Dodaj do ulubionych

Prezydent Biedroń - mąż opatrznościowy

22.04.22, 08:19
Prezydent Biedroń - tak kazał mówić o Biedroniu Śmiszek - naucza o szkodliwości rządów PIS, co i jak załatwiać. Było i o populizmie.

"Z naszych pieniędzy bawią się Ziobro i Morawiecki" - mówi Biedroń. Ale przecież nie potrafią się bawić jak Biedroń ze Śmiszkiem za pieniądze Słupska. Ponad połowa kadencji na wojażach - w Las Vegas załatwiali sprawy Słupska - oni to wiedzą, jak się to robi.
Lista osiągnięć Biedronia, razem ze Śmiszkiem i Gdulą, jest długa i szeroka. Biedroń załatwił zastąpienie energetyki węglowej zieloną, likwidację kolejek do lekarza, budownictwo tanich mieszkań i naprawę tragicznego stanu armii.

W czasie wojny Rosji z Ukrainą właśnie ten deszcz tanich mieszkań, ochrona zdrowia i naprawa armii przydałyby się najbardziej.

Degeneruje się to radio, TOK FM.

Jan Wróbel zaprasza Waszczykowskiego, to chyba o San Escobar rozmawiać, Jacek Żakowski Biedronia - o balowaniu i "karnym jeżyku". Upadek i kompromitacja. I ta nadęta Orpik, z wysokości pouczająca na przykładach aktów strzelistych Rodziny Radia TOK FM.
Obserwuj wątek
  • buldog2 Re: Prezydent Biedroń - mąż opatrznościowy 22.04.22, 08:43
   A w kwestii wojny Rosji z Ukrainą, panowie w studio nie powinni stawiać ponurych prognoz.
   Potencjał ludnościowy Ukrainy to trzydzieści kilka milionów ludzi, rosyjski - ok. 100 milionów (z uwzględnieniem niewykazywanych migracji oraz populacji nieprzydatnych. Potencjał przemysłowy do prowadzenia wojny - rosyjski podlega wyczerpaniu. W przewidywalnej przyszłości nie da się już produkować czołgów, samolotów, rakiet, importu z Chin nie będzie, import z Korei Płn. nie będzie trwał długo. Potencjał Ukrainy to spora udostępniona część potencjału państw Zachodu. Nie ma czego porównywać.

   Kwestia otwarta jest jedna - ile uzbrojenia zdecydują się dostarczyć Ukrainie USA i NATO. Całe dotychczasowe doświadczenie pozwala uważać, że tyle, żeby Ukraina nie upadła i żeby wojna trwała. Szczegóły terytorialne nieistotne.
    • buldog2 Re: Prezydent Biedroń - mąż opatrznościowy 22.04.22, 12:03
     Zgoda, śpieszyłem się. Chodzi o tę część społeczeństwa, choć właśnie nie społeczeństwa, bo w tym przypadku społeczeństwa nie ma... chodzi o tych ludzi, których nie da się zmobilizować, albo ich mobilizacja nie będzie mieć sensu. Chodzi o mieszkańców części muzułmańskiej, a także mieszkańców Moskwy i Petersburga, a przynajmniej większości z nich (nikt nie próbuje ich mobilizować). Poza tym jest wiele powodów do przypuszczeń, że oficjalne dane na temat ilości ludności Rosji są skłamane (zawyżone).
     Zawyżone są także ilości żołnierzy służących w armii - dowódcy mają martwe dusze (dokładnie tak jak u Gogola), które biorą żołd, różne świadczenia rzeczowe, nagrody... Trudno ocenić skalę zjawiska, są tacy co mówią, że przekracza 20% (ale niechby i kilka). Było ostatnio kilka głośnych skandali, wpadali głównie dlatego, że nie oddawali otkatów "górze" (znaczy przełożonym).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka