Dodaj do ulubionych

Wycofać Polskę z eurowizji!

15.05.22, 08:41
Już nasze disco polo jest lepsze. To jest festiwal tandety kiczu i polityki a raczej politycznej poprawności . A w ukraińskim jury chyba sami ruscy agenci - 0 punktów dla Ochmana! Policzek! Na szczęście naród kraiński był innego zdania i przyznał nam max liczbę punktów. My tez mamy problem z własnymi elitami na innych polach .,,
Obserwuj wątek
    • 141288bs Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 08:58
      Nazwać festiwalem to co ze sceny leciało, uważam za fatalny zbieg okoliczności - agresja dżwiękowa i świetlna oraz wykonawcy upozorowani na dzikusów, daleka jest od wydarzenia zwanego kulturalnym. Ochman, miał fatalną scenografię i to, ona dała mu odległe miejsce - Rzeka, miała wygląd topieliska.
    • no-popis Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 09:56
      0szolomm-z-rm napisał:

> Już nasze disco polo jest lepsze. To jest festiwal tandety kiczu i polityki a r
      > aczej politycznej poprawności . A w ukraińskim jury chyba sami ruscy agenci -
      > 0 punktów dla Ochmana! Policzek! Na szczęście naród kraiński był innego zdania
      > i przyznał nam max liczbę punktów. My tez mamy problem z własnymi elitami na in
      > nych polach .,,
      Tak! Naležy pozostawić tylko te dyscypliny rywalizacji miedzynarodowej gdzie Polska ma medalowe miejsca a resztę, jak piszesz, zlikwidować.
      Za głosowanie Ukraińcòw należy wstrzymać im pomoc i dostarczanie żywności i broni.
      • dbender Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 12:20
        tamtownikniebezpieczny napisał:

> Dla mnie od czasu "baby" z brodą ta cała jewrejowizja to symbol gnicia Europy.
        > Dobrze, że w tym roku przynajmniej widzowie zbojkotowali Izrael:
        > nczas.com/2022/05/14/dantejskie-sceny-na-pogrzebie-izraelska-policja-zaatakowala-zalobnikow-niosacych-trumne-video/

To, że Eurowizja wspiera osoby nieheteronormatywne jest akurat super i dowodzi rozwoju, a nie gnicia.
        • tamtownikniebezpieczny Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 12:27
          Jakie są skutki dla cywilizacji promocji tego typu dziwactw jak "Conchitta" Kiełbasa?
          Europa się rozwija?
          Czy nie jest zgoła przeciwnie niż w czasach kiedy to przeginali w druga stronę. Oni przeginali. U nas nie było to penalizowane a dzis kiedy nie ulegamy histerii to neofici oskarżaja nas, że jesteśmy hełmofonami, homofobami czy jakos tak:)
              • ta Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 13:25

>A taka np Afryka pomimo biedy przeżywa boom demograficzny.

Nie „ pomimo biedy”, ale „ z powodu” biedy.
                Tam gdzie rośnie dobrostan ludzi tam spada dzietność i stabilizuje się na poziomie 2-3 potomków na rodzinę.
                • tamtownikniebezpieczny Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 13:36
                  I wśród gospodarzy Zachodu można zaobserwować średnia 2-3 potomków?
                  Przywołałem kwestię ekonomii z uwagi na często występującą narrację: "gdyby nas było stać to byśmy się mnożyli:)" oraz przywoływanie przykładu Polek w GB wśród których dzietnośc jest wieksza niż w Polsce.
                  • ta Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 13:46

> I wśród gospodarzy Zachodu można zaobserwować średnia 2-3 potomków?

Tak. Wród tych, którzy żyją na przyzwoitym poziomie. Nawet u rodzin napływowych, gdzie w poprzednich pokoleniach w ich macierzystych krajach wielodzietność była kulturowo uwarunkowana dzietność spada.

> Przywołałem kwestię ekonomii z uwagi na często występującą narrację: "gdyby nas
                    > było stać to byśmy się mnożyli:)"

Narracja to jeszcze nie fakty. Deklarować można wszystko.
                    Nie wiem na czyją narrację się powołujesz.
                    Takie głosy w Polsce jeśli się pojawiają to na pewno nie w kontekście planowania 10 osobowej rodziny,
                    ale 2-3 dzieci.

oraz przywoływanie przykładu Polek w GB wśró
                    > d których dzietnośc jest wieksza niż w Polsce.

O ile większa? O jedno dziecko? Dwoje?

• tamtownikniebezpieczny Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 15:57
                      Jesteś pewny?
                      "...Ogólny współczynnik w 2019 r. dzietności wyniósł 1,53 urodzeń na kobietę w UE..."
                      portalstatystyczny.pl/wspolczynnik-dzietnosci-w-europie-spada-ale-sa-wyjatki/
                      Nie ma tu rozróżnienia na gospodarzy i napływowych a gdyby to dotyczyło tylko gospodarzy to ten wskaźnik byłby jeszcze niższy.
    • weteran-czasu Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 10:28
      Cóż, powinniśmy wiedzieć, że część jurorów z poszczególnych krajach nie ma słuchu muzycznego ( nie mówiąc już o znajomości nut), a pozostali preferują cepowatą rąbankę muzyczną.
      Utwór zaprezentowany przez przez Polskę to wspaniałe dzieło muzyczne, świetnie wykonane przez muzycznego geniusza, ale nie na eurowizyjną stodołę.

PS.
      Przykro jest jak od lat nie wiadomo z jakich powodów jurorzy Ukrainy całkowicie pomijają Polskę w głosowaniu,
      w odróżnieniu od Polski, która Ukrainie wielokrotnie przyznaje maksymalną ilość punktów.
      Wygląda to tak, jak byśmy mieli dla nich otwarte serca, a od nich każdorazowo otrzymywali kosę.
      W tym roku po ich głosowaniu czuję duży niesmak.
      Przykre ale prawdziwe.
          • pozytonium Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 14:08
            pies.na.czarnych napisała:

> O tym, że wygrają Urki pisałem już tydzień temu, jasnowidz jakiś chyba jestem.
            > Muszę zacząć grać w totolotka.
            > Ten festiwal jak prawie wszystko w naszym życiu stało się propagandą banderowcó
            > w.

Tak, matka z dziećmi to banderówka :)
            Kłamać trzeba umieć. Nikt się dziś nie przejmuje kacapski kłamstwami. Z zajumanym UA zbożem 30 tys. ton nie wpuściły do portów kacapów Egipt czy Liban.
            A teraz spuść na mnie bombkę atomową :)))))))))))
            • boblebowsky Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 23:14
              x2468 napisał:

> Wolałbyś propagandę NKWD, Bronisława Kamińskiego czy Własowa? Może jednak morde
              > rców y Katynia?
              >

I jeszcze to określenie "Urki" jakiego używa w stosunku do Ukraińców. Albo jest tak głupi, że nie wie co ono oznacza, albo tyle ma w sobie pogardy dla tego nardu.
              • ta Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 00:40
                boblebowsky napisał:

> I jeszcze to określenie "Urki" jakiego używa w stosunku do Ukraińców. Albo jest
                > tak głupi, że nie wie co ono oznacza, albo tyle ma w sobie pogardy dla tego na
                > rdu.

Wie, co to oznacza i właśnie dlatego używa.
                Czy tylko pogarda, czy i realizacja prorosyjskiej propagandy?
                Tak, czy siak degrengolada śpiocha żałosna.

• storima Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 06:39
                  ta napisała:

> boblebowsky napisał:
                  >
                  > > I jeszcze to określenie "Urki" jakiego używa w stosunku do Ukraińców. Alb
                  > o jest
                  > > tak głupi, że nie wie co ono oznacza, albo tyle ma w sobie pogardy dla t
                  > ego na
                  > > rdu.
                  >
                  > Wie, co to oznacza i właśnie dlatego używa.
                  > Czy tylko pogarda, czy i realizacja prorosyjskiej propagandy?
                  > Tak, czy siak degrengolada śpiocha żałosna.
                  >

Doskonale wie co to oznacza.
                  Zna dobrze język rosyjski. Pisał o tym na forum. Duka też po flamandzku. Używa do tłumaczeń linkowanych tu w tym języku artykułów 'Google tłumacza'.
                  Gdy mu pisałem w zeszłym tygodniu o znaczeniu tego pogardliwego słowa, którego używa wobec Ukrainy to zgłosił to do administracji ! I ktoś mój wpis wyciął. To już szczytowy tupet. Ale zmanipulował cenzora.
                  Dobrze również wie czym była milicja w PRLu. Opisywał tu na FK jak milicja jego podpitego gdy balował na wczasach woziła na melinę, aby nabyć większą ilość wódki. I pisał też jak "koledzy w strzelaniu na długi dystans umieścili mu zdjęcie paszportowe teściowej jako cel". I jak to był milicyjny mizoginów ubaw.
                  • pies.na.czarnych Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 12:17
                    > Gdy mu pisałem w zeszłym tygodniu o znaczeniu tego pogardliwego słowa, którego używa wobec Ukrainy to zgłosił to do administracji
                    > Ale zmanipulował cenzora.:)))))))

Nie mierz innych swoją SB-ecką mentalnością. Nigdy bym się nie zniżył do twoje poziomu.

> w strzelaniu na długi dystans umieścili mu zdjęcie paszportowe teściowej jako cel":))))))
        • pies.na.czarnych Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 19:03
          niekumaty jak zwykle bobik napisał:

> pies.na.czarnych napisała:

> Znowu ruskimi szczynami zalatuje.

Gdy milicja zabierze ci prawko za ewidentne twoje przewinienie to również im mówisz zgodnie z obecnymi trendami politycznymi, że zalatują ruskimi szczynami? Chciałbym to usłyszeć/zobaczyć.
          • storima Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 19:56

> Gdy milicja zabierze ci prawko za ewidentne twoje przewinienie to również im mó
            > wisz zgodnie z obecnymi trendami politycznymi, że zalatują ruskimi szczynami? C
            > hciałbym to usłyszeć/zobaczyć.
            >

Gdy milicja pałowała za PRL na manifach to wspierała reżim sowiecki.
            Jeśli ktoś uprawia agitkę kremlowską w mediach społecznościowych to jest Tubą Putina.
            Nic się pod tym względem nie zmieniło.
            • pies.na.czarnych Re: Milicja powiadasz??? 15.05.22, 20:18
              Tak i jestem w pełni przekonany o prawidłowości tej nazwy. Tak samo jak w PRL ich głównym zadaniem jest ochrona kacyków partyjnych PiS. Ochrona prawa i zwykłych obywateli jest zapisana w ich obowiązkach jedynie jako konieczny dodatek.
              • storima Re: Milicja powiadasz??? 15.05.22, 20:42

> Tak i jestem w pełni przekonany o prawidłowości tej nazwy. Tak samo jak w PRL i
                > ch głównym zadaniem jest ochrona kacyków partyjnych PiS. Ochrona prawa i zwykły
                > ch obywateli jest zapisana w ich obowiązkach jedynie jako konieczny dodatek.
                >

Ale za to chyba dowcipniejsi w PRLu byli.

forum.gazeta.pl/forum/w,28,173566568,173566568,Nie_chcemy_powszechnego_dostepu_do_broni.html?p=173572577
                  • storima Re: Milicja powiadasz??? 15.05.22, 20:53

> > Ale za to chyba dowcipniejsi w PRLu byli.
                    >
                    > Ty jako stary etatowy SB-ek wiesz wszystko najlepiej.
                    > To twoje SB-eckie archiwum jeszcze ci się nie zapełniło?:)
                    >

Zauważ, że powołuje się na twe publikacje.

Ty natomiast powielasz publicznie naziolskie oszczerstwa taniarada, które są zwykłym kłamstwem.

forum.gazeta.pl/forum/w,28,173552590,173552590,Gdzie_wyniki_spisu_powszechnego_.html?p=173554720
              • boblebowsky Re: Milicja powiadasz??? 15.05.22, 20:54

> Tak i jestem w pełni przekonany o prawidłowości tej nazwy. Tak samo jak w PRL i
                > ch głównym zadaniem jest ochrona kacyków partyjnych PiS. Ochrona prawa i zwykły
                > ch obywateli jest zapisana w ich obowiązkach jedynie jako konieczny dodatek.
                >

A ja jestem w pełni przekonany, żeś pełnokrwisty cymbał, jeśli nie odróżniasz Milicji z PRL od Policji w wolnej Polsce. Zresztą... o czym my mówimy, skoro dla ciebie wojska putina wyzwalają Ukrainę spod faszystowskiego jarzma.
                • pies.na.czarnych Re: Milicja powiadasz??? 16.05.22, 00:49
                  > A ja jestem w pełni przekonany, żeś pełnokrwisty cymbał, jeśli nie odróżniasz Milicji z PRL od Policji w wolnej Polsce.

No, różnica jest. Ci w PRL nie mieli teleskopowych pałek. :)
                  Przed domami sekretarzy PZPR tez nie widziałem kordonów uzbrojonych milicjantów.
          • boblebowsky Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 20:46

> niekumaty jak zwykle bobik napisał:
            >
            > > pies.na.czarnych napisała:
            >
            > > Znowu ruskimi szczynami zalatuje.
            >
            > Gdy milicja zabierze ci prawko za ewidentne twoje przewinienie to również im mó
            > wisz zgodnie z obecnymi trendami politycznymi, że zalatują ruskimi szczynami? C
            > hciałbym to usłyszeć/zobaczyć.

Eurowizja i sprawa wagi państwowej:)) Żałosna pało, dla ciebie po prostu każda okazja jest dobra, żeby przejechać się po Ukraińcach więc dałbyś sobie spokój. Robisz tu z siebie pajaca dzień w dzień.
            • pies.na.czarnych Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 00:55
              > Eurowizja i sprawa wagi państwowej:)) Żałosna pało, dla ciebie po prostu

Żałosna pało przed tym koncertem wielu dziennikarzy obawiało się, ze Ukraina może zostać wylaczona z konkursu przez szerzenie propagandy politycznej. Regulamin festiwalu tego zabrania.
              Po koncercie wygłosili apel polityczny do całego świata i im odpuszczono. Jeżeli nie rozumiesz co to są regulaminy, zasady, prawo to spadaj do swojej budy i przestań szczekać.
              • boblebowsky Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 11:04

> > Eurowizja i sprawa wagi państwowej:)) Żałosna pało, dla ciebie po prostu
                >
                > Żałosna pało przed tym koncertem wielu dziennikarzy obawiało się, ze Ukraina mo
                > że zostać wylaczona z konkursu przez szerzenie propagandy politycznej. Regul
                > amin festiwalu
                tego zabrania.
                > Po koncercie wygłosili apel polityczny do całego świata i im odpuszczono. Jeżel
                > i nie rozumiesz co to są regulaminy, zasady, prawo to spadaj do swojej budy i p
                > rzestań szczekać.

Admirał regulaminów trzeciorzędnych festiwali muzycznych się znalazł, które w dodatku nazywa prawem. Byłoby to dość zabawne gdyby nie kontekst. I tak na jednej szali mamy niszczony kraj i mordowany naród, a na drugiej regulamin jakiegoś niskiej rangi artystycznej konkursu. Naprawdę dużo ci muszą płacić za takie szmacenie się.
                  • boblebowsky Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 11:52
                    storima napisał:

> Tutaj też pisałem:
                    >
                    > <a href="forum.gazeta.pl/forum/w,28,173593920,173593920,Wycofac_Polske_z_eurowizji_.html?p=173597586" target="_blank"

Widziałem...
                    Bawi mnie w tym wszystkim to, że nasz kacapski pies stanął w jednym szeregu z największymi pisowskimi i prawicowymi fanatykami tego forum, taniocha, hardol, osieł...rozkoszny wprost widok
                  • boblebowsky Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 12:29

> > Admirał regulaminów trzeciorzędnych festiwali muzycznych się znalazł, któ
                    > re w dodatku nazywa prawem.
                    >
                    Nadal kursu czytania za zrozumieniem nie zrobiłeś. Dlaczego ty to sobie robisz?
                    Co wpis to wtopa i samoośmieszenie.
            • pies.na.czarnych Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 02:13
              niekumaty bobik napisał:
              > Żałosna pało

Finowie wywiesili w szatni narodową flagę wojenną i złamali prawo

Fińska federacja hokeja na lodzie, która jest gospodarzem mistrzostw świata (13-29 maja), pierwszego dnia turnieju złamała prawo poprzez wywieszenie w swojej szatni na suficie ogromnej flagi Finlandii, ale w wersji zarezerwowanej dla armii. Działacze wyjaśnili, że chcieli w ten sposób zmotywować do walki swoich zawodników.
              eurosport.tvn24.pl/sporty-zimowe,130/mistrzostwa-swiata-w-hokeju-na-lodzie-2022-finowie-wywiesili-narodowa-flage-wojenna,1105522.html?fbclid=IwAR1WkEf-4w166CeuJHDkiyM73O2TmJWenXkS264HYIdzbSitXIEQx_QQpX4
              • boblebowsky Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 11:06

> niekumaty bobik napisał:
                > > Żałosna pało
                >
                > [i]Finowie wywiesili w szatni narodową flagę wojenną i złamali prawo
                >
                > Fińska federacja hokeja na lodzie, która jest gospodarzem mistrzostw świata (13
                > -29 maja), pierwszego dnia turnieju złamała prawo poprzez wywieszenie w swojej
                > szatni na suficie ogromnej flagi Finlandii, ale w wersji zarezerwowanej dla arm
                > ii. Działacze wyjaśnili, że chcieli w ten sposób zmotywować do walki swoich zaw
                > odników.
                > <a href="eurosport.tvn24.pl/sporty-zimowe,130/mistrzostwa-swiata-w-hokeju-na-lodzie-2022-finowie-wywiesili-narodowa-flage-wojenna,1105522.html?fbclid=IwAR1WkEf-

Znowu jakiś regulamin i warstwa symboliczna vs mordowanie ludzi. Jesteś po prostu obrzydliwy.
                • pies.na.czarnych Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 12:32
                  > Znowu jakiś regulamin i warstwa symboliczna vs mordowanie ludzi. Jesteś po prostu obrzydliwy.

Jesteś za gluip aby zrozumieć gdzie ja widzę problem. Nie mam zamiaru ci tłumaczyć o co mi chodzi bo twój mały rozumek i tak tego nie przyjmie. Zwróć uwagę na słowo, które zaznaczyłem boltem, może coś w twoim rozumku zakwitnie. To "znowu" dotyczy następnych zasad i reguł, które w ostatnim czasie na różnych szczeblach i przez różne instytucje są łamane aby tylko nie narazić się opinii publicznej ukierowanej przez jedynie słuszną propagandę.
                  • boblebowsky Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 12:43

> > Znowu jakiś regulamin i warstwa symboliczna vs mordowanie ludzi. J
                    > esteś po prostu obrzydliwy.
                    >
                    > Jesteś za gluip aby zrozumieć gdzie ja widzę problem. Nie mam zamiaru ci tłumac
                    > zyć o co mi chodzi bo twój mały rozumek i tak tego nie przyjmie. Zwróć uwagę na
                    > słowo, które zaznaczyłem boltem, może coś w twoim rozumku zakwitnie. To "zn
                    > owu
                    " dotyczy następnych zasad i reguł, które w ostatnim czasie na różnych s
                    > zczeblach i przez różne instytucje są łamane aby tylko nie narazić się opinii p
                    > ublicznej ukierowanej przez jedynie słuszną propagandę.
                    >

Boltem to se co najwyżej możesz pizzę zamówić sierściuchu. I to jedyne co zasługuje na komentarz w tym wpisie.
    • pies.na.czarnych Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 12:45
      Podejrzane głosy jury w 6 krajach na Konkursie Piosenki Eurowizji: organizator EBU musi przeliczyć wynik

Za kulisami słychać, że to może być hacking. Songfestival.be sprawdził już wyniki i pisze, że zmieniły się oceny jurorów z Azerbejdżanu, Gruzji, Czarnogóry, Polski, Rumunii i San Marino.
    • ta Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 14:01
      Kiedy Aneta Kręglicka została Miss Świata podobało się to Polsce bardzo.
      Mieliśmy świadomość, że to był „wybór polityczny” i ochoczo na to przystaliśmy bez sarkania
      na poprawność polityczną.
      Pani Aneta jest piękną kobietą i godnie nas reprezentowała, ale bez kontekstu politycznego tamtych czasów
      nie miałaby szans na miejsce na podium.

Ludzie teraz chcieli pokazać solidarność z Ukrainą. Tak należy rozumieć wynik. To jasne przecież.

Więcej luzu. Jak traktować konkursy piosenki rozrywkowej pokazali Norwegowie.
      Ich zółte wilki- krokodylki wykpiły kije w tyłkach ponurych recenzentów :)

Naszemu sztabowi także powinno się przekłuć balon. Polska piosenka, a raczej pieśń to nie jest dzieło na konkurs piosenki Eurowizji. Piękny utwór, pięknie wykonany i cóż z tego. Nie ta okazja.

• pies.na.czarnych Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 14:09
        Ludzie mogą pokazywać swoją solidarność polityczną, ale biorący udział w festiwalu muszą przestrzegać regulaminu i zachowywać się neutralnie politycznie. Ukraiński zespół złamał zasady festiwalu, ale przecież nic się nie stało. Nie będzie konsekwencji bo to przecież są ciemiężone Urki. Co najgorsze i budzące niepokój jest to, że w ostatnim czasie co krok łamie się zasady w wielu dziedzinach. Do czego to doprowadzi?
        Na tej stronie jest wideo pokazujące to co było niedozwolone do wczoraj www.vrt.be/vrtnws/nl/2022/05/15/bekijk-winnaar-songfestival-smokkelt-politieke-boodschap-binne/
      • boblebowsky Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 14:21
        ta napisała:

> Kiedy Aneta Kręglicka została Miss Świata podobało się to Polsce bardzo.
        > Mieliśmy świadomość, że to był „wybór polityczny” i ochoczo na to przystaliśmy
        > bez sarkania
        > na poprawność polityczną.
        > Pani Aneta jest piękną kobietą i godnie nas reprezentowała, ale bez kontekstu p
        > olitycznego tamtych czasów
        > nie miałaby szans na miejsce na podium.
        >
        > Ludzie teraz chcieli pokazać solidarność z Ukrainą. Tak należy rozumieć wynik.
        > To jasne przecież.
        >
        > Więcej luzu. Jak traktować konkursy piosenki rozrywkowej pokazali Norwegowie.
        > Ich zółte wilki- krokodylki wykpiły kije w tyłkach ponurych recenzentów :)

Otóż to. To samo jest ze stosunkiem do uchodźców. Niektórzy mają krótką pamięć i zapomnieli już jak sami jeździli za chlebem na zachód.
      • ta Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 18:41
        Punktacje od widzów nigdy nie były obiektywne, nigdy nie były także kompatybilne z wartością artystyczną utworów i potrafiły wywrócić stolik z punktacjami od mniej czy bardziej profesjonalnych sędziów.

Taka uroda tego wydarzenia i nie ma co drzeć szat, ani tym bardziej szukać pretekstu do ubliżania Ukrainie.

Zawsze było tak, że sąsiedzi dawali punkty sąsiadom lub nacjom bliskim kulturowo i historycznie, a ci odwdzięczali się tym samym. Cypr Grecji i na odwrót, Norwegia Szwecji i odwrotnie, Włosi Francuzom, Bułgarzy Rumunom, Czesi Polsce, Austriacy Niemcom i tym podobnie.
        Często bez żadnego sensu, smaku i muzycznego gustu.

Hiszpania w tym roku uplasowała się wysoko nie ze względu na wyjątkowość piosenki, ale niezaprzeczalnie smakowite walory wykonawczyni. Ochman przy niej nie miał szans ;)

Komu nie smakuje wygrana Ukrainy, niech założy, że jest to miejsce honorowe poza konkursem i świętuje wygraną Brytyjczyków. Ale przecież trzeba nasmarkać na Ukrainę, każdy pretekst dobry…
        • 141288bs Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 19:02
          Punktacje od widzów nigdy nie były obiektywne, nigdy nie były także kompatybilne z wartością artystyczna utworów i potrafiły wywrócić stolik z punktacjami od mniej czy bardziej profesjonalnych sedziów. - tak napisała ta
          Pytam - komu mają być te festiwale; profesjonalistom ( mniej czy bardziej profesjonalnym) czy dla ludzi nie związanych z wartościa artystyczną utworów?
          • ta Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 19:51
            141288bs napisał:
            > Pytam - komu mają być te festiwale; profesjonalistom ( mniej czy bardziej profe
            > sjonalnym) czy dla ludzi nie związanych z wartościa artystyczną utworów?

A po co mnie zadajesz to pytanie?
            Ja optuję za wyjęciem kijów z tyłków, zarówno tym, którzy domagają się „sprawiedliwych” ocen, jak i tym, którzy festiwal piosenki rozrywkowej traktują jak zmagania w konkursie chopinowskim i wystawiają tam pieśni wysublimowane i wyśrubowane artystycznie, kompletnie nieadekwatne do wydarzenia, jak w tym roku Polska.

Z dość obszernych wpisów w tym wątku jasno wynika moja opinia na temat ocen, wyników, miejsca i odbiorców tego typu rozrywki.

• 141288bs Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 20:23
              ... ależ...,ta chodzi o to, że nie zgadzamy się co do ocen, kto ma je dokonywac czy widzowie czy profesjonaliści - sedno sprawy jest to; kto ma w tym przypadku dokonywać oceny? - jeśli festiwal jest robiony dla widza, no to widz ocenia wykonawców utworów,...takie jest moje zdanie.
              • ta Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 22:00
                141288bs napisał:

> ... ależ...,ta chodzi o to, że nie zgadzamy się co do ocen, kto ma je do
                > konywac czy widzowie czy profesjonaliści - sedno sprawy jest to; kto ma w tym p
                > rzypadku dokonywać oceny? - jeśli festiwal jest robiony dla widza, no to widz o
                > cenia wykonawców utworów,...takie jest moje zdanie.

Nie, nie wiesz czy mamy różne zdania na ten temat :) zauważ, że ja swojej opinii na ten temat nie wyraziłam

Ja dałam tylko opis sytuacji, jak wygląda obecnie głosowanie i nic więcej.
                Nie skomentowałam tego faktu w żaden sposób. Opisałam.

Wysoka punktacja od widzów była wyrazem poparcia Ukrainy. To oczywistość.
                Nie komentuję tego faktu również. Opisuję.

Czy regulamin konkursu jest wadliwy, czy nie - bo dopuszcza tak skrajne oceny także nie rozważam.
                Przypuszczam, że zostanie utrzymany, bo nadzwyczajnie potęguje emocje, a o to w tym widowisku przede wszystkim chodzi.

• 141288bs Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 23:33
                  Do ta - kłamiesz, ponieważ swoją opinię w sprawie ocen wyraziłas - cytuję z pamięci: ocena widzów nie będzie obiektywna etc. etc.dokonałaś również oceny walorów artystycznych reprezentantki Hiszpanii jako znakomite. Wtrącasz kontekst polityczny, a to nie jest opisem, jest związany z oceną.
                  - Powróć do swoich wątków i dopiero wtedy buduj swoją odpowiedż.
                  • ta Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 23:51
                    141288bs napisał:

> Do ta - kłamiesz, ponieważ swoją opinię w sprawie ocen wyraziłas - cytuj
                    > ę z pamięci: ocena widzów nie będzie obiektywna etc. etc.dokonałaś również ocen
                    > y walorów artystycznych reprezentantki Hiszpanii jako znakomite. Wtrącasz konte
                    > kst polityczny, a to nie jest opisem, jest związany z oceną.
                    > - Powróć do swoich wątków i dopiero wtedy buduj swoją odpowiedż.

Wydajesz się nie rozumieć czytanych tekstów :)

Oto jak „dokonałam oceny walorów artystycznych reprezentantki Hiszpanii” :))))
                    cytuję:
                    „Hiszpania w tym roku uplasowała się wysoko nie ze względu na wyjątkowość piosenki, ale niezaprzeczalnie smakowite walory wykonawczyni. Ochman przy niej nie miał szans ;) „

Czytaj powoli i kilka razy. Dla ułatwienia: „ niezaprzeczalne smakowite walory” nie odnoszą się do prezentowanego utworu, bynajmniej nie są oceną „ walorów artystycznych reprezentantki” ( cokolwiek by to miało znaczyć) ale atutów fizycznych tej ślicznotki :). Jest to przyczynek do mojej opinii o nieobiektywności ocen walorów utworów. Nieobiektywność zaś jest wpisana w proces glosowania przez przeciętnych widzów, tak więc nie stanowi zarzutu.
                    To skomplikowane, wiem :)
                    I to z mojej strony tyle. Wystarczy.

• pies.na.czarnych Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 01:57
                  > Wysoka punktacja od widzów była wyrazem poparcia Ukrainy. To oczywistość.
                  > Nie komentuję tego faktu również. Opisuję.

Oczywista oczywistość to było wyrazem poparcia Ukrainy, a nie utworu, który zaśpiewał zespół. Jednak nie o to chodziło w tym festiwalu.
    • milorex10 Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 15.05.22, 16:27
      Impreza jest co roku, ale na naszym rynku muzycznym same "dyletanty". Nie potrafią dobrać wykonawcy do imprezy, piosenki do imprezy i scenografii do imprezy. TVP to jakiś prymitywny skansen z prymitywnymi "fachowcami", którzy nie potrafią wykreować udanej piosenkarki i piosenki na tę imprezę. Nie mówię o wygraniu imprezy, ale o dobrych występach w pierwszej dziesiątki.
      • ta Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 09:16
        Ambaras jest właśnie w tym, że ci, co decydują ( m.inn. u nas) o wystawieniu utworów i wykonawców zapominają lub nie rozumieją na jaką imprezę się szykują. Jest to rozrywkowa impreza dla mas, a nie koncert dla koneserów.

Niemniej nie zgodzę się z twierdzeniem, że jest to „ impreza byle czego”. W swojej kategorii jest wysoko, a piosenki wcale nie najgorsze, gdy słuchając pamięta się o tym gdzie i po co jesteśmy.

System punktacji promuje gusta przeciętne, przecież to nie jest wiedza tajemna oraz
        daje pole do okazania swoich pozakonkursowych sympatii, z czego widzowie bez skrępowania korzystają.

Cokolwiek by powiedzieli, zaśpiewali, wytańczyli Ukraińcy sympatia głosujących byłaby i tak po ich stronie.
        Była to bowiem pierwsza okazja od czasu agresji Rosji na ich ojczyznę do zademonstrowania tak mocnego i powszechnego ich poparcia przez „zwykłych” obywateli Europy.
        • storima Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 09:25
          ta napisała:
          > Cokolwiek by powiedzieli, zaśpiewali, wytańczyli Ukraińcy sympatia głosujących
          > byłaby i tak po ich stronie.
          > Była to bowiem pierwsza okazja od czasu agresji Rosji na ich ojczyznę do zademo
          > nstrowania tak mocnego i powszechnego ich poparcia przez „zwykłych” obywateli E
          > uropy.

Wyjaśniłaś w całości swego wpisu czym jest Eurowizja.

A w przytoczonym cytacie wyłożyłaś tym którzy nie rozumieją, że sympatia zdecydowanej większości cywilizowanego świata jest po stronie bandycko napadniętej przez Putina Ukrainy.
    • storima Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 11:18
      boblebowsky napisał:

> Admirał regulaminów trzeciorzędnych festiwali muzycznych się znalazł, które w d
      > odatku nazywa prawem. Byłoby to dość zabawne gdyby nie kontekst. I tak na jedne
      > j szali mamy niszczony kraj i mordowany naród, a na drugiej regulamin jakiegoś
      > niskiej rangi artystycznej konkursu. Naprawdę dużo ci muszą płacić za takie szm
      > acenie się.

Tym bardziej, że w krajach Europy Zachodniej nie kwestionują jak ten formuły tego festiwalu. Jest ona dobrze im znana wiadomo że o zwycięzcy nie decydują wyłącznie walory artystyczne. Publika doskonale o tym wie, głosuje i się dobrze bawi.
      Ta przystępnie i prosto wszystko to wyjaśniła.
        • ta Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 12:17
          Ręce opadają :)

Powinno być wiele rzeczy i zdarzeń, a nie jest…
          Taka jest formuła tego wydarzenia, jaka jest,
          więc taki jest regulamin, jaki jest.
          Jaki jest to rodzaj rozrywki widać i słychać.
          Organizatorzy nie ukrywają ani celu, ani reguł.
          Jeśli bierze się w nim udział, to świadomie godzi się na warunki.

Ochman NIE powinien się znaleźć w pierwszej piątce, paradoksalnie dlatego, że był za dobry,
          nie mieścił się w konwencji zabawy dla ludu.
          Na meczu hokejowym zatańczył na łyżwach. Nie ta konkurencja.
          ——
          Ludzie „ powinni” być dobrzy, uczynni, uczciwi, prawi… Czy są?
          • boblebowsky Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 12:49
            ta napisała:

> Ochman NIE powinien się znaleźć w pierwszej piątce, paradoksalnie dlatego, że b
            > ył za dobry,
            > nie mieścił się w konwencji zabawy dla ludu.
            > Na meczu hokejowym zatańczył na łyżwach. Nie ta konkurencja.

W końcu posłuchałem tego występu.
            Nie nic gorszego niż wykształcony klasycznie wokalista który bierze się za śpiewanie popu.

> ——
            > Ludzie „ powinni” być dobrzy, uczynni, uczciwi, prawi… Czy są?
          • no-popis Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 14:50
            aniechto.only napisała:

> oszoloom.z.rm napisał:
            >
            > > nasz Ochman powinien się znaleśc w pierwszej piątce!

> A gdyby nie był nasz, też powinien się znaleźć w pierwszej piątce?
            A gdyby Ochman był Niemcem i śpiewał identycznie jak śpiewa Polski Ochman to na miejscu Oszoła prawicowego powinien być wykluczony z Eurokonkursu a zapewne zdaniem Oszoła lewackiego (to Ty Aniechtoonly) POwinien mieć pierwsze miejsce.
    • storima Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 13:42

> > Gdy mu pisałem w zeszłym tygodniu o znaczeniu tego pogardliwego słowa, kt
      > órego używa wobec Ukrainy to zgłosił to do administracji
      > > Ale zmanipulował cenzora.:)))))))
      >
      > Nie mierz innych swoją SB-ecką mentalnością. Nigdy bym się nie zniżył do twoje
      > poziomu.
      >
      >
      > > w strzelaniu na długi dystans umieścili mu zdjęcie paszportowe teściowej
      > jako cel":))))))
      >

Ten wpis. I inne na twoja skargę do administracji usunięto.

Jak zwykle. Łżesz.

forum.gazeta.pl/forum/w,28,173566568,173566568,Nie_chcemy_powszechnego_dostepu_do_broni.html?p=173571141

forum.gazeta.pl/forum/w,28,173452872,173452872,WSP_Spolem_zadaje_miazdzacy_cios_w_imperium_zla.html?p=173514809

• storima Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 15:13
        storima napisał:

> >
        > > > w strzelaniu na długi dystans umieścili mu zdjęcie paszportowe teś
        > ciowej
        > > jako cel":))))))
        > >
        >
        > Ten wpis. I inne na twoja skargę do administracji usunięto.
        >
        > Jak zwykle. Łżesz.
        >
        > forum.gazeta.pl/forum/w,28,173566568,173566568,Nie_chcemy_powszechnego_dostepu_do_broni.html?p=173571141
        >
        > forum.gazeta.pl/forum/w,28,173452872,173452872,WSP_Spolem_zadaje_miazdzacy_cios_w_imperium_zla.html?p=173514809
        >
        >

Do tej pory rżysz z mizoginii praktykowanej przez twych kolegów milicjantów na strzelnicy w miejscu twej pracy w PRLu.
        • pies.na.czarnych Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 15:26
          Twój nick powinien brzmieć sortimo :)
          www.mysortimo.de/en/
          Twoje SB-eckie zamiłowania do sortowania i manipulowania cudzymi wypowiedziami jest porażające:) Ten zestaw firmy sortimo, panie sortimo przyda ci się do twojej żmudnej pracy sb-eckiego archiwisty tego forum.

> Do tej pory rżysz z mizoginii praktykowanej przez twych kolegów milicjantów na strzelnicy...

Rozumienia żartów i czytania między wierszami Kaczyński nie uczył was na kursach SB, czy po prostu tego dnia byłeś na wagarach?
          • storima Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 15:34

> Twój nick powinien brzmieć sortimo :)
            > www.mysortimo.de/en/
            > Twoje SB-eckie zamiłowania do sortowania i manipulowania cudzymi wypowie
            > dziami jest porażające:

> Mi najlepiej wychodziło strzelanie na 500 metrów gdy koledzy dla jaj przykleili
            > do do tarczy zdjęcie mojej teściowej. Takie malutkie, paszportowe :)
            >

• storima Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 16:18

> Manipulację masz we krwi panie sortimo:)
                >

Może w końcu odpowiesz dlaczego napisałeś na FK, że nie interesuje cię posiadanie polskiego paszportu bo „wstyd go pokazać na granicy”.
                Też usunięto ten wpis bo oszukałeś w twym donosie administrację forum.
                PS
                Nie mam nic przeciwko interwencjom u administracji , jeśli są one uzasadnione. Ty natomiast wysługujesz się jak ci tutaj piszą bolszewickim łgarstwem.
                • pies.na.czarnych Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 17:02
                  sortimo napisał:

> Nie mam nic przeciwko interwencjom u administracji...:))))))

Wiem, wiem. Pamietam jak kiedyś celnie trafiłem twojego kumpla bobika w podbrzusze i naskarżyliście na mnie do admina, a ten wywalił moje wpisy z całego dnia. Później nawet moi wrogowie robili sobie z tego jaja po nieudolnym tłumaczeniu się sea_monstr :)))
                  Możesz wyjść z SB, ale SB z ciebie nigdy nie wyjdzie sortimo. Taka mentalność.
                  • boblebowsky Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 17:42

> sortimo napisał:
                    >
                    > > Nie mam nic przeciwko interwencjom u administracji...:))))))
                    >
                    > Wiem, wiem. Pamietam jak kiedyś celnie trafiłem twojego kumpla bobika w podbrzu
                    > sze i naskarżyliście na mnie do admina, a ten wywalił moje wpisy z całego dn
                    > ia
                    . Później nawet moi wrogowie robili sobie z tego jaja po nieudolnym tłuma
                    > czeniu się sea_monstr :)))

Błehehehehe......
                    Albo naprawdę jesteś głupkiem, albo nadajesz się do leczenia psychiatrycznego.
                    • storima Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 21.05.22, 08:31
                      boblebowsky napisał:
                      > > sortimo napisał:
                      > > > Nie mam nic przeciwko interwencjom u administracji...:))))))
                      > > Wiem, wiem. Pamietam jak kiedyś celnie trafiłem twojego kumpla bobika w p
                      > odbrzusze
                      > > i naskarżyliście na mnie do admina, a ten wywalił moje wpisy z cał
                      > ego dn ia
                      .
                      > > Później nawet moi wrogowie robili sobie z tego jaja po nieudolnym
                      > tłumaczeniu się sea_monstr :)))
                      > >
                      > Albo naprawdę jesteś głupkiem, albo nadajesz się do leczenia psychiatrycznego.

Co można powiedzieć o człowieku, który na FK chwali się swym poście, że w ramach obowiązkowego zawodowego milicyjnego treningu za PRLu rozstrzeliwał zdjęcie kobiety? Jak uściślił wizerunkiem było wyciągnięte z archiwów przez jego kolegów zdjęcie paszportowe jego teściowej.
                    • pies.na.czarnych Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 21:10
                      > „wstyd go pokazać na granicy”.

Nie pamietam czy sprecyzowałem:) gdzie jest wstyd pokazać ten paszport, ale ogólnie rzecz biorąc to się zgadza. Już od dawna Polacy zagranica są uznawani za warchołów, cwaniaczków i tych, którym się należy (teraz w tej ostatniej konkurencji prowadzą Urki). Nastanie pisizmu w PL jeszcze bardziej zrujnowało kiedyś dobre mniemanie o Polakach.
                      • storima Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 16.05.22, 22:50

> > „wstyd go pokazać na granicy”.
                        >
                        > Nie pamietam czy sprecyzowałem:) gdzie jest wstyd pokazać ten paszport, ale ogó
                        > lnie rzecz biorąc to się zgadza. Już od dawna Polacy zagranica są uznawani za w
                        > archołów, cwaniaczków i tych, którym się należy (teraz w tej ostatniej konkuren
                        > cji prowadzą Urki). Nastanie pisizmu w PL jeszcze bardziej zrujnowało kiedyś do
                        > bre mniemanie o Polakach.
                        >

Dziękuje za wyjaśnienie. Opinii o Polakach wydanej na podstawie środowiska z którego się wywodzisz.

Skąd ja pochodzę czy w USA czy Europie Zachodniej opinie o Polakach są przychylne. Cenią nas.

Nigdy nie wstydziłem się polskiego paszportu. I nie znam nikogo komu by to przez myśl przeszło.

Ale dla kogoś kto psuje nam opinie za granica jak ty, to nie dziwie się. Zwłaszcza, ze jak pisałeś nie interesuje ciebie również udział w Polskich wyborach.

Jest taka słuszna dewiza, jeśli nie głosujesz to nie masz prawa zabierać głosu na tematy polityczne.

Najlepiej posiadać paszport Japonii lub Singapuru, najgorzej - Afganistanu, wynika z rankingu najpotężniejszych paszportów świata przygotowanego przez Henley & Partners. Polska zajęła najwyższą pozycję w historii.

Właściciele polskiego paszportu mogą podróżować bez wizy do 182 krajów. Plasuje to Polskę na 10. miejscu w rankingu - ex aequo z Litwą i Słowacją. Oznacza to awans naszego kraju o jedno miejsce i jest najlepszym wynikiem w historii.

www.bankier.pl/wiadomosc/Najpotezniejsze-paszporty-swiata-Polska-najwyzej-w-historii-8200453.html

• ta Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 17.05.22, 11:53
                          Ja również spotykam się z bardzo dobrymi opiniami o mieszkających i pracujących poza naszymi granicami rodakach. Np pracownicy ochrony zdrowia są zatrudniani w zawodzie na pniu, bardzo cenieni i poszukiwani. Rzemieślnicy zatrudniani są bardzo chętnie, doceniani za pracowitość i rzetelność. Tak jak przedstawiciele wszystkich innych grup zawodowych z pracownikami sezonowymi włącznie.
                          Jak wszędzie i jak zawsze znajdą się czarne owce oczywiście, ale nie jest to regułą jak przedstawia tu pani pies.
                          Osobiście znam młodego człowieka, który kilka lat temu założył firmę remontową w jednym z krajów skandynawskich. Nie może się opędzić od zamówień, zbiera znakomite recenzje swojej pracy on i jego polscy pracownicy.

Pani pies zieje jadem nie tylko na Ukraińców, ale i na Polaków.
                          Wszystkie karty są już odkryte.
                          • pies.na.czarnych Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 17.05.22, 14:36
                            > Jak wszędzie i jak zawsze znajdą się czarne owce oczywiście,

Tą czarną owcą jest obecny rząd i to on rzutuje na ogólną opinię o Polakach i o Polsce. Tyle w temacie, który sprowadziłaś na osobiste połajanki.

> Pani pies zieje jadem;) nie tylko na Ukraińców, ale i na Polaków.

Musiałbym "ziać jadem" do samego siebie:). Ziać jadem - (jakie piękne rydzykowi powiedzenie) :)

> Wszystkie karty są już odkryte.

Jak zwykle grasz znaczonymi kartami.
                            • ta Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 17.05.22, 18:17
                              Napisałaś psie wcześniej, cytuję”
                              „Już od dawna Polacy zagranica są uznawani za warchołów, cwaniaczków i tych, którym się należy […]

Teraz piszesz:
                              „ Tą czarną owcą jest obecny rząd i to on rzutuje na ogólną opinię o Polakach i o Polsce.”

Rząd rzutuje na opinię o Polakach, którzy od dawna są uznawani za warchołów…( fajny fikołek)
                              Rząd rzutuje, Polacy się warcholą :))) Coraz cieniej, pani psie, przędziesz. A tak dobrze żarło.
                        • pies.na.czarnych Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 17.05.22, 14:46
                          > Dziękuje za wyjaśnienie. Opinii o Polakach wydanej na podstawie środowiska z którego się wywodzisz.

> Skąd ja pochodzę czy w USA czy Europie Zachodniej opinie o Polakach są przychylne. Cenią nas.

Nie chodzi o opinie o poszczególnych Polakach. Opinie moich pracodawców o mnie również są celujące :)))
                          Jak widzisz. Po przesłuchaniu znowu wyciągnąłeś fałszywe wnioski z sensu mojej wypowiedzi. Co ty robiłeś na tych kursach SB, znowu na wagarach byłeś gdy Pani mówiła o technikach przesłuchań i wyciąganiu z nich wniosków?

> Właściciele polskiego paszportu mogą podróżować bez wizy do 182 krajów.

Tylko na jaki ch** ma mieć dwa paszporty i podwójnie za nie płacić. Mógłbyś mi to wyjaśnić?
                          • storima Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 17.05.22, 20:57

> Co ty robiłeś na tych kursach SB, znowu na wagarach byłeś gdy Pani Tylko na jaki ch**
                            >

forum.gazeta.pl/forum/w,28,173183517,173183517,_Wybaczcie_ale_takimi_informacjami_musimy_sie_z_W.html?p=173426511
                            • storima Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 17.05.22, 23:26
                              storima napisał:

>
                              >
                              >
                              > > Co ty robiłeś na tych kursach SB, znowu na wagarach byłeś gdy Pani Tylk
                              > o na jaki ch**
                              > >
                              >
                              > forum.gazeta.pl/forum/w,28,173183517,173183517,_Wybaczcie_ale_takimi_informacjami_musimy_sie_z_W.html?p=173426511

Nie ma tu podobnej tobie osoby, która z taką nienawiścią wyraża się o Polakach.
                              Nie ma tutaj drugiej takiej osoby, która występuje przeciwko bezpieczeństwu Polski.
                              Nie ma tutaj drugiej takiej osoby, która potępia Ukrainę i szerzy tu propagandę bandyckiego Putina.

Nie ma tutaj drugiej takiej osoby, która lansuje tutaj post sowieckie dążenia w oparciu o bandyckie mordy i nieuzasadnioną agresję wojenną.

Ale nie dziwie się. Ktoś kto pisze:
                              Mi najlepiej wychodziło strzelanie na 500 metrów gdy koledzy dla jaj przykleili do do tarczy zdjęcie mojej teściowej. Takie malutkie, paszportowe :)

Czyli autor tego tekstu w PRLu pracował w milicji. Koledzy wyciągnęli z esbeckich archiwów, bo esbecji podlegał wydział paszportów, zdjęcie jego teściowej a on przy rykach śmiechu kolegów milicjantów walił z broni palnej na milicyjnej strzelnicy w twarz swej teściowej rozstrzeliwując jej zdjęcie na strzępy. zaiste genialne poczucie humoru PRLowskich pałkarzy.
                              forum.gazeta.pl/forum/w,28,173566568,173566568,Nie_chcemy_powszechnego_dostepu_do_broni.html?p=173571141
                              Tak jak teraz jestem za bezpieczeństwem Polski. Przeciwny post sowieckiemu dyktatowi. Tak w PRLu jako młody człowiek występowałem przeciw sowieckiej hegemonii. I zapłaciłem za to zdrowiem własnym i mych najbliższych.

Tak jak teraz nękasz mnie za to, że krytykuję twoją antypolską propagandę, tak gdybym stanął na twej drodze w PRlu to spałował byś mnie za to, ze tak jak i dziś przeciwny jestem bolszewickiemu dyktatowi.

• ta Re: Wycofać Polskę z eurowizji! 18.05.22, 00:47
                                Dla dłużej tu zaglądających i myślących rola i zadania pani pies są jasne.
                                Kto długo żyje, i pamięta czasy komuny wie, czym to cuchnie.

Ci co nie widzą lub/i nie rozumieją prawdopodobnie nadal pozostaną w tym stanie.
                                Cóż taka pani pies może swoją nachalną promoskiewską propagandą tu zdziałać ?
                                Ot, obudzili śpiocha i pracuje na frytki.
                                Mądrego nie przekona, a głupi głupim i tak pozostanie.
                                Luz :)