Dodaj do ulubionych

jak działa roSSyjska agentura w Polsce:...

06.07.22, 18:35
...to proste: pod płaszczykiem sankcji na roSSję. Tandem Kamiński-Wójcik w akcji:
www.onet.pl/informacje/onetlublin/sankcje-mswia-setki-milionow-zlotych-strat-mozliwa-interwencja-dyplomacji-usa/m8gm5s8,79cfc278
Dodatek jakże smakowity - ci sami dwaj trampkarze rezerwowej reprezentacji roSSji doprowadzili do upadku polską firmę przetwórstwa spożywczego Maga pod pozorem, że miała ongiś roSSyjskiego współwłaściciela. Dlaczego? Bo dla tej firmy dostarczał warzywa Michał Kołodziejczak, założyciel i szef Agrounii i trudny przeciwnik dla PiSu na wsi.
twitter.com/RohWielki/status/1539173174641938433?s=20&t=UvBRsnfg9MPKdEC5bYKhrg
A dodatkowy jeszcze smakowitszy dodateczek, listeczek miętowy, czyli jak się w Polsce robi interesy na spółkę z władzą:
twitter.com/ruba42615502/status/1539700291058237441?s=20&t=UvBRsnfg9MPKdEC5bYKhrg
Obserwuj wątek
      • storima Re: jak działa roSSyjska agentura w Polsce:... 06.07.22, 20:27
        don.kichote napisał:

> Spytam tak trochę off top'owo:
        > co chcesz nam przekazać pisząc "roSSija" w ten sposób? Szczególnie intrygują m
        > nie te "SS". To taka moda, nowa maniera czy dziwactwo?
        >

Nie ma się czemu dziwić.
        Pamięć totalitaryzmu sowieckiego, ich zbrodni w Polsce nie wyginęła.

otalitarne panowanie

Utworzenie PZPR i faktyczne podporządkowanie jej całości życia publicznego w Polsce nie zakończyło etapu „porządkowania” sceny politycznej. W państwach bloku wschodniego Sowieci dążyli do budowy systemu monopartyjnego lub systemu z dominującą partią komunistyczną i w pełni jej podporządkowanymi partiami satelickimi. Niezależnie od modelu, wszystkie nici władzy, ideologii, nauki, kultury, edukacji, gospodarki, propagandy skupiała w swych rękach partia komunistyczna.

www.polska1918-89.pl/pelnia-komunistycznego-rezimu,232.html
        Polacy nie chcą czuć oddechu Sowietów na swych plecach.
        To jest zupełnie zrozumiałe.
        Na Zachodzie dzięki niezamierzonym efekcie działań bandyckich Putina też się uczą, że Rosja jest zagrożeniem i wrogiem. Stąd, również, niespodziewane rozszerzenie NATO.
          • storima Re: jak działa roSSyjska agentura w Polsce:... 06.07.22, 21:51
            don.kichote napisał:

> W żaden sposób nie mogę powiązać tych liter SS z twoim "gazetowym" wywodem, ale
            > to mój problem. Widać mało inteligentny jestem...
            >

Zrozumienie dlaczego dla większości Polaków w przeciwieństwie do obywateli Europy Zachodniej obecna polityka bandyckiego Putina utożsamiana jest z systemem totalitarnej kontroli ZSRR na Polską nie jest sprawą inteligencji.
            Dlatego zamieściłem w bibliografii artykuł z historii PRL.
            • no-popis Re: jak działa roSSyjska agentura w Polsce:... 07.07.22, 05:25
              storima napisał:

> don.kichote napisał:
              >
              > > W żaden sposób nie mogę powiązać tych liter SS z twoim "gazetowym" wywode
              > m, ale
              > > to mój problem. Widać mało inteligentny jestem...
              > >
              >
              > Zrozumienie dlaczego dla większości Polaków w przeciwieństwie do obywateli Euro
              > py Zachodniej obecna polityka bandyckiego Putina utożsamiana jest z systemem to
              > talitarnej kontroli ZSRR na Polską nie jest sprawą inteligencji.
              > Dlatego zamieściłem w bibliografii artykuł z historii PRL.

Faszyzm ròwna sie w zbrodniach komunizm. Tyle, że faszyzm jest w Polsce ukrywany przez wyznawców a komunizm wręc jawnie wyznawany i to bezkarnie.
        • storima Re: jak działa roSSyjska agentura w Polsce:... 06.07.22, 22:34
          wariant_b napisał:

> pies.na.czarnych napisała:
          >
          > > Tego przypadkiem nazwać nie można.
          >
          > Oczywiście, że nie - temat Medmix Polska pojawił się na tym forum w połowie maj
          > a.
          > Od tej pory nic się nie ruszyło.

Temat ten był omawiany TUTAJ:

forum.gazeta.pl/forum/w,28,173587101,173587101,Pierwsza_ofiara_polskich_sankcji.html?p=173600507
              • storima Re: jak działa roSSyjska agentura w Polsce:... 07.07.22, 09:01
                pies.na.czarnych napisała:

> SB-ek daje delikatnie znak snajperowi aby ten niewygodny wątek wywalił w kosmos
                > .
                >

Jako były pracownik służb siłowych PRL o czym pisałeś przytaczając anegdoty z twych profesjonalnych wspomnień ba Forum Kraj żądasz usunięcia wątku na którym 80% twych publikacji to kłamstwa szkodzące Polsce, bo wspierasz nimi bandycki reżim Putina. Reprezentatywny wątek dla twej misji ba forach Agory.
                Storima,
                Przedstawiciel byłej demokratycznej opozycji w PRL.
            • storima Re: jak działa roSSyjska agentura w Polsce:... 07.07.22, 07:45
              wariant_b napisał:

> storima napisał:
              >
              > > Temat ten był omawiany TUTAJ:

forum.gazeta.pl/forum/w,28,173587101,173587101,Pierwsza_ofiara_polskich_sankcji.html#p173600507
              >
              > I co z tego - mam ustawione sortowanie "od najnowszego", więc link i tak u mnie
              > nie zadziała,
              > choć snajper twierdzi inaczej.

Człowiek, prowadzi na forach Agory wykłady jak poprawnie korzystać z forumowej wyszukiwarki nie na ochoty otworzyć linku. I publicznie się z tym afiszuje.
              Po co piszesz, że temat był omawiany na FK skoro nie masz ochoty do niego nawiązać.

A facet, który media Agory zrównał do naziolskiej gadzinówki ponownie rzuca karalne oszczerstwa. Zapominając, że forumowicze dobrze wiedzą jaką pełni rolę na forach Agory. Przeciw takim jak on walczyłem bluzganej przez niego demokratycznej opozycji w PRL.

Odnośnie przywołanego przez Ciebie wątku. Zaiste moją wolą jest jego usunięcie skoro podsumowałem go następująco:
              „ 80% całości wpisów pies.na.czarnych na tym wątku to manipulacje przedstawiające kremlowską propagandę służące oszukiwaniu forumowiczów.”

Łże, manipuluje, publikuje anty polską propagandę, jątrzy. Robi dokładnie tak jak jego rolę określiła niedawno dobitnie yoma.
              • storima Re: jak działa roSSyjska agentura w Polsce:... 07.07.22, 08:22
                PS
                Abyś mi tu nie ciągnął tego tematu pisząc, że nie rozumiesz o czym piszę sprecyzuję, że w jednym POPRZEDNIM wpisie skomentowałem również kolejne łgarstwo i absurdalne insynuacje opublikowane TU przez pies.na.czarnych.

A wracając do TEMATU.
                Sporo się w tej aferze zmieniło.
                Ale niepoważnym byłoby poruszanie tego tematu z kimś kto po prostu uważa wcześniejszą dyskusję za niebyłą, chociaż powołuje się na jej istnienie.
                Skrajnie niepoważne.
                Brak szacunku dla interlokutorów.
    • storima Re: jak działa roSSyjska agentura w Polsce:... 08.07.22, 20:32
      > don.kichote napisał:
      >
      > > W żaden sposób nie mogę powiązać tych liter SS z twoim "gazetowym" wywode
      > m, ale
      > > to mój problem. Widać mało inteligentny jestem...
      > >
      >
      > Zrozumienie dlaczego dla większości Polaków w przeciwieństwie do obywateli Euro
      > py Zachodniej obecna polityka bandyckiego Putina utożsamiana jest z systemem to
      > talitarnej kontroli ZSRR na Polską nie jest sprawą inteligencji.
      > Dlatego zamieściłem w bibliografii artykuł z historii PRL.

Wiedza o okrucieństwie sowieckiego systemu była nam działaczom opozycji demokratycznej dobrze znana.
      Nie było to dla nas żadnym szokiem, że porównywano sowieckie zbrodnie popełnione na narodzie polskim do zbrodni nazistowskich. System sowieckich gułagów przypominał nazistowskie obozy zagłady.
      W których przetrzymywany pospolity morderca, w odróżnieniu od więźniów politycznych, posiadał spore przywileje i ochronę administracji penitencjarnej tak jak w hitlerowskich obozach śmierci.

„Nikt z miejscowych nam nie pomagał ani nas nie ukrywał – jak to było w innych krajach, gdzie ratowano uciekinierów z niemieckich obozów koncentracyjnych. Zbyt długo wszyscy żyli w atmosferze strachu i wzajemnej podejrzliwości, (...) wszyscy, od ludzi prostych do najwyższych dygnitarzy, czuli paniczny lęk przed szpiegami, nie można było liczyć na udaną ucieczkę” – wspomina Aleksander Morozow, w latach 1942-1951 więzień Kołymy. (Został aresztowany z art. 58, gdy
      politruk
      z jego pułku odkrył, że poborowy Morozow pisze i nosi przy sobie wiersze. Torturowany zeznał, że chciał się poddać.)

W okresie rozkwitu systemu łagrów w ZSRR, od lat trzydziestych, aż do wybuchu wojny więźniowie dzielili się na trzy kategorie. (...)
      Ostatni to urki, inaczej błatnyje i ich elita – wory w zakonie – zdeklarowani kryminaliści. Żyli według własnego kodeksu. Przez większość okresu istnienia Gułagu cieszyli się specjalnymi względami administracji i za jej pozwoleniem terroryzowali resztę więźniów. (...)
      Urki zgodnie z planem zabili kucharza i zjedli. Wędrówka trwała jednak o wiele dłużej, niż zakładali. Głód znów zajrzał im w oczy.
      Obydwaj zdawali sobie sprawę, że ten, który uśnie pierwszy, zostanie zabity przez drugiego. Udawali więc przed sobą świeżych i wypoczętych, a noce trawili na rozmowach, ani na chwilę nie spuszczając się z oka. Stara przyjaźń nie pozwalała im ani zaatakować się otwarcie, ani wyznać, o co się podejrzewają. Na koniec jeden urka zasnął, a drugi poderżnął mu gardło.

www.newsweek.pl/historia/gulag-wiezniowie-zsrr-zekowie-na-syberii-newsweekpl/3vtz5em

Gdyby ktoś zapomniał.
      "Urkami" czyli najgorszą kastą bandytów nazywa na forach Agory pies.na.czarnych Ukraińską Armię broniącą swego kraju przed putinowskim najeźdźcą.
    • storima Re: jak działa roSSyjska agentura w Polsce:... 08.07.22, 21:11
      > > storima napisał napisał:
      >> "Urki, inaczej błatnyje i ich elita – wory w zakonie – zdeklarowani k
      >> ryminaliści. Żyli według własnego kodeksu. Przez większość okresu istnienia Guł
      >> agu cieszyli się specjalnymi względami administracji i za jej pozwoleniem terro
      >> ryzowali resztę więźniów. (...)

> www.newsweek.pl/historia/gulag-wiezniowie-zsrr-zekowie-na-syberii-newsweekpl/3vtz5em
      >
      >> Gdyby ktoś zapomniał.
      >> "Urkami" czyli najgorszą kastą bandytów nazywa na forach Agory pies.na.czarnych
      >> Ukraińską Armię broniącą swego kraju przed putinowskim najeźdźcą.

> Wieczorny orgazm oszusta, który podszywa się pod opozycjonistę z Częstochowy.
      >

To już nikogo nie dziwi, że ten człowiek rozpowszechnia nagminnie kłamstwa na forach Agory.

• no-popis Media kształtują świadomość 12.07.22, 05:12
      To nie jest rosyjska agentura ale niemiecka.
      Jak już wiadomo powszechnie rok w rok spotykała się grupa niemieckich, największych biznesmenów z Putinem omawiając strategiczne interesy Niemiec i Rosji. Takie biznesowe kondominium rosyjsko - polskie i nie jest to "teoria spisku" a mowa o faktach.
      Dopóki więc Niemcy, które zainwestowały dużo w ubezwłasnowolnienie Polski mają dobre relacje z Rosją dotąd Rosja ma wpływy w Polsce a jak Niemcy zmienią strategię geopolityki , co jest wątpliwe ale możliwe, to Rosja straci wpływy w Polsce.
      Cała PO jest ochroną Niemiec. Słyszeliście z ust polityka PO, z ust lub spod klawiatury Tuska, krytykę Niemiec np za współpracę z Rosją czy łamania embarga na dostawy broni do Rosji?
      Ale na pewno słyszeliście"Hołd Tuski" czyli przemówienie do Zjazdu CDU tegoż POlityka, który wysoką emeryturę i karierę zawdzięcza służbie na Dworze Niemiec.
      To co współtworzy świadomość społeczną j media np NEWSWEEK jest tego przykładem. Właściciel Newsweek jest amerykański ale mało kto wie, że jest to tygodnik, który można "dzierżawić" (franchising) od amerukanów i dzierżawi go (błędnie określany właścicielem) niemiecki Axel i zatrudnia w nim jako pełnomocnika właściciela ...kogo?!....Gerharda Schroedera pracownika Gazprom, przyjaciela Putina i byłego kanclerza Niemiec i to ten togodnik promuje Tuska i PO, gani za prorosyjskość (kabaret!) PiS czyli robi robotę dla Niemiec. Kogo zatrudnia Gerhard Schroeder jak Naczelnego Newsweeka ? Jak to kogo ? Ma być piewca PO i Tuska, wróg PiS ....Tomasz Lis był wolny w tej szufladce i jego koledzy.
      Jest jeszcze ONET i wiele innych.
      Tak wyglądają w części Wolne Media w Polsce, niestety w znakomitej części tych głównych mediów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka