Dodaj do ulubionych

Kto nie umie patrzeć daleko ten blisko ma kłopoty

05.07.22, 11:00
Konfucjusz

Doradca prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz ocenił, że zdobycze na wschodzie Ukrainy to "ostatnie zwycięstwo Rosji na ukraińskim terytorium". - To były miasta średniej wielkości. Trwało to od 4 kwietnia do 4 lipca, czyli 90 dni. Rosjanie ponieśli wiele strat - powiedział.

- Zajęcie tych miast na wschodzie oznaczało, że 60 proc. sił rosyjskich jest teraz skupionych na wschodzie i trudno będzie im je przekierować na południe. Nie ma już więcej sił, które mogą być przemieszczone z Rosji. Zapłacili dużą cenę za Siewierodonieck i Lisiczańsk – dodał Arestowycz.


Każdy polityk powinien patrzeć daleko, w perspektywie co najmniej dekady. Śmiejecie się z Kaczora, ale jemu nie zależy na bitwach politycznych. Liczy się wynik końcowy. Totalni przegrali 3 wybory z rzędu. Choć wygrali np. w Warszawie. Z tą rzeszą (4 mln) Ukraińców wynik wyborów samorządowych może być zagadką. Nie wystarczy już pospolite ruszenie. To dodatkowe 10% populacji, które trzeba ogarnąć. Wybory do parlamentu to jedno, ale wybory samorządowe...
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka