Dodaj do ulubionych

Czego znowu nie rozumiecie?

19.04.22, 23:36
KUL otwiera kierunek medyczny. Ma "kształcić lekarzy posiadających głęboką formację duchową" wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28353231,kul-otwiera-kierunek-medyczny-ma-ksztalcic-lekarzy-posiadajacych.html#do_t=28&do_g=7&do_s=C&do_w=155&do_v=418&do_st=RS&do_sid=719&do_a=719&s=BoxNewsImg7
Czego znowu nie rozumiecie?
Obserwuj wątek
  • yoma Re: Czego znowu nie rozumiecie? 19.04.22, 23:57
   Cóż, tak jak sędzia z ziobrowego nadania oznacza wygraną apelację, tak trzeba będzie pytać lekarza, czy nie jest czasem po kulu.

   Albo nosić w portfelu, obok grupy krwi i zgody na pobranie organów :D
  • pozytonium To raczej GW nie rozumie :) 20.04.22, 00:36
   pies.na.czarnych napisała:

   > KUL otwiera kierunek medyczny. Ma "kształcić lekarzy posiadających głęboką formację duchową" wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28353231,kul-otwiera-kierunek-medyczny-ma-ksztalcic-lekarzy-posiadajacych.html#do_t=28&do_g=7&do_s=C&do_w=155&do_v=418&do_st=RS&do_sid=719&do_a=719&s=BoxNewsImg7
   > Czego znowu nie rozumiecie?
   >
   >
   • dunajec1 Re: To raczej GW nie rozumie :) 20.04.22, 02:11
    Tak, jak beda to chirurdzy np.To musza miec taka wiedze , bo jak beda operowac to musza wiedziec gdzie jest dusza czlowieka aby ja przypadkiem nie zranic nozem czy jeszcze gorzej aby ja nie przyszyc do jakiejs czesci ciala.Jak by potem opuscila cialo? Musieliby ci ludzie "zyc wiecznie". A kto by temu scierpial?
    • pozytonium Wszystkie dawne uniwersytety były chrzecijańskie 20.04.22, 09:16
     dunajec1 napisał:

     > Tak, jak beda to chirurdzy np.To musza miec taka wiedze , bo jak beda operowac
     > to musza wiedziec gdzie jest dusza czlowieka aby ja przypadkiem nie zranic noz
     > em czy jeszcze gorzej aby ja nie przyszyc do jakiejs czesci ciala.Jak by potem
     > opuscila cialo? Musieliby ci ludzie "zyc wiecznie". A kto by temu scierpial?

     Praski (np. z rektorem Janem Husem od 1409 roku), jagielloński, oxfordzki, sorboński, boloński, itd. powstały jako uczelnie teologiczne i powstała przepaść pomiędzy nauką europejską a islamską.
     Przed powstaniem uniwersytetów było odwrotnie, to Europa była o lata świetlne za nauką w krajach islamskich.

     Islam bał się zadawać pytania, chrześcijanin nie. Postawienie nacisku na filozofię tylko pogłębiło tę przepaść.
     Dodatkowo dano uniwersytetom autonomię. Ksiądz od 1401 Jan Hus mógł się zastanawiać, czy papież jest nieomylny czy też nie. Ale takie procesy wymagały spotkań otwartych ludzi i uniwersytety to im zapewniały.
     To Husowi zawdzięczamy to, że możemy pisać tu po polsku. Potem się co prawda pojawił jakiś lingwista z Krakowa i wstydzący się przyznać, że korzysta z dorobku Husa, zamienił np. č na cz.
     Czeski alfabet bardziej oddaje naturę języka słowiańskiego
     A, Á, B, C, Č, D, Ď, E, É, Ě, F, G, H, Ch, I, Í, J, K, L, M, N, Ň, O, Ó, P, Q, R, Ř, S, Š, T, Ť, U, Ú, Ů, V, W, X, Y, Ý, Z, Ž.

     Geniusz Kepler wywodził swe prawa od praw boskich, a że dzięki Keplerowi w XX i XXI wieku ludzie latają w Kosmos to już inna bajka. Jego droga na uniwersytet prowadziła przez dwustopniowe kilkuletnie seminarium. Nauki te Kepler ukończył we wrześniu 1588 roku, uzyskując stopień bakałarza. 17 września 1589 roku rozpoczął studia teologiczne na Uniwersytecie w Tybindze.

     Studiując teologię stał się gorącym zwolennikiem systemu kopernikańskiego. Jego prawa były zaś inspiracją dla Newtona i tak to się kreci.

     Masz problem, by operował Pers z Iranu po KUL? Model europejski wyższych uczelni rozlał się na cały świat. Uniwersytet to wynalazek Kościoła. Jednocześnie tworząc uniwersytety, Kościół sprowadził się na należne sobie miejsce. Nie jest w stanie sprostać Popperyzmowi. Nauka postawiła nacisk na falsyfikację. Mzimu jest niefalsyfikowalny.

     Wyszydzanie tego przez GW wiąże się z niezrozumieniem, jaka jest natura uniwersytetów.
     • storima Re: To raczej GW nie rozumie :) 20.04.22, 15:41
      pies.na.czarnych napisała:

      > Rydzyk powinien szybko wypełnić lukę na swojej "uczelni". Lekarz chirurg, specj
      > alność rozpruwanie kieszeń emerytów.
      >

      Taki Rydzyk to małe piwo!
      Cyryl I w Twym promowanym niemal codziennie na FK jako Paskowy Putina systemie post sowieckiego bandytyzmu to czołgi poświęca zanim zaczną wybijać ukraiński naród !!!
       • storima Re: To raczej GW nie rozumie :) 20.04.22, 17:00
        pies.na.czarnych napisała:

        > storima nasisal:
        >
        > > to czołgi poświęca zanim zaczną wybijać ukraiński naród !!!
        >
        > Nieleczony już zameldował się na stanowisku pracy.
        >
        >

        Brak postępów wojskowych w Ukrainie zmusił Putina i Cyryla do sięgnięcia po pomoc z niebios – po cudowną ikonę. Matka Boska ma zatem obecnie uczestniczyć w masowej zbrodni, dezinformacji... Co ciekawe, jak dotychczas wyraźnie brakowało wykorzystania symboliki religijnej w armii rosyjskiej, atakującej Ukrainę. Wcześniej, w 2014 roku, w czasie walk w Donbasie można było widzieć ikony Chrystusa zawieszone na antenach radiostacji rosyjskich czołgów, które wcześniej święcili duchowni prawosławni. Podobnie było w Syrii. Tam święcono samoloty i bomby przed nalotami.

        Nie będziesz i tutaj kłamał Paskowy Putina, że żarliwie połykając post sowieckie źródła propagandy ta informacja umknęła Twej bolszewickiej uwadze???

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka