Dodaj do ulubionych

Kierownik SKO znowu trafił w płot :(((

07.07.22, 16:39
Kierownik SKO znowu trafił w płot :(((

Rada Polityki Pieniężnej w czwartek podwyższyła stopy procentowe. Decyzja ta poskutkowała niemal natychmiastowym spadkiem złotego w porównaniu do zagranicznych walut.

Złoty zalicza spadek po decyzji RPP. Euro już po 4,80 zł [KURSY WALUT - EURO, DOLAR, FRANK, FUNT] next.gazeta.pl/next/7,151003,28665139,zloty-zalicza-spadek-po-decyzji-rpp-euro-juz-po-4-80-zl-kursy.html#s=BoxMMtImg3
Obserwuj wątek
    • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 07.07.22, 16:52
      Hehe zdążyłam :D
      • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 07.07.22, 16:53
        🤙 Szybka jesteś jak burza :)
        • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 07.07.22, 17:19
          Nie, już rano. Wiedziałam, że coś wykręcą przed piątkiem, no po prostu wiedziałam :)

Jak się pochwalę, że se kupiłam nowego Panzerfausta, to mnie zjedzą? 😆
          • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 07.07.22, 17:22
            Ech, ta kobieca intuicja:)
            • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 07.07.22, 17:38
              Połączona z wnikliwą obserwacją 😝
              • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 07.07.22, 17:43
                Noż kurde, i teraz Altars wychodzi???? Teraz??? Nie można było dwie godziny temu???

Mam szczerą nadzieję, że będzie do dupy 😄
                • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 07.07.22, 17:47
                  Ołtarz???
                  • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 07.07.22, 17:51
                    Nawet wiele, liczba mnoga. Co ci poradzę :)

Osiem lat temu narobili trochę szumu i znowu zapadli w niebyt, aż do teraz. No nie powiem, totalnie do dupy to to nie jest...
                    • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 07.07.22, 17:59
                      Nic nie rozumiem. Krzyżówkę rozwiązujesz?:)

> Noż kurde, i teraz Altars wychodzi????
                      • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 07.07.22, 18:14
                        :) Zespół muzyczny. Właśnie wypchnęli płytę zapowiedzianą na jutro. Gdyby ją wypchnęli przed RPP, byłabym parę groszy do przodu. A Panzerfaust wychodzi za dwa tygodnie, ale kupiłam go sobie rano i wielcem zadowolona.

Sorki. Konik, galop, te rzeczy 😄
                        • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 07.07.22, 18:37
                          > wychodzi za dwa tygodnie, ale kupiłam go sobie rano

Mała rzecz, a cieszy. Może to jest początek nowej fortuny :)
                          • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 07.07.22, 18:46
                            Dorwać, co się da, póki mnie jeszcze stać...
                            • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 07.07.22, 18:51
                              Slusznie. Ja również ostatnio kupuję rzeczy, o których zakupie jeszcze niedawno nawet bym nie myślał. ***** bankierów:)
                              • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 07.07.22, 18:55
                                Lecieć bankierów, ***** pis. Preppersem zostałeś? :D
                                • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 07.07.22, 19:10
                                  Be prepper :)
                                  https://jfk.static-vds.nl/2020/05/mick-haupt-S5Lz8y95m1A-unsplash.jpg
                                  • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 07.07.22, 19:33
                                    Śliczne :D
    • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 00:55
      Pisiory! Glapa wam nóż w plecy...!

www.money.pl/gospodarka/nbp-przynosi-rzadowi-zle-wiesci-rok-wyborczy-bedzie-dla-nas-bardzo-ciezki-6787912674654848a.html
      • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 02:06
        Tak jak na FK przewidywaliśmy już dawno. Pisich zmiecie z powierzchni ziemi załamanie się gospodarki. Zapracowali sobie na to w pocie czoła. :)

• yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 02:37
          Za 33 lata [grobowo]
          • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 03:36
            https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/290924523_3266405476926117_2744309457006521078_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=4pmxI5qNXn0AX_OB4LX&_nc_ht=scontent-bru2-1.xx&oh=00_AT9Er5Z4xForRUpkeBqF1Lf4aN42yZGf9a3TeXSaF2I3cw&oe=62CC3A45
            • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 11:04
              I tak będziemy czekać i czekać, aż pomrzemy [grobowo]
              • horpyna4 Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 12:14
                Wypluj te słowa, ja chcę dożyć normalności; potem mogę umierać.

Ale faktycznie jedyna metoda na durnego suwerena to trzepnąć go mocno po kieszeni. Najbardziej będę się cieszyć, jak górale naplują na piswładzę - oni przecież tak bardzo kochają dutki.

Co do księży, to bywało już nieraz, że polski (i nie tylko polski) chłop z pobożnisia stawał się antyklerykałem. A sporo księży pracuje na to i rzeczywiście jest jakaś szansa.
                • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 13:33
                  Jak górale zaczną pluć, to się im dosypie. Proste? Proste.

Szykuj się na 33 lata SZCZĘŚLIWEGO życia, Horpyna :)
                  • pozytonium Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 14:18
                    yoma napisała:

> Jak górale zaczną pluć, to się im dosypie. Proste? Proste.
                    >
                    > Szykuj się na 33 lata SZCZĘŚLIWEGO życia, Horpyna :)

Górale zakopiańscy mało teraz kogoś interesują w Polsce poza Ziobrą.
                    30 km od Rzeszowa zaczyna się Pogórze Dynowskie z przepięknymi trasami do narciarstwa zjazdowego, które stale się rozbudowują. Niecałe 4 godziny od Warszawy. 5 godzin z Wrocławia. Do Zakopanego masz 6 godzin.
                    • horpyna4 Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 17:31
                      Ja lubię też Pogórze Strzyżowskie i Przemyskie. A do żadnego Zakopanego nie wybieram się, nawet gdyby mi zapłacono.
                  • horpyna4 Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 17:27
                    Zgłupłaś? Mam setkę przekroczyć?
                    • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 17:54
                      Ja? Śmy se wybrali piś, to teraz mamy.
        • pozytonium Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 11:35
          pies.na.czarnych napisała:

> Tak jak na FK przewidywaliśmy już dawno. Pisich zmiecie z powierzchni ziemi zał
          > amanie się gospodarki. Zapracowali sobie na to w pocie czoła. :)

Prędzej zmiecie Niemców z 12% recesją.
          Tak liczyli na Teslę, a ta zamknęła fabryki w 3 miesiące od ich otwarcia.
          Bum będzie na całej półkuli północnej. CPK powstanie i tak. Znów wielki bum, bo cło płaci się w kraju wprowadzenia/wyprowadzenia towaru ze strefy UE. Lotnisko cywilne w Berlinie kicha, lotniska cargo w Lipsku też kicha.
          • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 11:54
            > cło płaci się w kraju wprowadzenia/wyprowadzenia towaru ze strefy UE.

To dlatego Ukraińcy blokują wszystkie przejścia graniczne.
            • pozytonium Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 12:25

> > cło płaci się w kraju wprowadzenia/wyprowadzenia towaru ze strefy UE.
              >
              > To dlatego Ukraińcy blokują wszystkie przejścia graniczne.

I przebudowują ekspresowo tory na rozstaw centralno-europejski. Trochę głupio, ale Polska na tranzycie z UA się wzbogaci.
              • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 12:47
                To te tory do USA kładą?
              • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 12:49
                DHL połozy tory z Drezna i będzie magazynować towary na łące w Baranowie. Taki news przekazała mi dzisiaj sąsiadka.
                • pozytonium Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 13:15

> DHL połozy tory z Drezna i będzie magazynować towary na łące w Baranowie. Taki
                  > news przekazała mi dzisiaj sąsiadka.

A niech sobie kładą :)
                  Znając urzędy RP decyzję środowiskową (odmowną) o położeniu równoległych torów dostaną gdzieś w roku 2389.
                  Schemat nowej siatki torów na najbliższe jakieś 12 lat jest tu.
                  300gospodarka.pl/news/plan-cpk-do-2034-roku-mapa-nowych-linii-kolejowych
                  Jest linia na Berlin, są linie na porty, UA, SK, BY, CZ, LT. Ale linii na Drezno nie widać w planach.

https://static.300gospodarka.pl/media/2022/01/Zrzut-ekranu-2022-01-4-o-16.54.06-1920x1039.png
                  • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 13:22
                    > Schemat nowej siatki torów na najbliższe jakieś 12 lat jest tu.

12 lat od zakończenia budowy CPK. Na razie jeszcze dokładnie nie wiadomo gdzie mają umieścić na planie pasy startowe :)
                    • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 13:32
                      Jak nie jak tak, pokazywali przecież. Takie kręte będą. Ruchem węża.
                      • horpyna4 Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 17:48
                        A ja mam wrażenie, że przedłużą na wschód pasy lotniska wojskowego Sochaczew - Bielice; chyba nie bez powodu przesunęli w tamtą stronę lokalizację spod Baranowa. Teraz czekam na protest zakonnic z Szymanowa, bo pas będzie przechodzić tuż koło nich.
                        • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 17:51
                          Wiesz co? Nie powiem, co se przedłużą, bo mnie tu zbanują. Ty wierzysz, że oni chcą coś budować? [facepalm]
                    • pozytonium Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 13:41

> > Schemat nowej siatki torów na najbliższe jakieś 12 lat jest tu.
                      >
                      > 12 lat od zakończenia budowy CPK. Na razie jeszcze dokładnie nie wiadomo
                      > gdzie mają umieścić na planie pasy startowe :)

2034 to kiedy kończą CPK? Do końca tego roku?
                      Problem z pasami startowymi jest taki, że trzeba na stałe przewidzieć dokładny kierunek dominujących wiatrów. Wiąże się to z atrakcyjnością lotniska i kosztami dla przewoźników. 10 stopni w tą czy ową robi miliardowe oszczędności jeśli chodzi o startowanie i lądowanie. Wiatr z boku jest zgubny - Manchester.
                      • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 13:49
                        To oni jeszcze nie wiedzą, z której strony wiatr wieje? Wiadomo przecież, że ze wschodu :)
                        • pozytonium Klimat zmienny jest. 08.07.22, 14:07

> To oni jeszcze nie wiedzą, z której strony wiatr wieje? Wiadomo przecież, że ze
                          > wschodu :)

Klimat zmienny jest.
                          Za tydzień możesz się spodziewać 40 stopni w cieniu. Cholera wie jakie wiatry będą wiały za 5 lat, jak coraz częstsze są przez Bramę Morawską od południa.
                          1 planem jest rozwój kolei, bo ta będzie służyła wszystkim. Nie może być tak, że koleją jedzie się do Warszawy z Wrocławia przez Poznań.
                          • horpyna4 Re: Klimat zmienny jest. 08.07.22, 17:40
                            Jeżeli podróż trwa 4 godziny i kilka minut, to raczej nie przez Poznań. Ale oczywiście można jeździć różnymi trasami.
                            • pozytonium Re: Klimat zmienny jest. 08.07.22, 18:38
                              horpyna4 napisała:

> Jeżeli podróż trwa 4 godziny i kilka minut, to raczej nie przez Poznań. Ale ocz
                              > ywiście można jeździć różnymi trasami.

Faktycznie teraz jeżdżą przez Ostrów Wlkp.
                              Czas prawie 5 godzin.
                              Analogiczna trasa z Pekinu do Szanghaju (dworzec Hongqiao) trwa 4 godziny 48 minut - dystans 1318 km.
                        • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 17:51
                          To wiejmy razem z nim!
                • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 13:35
                  Jezu. Dlaczego DHL i co mają tory do kursów walut? Pisi dolary dla górali będą wozić?
                  • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 13:39
                    > Dlaczego DHL

Żeby Polska mogla ściągać cło od Ukraińców za samochody z drugiej ręki przeznaczone dla rosyjskiej mafii:)
                    • pozytonium Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 13:44

> > Dlaczego DHL
                      >
                      > Żeby Polska mogla ściągać cło od Ukraińców za samochody z drugiej ręki przeznac
                      > zone dla rosyjskiej mafii:)

Ci z kacapskiej mafii są niewypłacalni. Nie mają nawet na bandaże.
                      • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 13:50
                        Biedne mrówki ukraińskie. Znowu ich wybzykali.
                    • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 14:36
                      Beats me... [wątle]
          • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 13:28
            https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/292720160_5418409104883962_1656993688790581702_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x296&_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=qOql_cfqpVQAX9_uc9p&_nc_ht=scontent-bru2-1.xx&oh=00_AT-eMHca-MoBPfUmNgzdZxZ5ZEfOJhsefqWm0qDLApWXBw&oe=62CD9DE4
    • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 13:52
      My tu gadu, gadu, a walizki na trzecim peronie:)

Rynek czeka na komentarz prezesa SKO tvn24.pl/biznes/pieniadze/euro-dolar-frank-funt-eur-usd-chf-gbp-notowania-zlotego-pln-8-lipca-2022-5780361
      • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 14:05
        O Jezusie, niech on nic nie mówi!
      • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 17:42
        Nie zgadniecie o czym było. Aby zapobiec bezzasadnym domysłom zdradzę wam w sekrecie, ze było o Tusku :)
        www.facebook.com/wideowyborcza/videos/1921633818047083
        • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 17:52
          A, to dlatego zaczęło ciut spadać :)

Spadaj, spadaj. Ładna płytka wyszła 😎
          • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 18:01
            Przestraszyli się tego co dzisiaj wydarzyło się w Japonii.

Tak przy okazji. Czy Boris również poda do sądu polskiego eksperta"", który mówił o silnych panach w szarych garniturach, którzy wyprowadzą go z gabinetu?
            • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 18:09
              A co się wydarzyło?

A on o tym wie?
              • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 18:18
                Zaczęli już brać z półki z etykietką "Byli premierzy".
                • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 18:32
                  'K, już wiem. A jak tam morderca Adamowicza, dalej biega wolno?

Kurde znowu rośnie! 😃
                  • pies.na.czarnych Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 20:08
                    tvn24.pl/polska/szef-nbp-adam-glapinski-zapowiedzial-pozew-wobec-tomasza-siemoniaka-5780870
                    • yoma Re: Kierownik SKO znowu trafił w płot :((( 08.07.22, 20:18
                      Ziew - który to już?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka