Dodaj do ulubionych

Jak to jest z "jasnowidzami"?

06.06.22, 13:10
Żaden, ale to żaden nie przewidział czegoś tak błahego jak pandemia, śmierci tysięcy ludzi, coś tak mało istotnego jak atak kacapów na Ukrainę, jak zezwierzęcenie ruskich onuc, to jacy to "jasnowidze", już lepiej niech zajmą się prorokowaniem czy saradela w tym i przyszłym roku obrodzi, i tak nie trafią, a są tacy którzy im wierzą, nawet w to że znajdą wodę pod ziemią, ale złota to szubrawcy nie potrafią.
I to samo jest z rządem, nie potrafią przewidzieć że inflacja będzie rosła, gdy durnie pisie wydrukują więcej pustego pieniądza.
Obserwuj wątek
  • don.kichote Re: Jak to jest z "jasnowidzami"? 06.06.22, 13:24
   Imasz i nie masz rację.
   Poczytaj przepowiednie - a w zasadzie niezrozumiały dla laika bełkot - Nostradamusa, z którego nic nie wynika, ale... interpretatorzy jego "twórczości", potrafią dopasować jakiś historyczne wydarzenie do rzekomej przepowiedni.
   Co do rządu, to tylko pozornie tak wygląda, że nie przewidzieli. Np. Matołusz zdążył na czas - a nawet na bardzo odpowiedni czas - z zakupem rentownych obligacji...
   • pies.na.czarnych Re: Jak to jest z "jasnowidzami"? 06.06.22, 14:08
    > Np. Matołusz zdążył na czas - a nawet na bardzo odpowiedni czas - z zakupem rentownych obligacji...

    W normalnych krajach tego rodzaju zakup jest karalny. Nazywa się to "zakup z posiadaniem wewnętrznej wiedzy". W jego przypadku jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że posiadał poufne informacje na ten temat. Każdy zakup/sprzedaż tego typu na giełdzie jest kontrolowany i nie ma zmiłuj.
  • snajper55 Re: Jak to jest z "jasnowidzami"? 06.06.22, 13:30
   czan-dra napisał:

   > Żaden, ale to żaden nie przewidział czegoś tak błahego jak pandemia, śmierci ty
   > sięcy ludzi

   A dlaczego magicy wyciągający złote monety z nosa nie są bogaci?

   > I to samo jest z rządem, nie potrafią przewidzieć że inflacja będzie rosła, gdy
   > durnie pisie wydrukują więcej pustego pieniądza.

   Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie potrafią??? Oczywiście że potrafią. Potrafią też przewidzieć że za te wydrukowane pieniądze kupia sobie głosy głupców.

   S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka