Dodaj do ulubionych

Wojna mi spowszedniała.

22.04.22, 11:06
Obie strony konfliktu zbierają wojska do drugiej bitwy o Ukrainę. Konkretnie o wschód i południe bogate w złoża kopalin wszelakich. O dostęp do Morza Azowskiego. Jakby czekali na koniec stepowej rasputnicy by wreszcie ciężka broń przestanie tonąć w błocie.
Strategia Ukrainy banalna. Tak osłabić natarcie Rosjan by w decydującym momencie użyć świeżych odwodów do ich definitywnego wykończenia.
Z kolei Rosjanie lezą jak jesienne muchy na lep. Putin potrzebuje okazałego zwycięstwa przed majówką na Placu Czerwonym. Znowu polityka z rosyjskim wishful thinking. Grozi katastrofą na całym froncie.

Jak zawsze optymista uważam, że już w maju będzie po wszystkim. Ukraina wygra swoje państwo.
Obserwuj wątek
   • pozytonium Mongoły też tak myślały. 22.04.22, 18:11
    j-k napisał:

    > haen2010 napisał:
    > > Ukraina wygra swoje państwo.
    >
    >
    > tak ,ale: - bez (calego) Donbassu i rzecz jasna bez Krymu.
    >
    > - bo to jest minimum rosyjskich celow w tej wojnie.
    >
    > a ponizej tego minimum - Putin nie zejdzie.

    Mongoły też tak myślały. Patrz król Daniel Halicki. W 1259 r. Burundaj pojawił się na Rusi Halicko–Wołyńskiej ponownie. Burundaj zaś zmusił Romanowiczów do wzięcia udziału w wyprawie na Małopolskę. Miała ona między innymi na celu rozbicie sojuszu między Romanowiczami a Bolesławem Wstydliwym. Plan ten jednak się Mongołom nie powiódł. W 1263 roku król Daniel wraz z synami Lwem i Szwarnem oraz Wasylko Romanowicz wraz z synem Włodzimierzem spotkali się w Tarnawie z księciem polskim Bolesławem Wstydliwym, aby „uczynić radę o ziemi lackiej i ruskiej". Powstało jednak powstanie przeciw Mongołom. Ukraina się wyzwoliła, Polska została obroniona. Kacapia na długie lata była podnóżkiem zaś Mongołów.

    Znów Ukraińcom zawdzięczamy wolność. Wojska polskie zostały pokonane wcześniej w 1241 roku pod Legnicą. Kolejny najazd Azjatów już się nie udał.

    Kacapy dalej myślą po azjatycku. W Hostomlu wylądowały elitarne wojska kacapów, między innymi specnaz. Ukraińcy używali dronów, kacapy radiostacji z lat 60tych ubiegłego stulecia. Co wymyśliły kacapy? Ano zagłuszyć "całkowicie" sygnał w eterze, to pewnie drony przestaną latać. Zagłuszyli radiostacje specnazu. Eliminacja oślepionych i ogłuszonych orków była tylko kwestią czasu. Za masakrę orków w Hostomlu odpowiada kacapskie dowództwo. Myśleli, że zagłuszą Ukrainców, zagłuszyli siebie.
    • haen2010 Re: Mongoły też tak myślały. 24.04.22, 14:33
     Bez takich spekulacji z jesieni średniowiecza. Po prostu nieprzygotowane i zbajerowane hordy kacapów trafiły na nowoczesną i dobrze zorganizowaną armię ukraińską. To można tylko porównywać do ich klęski w wojnie japońskiej 1905 i łomotu z miesięcy lata i jesieni 1941.
    • buldog2 Re: Mongoły też tak myślały. 28.04.22, 21:23
     Znów Ukraińcom zawdzięczamy wolność.

     A kiedy wcześniej zawdzięczaliśmy - w 1943?
     Znaczy NATO jest słabe i tylko Ukraina nas obroni.
     Nie tylko ty tak myślisz. Tu:
     youtu.be/JfSl1BFuzAQ?t=600
     mowa o tym, że jak prezydent Steinmeier przyśle 100 czołgów, to można będzie mu podać rękę itp. Gdzie indziej mowa, że jeśli Rosjanie użyją broni jądrowej, to szkoda że przeciw Ukrainie, a nie Polsce. Takie gorzkie żale.

     Nie za mocno tam u was słońce grzeje?
   • haen2010 Re: haen napisal: - Ukraina wygra swoje państwo. 25.04.22, 07:28
    a ponizej tego minimum - Putin nie zejdzie.

    To kwestia do dyskusji po wojnie. Ukraińcy już chcą Krymu jako terytorium zgody i ugody z Rosją. Dlatego oszczędzają most nad Kerczem. Podobno tam również dużo ropy i gazu w okolicy.

    O granicy na wschodzie zdecyduje wynik wojny. Na pewno południa z Chersoniem nie odpuszczą. To dla nich być albo nie być.
  • haen2010 Re: Wojna mi spowszedniała. 25.04.22, 06:39
   Co opisywałem domyślnie w lapidarnym, forumowym skrócie, potwierdza facet z samego centrum wydarzeń i informacji. Polecam lekturę.

   www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/oleksij-arestowycz-nikt-nie-wiedzial-ze-nie-mozna-walczyc-bez-rozkazu-wladz/875z66v,79cfc278

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka