Dodaj do ulubionych

PiS okrada Polaków na paliwach wspierając Rosję:..

12.06.22, 13:34
...otóż przepływ ropy uralskiej przez rurociąg "Drużba" czyli "przyjaźń" między styczniem a kwietniem 2022 zwiększył się z ok. 750 tys. baryłek dziennie do 857 tys., czyli o 100 tys. baryłek. Embargo UE na ropę obejmuje wyłącznie ropę eksportowaną tankowcami. Korzystając z tego PiS (Paliwa i Smary) ZWIĘKSZYŁ import surowej ropy z roSSji DWUKROTNIE, płacąc za nią grosze (cena giełdowa ropy Ural jest niższa stale o co najmniej 30$ za baryłkę). Przerób rosyjskiej ropy idzie pełną parą.

A co jest najciekawsze: Niemcy zmniejszyli import rosyjskiej ropy o ponad 1/3. Wygląda na to, że największy wzrost zakupów rosyjskiej ropy ma pisowska Polska, która z nadwyżką zrekompensowała roSSji spadek sprzedaży ropy do Niemiec.

Jednocześnie cena paliwa na stacjach firmy PiS (Paliwa i Smary) wzrosła w okolice 8 zł za litr.

Oznacza to, że przy niskiej cenie ropy importowanej z roSSji (oraz przy ostatnim umocnieniu się PLN do podstawowych walut) na stacjach płaci się znacznie więcej. Jednocześnie Orlen twierdzi, że... nie importuje ropy z roSSji. Równie jednocześnie państwowa spółka PERN twierdzi, że ropa z roSSji płynie bez przeszkód.
www.money.pl/gospodarka/rynki-nie-chca-rosyjskiej-ropy-nawet-z-rekordowa-znizka-6754910357252640a.html
www.money.pl/gielda/ropa-znow-plynie-rurociag-przyjazn-znow-tloczy-surowiec-6754545774963200a.html
W ten sposób PiS (Poputczycy i Sprzedawczycy) zasilają roSSję kasą jednocześnie rżnąc Polaków na cenach paliw. O'bytec, ty gnoju, mam do Pcimia niedaleko. My, Polacy, chętnie cię zneutralizujemy, rosyjski parobie i notoryczny pisowski złodzieju.

Materiał porównawczy (grafika źródło Argus Media via Economist - wykres pokazuje całkowity wolumen importu ropy Ural z rozbiciem na udziały poszczególnych importerów w odniesieniu do czasu):
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka