Dodaj do ulubionych

Władimir Putin to zbrodniarz wojenny

21.04.22, 21:33
Gdybym w partii za takie słowa JKM by mnie relegował.
wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-tomasz-grabarczyk-usuniety-z-partii-korwin-nazwal-putina-zbr,nId,5974629
Teraz przynajmniej wiemy, na kim się kierował Putin ze swoim nowym prawem zwiedzania niedźwiedzi przez 15 lat.
Kowrwin jesteś wielki, a twa myśl sięga Azji :))))
Obserwuj wątek
      • ta Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 23.04.22, 18:03
        No dobra, panowie… ( czy pies jest panem? cytując „go” wstawia się rodzaj źeński, czyli zakładając konto pies podał/ podała rodzaj żeński…), kłamsteweczko malusieńkie? w celu?

Powiedzcie panowie pies i storima, krótko i węzłowato czy, waszym zdaniem, Putin jest zbrodniarzem wojennym?

• storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 23.04.22, 18:44
            pies.na.czarnych napisała:

> Od tego jest sąd w Hadze.
            >

Nikt tego nie kwestionuje.

Najwyraźniej dowody zbrodni są tak porażające, że nie ma tutaj żadnej wątpliwości, iż Rosjanie dopuszczają się ludobójstwa.
            Tak jak to miało miejsce w innych podobnych sytuacjach. Zbrodnie nazistowskie. Sowieckie. Czy w byłej Jugosławii.

"I called it genocide because it's become clearer and clearer that (Russian President Vladimir) Putin is just trying to wipe out even the idea of being Ukrainian. The evidence is mounting," Biden told reporters in Iowa after using the term earlier in a speech.
            "It's different than it was last week, the more evidence that's coming out," he continued. "Literally, the horrible things that the Russians have done in Ukraine
            • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 23.04.22, 19:01
              Ucięło tekst. Jest widoczny, z niewiadomych dla mnie powodów, jedynie dla zalogowanych.
              wklejam całość.
              Dostępną dla wszystkich.

* * *

"I called it genocide because it's become clearer and clearer that (Russian President Vladimir) Putin is just trying to wipe out even the idea of being Ukrainian. The evidence is mounting," Biden told reporters in Iowa after using the term earlier in a speech.
              "It's different than it was last week, the more evidence that's coming out," he continued. "Literally, the horrible things that the Russians have done in Ukraine and, we're going to only learn more and more about the devastation."

"We'll let the lawyers decide, internationally, whether or not it qualifies," he concluded, "but it sure seems that way to me."

"To jest ludobójstwo. Staje się coraz bardziej oczywiste, iż (Prezydent Rosji Władymir) Putin stara się za wszelką cenę wymazać istotę istnienia narodowości ukraińskiej. Mamy na to co raz więcej twardych dowodów" powiedział dziennikarzom Biden, używając ponownie sformułowania (ludobójstwo), którego użył wcześniej w swym przemówieniu.
              "W porównaniu z ostatnim tygodniem, wiemy coraz więcej na temat (tej zbrodni)."
              "Bez ogródek powiem, Rosjanie w Ukrainie dopuszczają się szczególnych okrucieństw. I niestety będziemy mieli coraz więcej szczegółów (rosyjskich zbrodni)."
              "Międzynarodowy zespól prawników zdecyduje, czy mamy do czynienia (ze zbrodniami wojennymi).
              Na zakończenie (prezydent USA) dodał:
              "Jak dla mnie. To są zbrodnie wojenne."

• ta Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 24.04.22, 14:10
            Zapytałam o twoją opinię, czy uważasz Putina za zbrodniarza wojennego.
            Uzyskałam odpowiedź :

> Od tego jest sąd w Hadze.

Tak więc zapytam inaczej.
            Czy uważasz, że są podstawy do tego, by przedstawić zarzuty o zbrodnie wojenne Putinowi przed sądem w Hadze ?

Podaruj sobie odpowiedź „ nie jestem prawnikiem” :)
            • pies.na.czarnych Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 24.04.22, 14:27
              Zarzutów jest wiele, ale jeszcze trwa w tej sprawie śledztwo i do tego są podstawy.
              Z tego co czytam w zachodniej prasie wielu prawników jest ostrożnych w ocenie tych czynów, o których mówią Ukraińcy. Częściej mówi się o "casualties of war". Poczekajmy na zakończenie śledztw.
              • pozytonium Zabetonować dzieci 24.04.22, 17:01

> Zarzutów jest wiele, ale jeszcze trwa w tej sprawie śledztwo i do tego są podst
                > awy.
                > Z tego co czytam w zachodniej prasie wielu prawników jest ostrożnych w ocenie t
                > ych czynów, o których mówią Ukraińcy. Częściej mówi się o "casualties of war".
                > Poczekajmy na zakończenie śledztw.

Interia informuje o kacapckich mediach.
                wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-rosyjscy-eksperci-wyjscia-z-azowstalu-powinny-byc-zabetonowa,nId,5980612

Najgorsze jest to, że Putin zrobił to rosyjskojęzycznym dzieciom.
            • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 24.04.22, 18:48
              ta napisała:

> Zapytałam o twoją opinię, czy uważasz Putina za zbrodniarza wojennego.
              > Uzyskałam odpowiedź :
              >
              > pies.na.czarnych napisała:
              > > Od tego jest sąd w Hadze.
              >
              > Tak więc zapytam inaczej.
              > Czy uważasz, że są podstawy do tego, by przedstawić zarzuty o zbrodnie wojenne
              > Putinowi przed sądem w Hadze ?
              >
              > Podaruj sobie odpowiedź „ nie jestem prawnikiem” :)

Pytasz o zdanie człowieka, który funkcjonuje tutaj jako propagator Putina. Między innymi oskarża Ukraińców o "inscenizowanie" zbrodni zbrodni wojennych Kremla:
              forum.gazeta.pl/forum/w,28,173477359,173477359,Zerwanie_kontraktu_na_Caracale_to_byl_plan_Moskwy.html?p=173484821
            • pies.na.czarnych Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 25.04.22, 02:28
              ta napisała:

> Uzyskałam odpowiedź :
              >
              >
              > Czy uważasz, że są podstawy do tego, by przedstawić zarzuty o zbrodnie wojenne
              >

Skorzystam z okazji i zapytam się ciebie.
              Czy uważasz, ze bolszewickie metody ministra Ziobry szafowania publicznie wyrokami w konkretnych sprawach przed rozpoczęciem procesu sądowego uważasz za słuszne?
              • ta Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 25.04.22, 22:59

ta napisała:
                > Uzyskałam odpowiedź :
                > > pies.na.czarnych napisała:

ta napisała:

pies.na.czarnych napisała
                > Skorzystam z okazji i zapytam się ciebie.
                > Czy uważasz, ze bolszewickie metody ministra Ziobry szafowania publicznie wyrok
                > ami w konkretnych sprawach przed rozpoczęciem procesu sądowego uw
                > ażasz za słuszne?
                ————————————-
                :) Pani pies, porównywanie wagi cywilnych spraw sądowych w Polsce z ludobójstwem obserwowanym w Ukrainie przez cały świat jest …jakie jest. Oczywiście zadając pani powyższe pytania nie spodziewałam się odpowiedzi na temat, a to dlatego, że dla kogo pani grasz jest aż nazbyt widoczne od czasu inwazji Rosji na Ukrainę.

Wyłożyłam to pani kilkanaście godzin temu i widzę, że powtórzyć trzeba.
                Pani pies, wokół pani robi się pusto. Nie tylko storima, nie tylko ja widzimy, co widać.
                Królowa jest naga, szaty pani pies spadły, chadza pani już tylko w majtach.
                Nie, nie jest mi przykro.
                  • ta Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 25.04.22, 23:40
                    Pani pies. Nie mam więcej z panią przyjemności.
                    Zdanie o pani tutaj działalności mam już wyrobione,
                    Nie interesuje ono pani zapewne w tym samym stopniu, co mnie pani zdanie o mnie.

Pani jest w pracy, mocodawcy patrzą…tak się zpsić…
                    • pies.na.czarnych Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 26.04.22, 11:51
                      Brak argumentów.
                      Na szczęście nie było inwektyw. Jedynie typowe "Pani jest w pracy, mocodawcy patrzą…tak się zpsić…:)))

Osądzenie każdego przestępstwa musi poprzedzić zebranie dowodów przez prokuratora. Podejrzany staje przed sądem i dopiero musi nastąpi wyrok. Żaden polityk, dziennikarz, czy zwykły zjadacz chleba nie powinien szafować wyrokami przed rozpatrzeniem sprawy przez niezawisły sąd. Takie są prawa cywilizowanego świata.

BTW nie jestem "pani". Każdy czytając moje wpisy to wie. Ta pani na formularzu wynika jedynie z olewania się przeze mnie na próby wyciągnięcia danych osobowych przez stronki Gazety. Szkoda, ze nie podają w formularzu więcej danych bo dowiedziałabyś się, ze mam 150 lat, wykształcenie: 3 klasy podstawówki itd, itp.
                      Szanuj swoją prywatność!
                      • pies.na.czarnych Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 26.04.22, 14:24
                        > Żaden polityk, dziennikarz, czy zwykły zjadacz chleba nie powinien szafować wyrokami przed rozpatrzeniem sprawy przez niezawisły sąd. Takie są prawa cywilizowanego świata.

Nowe dowody, wyrok podany w wątpliwość. Teksański sąd odroczył egzekucję skazanej na śmierć Melissy Lucio
                        tvn24.pl/swiat/sprawa-melissy-lucio-sad-odroczyl-egzekucje-kobiety-skazanej-na-smierc-za-zabojstwo-swojego-dziecka-5687800

Przypomnę jeszcze proces, który w Polsce zorganizowano na polityczne życzenie ministra sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego

Sprawa Tomasza Komendy. "Błędy zostały popełnione przez wszystkich" www.polskieradio.pl/7/7630/Artykul/2676891,Sprawa-Tomasza-Komendy-Bledy-zostaly-popelnione-przez-wszystkich
                  • snajper55 Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 26.04.22, 14:19

> "Jest werdykt, a nie było rozmów z ofiarami".
                    > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28377066,rozczarowujace-ze-kard-bagnasco-nie-rozmawial-z-ofiarami.html#s=BoxOpImg3

Jakimi ofiarami??? Dziwisz powiedział, że żadnych ofiar nie było, a przecież Dziwiszowi można ufać.

S.
        • no-popis Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 30.05.22, 05:51
          ta napisała:

> No dobra, panowie… ( czy pies jest panem? cytując „go” wstawia się rodzaj źeńsk
          > i, czyli zakładając konto pies podał/ podała rodzaj żeński…), kłamsteweczko mal
          > usieńkie? w celu?
          >
          > Powiedzcie panowie pies i storima, krótko i węzłowato czy, waszym zdaniem, Puti
          > n jest zbrodniarzem wojennym?
          Swojego nie będą obrażać.
      • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 21.04.22, 22:11

> Biden. Cytat z pamięci: "My prawnikom nie będziemy przeszkadzali w ustaleniu cz
        > y Putin jest zbrodniarzem wojennym, ale... . Ale według nas Putin jest zbrodnia
        > rzem wojennym".
        >
        > Kargulowa mentalność. "Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stro
        > nie" :))))

>

Nie łżyj. Przynajmniej przez tydzień.
        Joe Biden:
        “We have to get all the detail so this can be ... a war crime trial.”

Musimy zebrać wszystkie szczegóły (zbrodni w Buczy) aby postawić Putina jako zbrodniarza wojennego przed sądem

forum.gazeta.pl/forum/w,28,173477359,173477359,Zerwanie_kontraktu_na_Caracale_to_byl_plan_Moskwy.html?p=173502651
        • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 22.04.22, 19:23

> Biden. Cytat z pamięci.
          PS
          Trzeba Ci przyznać Pies.na.czarnych.
          Pamięć posiadasz zaiście bolszewicką.

forum.gazeta.pl/forum/w,28,173477359,173477359,Zerwanie_kontraktu_na_Caracale_to_byl_plan_Moskwy.html?p=173502651
        • boblebowsky Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 22.04.22, 23:40
          storima napisał:

>
          > > Biden. Cytat z pamięci: "My prawnikom nie będziemy przeszkadzali w ustale
          > niu cz
          > > y Putin jest zbrodniarzem wojennym, ale... . Ale według nas Putin jest zb
          > rodnia
          > > rzem wojennym".
          > >
          > > Kargulowa mentalność. "Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po nasze
          > j stro
          > > nie" :))))

> >
          >
          > Nie łżyj. Przynajmniej przez tydzień.
          > Joe Biden:
          > “We have to get all the detail so this can be ... a war crime trial.”
          >

>
          > Musimy zebrać wszystkie szczegóły (zbrodni w Buczy) aby postawić Putina jako
          > zbrodniarza wojennego przed sądem

Dobry ruski sierściuch jest, nie ma co:))
      • j-k nieslychane... 23.04.22, 15:40

> Biden. Cytat z pamięci: "My prawnikom nie będziemy przeszkadzali w ustaleniu cz
        > y Putin jest zbrodniarzem wojennym, ale... . Ale według nas Putin jest zbrodnia
        > rzem wojennym".
        >
        > Kargulowa mentalność. "Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stro
        > nie" :))))

To male piwo - wazne, ze Dziadzio znowu powiedzial cos od siebie - a nie czytal z glowy.
        • pies.na.czarnych Re: nieslychane... 23.04.22, 15:53
          > To male piwo - wazne, ze Dziadzio znowu powiedzial cos od siebie - a nie czytal z glowy.

Następnego dnia odwracał kota ogonem. Jego wicie się jak piskorz storima cytuje tu jako prawdę objawioną.
      • pozytonium Putin planuje hołdomor 28.04.22, 08:42

> rzem wojennym".

Rosjanie mają przejmować nadwyżki zboża rolników obwodu chersońskiego. Jest dowód - po sieci krąży dokument. Internauci zwracają uwagę, że w przeszłości podobny rozkaz obowiązywał.

wiadomosci.wp.pl/zlodzieje-jest-rozkaz-rabowania-ukrainskich-rolnikow-6762910514928448a
        Zabija też tych, którzy nie chcą zabijać braci.

wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-odmowili-udzialu-w-wojnie-rosja-dokonala-egzekucji,nId,5989500
        Kanada się nie waha tego nazwać po ludzku.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28385007,kanadyjscy-parlamentarzysci-jednoglosnie-oskarzaja-rosje-o-ludobojstwo.html
        • storima Re: Putin planuje hołdomor 28.04.22, 21:10
          pozytonium napisał(a):

>
          > > Biden. Cytat z pamięci: "My prawnikom nie będziemy przeszkadzali w ustale
          > niu cz
          > > y Putin jest zbrodniarzem wojennym, ale... . Ale według nas Putin jest zb
          > rodnia
          > > rzem wojennym".
          >

To już zostało wyjaśnione. Jako przekłamane stwierdzenie.
          W trakcie trzygodzinnej sesji w której Pies .na.czarnych stosował bogaty wachlarz sowieckich manipulacji.
          Konkluzja:
          forum.gazeta.pl/forum/w,28,173503068,173503068,Wladimir_Putin_to_zbrodniarz_wojenny.html?p=173509619
    • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 22.04.22, 21:40
      Adam Michnik dla New Yorkera:

When I spoke to Putin, I asked him whether, in his opinion, Stalin reminded him more of Ivan the Terrible or Peter the Great. He said that Stalin reminded him more of Genghis Khan. So, when you ask me who Putin reminds me of, I would rather say that he reminds me of a gangster who has lost the ability to calculate. Stalin was a criminal, but he knew how to calculate. Hitler, at some point, lost the ability to calculate; he thought he had the whole world at his feet and stopped calculating. Putin, depraved, without facing any consequences, could attack Georgia, annex Abkhazia and South Ossetia, go into Crimea and Donbas, and nothing happened to him. This left him with the sense of being able to do whatever he wanted. And, in this sense, he is even more dangerous than his predecessors.

"Gdy rozmawiałem z Putinem zapytałem go kogo bardziej przypomina mu Stalin? Iwana Groźnego czy Piotra Wielkiego? Odpowiedział, że Dżyngis-chana. Jeśli pytasz mnie kogo mnie przypomina Putin? Odpowiem, że gangstera. Gangstera, który zatracił umiejętność przewidywania. Stalin był zbrodniarzem, ale potrafił antycypować. Hitler w pewnym momencie, zatracił tą zdolność; przekonany o tym, że ma cały świat u swych stóp wyzbył się umiejętności kalkulacji. Natomiast zdeprawowany Putin zaatakował Georgię, zaanektował Abchazję i Południową Osetię, wkroczył na Krym i do Donbasu i nie poniósł z tych powodów żadnych konsekwencji. To utwierdziło go w przekonaniu, że może wyprawiać co mu się żywnie podoba. I to także sprawia, iż Putin stanowi większe zagrożenie niż wymienieni tu jego poprzednicy."
      www.newyorker.com/news/q-and-a/what-a-polish-dissident-sees-in-russias-invasion-of-ukraine
      • no-popis Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 23.04.22, 14:23
        storima napisał:

> Adam Michnik dla New Yorkera:
        > "Gdy rozmawiałem z Putinem zapytałem go kogo bardziej przypomina mu Stalin? Iwa
        > na Groźnego czy Piotra Wielkiego? Odpowiedział, że Dżyngis-chana. Jeśli pytasz
        > mnie kogo mnie przypomina Putin? Odpowiem, że gangstera. Gangstera, który zatra
        > cił umiejętność przewidywania. Stalin był zbrodniarzem, ale potrafił antycypowa
        > ć. Hitler w pewnym momencie, zatracił tą zdolność; przekonany o tym, że ma cały
        > świat u swych stóp wyzbył się umiejętności kalkulacji. Natomiast zdeprawowany
        > Putin zaatakował Georgię, zaanektował Abchazję i Południową Osetię, wkroczył na
        > Krym i do Donbasu i nie poniósł z tych powodów żadnych konsekwencji. To utwier
        > dziło go w przekonaniu, że może wyprawiać co mu się żywnie podoba. I to także s
        > prawia, iż Putin stanowi większe zagrożenie niż wymienieni tu jego poprzednicy
        > ."
        > www.newyorker.com/news/q-and-a/what-a-polish-dissident-sees-in-russias-invasion-of-ukraine
        Ale co Gazeta pompowała i uszlachetniała wizerunek Putina to ...Putina.
      • stefan4 Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 23.04.22, 14:36
        storima:
        > Putin, depraved, without facing any consequences, could attack Georgia
        [...]
        > Natomiast zdeprawowany Putin zaatakował Georgię,

Zaatakował Gruzję, a nie Georgię, przynajmniej po polsku. Amerykańska Georgia to taka sama ukradziona nazwa jak Nowy York, czy Itaca, albo Warsaw Indiana.

- Stefan
        • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 23.04.22, 14:46
          stefan4 napisał:

> storima:
          > > Putin, depraved, without facing any consequences, could attack Georgia
          > [...]
          > > Natomiast zdeprawowany Putin zaatakował Georgię,
          >
          > Zaatakował Gruzję, a nie Georgię, przynajmniej po polsku. Amerykańska Georgia
          > to taka sama ukradziona nazwa jak Nowy York, czy Itaca, albo W
          > arsaw
          Indiana.
          >
          > - Stefan
          >

Oczywiście. Masz rację.
          Błąd w moim tłumaczeniu tekstu z angielskiego na polski.
          • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 23.04.22, 15:16

> On cieniutko kuma po polsku, a ty chcesz aby poprawiał Google Translatora :)
            >

I przypomnę Psu.na.czarnych żenującą historię w temacie "Google tłumacza".
            Czyli jak on i Yoma oszukiwali forumowiczów, o fałszywym istnieniu compound noun w języku angielskim:

forum.gazeta.pl/forum/w,28,173453577,173453577,W_niedziele_o_8_41_pobudka_dla_Ukraincow.html?p=173460260
          • pies.na.czarnych Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 23.04.22, 15:26
            Aby nasz "koleś" nie musiał się męczyć z wynalazkami takimi jak Google Translator podsuwam tekst po polsku z bardzo wiarygodnego źródła :)))

.
            - "Wskazują na to coraz liczniejsze dowody, ale pozwolimy prawnikom decydować, czy to się kwalifikuje (jako ludobójstwo - przyp.red), czy nie, ale tak mi się wydaje" - zastrzegł.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28332209,joe-biden-o-zbrodniach-w-ukrainie-pierwszy-raz-uzyl-tak-mocnych.html
            • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 23.04.22, 15:52

> Aby nasz "koleś" nie musiał się męczyć z wynalazkami takimi jak Google Translat
              > or podsuwam tekst po polsku z bardzo wiarygodnego źródła :)))
              >
              > .
              > - "Wskazują na to coraz liczniejsze dowody, ale pozwolimy prawnikom decydowa
              > ć
              , czy to się kwalifikuje (jako ludobójstwo - przyp.red), czy nie, ale t
              > ak mi się wydaje
              " - zastrzegł.

> wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28332209,joe-biden-o-zbrodniach-w-ukrainie-pierwszy-raz-uzyl-tak-mocnych.html

W ocenie Bidena "Putin po prostu próbuje wymazać ideę bycia Ukraińcem i wymazać ten kraj z mapy świata". - Wskazują na to coraz liczniejsze dowody, ale pozwolimy prawnikom decydować, czy to się kwalifikuje (jako ludobójstwo - przyp.red), czy nie, ale tak mi się wydaje - zastrzegł.

Jak zwykle bezczelnie manipulujesz.

PS
              Nie mam takiej potrzeby, aby używać "Google tłumacza".

Biden said it would be up to lawyers to decide if Russia’s conduct met the international standard for genocide, as Ukrainian officials have claimed, but said “it sure seems that way to me.”

"Oświadczenia władz ukraińskich że działania rosyjskie wg międzynarodowych standardów kwalifikują się jako ludobójstwo zostaną zweryfikowane przez prawników. Wg mnie jest to uzasadnione oskarżenie."
                • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 23.04.22, 16:12

> Nie manipuluj! To było jego późniejsze tłumaczenie się gdy dziennikarze zaczęli
                  > się słusznie przypierdzielaj do jego wcześniejszej wypowiedzi.
                  > Później sprawa całkowicie została wyciszona bo rzeczywistość jest zupełnie inna
                  > niż ta jaką przedstawiają Ukry.
                  >

Znowuż łżesz:

“More evidence is coming out literally of the horrible things that the Russians have done in Ukraine, and we’re only going to learn more and more about the devastation and let the lawyers decide internationally whether or not it qualifies,” he said.

"Mamy co raz więcej dowodów na okrucieństwa, których dopuszczają się Rosjanie w Ukrainie. Szczegółów na ten temat przybywa. Międzynarodowy zespól prawników podejmie decyzję czy te okrucieństwa kwalifikują się (jako zbrodnie wojenne)."

To samo źródło tego samego wystąpienia Bidena.

cbs2iowa.com/news/local/president-biden-says-russia-is-committing-genocide-for-first-time-while-speaking-in-iowa
                  Ale oczywiście.

Wcześniej bezczelnie zmanipulowałeś cytat z gazety.pl !!!
                      • pies.na.czarnych Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 23.04.22, 17:00
                        Masz i do budy oszczerco i manipulancie!!!!

"We'll let the lawyers decide, internationally, whether or not it qualifies," he concluded, "but it sure seems that way to me."
                        edition.cnn.com/2022/04/12/politics/biden-iowa-genocide/index.html

Naucz się wreszcie obsługiwać wyszukiwarkę Google!
                        • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 23.04.22, 17:16

> Masz i do budy oszczerco i manipulancie!!!!
                          >
                          > "We'll let the lawyers decide, internationally, whether or not it qualifies," h
                          > e concluded, "but it sure seems that way to me."
                          > edition.cnn.com/2022/04/12/politics/biden-iowa-genocide/index.html
                          >
                          > Naucz się wreszcie obsługiwać wyszukiwarkę Google!
                          >

A jaki ja cytat tłumacząc go zamieściłem ???

> “More evidence is coming out literally of the horrible things that the Ru
                          > ssians have done in Ukraine, and we’re only going to learn more and more about
                          > the devastation and let the lawyers decide internationally whether or not it qu
                          > alifies,” he said.

>
                          > "Mamy co raz więcej dowodów na okrucieństwa, których dopuszczają się Rosjanie w
                          > Ukrainie. Szczegółów na ten temat przybywa. Międzynarodowy zespól prawników p
                          > odejmie decyzję czy te okrucieństwa kwalifikują się (jako zbrodnie wojenne)."
                          >
                          > To samo źródło tego samego wystąpienia Bidena.
                          >
                          > cbs2iowa.com/news/local/president-biden-says-russia-is-committing-genocide-for-first-time-while-speaking-in-iowa

Ławrowska szkoła poszła się 'kąpać'.
                          FAŁSZYWKA z wideo nie wypaliła.

I ponownie udowadniasz ZEROWĄ znajomość języka angielskiego.

• storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 23.04.22, 15:36

> On cieniutko kuma po polsku, a ty chcesz aby poprawiał Google Translatora :)
            >

Przypomnę też Psu.na.czarnych jego niechlujstwo i poniewieranie językiem polskim gdy bezmyślnie używa "Google tłumacza":

Austria jest znacznie mniej dotknięta położeniem w środku Europy, w otoczeniu UE i NATO.
            forum.gazeta.pl/forum/w,28,173347534,173347534,Polska_prowojenna_prasa_milczy.html?p=173347842
            Roi się od takich jego językowych baboli.

I to jest niby jego obecny język, niderlandzki. Ale jednak potrzebuje niepełnosprawnego "Google tłumacza" aby zrozumieć artykuły, które niby tam w Belgii czytuje.
        • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 23.04.22, 14:59
          stefan4 napisał:

> storima:
          > > Putin, depraved, without facing any consequences, could attack Georgia
          > [...]
          > > Natomiast zdeprawowany Putin zaatakował Georgię,
          >
          > Zaatakował Gruzję, a nie Georgię, przynajmniej po polsku. Amerykańska Georgia
          > to taka sama ukradziona nazwa jak Nowy York, czy Itaca, albo W
          > arsaw
          Indiana.
          >
          > - Stefan
          >

Amerykańska Georgia nazwana została jako hołd dla króla Wielkiej Brytanii i Irlandii Jerzego II czyli George II.
          O żadnych 'kradzieżach' nie ma tu mowy.
          A w moim tłumaczeniu jest oczywiste przeoczenie.
          I dziękuje za sprostowanie.
    • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 23.04.22, 16:37
      storima napisał:

>
      > > Nie manipuluj! To było jego późniejsze tłumaczenie się gdy dziennikarze z
      > aczęli
      > > się słusznie przypierdzielaj do jego wcześniejszej wypowiedzi.
      > > Później sprawa całkowicie została wyciszona bo rzeczywistość jest zupełni
      > e inna
      > > niż ta jaką przedstawiają Ukry.
      > >
      >
      > Znowuż łżesz:
      >
      > “More evidence is coming out literally of the horrible things that the Ru
      > ssians have done in Ukraine, and we’re only going to learn more and more about
      > the devastation and let the lawyers decide internationally whether or not it qu
      > alifies,” he said.

>
      > "Mamy co raz więcej dowodów na okrucieństwa, których dopuszczają się Rosjanie w
      > Ukrainie. Szczegółów na ten temat przybywa. Międzynarodowy zespól prawników p
      > odejmie decyzję czy te okrucieństwa kwalifikują się (jako zbrodnie wojenne)."
      >
      > To samo źródło tego samego wystąpienia Bidena.
      >
      > cbs2iowa.com/news/local/president-biden-says-russia-is-committing-genocide-for-first-time-while-speaking-in-iowa
      > Ale oczywiście.
      >
      > Wcześniej bezczelnie zmanipulowałeś cytat z gazety.pl !!!

> > Nie manipuluj! To było jego późniejsze tłumaczenie się gdy dziennikarze z
      > aczęli
      > > się słusznie przypierdzielaj do jego wcześniejszej wypowiedzi.
      > > Później sprawa całkowicie została wyciszona bo rzeczywistość jest zupełni
      > e inna

Nie znając języka angielskiego nawet na poziomie dla początkujących nie jesteś w stanie zrozumieć FAKTÓW z angielskojęzycznych źródeł.

Tłumaczone przeze mnie cytaty pochodzą z TEGO samego przemówienie Bidena 12 kwietnia w Menlo Iowa.
      Gdzie przemawiał ponad 20 minut:

cbs2iowa.com/news/local/biden-waiving-ethanol-rule-in-bid-to-lower-gasoline-prices-04-12-2022

Raz jeszcze podkreślam, że ZMANIPULOWAŁEŚ cytat z portalu gazeta.pl !!!

• storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 23.04.22, 17:05

> :)))
        >
        >

Ależ Ty masz tupet.
        Klaso Ławrowa!!!
        Brawo Pies.na.czarnych Tubo Putina !!!

Po raz kolejny udowadniasz także ZEROWĄ znajomość języka angielskiego.
        Zamieszczony przez Ciebie materiał wideo pochodzi z
        29 marca 2022.

A omawiamy tutaj
        wystąpienie Bidena w MENLO, Iowa,
        12 kwietna 2022.

• storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 24.04.22, 10:55
          behemot17-13 napisał:

> >Ale twoja stronniczość jakby osłabia jego bandytyzm.
          > Obiektywnie rzec biorąc, powinien zachować dystans do wydarzeń w Ukrainie. Pięk
          > ne kwiatki.
          >

Też nie rozumiem jak moja opinia, osoby niemedialnej, publikowana na niszowym polskim forum ma wpłynąć na globalne postrzeganie putinowskiych morderców.
          • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 27.04.22, 20:46
            buldog2 napisał:

> Nie chodzi o dystans, może mieć własne sympatie. Chodzi o niepowtarzanie kłamst
            > w, żadnych kłamstw.
            > Ani rosyjskich, ani ukraińskich. Jednych i drugich jest mnóstwo.
            >

Chodzi o prawdę.
            Kto jest agresorem.

A nie uprawianie kremlowskiej propagandy.
            • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 27.04.22, 20:55
              storima napisał:

> buldog2 napisał:
              >
              > > Nie chodzi o dystans, może mieć własne sympatie. Chodzi o niepowtarzanie
              > kłamst
              > > w, żadnych kłamstw.
              > > Ani rosyjskich, ani ukraińskich. Jednych i drugich jest mnóstwo.
              > >
              >
              > Chodzi o prawdę.
              > Kto jest agresorem.
              >
              > A nie uprawianie kremlowskiej propagandy.

O co najistotniejsze.
              Chodzi o przyzwoitość.

Trzygodzinną sesją przed ekranem patologicznych kłamstw w stylu Ławrowa przebił samego siebie.

Przy tym jeszcze bezczelnie udawał wie o czym pisze pieniąc się przy 'omawianiu' tematu z anglojęzycznych źródeł.

Nie znając KOMPLETNIE języka angielskiego.

Ubliżał, chamskimi prztykami, w aroganckiej sesji pieniactwa ignoranta.

Przez trzy godziny.

To jest dopiero chamski tupet !!!

I o tym jest tu też mowa.

Bo tak funkcjonuje na tym forum.
              • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 27.04.22, 22:05
                storima napisał:

> > Chodzi o prawdę.
                > > Kto jest agresorem.
                > >
                > > A nie uprawianie kremlowskiej propagandy.
                >
                > O co najistotniejsze.
                > Chodzi o przyzwoitość.
                >
                > Trzygodzinną sesją przed ekranem patologicznych kłamstw w stylu Ławrowa przebił
                > samego siebie.
                >
                > Przy tym jeszcze bezczelnie udawał wie o czym pisze pieniąc się przy 'omawianiu
                > ' tematu z anglojęzycznych źródeł.
                >
                > Nie znając KOMPLETNIE języka angielskiego.
                >
                > Ubliżał, chamskimi prztykami, w aroganckiej sesji pieniactwa ignoranta.
                >
                > Przez trzy godziny.
                >
                > To jest dopiero chamski tupet !!!
                >
                > I o tym jest tu też mowa.
                >
                > Bo tak funkcjonuje na tym forum.

Przecież to jest jasno napisane.

Nie piszę o Tobie Buldog.

Miłej nocy.

• buldog2 Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 27.04.22, 20:58
              W tej kwestii nie ma wątpliwości. Eskalację wojny rozpoczęła Rosja.
              Chodzi o prawdę w każdej sprawie (kwestii). Nie można kłamać, że w Buczy nie było zbrodni wojennych (morderstw cywilów - czy to się kwalifikuje jako ludobójstwo, nie czuję się kompetentny to orzec, to powinien ustalić sąd), nie można fałszywie powiększać rozmiar zbrodni. I tak w każdej innej sprawie (np. rosyjskich kłamstw o Mariupolu, ukraińskich o Wyspie Żmijowej itd.).
              • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 27.04.22, 21:08
                buldog2 napisał:

> W tej kwestii nie ma wątpliwości. Eskalację wojny rozpoczęła Rosja.
                > Chodzi o prawdę w każdej sprawie (kwestii). Nie można kłamać, że w Buczy nie by
                > ło zbrodni wojennych (morderstw cywilów - czy to się kwalifikuje jako ludobójst
                > wo, nie czuję się kompetentny to orzec, to powinien ustalić sąd), nie można fał
                > szywie powiększać rozmiar zbrodni. I tak w każdej innej sprawie (np. rosyjskich
                > kłamstw o Mariupolu, ukraińskich o Wyspie Żmijowej itd.).
                >
                >

I nie wypada robić z forumowiczów idiotów.
                Wykłócając się przez trzy godziny na podstawie artykułów w języku obcym o którym nie ma się zielonego pojęcia.
                I bez przerwy kłamać na FK.
                    • buldog2 Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 27.04.22, 21:55
                      I nie wypada robić z forumowiczów idiotów.
                      W czym robię idiotów z forumowiczów? Konkretnie.

Wykłócając się przez trzy godziny na podstawie artykułów w języku obcym o którym nie ma się zielonego pojęcia.
                      Mam całkiem niezłą znajomość rosyjskiego, żeby nie powiedzieć, że dobrą. Tak uznano na forum tłumaczy, to potwierdzono m. in. w przypadku tłumaczenia na rosyjski wiersza. Rosyjskojęzyczny kolega z Ukrainy (w tej chwili na froncie, później będziemy razem pracować) też nie ma większych uwag na temat języka (za wyjątkiem języka specjalistycznego). Dodam, intelektualista. Mnie te oceny wystarczą.

I bez przerwy kłamać na FK.
                      Poproszę o przykłady kłamania "bez przerwy". Konkretnie.
            • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 27.04.22, 21:59
              storima napisał:

> buldog2 napisał:
              >
              > > Nie chodzi o dystans, może mieć własne sympatie. Chodzi o niepowtarzanie
              > kłamst
              > > w, żadnych kłamstw.
              > > Ani rosyjskich, ani ukraińskich. Jednych i drugich jest mnóstwo.
              > >
              >
              > Chodzi o prawdę.
              > Kto jest agresorem.
              >
              > A nie uprawianie kremlowskiej propagandy.

A ni to nie jest o Tobie Buldog.
    • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 24.04.22, 15:44
      Vladimir Putin has signaled his tacit approval for further Russian war crimes in Ukraine by publicly honoring one of the military units most closely linked to atrocities against Ukrainian civilians.

In an April 18 decree, Putin bestowed the honorary “Guards” title on the Russian Army’s 64th Motor Rifle Brigade, which stands accused of committing war crimes in Ukraine. In a note accompanying this mark of recognition, the Russian ruler personally congratulated the brigade on their “courage, selflessness, professionalism, and performance of military duty,” during the invasion of Ukraine.

"Putin zachęca swe siły zbrojne do dalszego popełniania zbrodni wojennych w Ukrainie. 18 kwietnia odznaczył honorami jednostkę wojskową odpowiedzialną za dokonane zbrodnie. Putin osobiście pogratulował wojskowym ich "odwagi, ofiarności, profesjonalizmu i wysokiego stopnia zaangażowania w ich służbę wojskową."
      www.atlanticcouncil.org/blogs/ukrainealert/genocide-in-ukraine-putin-just-gave-his-tacit-approval-for-more-war-crimes/

Zachodnie media są zgodne, że Putin dopuszcza się zbrodni wojennych w Ukrainie.
      • 141288bs Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 26.04.22, 07:14
        adalberto3 napisał:

> Sami Rosjanie powinni powiesić publicznie na Placu Czerwonym. Takie jest moje m
        > arzenie. Wśród widzów widzę sporą grupkę Polaków.

- dzień 9 maja na Placu Czerwonym będzie ostatnim dniem życia ludobójcy Putina i jego otoczenia...,cały Świat będzie świadkiem egzekucji Wołodi bandyty
    • 141288bs Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 24.04.22, 18:39
      Spłycasz pozytonium określając zbrodniarzem tylko Putina. - Informacje z wojny w Ukrainie dowodzą, że ruscy wysłani do walki w Ukrainie nie są wojskiem. - Określać ich mianem żołnierz... w żaden sposób się nie da, są to zdziczałe bestie bez godności i człowieczego myślenia...,czyż można bestię gwałcącą niemowlęta, zabijającą ludność cywilną stosując tortury nazwać żołnierzem? Jakie społeczeństwo, taka jego armia ... zdziczałe społeczeństwo więc i armia tego społeczeństwa jest dziczą nasycona.
      • pozytonium Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 24.04.22, 19:42
        141288bs napisał:

> Spłycasz pozytonium określając zbrodniarzem tylko Putina. - Informacje z
        > wojny w Ukrainie dowodzą, że ruscy wysłani do walki w Ukrainie nie są wojskiem
        > . - Określać ich mianem żołnierz... w żaden sposób się nie da, są to zdziczałe
        > bestie bez godności i człowieczego myślenia...,czyż można bestię gwałcącą niemo
        > wlęta, zabijającą ludność cywilną stosując tortury nazwać żołnierzem? Jakie spo
        > łeczeństwo, taka jego armia ... zdziczałe społeczeństwo więc i armia tego społe
        > czeństwa jest dziczą nasycona.

Azow jest głownie rosyjskojęzyczny.
        Tu nie chodzi o język.
        forum.gazeta.pl/forum/w,28,173513663,173513663,Te_slowa_juz_wypowiedziano_w_Wroclawiu.html
        Nie znam niemieckiego, łatwiej byłoby mi szukać.
        Chodzi o słowa mniej więcej zaczynające się tak "Wy, ostatnia ostoja Rzeszy..."
      • pozytonium Czy ja wiem 24.04.22, 21:18
        141288bs napisał:

> Spłycasz pozytonium określając zbrodniarzem tylko Putina. - Informacje z
        > wojny w Ukrainie dowodzą, że ruscy wysłani do walki w Ukrainie nie są wojskiem
        > . - Określać ich mianem żołnierz... w żaden sposób się nie da, są to zdziczałe
        > bestie bez godności i człowieczego myślenia...,czyż można bestię gwałcącą niemo
        > wlęta, zabijającą ludność cywilną stosując tortury nazwać żołnierzem? Jakie spo
        > łeczeństwo, taka jego armia ... zdziczałe społeczeństwo więc i armia tego społe
        > czeństwa jest dziczą nasycona.

Orki wyeliminowane

www.o2.pl/informacje/to-oni-mordowali-w-buczy-taki-los-spotkal-zolnierzy-64-brygady-zmechanizowanej-6761590181313312a

www.o2.pl/informacje/to-oni-mordowali-w-buczy-taki-los-spotkal-zolnierzy-64-brygady-zmechanizowanej-6761590181313312a
        wyborcza.pl/7,75399,28370936,rzeznicy-z-buczy-w-ukrainskiej-zasadzce-ci-ktorych-udalo-sie.html
        Wszystko w rękach Prezydenta Ukrainy.
        • storima Re: Czy ja wiem 24.04.22, 21:58
          pozytonium napisał(a):

> 141288bs napisał:
          >
          > > Spłycasz pozytonium określając zbrodniarzem tylko Putina. - Inform
          > acje z
          > > wojny w Ukrainie dowodzą, że ruscy wysłani do walki w Ukrainie nie są wo
          > jskiem
          > > . - Określać ich mianem żołnierz... w żaden sposób się nie da, są to zdzi
          > czałe
          > > bestie bez godności i człowieczego myślenia...,czyż można bestię gwałcącą
          > niemo
          > > wlęta, zabijającą ludność cywilną stosując tortury nazwać żołnierzem? Jak
          > ie spo
          > > łeczeństwo, taka jego armia ... zdziczałe społeczeństwo więc i armia tego
          > społe
          > > czeństwa jest dziczą nasycona.
          >
          > Orki wyeliminowane
          >
          > www.o2.pl/informacje/to-oni-mordowali-w-buczy-taki-los-spotkal-zolnierzy-64-brygady-zmechanizowanej-6761590181313312a
          >
          > www.o2.pl/informacje/to-oni-mordowali-w-buczy-taki-los-spotkal-zolnierzy-64-brygady-zmechanizowanej-6761590181313312a
          > wyborcza.pl/7,75399,28370936,rzeznicy-z-buczy-w-ukrainskiej-zasadzce-ci-ktorych-udalo-sie.html
          > Wszystko w rękach Prezydenta Ukrainy.
          >

To ci o których artykuł cytowałem Russian Army’s 64th Motor Rifle Brigade
          forum.gazeta.pl/forum/w,28,173503068,173503068,Wladimir_Putin_to_zbrodniarz_wojenny.html?p=173512968
          prezydent Władimir Putin nadał 64. brygadzie nazwę „gwardyjska" zarezerwowaną dla szczególnie zasłużonych w boju oddziałów rosyjskiej armii. „Za wielkie bohaterstwo, odwagę i męstwo okazane przez personel brygady w operacjach bojowych ochrony Ojczyzny i interesów państwa" – takie uzasadnienie nadania honorowej nazwy zapisano w podpisanym przez Putina dekrecie.

Na nowym froncie 64. brygada – jak podają Ukraińcy - nie ma jednak szczęścia. W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia zniszczonych czołgów, transporterów opancerzonych i ciężarówek. Wokół pojazdów widać rozrzucone ciała zabitych żołnierzy. To efekt starcia oddziału należącego do 64. brygady z ukraińskimi żołnierzami służącymi w 93. Samodzielnej Brygadzie Piechoty Zmechanizowanej „Chołodnyj Jar". Ukraińcy podają też, że wzięli do niewoli żołnierzy, którzy stacjonowali w Buczy. Mają odpowiedzieć za popełnione zbrodnie.

wyborcza.pl/7,75399,28370936,rzeznicy-z-buczy-w-ukrainskiej-zasadzce-ci-ktorych-udalo-sie.html
          Świeżo zachęceni odznaczeniami od bandyckiego Putina do dalszych zbrodni wojennych zostali rozgromieni i część z nich wpadła do niewoli. Odpowiedzą za zbrodnie.

No proszę Paskowy Putina niemiło zaskoczony.
    • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 26.04.22, 18:07
      Jest ewidentne, która armia dopuściła się masowych morderstw na Ukrainie. Ogrom zebranych dowodów świadczy jednoznacznie o sprawcy zagłady na narodzie ukraińskim.

Wg teoretyzowania Paskowego Putina to do 1992 nie wolno by było mówić, że to Sowieci byli odpowiedzialni za Katyń. Takie jest pokrętne wybielanie Putina. No cóż się dziwić. Sowiecka mentalność.

"Władze PRL oświadczyły, że winne masakry jest ZSRR w marcu 1989 r. Władze radzieckie przyznały się do tego w kwietniu 1990 r., zaś dopiero w październiku 1992 r. Rosja przekazała Polsce główne dokumenty dotyczące zbrodni katyńskiej.”
        • pies.na.czarnych Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 26.04.22, 18:52
          ta napisała:

> Pies czekaa na wyrok sądowy kto na kogo napadł i zapewne gromadzi już dowody u
          > zródła, że to Ukraina na Rosję.

Cieniutko się starasz. Już tylko łańcuchowe burki cię popierają.

Przeczytaj. Można tak po prostu po ludzku. Bez polityki i bez niepotrzebnych uprzedzeń i szukania winy u wszystkich za czyny niektórych.

Biden uhonorował rosyjskich hokeistów w Białym Domu. www.sport.pl/hokej/7,64952,28376656,biden-uhonorowal-rosyjskich-hokeistow-w-bialym-domu-uniknal.html
        • 141288bs 9 maj po Putinie 26.04.22, 23:28

- tego dnia w Moskwie na Placu Czerwonym, putinowscy armiejcy dokonają egzekucji swego wodza. - Łukaszenka już kilka dni wcześniej to przewidział ... i w tym dniu pozostanie w domu.
        • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 27.04.22, 17:05
          ta napisała:

> Pies czekaa na wyrok sądowy kto na kogo napadł i zapewne gromadzi już dowody u
          > zródła, że to Ukraina na Rosję.

Ten człowiek ciągle wypisuje brednie o swej wyjątkowej popularności.
          Majaczy o swym medialnym kształtowaniu opinii publicznej.
          Zapomina, że pisze na polskim forum. Gdzie nie ma durniów, którzy będą łykać publikowaną przez niego propagandę putinowskiego zwyrodnialca.
          • pozytonium Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 27.05.22, 20:47
            storima napisał:

> ta napisała:
            >
            > > Pies czekaa na wyrok sądowy kto na kogo napadł i zapewne gromadzi już dow
            > ody u
            > > zródła, że to Ukraina na Rosję.
            >
            > Ten człowiek ciągle wypisuje brednie o swej wyjątkowej popularności.
            > Majaczy o swym medialnym kształtowaniu opinii publicznej.
            > Zapomina, że pisze na polskim forum. Gdzie nie ma durniów, którzy będą łykać pu
            > blikowaną przez niego propagandę putinowskiego zwyrodnialca.

Ale dutki płyną z zagranicy
    • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 26.04.22, 20:30
      Komuchy za PRL miały rację, że gnębiły Polaków z ujawnianie prawdy o zbrodni katyńskiej.
      Argumentacja prlowskich prześladowców, pachołków Moskwy jest identyczna z ta publikowana na FK przez Paskowego Putina.
      forum.gazeta.pl/forum/w,28,173452872,173452872,WSP_Spolem_zadaje_miazdzacy_cios_w_imperium_zla.html?p=173514809

Skargę do Trybunału złożyło 15 krewnych ofiar NKWD z 1940 roku, którzy oskarżyli władze Rosji ws. zbrodni katyńskiej.

Ich zarzuty dotyczą postępowania władz Rosji w związku ze śledztwem katyńskim, prowadzonym przez rosyjską prokuraturę wojskową po przyjęciu przez Rosję Europejskiej Konwencji Praw Człowieka 5 maja 1998 roku.
      (...)Władze Rosji negowały także fakt popełnionego wtedy przez NKWD mordu. W piśmie do strasburskich sędziów z października 2010 roku stwierdzili, że nie mają obowiązku wyjaśniać losu polskich obywateli, którzy – jak to określono – zaginęli w wyniku "wydarzeń katyńskich".

www.euractiv.pl/section/wschod-europy/news/trybunal-w-strasburgu-uznal-wine-rosji-w-sprawie-katynia/

Nic się nie zmieniło od czasów bolszewizmu.
      Widać to także wyraźnie w publikacjach psa.na.czarnych na Forum Kraj.
    • storima Re: Władimir Putin to zbrodniarz wojenny 26.04.22, 21:01
      Niemal co kolejny wpis to ośmieszanie się i kompromitacja. Jaki związek ma wizyta zwycięzców NHL w Białym Domu ze zbrodniami wojennymi Putina ???

Tradycją jest, że gdy zwycięzcą NHL jest drużyna z USA to gości w Białym Domu.
      Biden nie zaprosił rosyjskiego zespołu. Zaprosił amerykańską drużynę, w skład której wchodzi trzech Rosjan.
      Tym lepiej dla Bidena, że uniknął politykowania przy kontynuowaniu prezydenckiej tradycji sportowej w Białym Domu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka