Dodaj do ulubionych

Opozycja też ma swój pakiet antyinflacyjny

21.04.22, 20:48
Ogłoszony, ale jakoś tak niewiele o nim w mediach.

Punkt pierwszy to podwyżki dla budżetówki i to znaczne, bo ok. 20 %, co dla budżetu oznacza skromne 30 mld. A jak wiadomo wpuszczenie takiej ilości pieniądza na rynek po prostu zdusi inflacje w zarodku.

- Mamy taki moment, w którym musimy pomyśleć o ludziach pracujących dla państwa. A sfera budżetowa to ludzie pracujący dla państwa, którzy w dodatku są teraz bardziej obciążeni niż kiedykolwiek dotychczas: najpierw pandemia, teraz kryzys uchodźczy. To jest czas wyzwania. Jeśli połączymy to z drożyzną, która sprawia, że w naszych portfelach jest coraz mniej pieniędzy, to musimy zdać sobie sprawę, że to najwyższy czas, by ta grupa społeczna dostała rzetelne podwyżki - mówiła o ostatnich propozycjach Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer.

Jakby drożyzna dotyczyła tylko pracowników budżetówki.

Drugiego punktu z obligacjami przyznam do końca nie rozumiem, ale w ciemno obstawiam, że ostatnią rzeczą o jakiej myśli przeciętna polska rodzina należąca nawet do klasy średniej jest zakup jakiś obligacji.

Chodzi o obligacje i możliwość zakupu obligacji państwowych oprocentowanych do wysokości inflacji, aby pieniądze oszczędzającym nie topniały. To ma być tylko dla osób fizycznych, tylko do wysokości 50 tysięcy złotych. Ci ludzie, jeśli widzą, że jest inflacja, mają skłonność do konsumpcji czyli pobudzania inflacji. Jeśli te pieniądze zostaną ściągnięte z rynku, wówczas ci ludzie nie wydadzą tych pieniędzy na konsumpcję - tłumaczyła.

No i punkt trzeci, który spokojnie mógłby ogłosić I licencjonowany kłamca RP, czyli zamrozimy kredyty na dwa lata i obciążymy tym banki. Wysokością tych kosztów już sobie pani Kasia głowy nie zaprzątała, tak samo jak tym, że będą one w tempie ekspresowym przerzucone na klientów.

I tak własnie wyglądają propozycje KO na walkę z inflacją. Nie wiem jak wy, ale wydaje mi się, że pisowskie dziadostwo może spać spokojnie.


www.rp.pl/polityka/art36108431-lubnauer-pieniadze-na-podwyzki-dla-budzetowki-mozna-wziac-z-zyskow-z-inflacji
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka