Dodaj do ulubionych

"Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-?"

09.07.22, 11:08
Takie pytanie zadał przed chwilą D. Tusk na spotkaniu wyborczym w Szczecinie i sam sobie odpowiedział:
" - Trzeba odsunąć tych ludzi (znaczy PiS - przypisek mój) od władzy."

Ot i cały program PO...
Obserwuj wątek
    • sverir Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-?" 09.07.22, 11:12
      W walce na inne populizmy PO nie ma z PiS żadnych szans, argumenty merytoryczne do większości ludzi nie dotrą (jak zresztą obiecać podwyżkę podatków czy ograniczanie wydatków socjalnych w celu zduszenia inflacji?). Pozostają takie w sumie miałkie i puste hasła, ale co innego mają mówić?
      • don.kichote Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 11:43
        sverir napisał:

> Pozostają takie w sumi
        > e miałkie i puste hasła, ale co innego mają mówić?

Niech się od Hołowni uczą.
        On też chce "po całości" osunąć PiS-ich od koryta, ale mówi też co i jak zrobi po tym odsunięciu. Znzczy ma program o wiele szerszy nż program Tuska.

Słucham go - Tuska - od ponad godziny i odnoszę wrażenie, że miesza tę 'herbatę" (bez osłodzenia) w nadziei, ze od tego mieszania stanie się ona słodsza...
        • yoma Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 11:52
          To nie słuchaj, jak tak cierpisz :)
        • pies.na.czarnych Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 11:53
          > ale mówi też co i jak zrobi po tym odsunięciu

Powaznie? Podaj jakiś cytat.
          • don.kichote Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 12:07
            pies.na.czarnych napisała:

> Powaznie? Podaj jakiś cytat.

Chyba żartujesz?!
            Nie rób z siebie inwalidy intelektualnego. Na YouTubie jest pełno jego wystąpień, gdzie szeroko i przystępnie omawia poszczególne punkty swojego programu...
            • yoma Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 12:11
              Wiesz, nie dla każdego ulubioną rozrywką w piękne sobotnie południe jest oglądanie pełna wystąpień polityków. Przyłączam się do prośby. Jeden cytat, a celny. Proszę.
              • m.c.hrabia Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 12:23
                a najlepiej taki który mówi co Hołownia zrobi z 500+
                • don.kichote Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 12:30
                  Mówisz i masz:

– Jak patrzę na te liczby, to mnie po prostu szlag jasny trafia – powiedział o wydatkach na program 500 Plus lider Polski 2050 Szymon Hołownia.
                  • yoma Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 12:31
                    Dziękuję. To było bardzo konstruktywne :)
                    • don.kichote Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 12:54
                      yoma napisała:

> Dziękuję. To było bardzo konstruktywne :)

Knstruktywnie, to jest w linku poniżej, ale nawet tam nie zajrzałaś.

To wyżej - to konkretnaodpowiedź dla "mc"...
                      • yoma Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 13:03
                        OK, ale i ja się załapałam, i dziękuję, to było bardzo konkretne :)

No nie zajrzałam. Jak mówię, w piękne sobotnie południe... Naprawdę nie możesz podać z pamięci jednego punktu z programu idola?
                      • sverir Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 13:57
                        " Knstruktywnie, to jest w linku poniżej, ale nawet tam nie zajrzałaś. "

Przepraszam, że się przyczepię, ale to:

1) ukrócenie partyjnej ekspansji państwa w gospodarkę,
                        2) bezpieczeństwo dla przedsiębiorców,
                        3) godność i podmiotowość dla pracowników,
                        4) zielona transformacja z korzyścią dla konsumentów oraz małych i średnich przedsiębiorstw
                        5) uproszczenie i uporządkowanie danin i wydatków publicznych,
                        6) więcej swobody ekonomicznej i środków dla regionów,
                        7) postawienie na pracę – aktywizacja zawodowa,
                        8) inwestowanie w człowieka, zwłaszcza w edukację

nie jest konstruktywne. To jest może ciekawy cel i w ogóle, ale mnie zawsze interesuje nie tylko co, ale jeszcze jak chcą to zrobić.

Jak chcą zapewnić bezpieczeństwo dla przedsiębiorców? Chodzi o jeszcze większe ograniczenie uprawnień państwowych inspekcji? Czy może wpisanie w Konstytucję wprost zakaz manipulacji daninami? Już wprowadzono wiążącą interpretację podatkową dla wszystkich, nie tylko indywidualnego zapytania - to za mało? Chcą coś rozszerzyć? Czy bezpieczeństwo dla przedsiębiorców nie będzie kolidowało z godnością i podmiotowością pracowników?

Ja wiem, że programy wyborcze i wiece rządzą się swoimi prawami i nie oczekuję, że w podstawowym dokumencie programowym będą opisywać szczegółowe zmiany. Ale chciałbym przynajmniej móc zaufać, że różne deklaracje wynikają z konkretnych pomysłów na rozwiązania, a nie z przekonania, że coś funkcjonuje inaczej niż w rzeczywistości.

Mieliśmy kiedyś lokalnego kandydata w wyborach na prezydenta. W pakiecie dla przedsiębiorców obiecywał powołanie specjalnej komórki zajmującej się zwolnieniami podatkowymi i wprowadzenie pakietu uchwał. Nie wiedział nawet, że taka komórka już istnieje, a uchwały zwolnieniowe obowiązywały wtedy w mieście od 10 lat.

Wolałbym jednak więcej konkretów.
                  • pies.na.czarnych Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 12:44
                    > – Jak patrzę na te liczby, to mnie po prostu szlag jasny trafia

Piękny program. Zamiast uderzyć w karaluchy on siebie wystawia na gromy spadające z nieba:)
                    • yoma Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 12:47
                      Ciiiii, to nie jest zły program ;)
                      • pies.na.czarnych Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 13:18
                        Pinokio ma lepszy program. Dzisiaj wymyślił sobie coś takiego "... środki europejskie, które przyjdą do nas, szybciej niż się wielu wydaje, wzmacniają polską złotówkę".

Piękny wygibas. Jeszcze nie przyszły, a już wzmacniają. To coś takiego jak te kredyty w franusiach w jego banku.
            • pies.na.czarnych Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 12:16
              > Na YouTubie jest pełno jego wystąpień, gdzie szeroko i przystępnie omawia poszczególne punkty swojego programu...

Zmiłuj się. Podaj kilka puntom programu Hołowni. Nie wymiguj się.
              • don.kichote Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 12:25
                Wiem, że żadne z was się nad tym nie pochyli boście fanatycznymi wyznawcami Tuska i Po, ale skoro prozicie - proszę:

strategie2050.pl/
                • pies.na.czarnych Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 12:41
                  Zamiast marnować czas na pieprzenie głupot podałbyś kilka punktów jego programu i byłoby po sprawie.
    • no-popis Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-?" 09.07.22, 11:47
      don.kichote napisał:

> Takie pytanie zadał przed chwilą D. Tusk na spotkaniu wyborczym w Szczecinie i
      > sam sobie odpowiedział:
      > " - Trzeba odsunąć tych ludzi (znaczy PiS - przypisek mój) od władzy."
      >
      > Ot i cały program PO...
      >
      Jak widać PO skoczyło się intelektualnie.
      Moze jednak koalicja PSL, SLD, Hołownia.
      • don.kichote Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-?" 09.07.22, 13:09
        Raczej nie realna. Ciężko pogodzić przeciwstawne poglądy a ewentualny kompromis,
        byłby zbyt wielką "kastracją" dla każdej z tych partii...
        • no-popis Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 14:09
          don.kichote napisał:

> Raczej nie realna. Ciężko pogodzić przeciwstawne poglądy a ewentualny kompromis
          > ,
          > byłby zbyt wielką "kastracją" dla każdej z tych partii...
          >
          Tak robią Niemczech i to działa.
    • yoma Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-?" 09.07.22, 11:50
      I wystarczy. Jak masz w domu plagę karaluchów, najpierw zwalczasz karaluchy, a potem myślisz o nowych kafelkach.
      • don.kichote Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 11:57
        Porównanie o tyle nietrafione, że jeśli przed zwalczaniem karaluchów nie pomyślę co będzie później, to całe to zwalczanie można o kant doopy rozbić, bo się karaluchy odrodzą szybciej, niż zostały "zwalczone"...
        • pies.na.czarnych Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 12:04
          Słuchałem przez chwilę i słyszałem co chce zrobić. Polecam AkusTone
          https://www.cefarm24.pl/akustone-spray-do-uszu-15-ml.2.jpg
          • don.kichote Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 12:11
            Tobie też polecam, może po zastosowaniu o programie Hołowni usłyszysz...
            • yoma Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 12:33
              ... w wystąpieniu Tuska?
          • don.kichote Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 12:14
            Tobie też polecam może, po zastosowaniu o programie Hołowni usłyszysz...
        • yoma Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 12:08
          Bardzo dobrze, Watsonie. Najpierw zwalczyć, potem zapobiegać, kafelki poczekają.
          • don.kichote Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 12:16
            yoma napisała:

> Bardzo dobrze, Watsonie. Najpierw zwalczyć, potem zapobiegać, kafelki poczekają

Widzisz(?), nawet ty o kafelkach pomyślałaś - Tusk nie!
            On chce tylko tłuc kataluchy...
            • m.c.hrabia Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 12:25
              On chce tylko tłuc kataluchy...

jak każdy normalnie myślący człowiek.
              • don.kichote Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 13:17
                m.c.hrabia napisał:

> On chce tylko tłuc kataluchy...
                >
                > jak każdy normalnie myślący człowiek.

Czyli jak zwykle - "szlachta na koń wsieńdze i jakoś to beńdzie"...
                • yoma Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 13:28
                  I kto to mówi - ten, co czeka na szlag z jasnego nieba :)

Btw, nie wiem, czy są tu jacyś wyznawcy Tuska i PO. Widzę za to wielu chętnych do tłuczenia karaluchów, co pocieszające. Tłuczesz czy będziesz tym jedynym lokatorem w bloku, który odmawia dezynsekcji?
                  • don.kichote Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 13:47
                    yoma napisała:

> Tłuczesz czy będziesz tym jedynym lokatorem w bloku, który odmawia dezynsekcji?

Oczywiście że tłukę, ale nie na rympał - a kompleksowo. Jednocześnie szukam kafelek i firmy, która będzie wstanie zerwać stare i położyć nowe w całym bloku...
                    • yoma Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 18:09
                      A to ja podziękuję. Wolę kafelki do swojego mieszkania dobrać sobie sama.
                      • don.kichote Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 21:57
                        yoma napisała:

> Wolę kafelki do swojego mieszkania dobrać sobie sama.

Chyba niedoczytałas, a jeśli doczytałaś to nie zrozumiałaś znaczenia zwrotu: "Jednocześnie szukam kafelek i firmy..."
            • yoma Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 12:31
              Nawet ja, dzięki ci Panie :) To inaczej. Jak mam w domu plagę karaluchów i spotkam na schodach sąsiadkę, to nie zwierzam się z myśli o nowych kafelkach, tylko wspólnie się zastanawiamy, co zrobić, żeby zwalczyć karaluchy.
              • don.kichote Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 22:02
                Tyle tylko, że rządzenie i władza to nie sąsiedzkie pogaduchy na klatce schodowej, czy bajanie pod budką z piwem...
                • yoma Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 22:33
                  Szczególnie jak się popatrzy na naszych rządzących :D Są gdzieś jeszcze budki z piwem? Dawaj zaraz.
        • no-popis Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 12:38
          don.kichote napisał:

> Porównanie o tyle nietrafione, że jeśli przed zwalczaniem karaluchów nie pomyśl
          > ę co będzie później, to całe to zwalczanie można o kant doopy rozbić, bo się ka
          > raluchy odrodzą szybciej, niż zostały "zwalczone"...
          jakie śliczne POròwnanie. Język mqsz godny Maciarewicza a wiec nasladujac Ciebie aciarewicza można dodać, że gorzej jak karaluchy zastąpią czerwone i jadowite pająki.
          • don.kichote Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 13:19
            Raczej nie realna. Ciężko pogodzić przeciwstawne poglądy a ewentualny kompromis,
            byłby zbyt wielką "kastracją" dla każdej z tych partii...
            • pies.na.czarnych Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 13:27
              > Raczej nie realna.:)
            • storima Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 13:40
              don.kichote napisał:

> Raczej nie realna. Ciężko pogodzić przeciwstawne poglądy a ewentualny kompromis
              > ,
              > byłby zbyt wielką "kastracją" dla każdej z tych partii...
              >

Twe drugie zdanie po wyrażeniu "Raczej nie realne" pełni funkcje zdania podrzędnego twej wypowiedzi.
              Czyli w Twym przypadku napisałeś poprawnie.

Zgodnie z następującą regułą:

nie realne

Poprawna pisownia, znaczenie: wyjątkowo, w sytuacjach, w których pragniemy podkreślić przeczenie i zamierzamy uzupełnić wypowiedź zdaniem podrzędnym, które dokładnie opisuje sytuację, możemy zapisać oddzielnie nie realne. Jest to wówczas zgodne z regułą, która mówi, iż wykładnik zaprzeczenia nie, wyrażający przeciwieństwo, zapisuje się oddzielnie.

jaksiepisze.pl/nierealne-czy-nie-realne/
              • pies.na.czarnych Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 14:09
                Nasz specjalista od języków wszelakich, który nie znając angielskiego podobno kończył studia "wusa"" nie wie co to jest zdanie podrzędne:))))

Don powinien napisać tak "Raczej nie, realna..." ten przecinek wszystko by zmienił i o razu wiedzielibyśmy co naprawdę miał na myśli.:)))

Nie wiem dlaczego;), ale forumowy sortima kojarzy mi się z tą postacią:)
                https://ar.cm-santiago-do-cacem.pt/img/drama/27/does-arturo-die-money-heist.jpg
                • storima Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 14:28

> Nasz specjalista od języków wszelakich, który nie znając angielskiego podobno k
                  > ończył studia "wusa"" nie wie co to jest zdanie podrzędne:))))
                  >
                  > Don powinien napisać tak "Raczej nie, realna..." ten przecinek wszystko by zmie
                  > nił i o razu wiedzielibyśmy co naprawdę miał na myśli.:)))
                  >

Jak zwykle zrobiłeś z siebie tego kim jesteś. Kłamcę.
                  ZAWSZE gdy próbujesz mnie atakować wychodzisz na Forum Kraj na durnia.
                  ZAWSZE.

Nie kłam forumowiczów.
                  Nie jest możliwym rozpoczęcie studiów w USA bez znajomości języka angielskiego.
                  Dla osób dla których język angielski nie jest rodzimym językiem konieczne jest zdanie testu jezykowego:
                  studyinthestates.dhs.gov/2016/01/do-i-need-pass-english-language-test-study-united-states

W moich czasach, początkach lat osiemdziesiątych zdawało się:
                  Test of English as a Foreign Language (TOEFL).

NA TEMAT:

pies.na.czarnych:
                  "nie wie[/b] co to jest zdanie podrzędne"

WYRAŹNIE napisałem:
                  > Twe drugie zdanie po wyrażeniu "Raczej nie realne"
                  pełni funkcje zdania podrzędnego
                  > twej wypowiedzi.
                  > Czyli w Twym przypadku napisałeś poprawnie.

W swej wypowiedzi Don.kichot podkreślił przeciwieństwo
                  Rozłączna pisownia "nie" jest jak najbardziej poprawna.
                  • pies.na.czarnych Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 14:41
                    Nie archiwizuję twoich wpisów. Kto czyta, czytał twoje głupie przechwałki. Było chyba tam jeszcze o tym jak o mało co i całkiem słusznie nie dostałeś po ryju za użycie słowa "fuck" :)))))

Don popeline błąd ortograficzny i twoje sb-eckie próby na nic się tutaj ne zdadzą.
                    • pies.na.czarnych Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 14:43
                      > Don popeline błąd ortograficzny i twoje sb-eckie próby na nic się tutaj ne zdadzą.

Don popełnił błąd ortograficzny i twoje typowo sb-eckie próby odwrócenia kota ogonem na nic się tutaj nie zdadzą.
          • don.kichote Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 13:29
            no-popis napisała:

> don.kichote napisał:
            >
            > > Porównanie o tyle nietrafione, że jeśli przed zwalczaniem karaluchów nie
            > pomyśl
            > > ę co będzie później, to całe to zwalczanie można o kant doopy rozbić, bo
            > się ka
            > > raluchy odrodzą szybciej, niż zostały "zwalczone"...
            > jakie śliczne POròwnanie. Język mqsz godny Maciarewicza a wiec nasladujac Cieb
            > ie aciarewicza można dodać, że gorzej jak karaluchy zastąpią czerwone i jadowi
            > te pająki.

Śledź "drzewko" i czytaj że zrozumieniem. Porównanie nie było moje a odpowiedź zachowana w konwencji postu, na który odpowiadałem...
      • sverir Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 13:52
        " I wystarczy. Jak masz w domu plagę karaluchów, najpierw zwalczasz karaluchy, a potem myślisz o nowych kafelkach."

Aha, ale ja bym chciał wiedzieć, jak zamierza specjalista pozbyć się karaluchów. Czy na przykład przez spalenie mieszkania, czy może raczej jakieś środki chemiczne? To ważne, na przyszłość pozwala uniknąć naprawdę wielu nieporozumień.
        • pies.na.czarnych Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 13:54
          Modły powinny wystarczyć. Reszta w rękach królowej.
          • don.kichote Tudk, z całą pewnością z tej rady skrzysta... 09.07.22, 14:41

> Modły powinny wystarczyć. Reszta w rękach królowej.
            • don.kichote Re: Tusk, z całą pewnością z tej rady skrzysta... 09.07.22, 14:43
              Tusk - tak miało być.
              Pies - myślę, że mi tę literówkę wybaczysz...
              • pies.na.czarnych Re: Tusk, z całą pewnością z tej rady skrzysta... 09.07.22, 14:53
                Literówek nie zauważam. Z błędów ortograficznych mimo, że również je robię, śmieję się, ale to nie jest nic personalnego.
                • storima Re: Tusk, z całą pewnością z tej rady skrzysta... 09.07.22, 15:31

> Literówek nie zauważam. Z błędów ortograficznych mimo, że również je robię, śmi
                  > eję się, ale to nie jest nic personalnego.
                  >

Nieprawda.
                  Nie będę wyszukiwał ileż to razy pogardliwie wytykałeś z twą koleżanka literówki innym.
                  A już tutaj nie jedyny raz to pogardliwie i chamsko mnie zjechałeś, tylko dlatego, ze miałem racje udowadniając twej koleżance, że się myli w sporze językowym:
                  forum.gazeta.pl/forum/w,28,173154556,173154556,PiS_chce_Marie_ukrzywyowac_panie.html?p=173160014
                  Również podkreślam, że nie uważam się za żadnego eksperta.
                  Błędy, szczególnie w mediach społecznościowych, na których często pisze się szybko, z telefonu z rozmaitych miejsc przebywania w których trudno jest o koncentracje przytrafiają się KAŻDEMU.

• pies.na.czarnych Re: Tusk, z całą pewnością z tej rady skrzysta... 09.07.22, 16:00
                    Jedynie wówczas aby wyśmiać pewnego SB archiwistę, który podaje się za profesjonalnego znawcę języka. Profesjonalistę od razu należy wyśmiać za jego pseudo profesjonalizm :)))
        • yoma Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 18:11
          >Aha, ale ja bym chciał wiedzieć, jak zamierza specjalista pozbyć się karaluchów

W sensie, czy razem z karaluchami nie padną wszyscy lokatorzy? Bardzo słuszne pytanie. Dlatego nie ufałabym dezynsektorom nowym na rynku, a obiecującym cuda.
    • storima Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-?" 09.07.22, 13:18
      don.kichote napisał:

> Wiem, że żadne z was się nad tym nie pochyli boście fanatycznymi wyznawcami Tus
      > ka i Po, ale skoro prozicie - proszę:
      >
      > strategie2050.pl/

Nie żartuj proszę.
      Ktoś kto publicznie wspiera bandycka politykę totalitaryzmu nie jest autentycznym zwolennikiem opozycji demokratycznej.
      Poza tym jeden z nich równie publicznie oznajmił, że nie bierze udziału w polskich wyborach.
    • storima Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-?" 09.07.22, 15:03

> Nie archiwizuję twoich wpisów. Kto czyta, czytał twoje głupie przechwałki. Było
      > chyba tam jeszcze o tym jak o mało co i całkiem słusznie nie dostałeś po ryju
      > za użycie słowa "fuck" :)))))

Forumowa wyszukiwarka Agory:
      forum.gazeta.pl/forum/w,28,173775769,173775769,Jade_w_Ukraine_jade_do_Ukrainy_.html?p=173801994
      > Don popeline błąd ortograficzny i twoje sb-eckie próby na nic się tutaj ne zdad
      > zą.
      >

Jak zwykle mieszasz twą profesjonalną karierę w komunistycznych służbach siłowych. O której to mimo sfałszowania twych danych przy rejestracji na forum Agora, o czym sam tu pisałeś, to jednak od czasu do czasu ostatnio w miarę regularnie
      serwujesz tu pikantne anegdoty z twego życiorysu z których ewidentnie wynika, że byłeś politrukiem w służbach siłowych za komuny. Sowiecki desant w PRLu.

A teraz DO TEMATU !
      Cмирно!!!

Nierealne czy nie realne- pisownia:

Zacznijmy od ustalenia poprawnej pisowni. W tym przypadku obie wersje są prawidłowe, a użycie każdej z nich zależy od kontekstu w danym zdaniu.

dyktanda.pl/nierealne-czy-nie-realne-razem-czy-osobno

Jak piszemy: nierealne czy nie realne - razem czy osobno?
      nierealne
      Zależy od kontekstu
      nie realne
      Zależy od kontekstu

Pisownia zależy od kontekstu.

1. Reguła mówi, że partykułę "nie" z przymiotnikami w stopniu równym zapisujemy łącznie, np.: Twoje historie są nierealne.

2. Kiedy w zdaniu chcemy podkreślić przeciwieństwo, stosujemy pisownię rozłączną, np.: Wydarzenia w tej książce są nie realne, ale w pełni fikcyjne.

www.ortograf.pl/watpliwosci-jezykowe/jak-piszemy-nierealne-czy-nie-realne-razem-czy-osobno

Nierealne czy nie realne

Jak się pisze?
      Poprawna pisownia
      nierealne, nie realne
      Niepoprawna pisownia
      -

Obie formy mogą być poprawne w zależności od kontekstu.

nierealne - nieprawdziwe, nierzeczywiste, niemożliwe do zrealizowania
      nie realne - używane w zdaniach, w których chcemy podkreślić przeciwieństwo.Nierealne czy nie realne

Jak się pisze?
      Poprawna pisownia
      nierealne, nie realne
      Niepoprawna pisownia
      -

Obie formy mogą być poprawne w zależności od kontekstu.

nierealne - nieprawdziwe, nierzeczywiste, niemożliwe do zrealizowania
      nie realne - używane w zdaniach, w których chcemy podkreślić przeciwieństwo.

plorto.pl/jak-sie-pisze/nierealne-czy-nie-realne
    • don.kichote Dajcie spokój z tym "nie realne/nierealne" 09.07.22, 15:24
      Przrekaz zrozumiały mimo ewentualnego błędu? Myślę że tak.
      Pies! Nie bądź jaj PiSi, którzy z braku argumentów dostrzegają i czepiają się interpinkcji, literówek czy ortografów.
      Nie idź to drogą...
      • storima Re: Dajcie spokój z tym "nie realne/nierealne" 09.07.22, 15:33
        don.kichote napisał:

> Przrekaz zrozumiały mimo ewentualnego błędu? Myślę że tak.
        > Pies! Nie bądź jaj PiSi, którzy z braku argumentów dostrzegają i czepiają się i
        > nterpinkcji, literówek czy ortografów.
        > Nie idź to drogą...
        >

w Twym przypadku, w użytym KONKRETNIE KONTEKŚCIE
        nie ma błędu.

• storima Re: Dajcie spokój z tym "nie realne/nierealne" 09.07.22, 15:39
          PS
          Nie mam nic przeciwko temu gdy ktoś NORMALNIE zwróci mi uwagę gdy ewidentnie popełnię błąd ortograficzny.
          W takich przypadkach dziękuję.
          I nigdy nie pyskuję.

Uważam też za zupełnie normalne zasygnalizowanie, że dane wyrażenie jest kalką z innego języka, a nie jest znane w języku polskim.

• pies.na.czarnych Re: Dajcie spokój z tym "nie realne/nierealne 09.07.22, 16:10
            > Nie mam nic przeciwko temu

Masz nadzieję, ze kogoś to interesuje? :)

> I nigdy nie pyskuję. :)))

Idziesz lizać rany i po kilku godzinach wyskakujesz na widok publiczny z następnym wzwodem:)
            https://elcomercio.pe/resizer/v8wPMaJdhwAowxCLqcYqzulaZOw=/620x0/smart/filters:format(jpeg):quality(75)/cloudfront-us-east-1.images.arcpublishing.com/elcomercio/JSQEG2255ZAGPJBK2JWAA3GZQM.jpg

> Uważam też za zupełnie normalne zasygnalizowanie,

Każdy SB-ek i SB-kapusie tak uważają.
      • pies.na.czarnych Re: Dajcie spokój z tym "nie realne/nierealne" 09.07.22, 16:01
        > Pies! Nie bądź jaj PiSi

;) :)
    • no-popis Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-?" 09.07.22, 15:38
      don.kichote napisał:

> Takie pytanie zadał przed chwilą D. Tusk na spotkaniu wyborczym w Szczecinie i
      > sam sobie odpowiedział:
      > " - Trzeba odsunąć tych ludzi (znaczy PiS - przypisek mój) od władzy."
      >
      > Ot i cały program PO...
      A czy mòwił coś o PrOponowanych przez PO podwyżkach dla sfery budzetowej o 20 procent w ramach walki z inflacją ?ble, ble, ble...
      Zero wiarygodnosci, zero programowosci,zero spòjności, zero pomyslu ....zero.
      Szczecin to sami kibole z PO : Nitras, Grodzki, Geblewicz.
    • storima Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-?" 09.07.22, 16:36
      pies.na.czarnych (po polsku znaczy tyle co ktoś kto wyraża chęć romansowania z klerem. Polak NIGDY nie użyłby takiego pseudonimu. Chyba, że miałby ochotę na księży.) napisała:

> Masz nadzieję, ze kogoś to interesuje? :)

Jak przystało na sowieckiego aparatczyka nagminnie wyrażasz się w liczbie mnogiej.

> > Uważam też za zupełnie normalne zasygnalizowanie,
      >

To zrozumiałe.
      Dla osoby dla której polski nie jest językiem ojczystym pewne słowa i określenia mogą być niezrozumiałe:

zasygnalizować
      1. «poinformować o czymś za pomocą sygnału»
      2. «poruszyć krótko i ogólnikowo jakiś problem»

sjp.pwn.pl/sjp/;2544236

> Każdy SB-ek i SB-kapusie tak uważają.
      >
      Znowuż adresujesz wpisy do samego siebie.
      • pies.na.czarnych Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 19:34
        >> Masz nadzieję, ze kogoś to interesuje? smile

> Jak przystało na sowieckiego aparatczyka nagminnie wyrażasz się w liczbie mnogiej.

Liczbę mnoga nasz profesjonalny specjalista od języków widzi. Nie pij to będziesz widział pojedynczo :))))
        • storima Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 19:41

> >> Masz nadzieję, ze kogoś to interesuje? smile
          >
          > > Jak przystało na sowieckiego aparatczyka nagminnie wyrażasz się w liczbie
          > mnogiej.
          >
          > Liczbę mnoga nasz profesjonalny specjalista od języków widzi. Nie pij to będzie
          > sz widział pojedynczo :))))
          >
          >

Wrażanie się w imieniu wielu osób.
          Typowo sowiecki sposób wypowiedzi.
          • pies.na.czarnych Re: "Co zrobić, żeby 500+ nie znaczyło 1000-? 09.07.22, 20:49
            Kogo?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka