Dodaj do ulubionych

Zarobki sporotowców i nie tylko

12.07.22, 19:13
Jako człowiek lewicy jestem zbulwersowany wysokością zarobków sporotowców, aktorów, elity biznesmenów etc.
Ludzie ci, według informacji podawnych w mediach zarabiają niewyobrażalne dla zwykłych śmiertelników kwoty.
Jaskrawym przykładem są tu zarobki zawodowych piłkarzy.
Cóż oni robią zawodowo? Biegają po boisku i kopią piłkę.

Jakie jest ryzyko kalectwa / śmierci związane z ich pracą? Praktycznie żadne.
Jak to ryzyko ma się do pracy takich ludzi takich jak: strażacy, policjanci, wojskowi, lekarze od chorób zakaźnych etc? Każdy chyba zna odpowiedź na te pytania.
Jakie są zarobki piłkarzy zawodowych (że będę trzymał się tego przykładu)?
Nieetycznie wysokie !
Kiedyś robiłem takie przeliczenie statystyczne ile za każde kopnięcie piłki zarabia przykładowo taki M.Lewandowski?
200 złotych za jedno kąpnięcie piłki ! A w tym czasie: znaczna część Afryki głoduje, nieomal we wszystkich krajach świata żyją bezdomni, ubodzy etc.
Opisane wyżej fakty uważam za nieetyczne, niezdrowe i bulwersujące !
Z drugiej strony mam mało lewicową reflekscje: historia pokazuje, że ogólnie społeczeństwa do dobrobytu najszybciej i najbardziej efektywnie dochodziły drogą kapitalizmu, odznaczającą się bardzo dużym rozwarstwieniem wynagrodzeń.
Takie są moje refleksje w tym obszarze.

Zapraszam do dyskusji w tym temacie.

P o Z d R a W i A m
S e R d E c Z n I e
Obserwuj wątek
    • pies.na.czarnych Re: Zarobki sporotowców i nie tylko 12.07.22, 19:22
      Dopóki znajdą się głupcy płacący za bilety aby oglądać swoich gladiatorów dopóty będą oni zarabiać adekwatnie do zarobków klubów piłkarskich. Popierający lewicę powinni zabrać się za naukę praw ekonomii zamiast marnować czas na wypisywanie głupstw.
      • dwukropek_salambek_dwukropek13 Re: Zarobki sporotowców i nie tylko 12.07.22, 19:26
        Kolego - nie będę podejmował z Tobą dyskusji - twój poziom wpisów to język agresji i nienawiści - z zasady nie podejmuję dyskusji z takim wpisami.

Sorry to nie mój poziom.
        • pies.na.czarnych Re: Zarobki sporotowców i nie tylko 12.07.22, 20:31
          Twoja agresja jest lepsza od mojej? Zacznij sam robić coś za co ci będą suto płacić.

Z góry zaznaczam, że nie jestem zwolennikiem piłki kopanej.
          • szwampuch58 Re: Zarobki sporotowców i nie tylko 12.07.22, 20:38
            Stary "filozof" pod nowym nickiem...Kto zgadnie poprzednie wcielenie czuba?
            • pies.na.czarnych Re: Zarobki sporotowców i nie tylko 12.07.22, 23:19
              :))))
              Sortimo poprosil o usunięcie mojego wpisu. Ten grafomanki styl pisania zdradza go pod każdym nickiem.
              • storima Re: Zarobki sporotowców i nie tylko 14.07.22, 05:51
                pies.na.czarnych napisała:

> :))))
                > Ten grafomanki styl pisania zdradza
                > go pod każdym nickiem.
                >

Chodzi ci zapewne o tę osobę, która nadużywa wulgarnego języka i ładuje anglicyzmy jak opętana?
                Ta, która oferuje kursy języka polskiego za 50 dolców na FK? Kierując je zapewne (twe ulubione słowo pies.na.czarnych na tym forum) ze względu na "wulgarne bogactwo" kierując je zapewne do "urków" ze Starówki.
                • storima Re: Zarobki sporotowców i nie tylko 14.07.22, 06:04
                  PS
                  Nie widać tu żadnego "grafomaństwa" w tym tekście.
                  W przeciwieństwie do tekstów typu:
                  What ! Nie wierzę, że widzę to na żywo [z niedowierzaniem względnie]emotikon emotikon emotikon
            • storima Re: Zarobki sporotowców i nie tylko 14.07.22, 13:51
              szwampuch58 napisał:

> Stary "filozof" pod nowym nickiem...Kto zgadnie poprzednie wcielenie czuba?
              >

Mam miłe wspomnienia ze swego czasu wspólnej z Tobą obecności na super tolerancyjnym i otwartym na szacunek różnorodności Forum dyskusyjne Glywice - Gleiwitz - Gliwice.
    • buldog2 Re: Zarobki sporotowców i nie tylko 12.07.22, 23:16
      Wystarczy strzelać (gumowymi kulami) do widzów albo pałować widzów na stadionach.
      Dochody z meczów spadną i nie będzie takich zarobków.
      • storima Re: Zarobki sporotowców i nie tylko 14.07.22, 06:34
        buldog2 napisał:

> Wystarczy strzelać (gumowymi kulami) do widzów albo pałować widzów na stadionac
        > h.
        > Dochody z meczów spadną i nie będzie takich zarobków.
        >

"Pałą go! Pałą ! Dasz radę ! To jedynie sześciolatek !
        Do tamtej strzelaj niżej ! Niżej ! Nie widzisz jak się starucha zgarbiła ?!?""

Jednak kibice, jak każda grupa, to środowisko bardzo zróżnicowane. Jedną z grup są też "pikniki", czyli kibice, którzy przychodzą na mecze z rodzinami, kupują sobie frytki i chcą po prostu coś przeżyć. To kolekcjonerzy wrażeń, konsumenci - zaznaczył.
        sport.dziennik.pl/pilka-nozna/artykuly/393186,czym-sie-roznia-ultrasi-od-piknikow-zobacz-jak-rozgryzli-kiboli.html
    • szwampuch58 Re: Zarobki sporotowców i nie tylko 14.07.22, 14:19
      www.sport.pl/pilka/7,64946,28686290,125-mln-euro-za-sezon-dla-cristiano-ronaldo-astronomiczna-oferta.html#do_w=91&do_v=419&do_st=RS&do_sid=767&do_a=767&s=BoxSportImg5
    • j-k dziecinada, czy prowokacja ? 14.07.22, 14:38
      dwukropek_salambek_dwukropek13 napisał:
      > Jako człowiek lewicy jestem zbulwersowany wysokością zarobków sportowców, akto
      > rów, elity biznesmenów etc.

dziecinada, czy prowokacja ?

jako( rowniez) czlowiek lewicy dodam, ze interesuja mnie tylko zarobki tych

- z ktorych uslug musze korzystac
      (np. lekarzy, nauczycieli, urzednikow.)

zarobki sportowcow i aktorow - wisza mi i powiewaja.

za ich prace - placa im ich kibice, fani i milosnicy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka