Dodaj do ulubionych

wiem jak zahamować wzrost cen paliw

01.06.22, 22:40
ustalamy że od jutra na okres np roku 1 litr to bedzie tylko 700 ml
skutecznie jest to już zastosowane w przypadku żywnoścci zmniejszając masę opakowania, czy pojemność kubka/butelki itp itd
to naprawdę działa :-D
Obserwuj wątek
    • j-k ale jak zahamować wzrost popytu ? 01.06.22, 22:47
      teraz nie da sie.

poganiaj wzrost produkcji - by byl tez wzrost podazy.

to sie akurat dzieje.

POLSKA przestala sie wyludniac...

a poniewaz nie jestem nacjonalista - to to mnie cieszy.

- gdyz nie lezymy tam - gdzie Szwajcaria.
    • snajper55 Re: wiem jak zahamować wzrost cen paliw 01.06.22, 22:52
      hordol napisała:

> ustalamy że od jutra na okres np roku 1 litr to bedzie tylko 700 ml
      > skutecznie jest to już zastosowane w przypadku żywnoścci zmniejszając masę op
      > akowania, czy pojemność kubka/butelki itp itd
      > to naprawdę działa :-D

Ja już kiedyś proponowałem aby radykalnie obniżyć ceny benzyny, podając na stacjach cenę za pół litra. Od razu kierowcom poprawi się humor, gdy na stacjach benzynowych zobaczą zamiast 8.02 cenę 4.01.

S.
      • pozytonium Na benzynie tylko zielony jeździ :))))) 02.06.22, 10:21
        snajper55 napisał:

> hordol napisała:
        >
        > > ustalamy że od jutra na okres np roku 1 litr to bedzie tylko 700 ml
        > > skutecznie jest to już zastosowane w przypadku żywnoścci zmniejszając m
        > asę op
        > > akowania, czy pojemność kubka/butelki itp itd
        > > to naprawdę działa :-D
        >
        > Ja już kiedyś proponowałem aby radykalnie obniżyć ceny benzyny, podając na stac
        > jach cenę za pół litra. Od razu kierowcom poprawi się humor, gdy na stacjach be
        > nzynowych zobaczą zamiast 8.02 cenę 4.01.

Ekolog kontroluje swój ślad węglowy. Ekologiczny ON tanieje.

PS
        Śmieszą mnie te rozterki gdy mamy III wojnę światową. Nie stać cię, bo Agora za mało płaci to jeździsz na rowerze. Ewentualnie możesz zmienić pracodawcę, jeśli ktoś będzie tak głupi.

PPS
        III wojna światowa, bardzo szybko zrewidowała zakusy zielonych. Dawno nie słyszałem "jak śmiesz". Coś się stało zielonej ekolożce ze Szwecji? Polska jest samowystarczalna żywnościowo. Ale reszta krajów już o takim luksusie nie może marzyć. Na Ukrainie jest 30 mln ton żarcia. Ukraińcy mogą tym palić ekologicznie w piecach. Nie potrzebują wungla. Problem ma świat.
        • snajper55 Re: Na benzynie tylko zielony jeździ :))))) 02.06.22, 11:29
          pozytonium napisał(a):

> Polska jest samowystarczalna żywnościowo. Ale reszta krajów
          > już o takim luksusie nie może marzyć.

Nieprawda. Polska nie jest samowystarczalna zywnosciowo.

"Są jednak segmenty produkcji żywności, gdzie nie jesteśmy samowystarczalni. Nie produkujemy w wystarczających ilościach świeżych owoców, nasion i owoców oleistych, miodu, tłuszczów i olejów roślinnych."

Nie jesteśmy też samowystarczalni w produkcji wieprzowiny. Musimy też importować pasze.

www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/wojna-w-ukrainie-rolnictwo/czy-polska-jest-samowystarczalna-zywnosciowo-sprawdzamy-czego-nam-brakuje/

S.
          • pozytonium Re: Na benzynie tylko zielony jeździ :))))) 02.06.22, 13:09
            snajper55 napisał:

> pozytonium napisał(a):
            >
            > > Polska jest samowystarczalna żywnościowo. Ale reszta krajów
            > > już o takim luksusie nie może marzyć.
            >
            > Nieprawda. Polska nie jest samowystarczalna zywnosciowo.
            >
            > "Są jednak segmenty produkcji żywności, gdzie nie jesteśmy samowystarczalni. Ni
            > e produkujemy w wystarczających ilościach świeżych owoców, nasion i owoców olei
            > stych, miodu, tłuszczów i olejów roślinnych."
            >
            > Nie jesteśmy też samowystarczalni w produkcji wieprzowiny. Musimy też importowa
            > ć pasze.
            >
            > www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/wojna-w-ukrainie-rolnictwo/czy-polska-jest-samowystarczalna-zywnosciowo-sprawdzamy-czego-nam-brakuje/

Jeśli chodzi o rzepak, to jesteśmy potęgą.
            Jeśli chodzi o jabłka też.
            Nie ma dziedziny rolnej, byśmy nie produkowali 105-110 % zapotrzebowania minimum. Nie mamy takich ziem, jak Ukraina, ale na swoje potrzeby mamy.
            Na UA z zeszłego roku zostało 30 mln ton zboża. Za kilka miesięcy dojdzie kolejne 30 mln ton, jak nie więcej.
            Na głowę będzie ponad tonę ekologicznego paliwa. Ukraińcy serio mogą palić zbożem w piecach. Mają go w pip.
            Oni sobie radę dadzą. Ale co Europą?
            Polska przejdzie przez załamanie raczej bezstresowo. Jest również samowystarczalna.
            Ale co z Zachodem? Taką Belgią i jej frytkami? Hiszpania, kompletna klapa, Francja jest potęgą rolną tylko na mapie.
            • snajper55 Re: Na benzynie tylko zielony jeździ :))))) 03.06.22, 00:11
              pozytonium napisał(a):

> Nie ma dziedziny rolnej, byśmy nie produkowali 105-110 % zapotrzebowania minimum.

Co to jest "zapotrzebowani minimum"? Jakie jest zapotrzebowanie minimum na przykład wieprzowiny? 2 kg? W 2020 roku musieliśmy zaimportować 271 tys. ton wieprzowiny. Importowaliśmy też świeże owoce, nasiona i owoce oleiste, miód, tłuszcze i oleje roślinne. Importujemy także pasze. Pisałem już o tym, ale ty najwyraźniej nie czytasz wpisów, na które odpowiadasz.

S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka