem na czym to polega, ale polski student ma opory w zadaniu pytania. Dydaktyka się sprowadza do wygłoszenia wykładu i odegzaminowania. Studenci u mnie mają na przynajmniej 2 tygodnie pytania problemowe, na które mają swobodę wypowiedzi. Nie ma surowych kolokwiów. Ale po ich wypowiedzi, wiem gdzie im pomóc, gdzie nakierować.
            • pies.na.czarnych Re: ale polski chyba bedzie miał nadal status 26.03.22, 13:41
              Cytując czyjeś wypowiedzi należy to zaznaczyć. Znowu zrobiłeś z siebie idiotę, bo wielu pomyśli, że to jest twój tekst😁
              • pozytonium Re: ale polski chyba bedzie miał nadal status 26.03.22, 13:57

> Cytując czyjeś wypowiedzi należy to zaznaczyć. Znowu zrobiłeś z siebie idiotę,
                > bo wielu pomyśli, że to jest twój tekst😁

Ale to jest mój tekst. W miarę dobrze zna mnie Taziuta. Ostatnio byłem u niego gdy jechałem z Bałtyku podpisać umowę grantową, oczywiście nie u Niego.
                Tak jak powiedziałem, nie jestem dobrym mówcą. Mogę za to dać innym doświadczenie.
                UAN zwróciła się ostatnio, by ograniczyć Rosjanom dostęp do zasobów światowych. W trakcie w gdy miałem do recenzji pracę rosyjską.
                Nie mogę pozwolić na taki rozwój nauki, że afiliacje wpływają na osąd.
                Boli mnie to, ale NAUKA jest jedna.
                • pies.na.czarnych Re: ale polski chyba bedzie miał nadal status 26.03.22, 14:10
                  > Tak jak powiedziałem, nie jestem dobrym mówcą

ale jesteś dobrym doktorem:) Podejrzewam to na podstawie dyskusji z tobą, ze jesteś doktorem z fizyki specjalizującym się w prawie Ohma, którego nie potrafisz interpretować.
                  Mamy następnego doktora na forum :)
                  Bosze za co ty nas tak nie lubisz?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka