Dodaj do ulubionych

Kto pożyczy kolejny bilion? Chińczycy już chyba

26.04.22, 12:39
Kto pożyczy kolejny bilion? Chińczycy już chyba nie dadzą się w to wrobić.

- Polska w najbliższych trzech latach będzie musiała pozyskać z rynku obligacji brutto bilion złotych finansowania - uważa Kamil Sobolewski, główny ekonomista Pracodawców RP. Na co rząd miałby wydać te pieniądze? I jakie są szanse, że je pozyska? next.gazeta.pl/next/7,151003,28376945,ekspert-koszty-obslugi-dlugu-urosna-do-50-mld-zl-a-polska.html#s=BoxOpImg3
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: Kto pożyczy kolejny bilion? Chińczycy już chy 26.04.22, 12:50
   Niedługo pisowskie trolle z tego forum opłatę za wpisy będą również dostawać w obligacjach. :)

   "Kiedy pracowałem w Ministerstwie Finansów, to były takie żarty na stołówce. Że problem będzie, jak zaczną nam wypłacać wynagrodzenie w obligacjach. Tu widzę pierwszy krok. Zamiast dotacji, obligacje, potem zamiast wynagrodzeń obligacje, itd."
   • manhu Re: Kto pożyczy kolejny bilion? Chińczycy już chy 26.04.22, 14:18
    W bankach jest rzędu 1 bln zł na ok. 0%. A stopy ciągle spadają. Np. inflacja +1,8%, stopy +1,0% czyli realne spadły 0,8%. Dlatego złodzieje Morawiecki, Kaczyński i Glapiński mają co pożyczać. Obawiam się, że ci bandyci dadzą obligacje 5% i ludzie się rzucą (tak jak w UK na 0,25% przy inflacji 5%).

    Widać, że inflacja jest zbyt mała. Że ciągle pozwala się bogaczom biorącym kredyty okradać ciułaczy (np. emeryta z pieniędzmi na czarną godzinę, czy matkę z dwójką dzieci która nie może wydać wszystkiego 1 dnia). Kredyty są ekstremalnie tanie! Dość tej kradzieży! Dość podnoszenia inflacji! W Turcji Edorgan wywalczył już 61% dzięki obniżkom stóp (5 miesięcy zamiast podwyżek).

    Do wyborów daleko, a już PO jest 4% za PIS, do końca 2023 będzie taki syf, że potrzeba im cudu by PO nie wyszło na prowadzenie. Sam socjał nie wystarczy, ludzie widzą jak wszystko drożeje i że inflacja 11% to ściema.
  • pies.na.czarnych Re: Kto pożyczy kolejny bilion? Chińczycy już chy 26.04.22, 13:06
   Ciekawe muszą mieć te umowy na pożyczki skoro to tak szybko rośnie. Ktoś powinien je rzetelnie prześwietlić.

   Ministerstwo Finansów przyznaje, że koszty obsługi zadłużenia kraju rosną w lawinowym tempie. Tylko w tym roku z polskiego budżetu ma zostać przeznaczone na ten cel 49 mld zł wobec zakładanych 29 mld zł. Państwo chce więc na opłacanie odsetek wydać o 20 mld, czyli 70 proc. więcej.
  • pies.na.czarnych Re: Kto pożyczy kolejny bilion? Chińczycy już chy 26.04.22, 13:33
   "Gdzie Diabeł nie może tam baba pomoże"

   Złożyłem wniosek do pana prezydenta i pan prezydent przyjął ten wniosek, aby powołać nowego ministra finansów. Nowym ministrem finansów będzie pani Magdalena Rzeczkowska, dotychczasowa szefowa Krajowej Administracji Skarbowej - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki tvn24.pl/biznes/z-kraju/magdalena-rzeczkowska-nowym-ministrem-finansow-5687342
  • snajper55 Re: Kto pożyczy kolejny bilion? Chińczycy już chy 26.04.22, 14:13
   pies.na.czarnych napisała:

   > Kto pożyczy kolejny bilion? Chińczycy już chyba nie dadzą się w to wrobić.
   >
   > - Polska w najbliższych trzech latach będzie musiała pozyskać z rynku obligacji brutto bilion złotych finansowania - uważa Kamil Sobolewski, główny ekonomista Pracodawców RP. Na co rząd miałby wydać te pieniądze? I jakie są szanse, że je pozyska? next.gazeta.pl/next/7,151003,28376945,ekspert-koszty-obslugi-dlugu-urosna-do-50-mld-zl-a-polska.html#s=BoxOpImg3

   Teraz to już tylko Provident albo Bocian.

   S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka