Dodaj do ulubionych

Kaczyński przyśpiesza inflację. Wczoraj

22.07.22, 15:36
płaciłem za mleko 2,89 zł, a dzisiaj za to samo mleko 3,09 zł. Nad paletą wisi cena za cukier 4,99 zł, ale cukru nie ma. Przechodzi obok kobieta i mówi, chciałam kupić sól i ocet ale nie ma.
Obserwuj wątek
    • kod_matrixa Re: Kaczyński przyśpiesza inflację. Wczoraj 22.07.22, 17:40
      Tak to prawda. Jak żem też to widział, jakiem wczora z wieczora szedł Krakowskim Przedmieściem, patrzę a tu leci Kaczyński i goni inflację. I to przez trawnik!

Tak było!
      • eeee-emeryt Re: Kaczyński przyśpiesza inflację. Wczoraj 22.07.22, 18:35
        Gdzie ją gonił? Do psychiatryka?
      • buldog2 Re: Kaczyński przyśpiesza inflację. Wczoraj 22.07.22, 22:51
        Dlatego tydzień temu zapłaciłem za cukier 4 zł, a następny kilogram (za kilka miesięcy, bo mało cukru zużywam) kupię być może za 8 zł. Albo 10.
        • snajper55 Re: Kaczyński przyśpiesza inflację. Wczoraj 22.07.22, 23:10
          buldog2 napisał:

> Dlatego tydzień temu zapłaciłem za cukier 4 zł, a następny kilogram (za kilka m
          > iesięcy, bo mało cukru zużywam) kupię być może za 8 zł. Albo 10.

W środę kupowałem cukier po 5.99.

S.
    • kod_matrixa Re: Kaczyński przyśpiesza inflację. Wczoraj 22.07.22, 17:46
      Ale żeby tylko w Polsce... Kaczyński sam napędza inflację na całym świecie! A niektórzy mówią że i w kosmosie też!
      • eeee-emeryt Re: Kaczyński przyśpiesza inflację. Wczoraj 22.07.22, 18:20
        Na całym świecie to nie napędza, tylko w Polsce, bo w Niemczech inflacja spadła, była 7,9 ale spadła do 7,6 w czerwcu.
        • kod_matrixa Re: Kaczyński przyśpiesza inflację. Wczoraj 23.07.22, 13:21
          Ciśnienie w gazrurce też im spada...
          • eeee-emeryt Re: Kaczyński przyśpiesza inflację. Wczoraj 23.07.22, 14:55
            Zobaczysz jak zimą spadnie Polakom. Przez Bałtyk miało płynąć 10 mld. m3, ale nasza rura jest podłączona do głównej rury z Norwegii do Niemiec. Myślisz, że Niemcy odstąpią nam swój gaz? Ha, ha, ha, ....
    • ukos Re: Kaczyński przyśpiesza inflację. Wczoraj 22.07.22, 18:42
      eeee-emeryt napisał:

> Przechodzi obok kobieta i mówi,
      > chciałam kupić sól i ocet ale nie ma.

Przebijają komunę. W PRL-u, kiedy już nie było niczego nawet na kartki, to jedynego octu nie brakowało.
    • j-k czyli dyktator Lukaszenka ma racje ? 22.07.22, 19:14
      eeee-emeryt napisał:
      Przechodzi obok kobieta i mówi, chciałam kupić sól i ocet ale nie ma.

czyli dyktator Lukaszenka ma racje ?

- bo wlasnie niedawno sie chwalil, ze: - " Polacy przyjezdzaja do nas po sol - bo u nich brakuje.

ale my ludzie goscinni - kazdego wspomozemy"
      • eeee-emeryt Re: czyli dyktator Lukaszenka ma racje ? 22.07.22, 19:33
        Ja jej pokazałem sól na półce, taką trochę czerwoną, ale ona chciała zwykłą sól trzy razy tańszą
        • horpyna4 Re: czyli dyktator Lukaszenka ma racje ? 22.07.22, 21:22
          Za PRL istniały sklepy komercyjne; można było kupować tam towary bez kartek, ale były 2 - 3 razy droższe. Kupując taką różową sól człowiek czuje się jak w sklepie komercyjnym z końca lat 70., więc młodnieje.
        • j-k no to jest jeszcze gorzej - niz za komuny. 22.07.22, 21:45
          pamietam bywalo, ze polki byly puste "na amen"

ale artykuly pierwszej potrzeby - jak sol, ocet i musztarda - byly:
          .
          • pies.na.czarnych Re: no to jest jeszcze gorzej - niz za komuny. 23.07.22, 15:41
            > sol, ocet i musztarda - byly

Jak nie masz do czego użyć soli, musztardy czy octu to po co to kupować? :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka